TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ZYRTARE: KB Peja prezanton trajnerin e ri

Lajmi.net - 11.09.2019

Pejanët kanë marrë në duar riorganizimin e skuadrës dhe fillimisht kanë prezentuar trajnerin e ri i cili do të jetë Jeronimo Sarin. ”KB Peja njofton se ka arritur marrveshje me trajnerin kroat, ...

Zyrtare: Sarin, trajner i Pejës

Koha.net - 11.09.2019

Peja ka njoftuar zyrtarisht se Jeronimo Sharin është trajner i ri i klubit. Pas rikthimit në Superligë, Peja ka arritur që për sezonin e ardhshëm të sigurojë shërbimet e kroatit që në Kosovë ka ...

KB Peja me komunikatë zyrtare pas rikthimit në Superligë

Lajmi.net - 09.09.2019

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) në bazë të kompetencave të veta statutore sot ka marrë vendim për miratimin e kërkesës së KB Peja për inkuadrim në garën elitare të Superligës së ...

Zyrtare: KB Peja rikthehet dhe inkuadrohet në Superligën e basketbollit kosovar

Telegrafi - 10.09.2019

KB Peja edhe zyrtarisht është rikthyer në elitën e futbollit kosovar. Lajmi është konfirmuar edhe nga Federata e Basketbollit të Kosovës që ka njoftuar se bordi i saj ka miratuar kërkesën e klubit ...