TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Transporti dhe industria, fajtor për ndotjen e ajrit në Prishtinë

Telegrafi - 13.01.2018

Ndotja e ajrit në Prishtinë sipas një raporti të Ambasadës Amerikane, ka tejkalim të vlerave të lejuara, ku Prishtina është renditur qyteti i dytë në botë për ndotje.

Ndotja e ajrit, nesër protestë para Qeverisë

Zhurnal - 13.01.2018

Ndotja e ajrit, nesër protestë para Qeverisë Shkup, 13 janar - Qytetarë të Shkupit, nëpërmjet rrjeteve sociale kanë paralajmruar një protestë të re kundër ndotjes së ajrit.

“2120 shqiptarë në vit humbin jetën nga ndotja e ajrit”

LajmiFundit - 13.01.2018

Ndotja e ajrit është një nga problemet më shqetësuese që shqiptarët po përballen aktualisht. Vit pas viti numri i personave që humbin jetën si pasojë e ndotjes së ajrit rritet, por shifrat e ...

Shkup, nesër protestë e re kundër ndotjes së ajrit para Qeverisë

Telegrafi - 13.01.2018

Protestë e re planifikohet të mbahet nesër në mesditë para Qeverisë së Maqedonisë. Protestën e organizojnë qytetarë të cilët ftojnë për pjesëmarrje masive nëpërmjet rrjeteve sociale.

Transporti dhe industria, fajtor për ndotjen e ajrit në Prishtinë

Almakos - 13.01.2018

Ndotja e ajrit në Prishtinë sipas një raporti të Ambasadës Amerikane, ka tejkalim të vlerave të lejuara, ku Prishtina është renditur qyteti i dytë në botë për ndotje.

Ajri po vret!

Lajmi.net - 13.01.2018

Kosova po ngjitet në krye të listës së vendeve me ajrin më të ndotur në botë. Shkalla e ndotjes gjatë ditëve të dimrit është shumë e lartë dhe vlerësohet se paraqet rrezik për shëndetin e qytetarëve.

Shkup, nesër protestë e re kundër ndotjes së ajrit para Qeverisë

Albeu.com - 13.01.2018

Nesër në mesditë pritet të mbahet protestë e re para Qeverisë së Maqedonisë. Protestë n e organizojnë qytetarë të cilët ftojnë për pjesëmarrje masive nëpërmjet rrjeteve sociale.

Ajri që po vret!

Gazeta Express - 13.01.2018

Kosova po ngjitet në krye të listës së vendeve me ajrin më të ndotur në botë. Shkalla e ndotjes gjatë ditëve të dimrit është shumë e lartë dhe vlerësohet se paraqet rrezik për shëndetin e ...

Mungojnë të dhënat e sakta për nivelin e ndotjes së ajrit, MCC ndan 3 milionë dollarë

Lajmi.net - 12.01.2018

Përdorimi i lëndëve djegëse gjatë sezonit dimëror dhe numri i madh i makinave në zonat urbane janë indikatorët më të mëdhenj të ndotjes së ajrit në Prishtinë, i tha Ekonomia Online Afrim Berisha, ...

Ndotja e ajrit në Prishtinë rritet bashkë me shqetësimet e qytetarëve për shëndetin

Koha.net - 12.01.2018

Niveli i ndotjes së ajrit është rritur bashkë me shqetësimet për shëndetin, javëve të fundit. Sipas matjeve të Ambasadës Amerikane në kryeqytet, në periudhën mes orëve para të mbrëmjes e deri në ...

Sot në 038 ministri Ismaili flet për ndotjen e ajrit

Koha.net - 12.01.2018

Sot në emisionin 038 të KTV-së Uran Ismaili nga Ministria e Shëndetësisë, do të flasë për ndotjen e ajrit. Ai do të flasë edhe për spitalin e qytetit dhe për Kuvendin Komunal, ku ai përfaqëson ...

Ambientalistët alarmojnë: Ajri po vret!

Alb Portali - 13.01.2018

Kosova po ngjitet në krye të listës së vendeve me ajrin më të ndotur në botë. Shkalla e ndotjes gjatë ditëve të dimrit është shumë e lartë dhe vlerësohet se paraqet rrezik për shëndetin e qytetarëve.

Shkup, nesër protestë e re kundër ndotjes së ajrit para Qeverisë

Almakos - 13.01.2018

Protestë e re planifikohet të mbahet nesër në mesditë para Qeverisë së Maqedonisë. Protestën e organizojnë qytetarë të cilët ftojnë për pjesëmarrje masive nëpërmjet rrjeteve sociale.

Ajri po rrezikon të gjithë

Albeu.com - 13.01.2018

Kosova po ngjitet në krye të listës së vendeve me ajrin më të ndotur në botë. Shkalla e ndotjes gjatë ditëve të dimrit është shumë e lartë dhe vlerësohet se paraqet rrezik për shëndetin e qytetarëve.

Shkup, nesër protestë e re kundër ndotjes së ajrit para Qeverisë

Alb Portali - 14.01.2018

Loading... Protestë e re planifikohet të mbahet nesër në mesditë para Qeverisë së Maqedonisë. Protestën e organizojnë qytetarë të cilët ftojnë për pjesëmarrje masive nëpërmjet rrjeteve sociale.

Shkup, sot protestohet kundër ndotjes së ajrit

Flaka - 14.01.2018

Protestë e re planifikohet të mbahet sot në mesditë para Qeverisë së Maqedonisë. Protestën e organizojnë qytetarë të cilët ftojnë për pjesëmarrje masive nëpërmjet rrjeteve sociale.

Shkup, sot protestohet kundër ndotjes së ajrit

Lajm - 14.01.2018

Protestë e re planifikohet të mbahet sot në mesditë para Qeverisë së Maqedonisë. Protestën e organizojnë qytetarë të cilët ftojnë për pjesëmarrje masive nëpërmjet rrjeteve sociale.

Sërish protestohet para Qeverisë kundër ajrit të ndotur

Portalb - 14.01.2018

Protestë e re planifikohet të mbahet sot në mesditë para Qeverisë së Maqedonisë. Protestën e organizojnë qytetarë të cilët ftojnë për pjesëmarrje nëpërmjet rrjeteve sociale.