TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Iniciativa “Për Maqedoni të përbashkët” kërkon takim me eurokomisarin Hahn

Portalb - 20.03.2017

Iniciativa qytetare “Për Maqedoni të përbashkët” e mbështetur nga mijëra qytetarë të cilët protestojnë rrugëve të Shkupit që nga data 27 e muajit të kaluar kundër platformës shqiptare, sonte kërkuan ...

Hahn: Rusia mbi Ballkanin është një faktor ushtarak

Alb Portali - 20.03.2017

Rusia mbi Ballkanin është një faktor ushtarak, por jo edhe ekonomik, thotë komisioneri europian, Johannes Hahn për gazetën austriake ‘Der Standard’. Loading...

Komisioneri Hahn të martën viziton Maqedoninë

Evropaelire - 20.03.2017

Komisioneri i BE-së për zgjerim, Johannes Hahn do të vizitojë të martën Maqedoninë, në një tjetër përpjekje për të ndihmuar zgjidhjen e krizës politike, e cila e ka lënë Maqedoninë për qeveri të ri, ...

Edhe sonte vazhdojnë protestat kundër Deklaratës shqiptare! (Video)

Telegrafi - 20.03.2017

Mijëra qytetarë janë duke protestuar disa javë e më shumë nën hijen e iniciativës ‘Për Maqedoni të përbashkët’, përcjell Telegrafi Maqedoni. Qytetarët kërkojnë takim me eurokomesarin Johannes Hahn i ...

Johannes Hahn të martën në Shkup

VOA - 20.03.2017

Komisionari i Bashkimit Evropian për politika të fqinjësisë dhe negocim të zgjerimit, Johannes Hahn, shkon të martën në Shkup bashkë me një grup euro parlamentarësh, në një përpjekje për të ndihmuar ...

Partitë politike me qëndrime të kundërta do ta presin Hahn

Flaka - 20.03.2017

Ivanov kërkon zgjedhje të reja, Gruevski të koalicionojë me Ahmetin, Zaev mandat për të formuar Qeveri të re dhe transferim të qetë të pushtetit-këto janë pozicionet të cilin shefi i shtetit, kreu i ...

Pronat e minoritetit në Shqipëri, Hahn: E drejta e tyre nuk është garantuar

BalkanWeb - 20.03.2017

BRUKSEL- Komisioneri Johannes Hahn i bëri thirrje sot qeverisë shqiptare që të mbyllë sa më parë procedurat e rikthimit dhe kompensimit të pronave. Duke iu përgjigjur pyetjeve të zv.

Shkup, Hahn refuzon protestuesit kundërshtarë të platformës

Top Channel - 20.03.2017

Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe ...

Në agjendën e Johannes Hahn nuk ka vend për ata që protestojnë kundër gjuhës shqipe

Telegrafi - 20.03.2017

Shoqata që ka marrë përsipër organizimin e protestave kundër gjuhës shqipe, ”Për Maqedoni të përbashkët” nuk do të takohet me eurokomisionerin për zgjerim, Johannes Hahn, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Hahn: Situata në Maqedoni dhe e ardhmja e rajonit janë të brishta

Telegrafi - 20.03.2017

Një ditë para ardhjes në Shkup, eurokomisioneri Johannes Hahn ka folur për gjendjen në Maqedoni dhe në rajon, shkruan Telegrafi Maqedoni. ”Ne nuk jemi duke u fokusuar në data për anëtarësim në BE.

Ligji për minoritetet në Shqipëri me ekspertizë nga BE

Respublica - 20.03.2017

Ligji që qeveria shqiptare po harton për minoritetet po asistohet ngushtë nga Bashkimi Europian. Kjo thuhet në përgjigjen që Komisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn i ka kthyer eurodeputetit grek ...

Hahn: Rusia mbi Ballkanin është një faktor ushtarak

Almakos - 20.03.2017

Rusia mbi Ballkanin është një faktor ushtarak, por jo edhe ekonomik, thotë komisioneri europian, Johannes Hahn për gazetën austriake ‘Der Standard’. Komisioneri i zgjerimit, Hahn në një intervistë të ...

Komisioneri Hahn të martën viziton Maqedoninë

Lajmi.net - 20.03.2017

Komisioneri i BE-së për zgjerim, Johannes Hahn do të vizitojë të martën Maqedoninë, në një tjetër përpjekje për të ndihmuar zgjidhjen e krizës politike, e cila e ka lënë Maqedoninë për qeveri të ri, ...

Hahn refuzon protestuesit kundërshtarë të platformës shqiptare

Lajmi.net - 20.03.2017

Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe ...

Në agjendën e Johannes Hahn nuk ka vend për ata që protestojnë kundër gjuhës shqipe

Lajm - 20.03.2017

Shoqata që ka marrë përsipër organizimin e protestave kundër gjuhës shqipe, ”Për Maqedoni të përbashkët” nuk do të takohet me eurokomisionerin për zgjerim, Johannes Hahn.

Hahn: Situata në Maqedoni dhe e ardhmja e rajonit janë të brishta

Botasot - 20.03.2017

Një ditë para ardhjes në Shkup, eurokomisioneri Johannes Hahn ka folur për gjendjen në Maqedoni dhe në rajon. ”Ne nuk jemi duke u fokusuar në data për anëtarësim në BE.

Durllovski: Kërkojmë takim me Johannes Hahn

Telegrafi - 19.03.2017

Anëtari i iniciativës qytetare “Për Maqedoni të përbashkët”, Igor Durllovski, sot deklraroi se protestuesit simbolikisht kanë ngjyrosur me ngjyra të kuqe dhe të verdhë hapësirat para Komisionit ...

Shkup, Hahn s’do të takohet me protestuesit kundërshtarë të “platformës shqiptare”

SOT - 20.03.2017

Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe ...

Durllovski: Kërkojmë takim me Johannes Hahn

Lajm - 19.03.2017

Anëtari i iniciativës qytetare “Për Maqedoni të përbashkët”, Igor Durllovski, sot deklraroi se protestuesit simbolikisht kanë ngjyrosur me ngjyra të kuqe dhe të verdhë hapësirat para Komisionit ...

Shkup, Hahn refuzon protestuesit kundërshtarë të platformës

Botasot - 20.03.2017

Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe ...

Durllovski: Kërkojmë takim me Johannes Hahn

Botasot - 19.03.2017

Anëtari i iniciativës qytetare “Për Maqedoni të përbashkët”, Igor Durllovski, sot deklraroi se protestuesit simbolikisht kanë ngjyrosur me ngjyra të kuqe dhe të verdhë hapësirat para Komisionit ...