TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pacolli njofton për të arriturat e Kosovës në Universitetin Drake të Iowa-s

Telegrafi - 13.01.2018

Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli ka mbajtur një fjalim para stafit të universitetit Drake të Iowa-s, ku ka folur për arritët e Kosovës gjatë 10 viteve si shtet i pavarur.

Pacolli njofton për të arriturat e Kosovës në Universitetin Drake të Iowa-s

Almakos - 13.01.2018

Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli ka mbajtur një fjalim para stafit të universitetit Drake të Iowa-s, ku ka folur për arritët e Kosovës gjatë 10 viteve si shtet i pavarur.

Pacolli takon Gjeneralin Tim Orr në Iowa

Lajmi.net - 12.01.2018

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, gjatë qëndrimit të tij në Iowa ka vizituar Dhomën e Përfaqësuesve të këtij shteti me ç’rast është takuar me Gjeneralin Tim Orr.

Pacolli takohet me zyrtarë të Iowa-s

Koha.net - 12.01.2018

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës , Behgjet Pacolli, sot në Iowa-s është pritur nga udhëheqësit më të lartë të këtij shtetin në SHBA Ai, siç njofton kumtesa nga MPJ takuar me përfaqësues të nga ...

Kosova mund të përfitojë nga Iowa

Zhurnal - 12.01.2018

Kosova mund të përfitojë nga Iowa Prishtinë, 12 janar - Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli po qëndron për vizitë në SHBA, konkretisht ka vizituar shtetin e Iowa-s.

Pacolli në shtetin e Iowa-s, merr njohje të veçantë në Dhomën e Përfaqësuesve

Kosova Live - 12.01.2018

Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, në kuadër të vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, respektivisht në shtetin e Iowa-s është pritur në takime ...

Pacolli: Kosova mund të përfitojë shumë nga përvojat e Iowa-s

Almakos - 12.01.2018

Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli ka thënë se Kosova mund të përfitojë shumë nga përvoja e shtetit të Iowa-s. Pacolli tha se Iowa është më i njohur dhe me produktivitetin më të lartë në sektorin e ...

Pacolli njofton për të arriturat e Kosovës në Universitetin Drake të Iowa-s

Lajmi.net - 13.01.2018

Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli ka mbajtur një fjalim para stafit të universitetit Drake të Iowa-s, ku ka folur për arritët e Kosovës gjatë 10 viteve si shtet i pavarur.

Pacolli: Presim rezultate dhe investime konkrete nga Iowa

Lajmi.net - 12.01.2018

Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli ka thënë se Kosova mund të përfitojë shumë nga përvoja e shtetit të Iowa-s. Pacolli tha se Iowa është më i njohur dhe me produktivitetin më të lartë në sektorin e ...

Pacolli: Kosova mund të përfitojë shumë nga përvojat e Iowa-s

Telegrafi - 12.01.2018

Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli ka thënë se Kosova mund të përfitojë shumë nga përvoja e shtetit të Iowa-s. Pacolli tha se Iowa është më i njohur dhe me produktivitetin më të lartë në sektorin e ...