TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Një mënyrë ligjore interpretimi mbi situatën e paqartë të çështjes “Pjetri”

Gazeta Tema - 14.08.2019

Nga Altin Ketro Me publikimin e një dokumenti jo zyrtar nga Parti Demokratike në lidhje me të kaluarën e largët të kryetarit të zgjedhur të bashkisë Shkodër, zotit Valdrin Pjetri, qenia e tij në këtë ...

FOTO LAJM: PD e kalon kohën duke… luajtur Zynga Poker

Gazeta Tema - 14.08.2019

Partia Demokratike, ndryshe nga sa kishte premtuar, se do të protestonte këtë verë dhe nuk do lejonte marrjen e Bashkive nga PS, është në pushim të plotë.

Rama merr një tjetër vendim për Valdrin Pjetrin

Gazeta Express - 14.08.2019

Pezullohet konstituimi i këshillit bashkiak të Shkodrës dhe betimi i kryetarit të ri të bashkisë, Valdrin Pjetri. Kjo vjen një ditë pasi Partia Demokratike publikoi dokumente të autoriteteve italiane ...

Valdrin Pjetri dhe Altin Doda djemtë e baballarëve të pushtetshëm

Mapo - 14.08.2019

Më 27 Janar 2003 dy të rinj shqiptarë që kishin shkuar për studime në Firence të Italisë kapen duke trafikuar drogë. Ata janë Valdrin Pjetri dhe Altin Doda.

PROFILI: Kush është Valdrin Pjetri, njeriu me certifikatë “Sigurie”

Gazeta Tema - 14.08.2019

Emri i Valdrin Pjetrit si kandidat i Partisë Socialiste për Bashkinë e Shkodrës për zgjedhjet e 30 qershorit nuk ishte katapultimi i një njeriu pa përvojë dhe pa kontribute si punonjës dhe drejtues i ...

Vodhi pasurinë socialiste, kush është drejtori i dënuar në Shkodër

BalkanWeb - 14.08.2019

Në një kohë kur kryetari i ri i bashkisë së Shkodrës Valdrin Pjetri është vënë në shënjestër të akuzave të opozitës, e cila pretendon se ai është dënuar në Itali për drogë, një tjetër zyrtar rezulton ...

Shkodra beteja e radhës Rama-Meta, ja si pritet të vijohet nëse shkarkohet Valdrin Pjetri, presidenti mund të mos ...

SOT - 14.08.2019

Shkodra pritet që të kthehet në betejën e radhës mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta. Dje kanë dalë fakte se Valdrin Pjetri është dënuar në Itali dhe këtë gjë e ka fshehur në ...

Edi Paloka: Edi Rama e shiti Valdrin Pjetrin, të njëjtin fat do kenë edhe zyrtarë të tjerë të PS

SOT - 14.08.2019

Ish deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka reagoi pas postimit të kryeministrit Edi Rama për Valdrin Pjetrin. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai deklaroi se Ramës kur i preken ...

Rasti i Valdrin Pjetrit, sprova e Metës për 13 Tetorin

Gazeta Tema - 14.08.2019

Një krizë e re politike po hapet me shpejtësi në kryeqendrën e Veriut. Nëse akuzat e Partisë Demokratike lidhur me dënimin e kryebashkiakut të ri të Shkodrës Valdrin Pjetri në Itali, do të rezultojnë ...

Dështimi i Valdrin Pjetrit është një (tjetër) dështim i partitokracisë

Gazeta Tema - 14.08.2019

Nga Skënder Minxhozi Hyjnë në politikë nga dera e pasme, çatia, gardhi apo bodrumi, e veçse kur i sheh të krekosen në rreshtin e parë pa u mbushur viti.

Zëri i Amerikës konfirmoi dokumentet për Valdrin Pjetrin, reagon Bardh Spahia: Boll më! Asnjë hije dyshimi nuk...

SOT - 13.08.2019

Ish-deputeti Bardh Spahia ka reaguar pasi Zëri i Amerikës konfirmoi dokumentet që akuzojnë Valdrin Pjetrin. Përmes një statusi në ‘Facebook’, Spahia shprehet se shqiptarët nuk kanë pse durojnë Ramën ...

Vasili: Kryeministri i dy “i”-ve të dorëhiqet, përgjegjës për kandidimin e Valdrin Pjetrit

Botasot - 13.08.2019

Për nënkryetarin e LSI-si, Petrit Vasili, kryeministri Edi Rama është përgjegjës për kandidimin e Valdrin Pjetrit për kryetar bashkie të Shkodrës. Përmes një postimi në Facebook, Vasili shprehet se ...

LSI: Maska është çjerrë, qeveria e zhytur në batakun e krimit e korrupsionit

Medial - 13.08.2019

Nënkryetarja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka hedhur akuza në drejtim të qeverisë në lidhje me çështjen e dekriminalizimit të kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri.

