TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gabriel: Njohja e Kosovës është kusht për anëtarësimin e Serbisë në BE

Evropaelire - 14.02.2018

Njohja e Kosovës mbetet kusht për anëtarësimin e Serbisë në Bashkimin Evropian, deklaroi të mërkurën në Prishtinë, ministri i punëve të Jashtme të Gjermanisë, Sigmar Gabriel.

Kryediplomati gjerman, Haradinajt: Ratifikojeni demarkacionin

LajmiFundit - 14.02.2018

Ministri i punëve të jashtme të Gjermanisë, Sigmar Gabriel i cili ka arritur në Kosovë për një vizitë zyrtare ka thënë para gazetarëve se është i gëzuar që ka vullnet të zgjidhet çështja e ...

Gabriel: Serbia nuk mund të hyjë në BE pa njohjen e Kosovës

Telegrafi - 14.02.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Sigmar Gabriel, i cili sonte takoi kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj, bëri me dije se ia ka bërë të qartë edhe shtetit të Serbisë që nëse dëshiron ...

Haradinaj: Gjermania partner i rëndësishëm në konsolidimin dhe forcimin e shtetësisë

Koha.net - 14.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar me ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Sigmar Gabriel me të cilin ka diskutuar për zhvillimet në Kosovë.

Ministri gjerman: Kalojeni demarkacionin dhe mos e pengoni Gjykatën Speciale

Lajmi.net - 14.02.2018

Ministri i Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel është takuar sot me kryeministrin, Ramush Haradinaj. Gjatë një konference për media, ai ka uruar qytetarët e Kosovës për dhjetë vjetorin e pavarësisë.

Haradinaj: Gjermania, partner i rëndësishëm në konsolidimin dhe forcimin e shtetësisë

Gazeta Express - 14.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar sot me ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Sigmar Gabriel, me të cilin ka diskutuar për zhvillimet në ...

Arrin në Kosovë kryediplomati gjerman

Lajmi.net - 14.02.2018

Në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë sapo ka arritur ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Sigmar Gabriel. Një delegacion nga ekzekutivi kosovar ka dalë për ta pritur kryediplomatin ...

Gabriel sjell në Prishtinë porositë e Merkelit për Demarkacionin dhe Gjykatën Speciale

Gazeta Express - 14.02.2018

​Ministri i Punëve të Jashtme i Gjermanisë, Sigmar Gabriel, ka thënë sot në Prishtinë se Gjermania është krenare me arritjet e deritashme të Kosovës, dhe se do të vazhdojë ta mbështesë Kosovën në të ...

Kryediplomati gjerman apel Serbisë: S’ka BE pa pajtim me fqinjët

BalkanWeb - 14.02.2018

Ministri i Jashtëm Gjerman, Sigmar Gabriel shpjegoi gjatë takimit me presidentin serb, Aleksander Vuçiç pse s’ka shteg për hyrje në Bashkimin Evropian, pa pajtim me fqinjët.

Kryediplomati gjerman porosi Serbisë: S'ka BE pa pajtim me fqinjët

Gazeta Express - 14.02.2018

Ministri i Jashtëm Gjerman, Sigmar Gabriel, shpjegon gjatë takimit me Presidentin serb, Aleksander Vuçiq, pse s’ka shteg për hyrje në Bashkimin Evropian, pa pajtim me fqinjët.

Gabriel viziton Beogradin dhe Prishtinën

DW - 14.02.2018

Ministri i Jashtëm gjerman Sigmar Gabriel (SPD) ka nisur sot një vizitë dyditore në Ballkan. Së pari do të vizitojë Beogradin e më pas edhe Prishtinën.

Diplomati gjerman sot në Kosovë, takohet me kryeministrin Haradinaj

Lajmi.net - 14.02.2018

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Sigmar Gabriel, këtë të mërkurë do të arrijë në Kosovë për të zhvilluar një vizitë zyrtare. Gjatë vizitës së tij në Kosovë, diplomati gjerman do të pritet nga ...

Ndërmjetësimi Kosovë-Serbi, Gabriel viziton Beogradin dhe Prishtinën për të vendosur… paqe

Gazeta Tema - 14.02.2018

Ministri i Jashtëm gjerman Sigmar Gabriel (SPD) ka nisur sot një vizitë dyditore në Ballkan. Së pari do të vizitojë Beogradin e më pas edhe ...

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Sigmar Gabriel, sot e nesër në Kosovë

Koha.net - 14.02.2018

Ministri Federal për Punë të Jashtme i Gjermanisë, Sigmar Gabriel, sot e nesër do të qëndrojë në Kosovë, bën të ditur Ambasada gjermane në Prishtinë, transmeton Koha.net.

Kryediplomati gjerman sot në Kosovë, në mbrëmje mban konferencë me Haradinajn

Gazeta Express - 14.02.2018

Ministri Federal për Punë të Jashtme i Gjermanisë, Sigmar Gabriel, sot e nesër do të qëndrojë në Kosovë, bën të ditur Ambasada gjermane në ...

Ministri gjerman i Punëve të Jashtme viziton Kosovën

Telegrafi - 14.02.2018

Ministri i Punëve të Jashtme i Gjermanisë, Sigmar Gabriel sot do të qëndrojë për një vizitë në Kosovë. Sigmar do të takojë zyrtarë të Republikës së Kosovës, ndërsa po ashtu do të takojë edhe ...

Gabriel: Serbia nuk mund të hyjë në BE pa njohjen e Kosovës

Almakos - 14.02.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Sigmar Gabriel, i cili sonte takoi kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj, bëri me dije se ia ka bërë të qartë edhe shtetit të Serbisë që nëse dëshiron ...

Haradinaj: Gjermania, partner i rëndësishëm në konsolidimin dhe forcimin e shtetësisë

Lajmi.net - 14.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar sot me ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Sigmar Gabriel, me të cilin ka diskutuar për zhvillimet në Kosovë.

Shefi i diplomacisë gjermane sjell në Kosovë porosinë për Gjykatën Speciale dhe demarkacionin

Telegrafi - 14.02.2018

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Sigmar Gabriel, pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova duhet të përgatitet edhe për “çështje jo të këndshme”, siç janë Dhomat e ...

Ministri i Jashtëm gjerman viziton Beogradin dhe Prishtinën, çfarë do diskutohet

BalkanWeb - 14.02.2018

Ministri i Jashtëm gjerman Sigmar Gabriel (SPD) ka nisur sot një vizitë dyditore në Ballkan. Së pari do të vizitojë Beogradin e më pas edhe Prishtinën.

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë sot vjen në Kosovë

Albeu.com - 14.02.2018

Ministri Federal për Punë të Jashtme i Gjermanisë, Sigmar Gabriel, sot e nesër do të qëndrojë në Kosovë, bën të ditur Ambasada gjermane në Prishtinë. Gjatë vizitës ai do të zhvillojë biseda ...

Haradinaj: Gjermania, partner i rëndësishëm në konsolidimin dhe forcimin e shtetësisë

Durres Lajm - 14.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar sot me ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Sigmar Gabriel, me të cilin ka diskutuar për zhvillimet në Kosovë.

Shefi i diplomacisë gjermane sjell porosinë për Gjykatën Speciale dhe demarkacionin

Almakos - 14.02.2018

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Sigmar Gabriel, pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova duhet të përgatitet edhe për “çështje jo të këndshme”, siç janë Dhomat e ...