TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Der Leyen: NATO është treguar e jashtëzakonshme si mburojë e lirisë

Botasot - 08.11.2019

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen theksoi sot se NATO ishte një institucion i jashtëzakonshëm pas kritikave të presidentit francez, Emmanuel Macron, i cili e gjykoi ...

Von Der Leyen: Tronditja nga Brexit forcoi unitetin brenda BE’së

Gazeta Express - 08.11.2019

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, theksoi sot se “tronditja nga Brexit” ka forcuar unitetin brenda Bashkimit Evropian.

Von der Leyen: Në fjalimin programatik për Europën zë vend edhe Ballkani

DW - 08.11.2019

Në një fjalim programatik në Berlin, presidentja e ardhshme e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka prezantuar prioritetet e politikave të ardhshme të BE, ku bën pjesë edhe një Europë që mëson ...

Mbështeti fuqimisht hapjen e negociatave, Merkel jep mesazhin e qartë: Do të sillte përfitime për BE-në!

SOT - 08.11.2019

Në një konferencë të përbashkët shtypi me presidenten e ardhshme të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se pranimi i mundshëm i Shqipërisë dhe ...

Von der Leyen: Do të zhvillojmë projekte të veçanta për Maqedoninë e Veriut

Botasot - 08.11.2019

Presidenti i ardhshëm i Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen dhe kancelarja gjermane Angela Merkel sonte në Berlin thanë që vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet të sigurohet perspektivë në BE.

Von Der Leyen dhe Merkel kundër Macron: Do t`i ofrojmë Shqipërisë dhe Maqedonisë rrugë alternative!

Top Channel - 08.11.2019

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian Ursula von der Leyen deklaroi se është shumë e një rëndësie kyce që Ballkani të lidhet sa më shumë që të jetë e mundur me BE-në.

Kancelarja Merkel dhe Presidentja e KE, Von der Leyen: Hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka ...

RTSH - 08.11.2019

Presidentja Shefja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen u shpreh gjatë një konference shtypi në Berlin se hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, është me rëndësi të madhe ...

Shefja e KE-së: Shqipëria ka bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në BE

BalkanWeb - 08.11.2019

“Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në Bashkimin Evropian”. Kështu deklaroi presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen ...

Paralajmërimi i Von Der Leyen: Të mbajmë afër Ballkanin ose do ta bëjnë të tjerët

Gazeta Tema - 08.11.2019

“Bashkimi Europian të mbajë pranë vetes Ballkanin Perëndimor, ose shtete të tjera do të përfitojnë”. Ishte ky paralajmërimi serioz i lëshuar nga Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula ...

Bruksel, Von der Leyen zgjedh rumunen Valean në ekipin e saj

Zhurnal - 07.11.2019

Presidentja e përzgjedhur e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, zgjodhi komisioneren Adina Valean për postin e Transportit, njoftoi zëdhënësi i Von der Leyen-it.

Ursula von der Leyen pret nga Oliver Varhelyi të vazhdojë me përkrahjen e Shkupit dhe Tiranës drejt BE-së

Telegrafi - 07.11.2019

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, në letrën dërguar kandidatit për komisarit për zgjerim, Oliver Varheulyi, thuhet se pret nga ai të vazhdojë të angazhohet për nisjen e ...

Shefja e KE-së: Shqipëria ka bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në BE

Java News - 08.11.2019

“Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në Bashkimin Evropian”. Kështu deklaroi të Premten presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian, Ursula von ...

Merkel dhe Von Der Leyen dalin kundër Macron për shqiptarët

Botasot - 08.11.2019

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian Ursula von der Leyen deklaroi se është shumë e një rëndësie kyce që Ballkani të lidhet sa më shumë që të jetë e mundur me BE-në.

Shpresë për hapjen e negociatave? Presidentja e KE-së: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë bërë përpjekje të ...

SOT - 08.11.2019

Pas takimit në Berlin me kancelaren Angela Merkel, Presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përpjekje të mëdha për të ...

Ursula von der Leyen kundër Macronit rreth Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut

Koha.net - 08.11.2019

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian Ursula von der Leyen deklaroi se është shumë e një rëndësie kyçe që Ballkani të lidhet sa më shumë që të jetë e mundur me BE-në.

Von der Leyen: Do të zhvillojmë projekte të veçanta për Maqedoninë e Veriut

Telegrafi - 08.11.2019

Presidenti i ardhshëm i Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen dhe kancelarja gjermane Angela Merkel sonte në Berlin thanë që vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet të sigurohet perspektivë në BE, ...

Von Der Leyen: Tronditja nga Brexit forcoi unitetin brenda BE-së

Tetova Sot - 08.11.2019

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, theksoi sot se “tronditja nga Brexit” ka forcuar unitetin brenda Bashkimit Evropian.

Von Der Leyen: Tronditja nga Brexit forcoi unitetin brenda BE’së

Zeri - 08.11.2019

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, theksoi sot se “tronditja nga Brexit” ka forcuar unitetin brenda Bashkimit Evropian.

Von der Leyen: Shqipëria, përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në Bashkimin Evropian

RTSH - 08.11.2019

“ Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në Bashkimin Evropian”. Kështu deklaroi Presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian, Ursula von der ...

Von Der Leyen: Tronditja nga Brexit forcoi unitetin brenda BE-së

Lajmi.net - 08.11.2019

“Kaq paradoksale sa duket, tronditja e Brexit-it ka forcuar unionin tonë. Sepse, nuk tregon vetëm se çfarë do të thotë të largohesh nga BE, por gjithashtu edhe atë që fiton secili vend duke qenë ...

Der Leyen: “Tronditja e Brexit”-it e ka riforcuar BE-në

Botasot - 08.11.2019

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen theksoi sot se “tronditja e Brexit”-it kishte riforcuar Bashkimin Evropian. “Kaq paradoksale sa duket, tronditja e Brexit-it ka ...

​Der Leyen: NATO një institucion i jashtëzakonshëm

Telegrafi - 08.11.2019

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen theksoi sot se NATO ishte një institucion i jashtëzakonshëm pas kritikave të presidentit francez, Emmanuel Macron, i cili e gjykoi ...

Von der Leyen dhe Merkel: Rruga e BE për Ballkanin Perëndimor ka rëndësi të madhe strategjike, Shqipëria të mos humbasë ...

SOT - 09.11.2019

Shefja e Komisionit Europian Von der Leyen ka bërë dje një deklaratë të fortë sa i përket procesit të integrimit europian për Ballkanin Perëndimor. Leyen tha se hapja e negociatave me Shqipërinë dhe ...