Mehmetaj: Edhe 1 herë që mund ta merrnin Shkodrën, vunë një trafikant

BalkanWeb - 13.08.2019

Ish-deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj, ka sulmuar ashpër qeverinë e Edi Ramës, teksa është ndalur tek akuzat ndaj kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetrit.

PD: Valdrin Pjetrin e emëroi Rama, lojës me larje duarsh i ka ardhur fundi

Medial - 13.08.2019

Pas qëndrimit të mbajtur nga ana e kryeministrit Edi Rama në lidhje me çështjen e dekriminalizimit të kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri ka reafuar PD.

Zgjedhje të reja në Shkodër? Ish-deputeti e zbulon hapur qëndrimin zyrtar të LSI-së: Unë Valdrin Pjetrin e konsideroj ...

SOT - 13.08.2019

Ish-deputeti, Petrit Vasili i ftuar në studion e lajmeve të Fax News ka folur për aktualitetin politik duke hedhur akuza ndaj qeverisë. Vasili foli për zhvillimet më të fundit që kanë të bëjnë me ...

PD nxjerr letrat: Kryebashkiaku i Shkodrës i dënuar në Itali

VOA - 13.08.2019

Në Shqipëri Partia Demokratike publikoi sot dokumenta të autoriteteve italiane të cilat dëshmojnë se i zgjedhuri i Partisë socialiste për kryetar të Bashkisë së Shkodrës Valdrin Pjetri, ka qenë i ...

Leksioni I hidhur I Valdrinit, për ata që nuk besojnë tek dekriminalizimi

Gazeta Tema - 13.08.2019

Mero Baze Vladrin Pjetri është leksioni I fundit I hidhur I gjithë atyre që nuk e kanë kuptuar se ligji I dekriminalizimit është bërë për ti mbajtur larg politikës, të gjithë ata që përpiqen të ...

“Të gjithë pas hekurave”, gazetari: Rama, përgjegjës për Pjetrin

BalkanWeb - 13.08.2019

Gazetari Erl Murati ka komentuar përplasjen më të fundit mes opozitës dhe mazhorancës, lidhur me akuzat ndaj kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri.

I dënuar me Valdrin Pjetrin edhe kreu i PS në njësinë 3 në Tiranë, kush është djali i ish- Ministrit shqiptar

Gazeta Express - 13.08.2019

Në dokumentet e publikuara prej Partisë Demokratike mbi ndalimin e Valtrin Pjetrit në Itali shfaqet dhe emri i Altin Dodës. Burimet e RTV Ora kanë bërë të ditur se bëhet fjalë për koordinatorin e PS ...

Koço Kokëdhima: Valdrin Pjetri ishte drejtor edhe në kohën e Berishës, PD tani bën sikur harron

Gazeta Tema - 13.08.2019

Koço Kokëdhima ka reaguar për rastin e Valdrin Pjetrit. Ai thotë se ai nuk është vetëm i PS-së, por dhe PD-së, pasi ka qenë drejtor në kohën e qeverisjes së Berishës.

"Sa të zbardhet e vërteta, rrugët janë të ndara", Sekretari i Përgjithshëm i PD-së i përgjigjet menjëherë ...

SOT - 13.08.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka reaguar menjëherë pas statusit të Ramës ndaj Valdrin Pjetrit ku është treguar i prerë në reagimin e tij, teksa ka deklaruar se deri sa të zbardhet e ...

“Valdrin Pjetri”/ PD: Rama, kryeministri që promovoi krimin në parlament, qeveri dhe bashki

Top Channel - 13.08.2019

Ka reaguar Gazment Bardhi i PD, pasi kryeministri Rama përmes një postimi në rrjete sociale “Twitter” ka deklaruar se Valdrin Pjetri dhe Partia Socialiste i kanë rrugët e ndara plotësisht deri kur e ...

Shkodra drejt zgjedhjeve të parakohshme? Pas akuzave ndaj Valdrin Pjetrit, Këshilli Bashkiak merr vendimin e ...

SOT - 13.08.2019

Këshilli Bashkiak i Shkodrës nuk do të konstituohet në datë 21 gusht ashtu siç ishte paralajmëruar më herët. Burime për Report Tv bëjnë me dije se do të pritet procesi i verifikimit të dokumenteve të ...

Reagimi i Ramës për Pjetrin, PD: I njëjti skenar si me Rroshin, Frrokun, Bushin…

RTSH - 13.08.2019

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit, Edi Rama, i cili tha se “PS-ja dhe Pjetri i kanë rrugët e ndara deri sa të zbardhet e vërteta ligjore mhbi të shkuarën e kryebashkiakut”.

Rama "shiti" Valdrin Pjetrin, por demokratëve nuk iu del inati

Albeu.com - 13.08.2019

Reagimi i fundit i Ramës mbi dokumentet e nxjerra nga PD sipas të cilave Valdrin Pjetri ka qenë i arrestuar dhe dënuar në Itali nuk i ka kënaqur drejtuesit e kësaj partie.

Rama e “përjashtoi”, reagon PD: Nuk i lan dot duart, Valdrin Pjetri nuk u bë vetë drejtor hipoteke e prefekt

Gazeta Express - 13.08.2019

Sekretari i Partisë Demokratike Gazment Bardhi i ka kthyer një përgjigje kryeministrit mbi çështjen e kryebashkiakut të zgjedhur të Shkodrës, i cili sipas dokumentave të publikuara nga PD rezulton të ...

Sa naiv zoti Rama!

Respublica - 13.08.2019

U desh publikimi i dokumentave për dënimin në Itali të Valdrin Pjetrit që kryeministri Edi Rama të reagonte lidhur me këtë rast. Në 3 postime rrjesht në tuiter zoti Rama lë të kuptohet se nuk ka ...

Akuzat për Valdrin Pjetrin/ Rama: Edhe vëllai im të jetë i ka rrugët e ndara me PS…

Medial - 13.08.2019

Pas akuzave të bëra nga Partia Demokratike për kryebashkiakun e ri të Shkodrës Valdrin Pjetri ka qenë i dënuar në 2003 në Itali për drogë, ka reaguar kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të ...

"Jo Valdrini, po edhe vëllai im të jetë s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi", kryeministri Rama bën ...

SOT - 13.08.2019

Kryeministri Rama ka reaguar për akuzat e PD-së ndaj kryebashkiakut Valdrin Pjetri në Shkodër. Kryebashkiaku i ri i Shkodrës, Valdrin Pjetri, prej disa ditësh akuzohet nga PD për të kaluarën e tij, ...

“Përgatitu”! PD Shkodër paralajmëron Pjetrin: Shumë shpejt në burg!

BalkanWeb - 13.08.2019

Vijon përplasja mes Partisë Demokratike dhe kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri. PD vijon të publikojë dokumente të reja, që sipas saj, vërtetojnë se Italia e ka dëbuar Pjetrin, ndërsa ...

Edi Rama: Kurrë s’kam menduar se Valdrin Pjetri mund të gënjente, rrugët e tij me PS ndahen këtu deri sa të dalë e ...

Gazeta Tema - 13.08.2019

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të bëra nga PD se Valdrin Pjetri ka qenë i dënuar në 2003 në Itali për trafik lëndësh narkotike. “Jo Valdrini,po vëllai im të jetë,s’ka shans të hedhë ...

Publikimi nga PD i dokumenteve të dënimit të Valdrin Pjetrit, vjen reagimi i papritur i Astrit Patozit: Lajm i mirë, ...

SOT - 13.08.2019

Për Astrit Patozin, rasti i kandidatit të PS në Shkodër, Valdrin Pjetrit, për të cilin PD ka publikuar sot, 13 gusht, dokumentet italiane që vërtetojnë se ai ka qenë i dënuar dhe më pas dëbuar nga ...

Dokumentet për dënimin në Itali, reagon Valdrin Pjetri: Pres vendimin e autoriteteve

Top Channel - 13.08.2019

Akuzat e bëra gjatë kësaj kohe ndaj kandidatit socialist të bashkisë së Shkodrës, Valdrin Pjetri, Partia Demokratike i forcoi sot me publikimin e të dhënave nga Kuestura e Firences në Itali ku, sipas ...

Skenarët/ Çfarë ndodh nëse bie Pjetri?!

Mapo - 13.08.2019

Publikimi sot i një dokumenti italian nga Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, i ka ndryshuar tërësisht rrethanat lidhur me çështjen e kryetarit të Bashkisë Shkodër, të dalë nga votimet e ...

Habit Agron Duka, zbulon suksesin historik të opozitës: Asnjë hap pas!

SOT - 13.08.2019

Kreu i PAA, Agron Duka ka dhënë mesazhin e tij, pas publikimit të dokumentit nga PD, për Valdrin Pjetrin. Sipas PD, Pjetri është dënuar në Itali nga gjykata e Firences për trafik droge, ndërsa Duka e ...

Reagon Valdrin Pjetri: Të vërtetën time e kam deklaruar

ABC News - 13.08.2019

Pas deklaratave nga Partia Demokratike ka reaguar Valdrin Pjetri. Kryetari i zgjedhur i Bashkisë sw Shkodrës shkruan nw rrjetin sociale se tw vërtetën e tij e ka deklaruar para se tw kandidonte pwr ...

Pjetri: Pres me padurim vendimin e përfundimit të procesit të verifikimit të figurës

RTSH - 13.08.2019

Në të quajturën “Çështja Pjetri”, pas deklaratave të zyrtarëve të lartë të PD dhe PS, kundër dhe pro, është përfshirë edhe vetë protagonisti Valdrin Pjetri, fituesi i zgjedhjeve lokale në Bashkinë e ...

Reagon Pjetri: Pres me padurim procesin e verifikimit të figurës

Mapo - 13.08.2019

Sekretari i Përgjithshëm i demokratëve, Gazmend Bardhi, publikoi të dhënat e Kuesturës së Firences në Itali, në lidhje me kandidatin socialist për Bashkinë e Shkodrës, Valdrin Pjetri.

Publikuan kartelën e dënimit në Itali për trafik droge, PD bën lëvizjen e radhës kundër Valdrin Pjetrit. Ç’pritet të ...

SOT - 13.08.2019

Partia Demokratike ditën e sotme publikoi dokumentat që vërtetonin se kryebashkiaku i Shkodrës Valdrin Pjetri është dënuar për trafik drogë në Itali, pritet që PD do të bëjë lëvizjen e radhës ditën e ...

Akuzat e PD, reagon Valdrin Pjetri: Të vërtetën time e deklarova para pak ditësh me dokumenta zyrtare

Gazeta Tema - 13.08.2019

Kreu i ri i Bashkisë Shkodër, Valdrin Pjetri ka reaguar pas akuzave të PD se ai është është dënuar dhe dëbuar nga Italia. Pjetri thotë se të vërtetën e tij e deklaroi para kandidimit si dhe para pak ...

PD nxjerr dokumentet: Valdrin Pjetri i dënuar me 18 muaj burg në Itali për trafik droge

Gazeta Express - 13.08.2019

Ashtu siç paralajmëroi një ditë më parë, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka publikuar disa dokumente që, sipas tij, i përkasin Kuesturës së Firencës në Itali dhe ku ...

PD: Rama hesht edhe pse e di se Pjetri është i dënuar për dro.gë në Itali

Medial - 13.08.2019

Partia Demokratike vijon me akuzat e saj ndaj kryebashkiakut të ri të Shkodrës Valdrin Pjetri. Në një deklaratë për mediat sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi deklaroi se Pjetri është ...

“Pjetri i dënuar”, Balla i përgjigjet Bardhit: Pavarësisht gjuhës baltosëse të PD e vërteta duhet të zbardhet sipas ...

Gazeta Tema - 13.08.2019

Kreu i grupit Parlamentar të PS Taulant Balla ka reaguar pas akuzave që PD i bërë kreut të ri të bashkisë Shkodër, Valdrin Pjetri, suke deklaruar se ai është dënuar dhe dëbuar nga Italia.

PD publikon dokumentet: Valdrin Pjetri pranoi krimin në Itali. Rama u informua

Top Channel - 13.08.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka publikuar disa dokumenta që, sipas tij, i përkasin Kuesturës së Firencës në Itali dhe ku provohet dënimi i dhënë për Vladrin Pjetrin, ...

PD nxjerr dokumentet: Valdrin Pjetri i arrestuar dhe dënuar për drogë në Itali (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.08.2019

Partia Demokratike ka publikuar sot disa dokumente nga kuestura e Firences sipas të cilave Valdrin Pjetri , kryebashkiaku i Shkodrës i zgjedhur në 30 qershor figuron i arrestuar dhë dënuar për drogë ...

DOKUMENTI/ Bardhi: Valdrin Pjetri i dënuar në Itali me 18 muaj burg

Mapo - 13.08.2019

Valdrin Pjetri është dënuar në Firence të Italisë 2003 për trafik droge. Ai ka pranuar fajësinë në gjykatë dhe mandej autoritetet italiane e kanë dënuar, duke “i djegur” lejen e qendrimit.

PD nxjerr dokumentin: Prova që fakton dënimin e Valdrin Pjetrit

BalkanWeb - 13.08.2019

Sekretari Përgjithshëm në Partinë Demokratike, Gazment Bardhi ka publikuar sot “prova autentike”, të cilat sipas tij, faktojnë dënimi në Fierence të kreut të ri të bashkisë Shkodër, Valdrin Pjetri ...

PD publikon dokumentet: Valdrin Pjetri pranoi krimin në Itali. Rama u informua

Botasot - 13.08.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka publikuar disa dokumenta që, sipas tij, i përkasin Kuesturës së Firencës në Itali dhe ku provohet dënimi i dhënë për Vladrin Pjetrin, ...

Basha tenton të qetësojë Metën e Berishën, sulmon Ramën për informalitetin dhe kërkon që Valdrin Pjetri të merret i ...

SOT - 13.08.2019

Kreu demokrat Lulzim Basha ka shpërthyer dje në akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama. Basha ka lëshuar kritika të forta sa i takon aksionit anti-informalitet, ndërkohë që pjesë e sulmeve ka ...