TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ngjarjet në Bularat, policia shoqëron 12 persona të ardhur nga Greqia

RTSH - 08.11.2018

Policia shqiptare ka shoqëruar 12 qytetarë grekë që kishin mbërritur në Shqipëri për të marrë pjesë në varrimin e Konstandinos Kaçifas i cili u eleminua afro dy javë më parë nga policia shqiptare ...

Parrullat antishqiptare/ Reagon Kryeministri Tsipras pas funeralit të Kaçifas

Mapo - 08.11.2018

Kryeministri i Greqisë, Alexi Tsipras, ka reaguar për herë të pas funeralit të Kostandino Kaçifas. Në një intervistë televizive në Athinë, ai tha se hidhërimi i familjes është i justifikuar, ndërsa ...

Kryeministri Tsipras reagon pas funeralit të Kostandino Kaçifas

Gazeta Express - 08.11.2018

Kryeministri i Greqisë Alexi Tsipras ka reaguar për herë të pas funeralit të Kostandino ...

Pasi varrosën Kaçifasin, grekët bllokojnë rrugën në Gjirokastër dhe bëjnë thirrje

LajmiFundit - 08.11.2018

Grekët të cilët kishin ardhur sot në Shqipëri për të marrë pjesë në varrimin e Kostandinos Kaçifas në Bularat të Gjirokastrës, i cili u vra gjatë një shkëmbimi me armë nga Forcat RENEA, pas varrimit ...

Ceremonia mortore e Kaçifas: Mediat greke pasqyrojnë ngjarjen e Bularatit

RTSH - 08.11.2018

Ceremonia mortore e Kostandinos Kaçifas është ndjekur nga afër nga mediat greke, të cilat kanë nisur drejt fshatit Bularat të Gjirokastrës dhjetra gazetarë.

Grekët në Bularat: Zjarr kundër qenve shqiptarë

LajmiFundit - 08.11.2018

Siç edhe kishm paralajmëruar, ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas ka marrë ngjyra ekstremiste. Qindra grekët e mbërritur në Bularat, janë ekstremistë të Agimit të Artë dhe ...

Nis varrimi i Kaçifasit, thirrje ekstremiste: Gjaku na thërret të djegim shqiptarin

LajmiFundit - 08.11.2018

Ka nisur ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas. Që në fillim të saj, kanë grekët e pranishëm kanë nisur me thirrje ekstremiste greke, thirrje për Vorio-Epir.

Grekët nisin provokimet në Bularat, nazisti i Agimit të Artë drejton turmën

LajmiFundit - 08.11.2018

Ka nisur prej disa orësh mbërritja e shtetasve grekë në kufirin shqiptar. Shumë prej tyre kanë mundur të hyjnë në tokën shqiptare e t’i drejtohen Bularatit me flamuj grek e me pankarta në duar.

“Kostandin, ti je heroi ynë, ti jeton”, ministria greke thirrje shtetasve të saj: Vetëpërmbahuni!

LajmiFundit - 08.11.2018

Disa qindra qytetarë grekë kanë mbërritur ditën e sotme në Bularat për të marrë pjesë në varrimin e Kostandin Kaçifës, i cili u qëllua me armë dhe u vra nga forcat RENEA, pasi hapi zjarr ndaj ...

Numri 2 i Policisë së Shtetit niset me urgjencë drejt pikës kufitare të Kakavijës

SOT - 08.11.2018

Në Bularat ditën e sotme do të zhvillohet ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Konstandinos Kaçifas. Ndërkohë që autobusë janë nisur nga Greqia me nacionalistë, të cilët janë nisur për t’i bërë ...

Maska, bluza, flamuj, çfarë po përgatitet në Bularat

Botasot - 08.11.2018

Të paktën 3 qytetarë grekë janë ndaluar nga policia në Gjirokastër, pasi u janë gjetur sende të ndaluara. Mesditën e sotme do të bëhet varrimi i ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas, që u vra në 28 ...

Shqipëria ham, Greqia bam në 100 e ca vjet!?

SOT - 08.11.2018

Bëhet e çfarë nuk bëhet me këtë vendin tonë. Nuk e kam fjalën për qeverisjen se atë do e gjykojnë shqiptarët kur të ketë zgjedhje, nëse vërtet do bëhen të pa vjedhura.

Kaçifas nuk ishte një “hero” dhe nuk bën për mit…

Java News - 08.11.2018

Nga Odise Kote Pas 12 ditësh i mbajtur në morg, zhurmës së pashoqe mediatike dhe nekropolitikës së neveritshme, K.Kaçifas përcillet për në banesën e fundit.

Frikë për përplasje në Bularat, Greqia ka një thirrje për qytetarët

Botasot - 08.11.2018

Frika se mund të ketë një përplasje në Bularat, gjatë varrimit të ekstremistit grek Kostandinos Kaçifas, ka bërë që Ministria e Jashtme dhe ajo e Mbrojtjes së Qytetarit në Greqi ti bëjnë thirrje ...

“Kaçifa”, ndalohen në kufi grekët me bluza “Vorio Epir”

LajmiFundit - 08.11.2018

Shtetas të shumtë grekë kanë mbëritur qysh orët e para të mëngjesit të kësaj të enjte në Kakavijë për varrimin 35 vjeçarit Kostandinos Kaçifa. Mësohet se autobusi I parë nga Athina mbërriti rreth ...

Varrimi Kacifas, vijnë në Kakavijë shtetasit e parë grekë

SOT - 08.11.2018

Sot në orën 14:00 është paralajmëruar të mbahet ceremonia mortore për të ndjerin Kostandino Kaçifas, trupin e të cilit e mori familja një ditë më parë.

Ministria greke mesazh shtetasve të saj: Tregoni respekt në Shqipëri

Java News - 08.11.2018

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Mbrojtjes së Qytetarëve të Greqisë u ka bërë thirrje grekëve që kanë ardhur në fshatin Bularat për të marrë pjesë në varrimin e ekstremistit grek Konstantinos ...

Mbahet sot funerali i Kaçifas, policia kontrolle të rrepta

Durres Lajm - 08.11.2018

Sot i jepet lamtumira e fundit Kostandino Kaçifas, trupin e të cilit e mori familja një ditë më parë. Ceremonia mortore do të mbahet në orën 14:00 në fshatin Bularat të Dropullit në Gjirokastër.

VIDEO/ Ekstremistët grekë nisen me autobusa për varrimin e Kacifas

Java News - 07.11.2018

Ditën e nesërme në orën 13:00 në fshatin Bularat të Gjirokastrës pritet të zhvillohet ceremonia mortore për varrosjen e ekstremistit grek Konstantinos Kaçifa.

Funerali i Kostandino Kaçifas, reagon për herë të parë kryeministri Alexis Tsipras

SOT - 08.11.2018

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras ka reaguar për herë të pas funeralit të Kostandino Kaçifas.Në një intervistë televizive në Athinë, ai tha se hidhërimi i familjes është i justifikuar, ndërsa ...

Varrimi i Kacifas, thirrja e ekstremistëve grekë: Gjaku na thërret të djegim shqiptarin

SOT - 08.11.2018

Ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas ka marrë ngjyra ekstremiste. Qindra grekët e mbërritur në Bularat, janë ekstremistë të Agimit të Artë dhe të partive të tjera.

VIDEO/ “Gjaku na therret të djegim shqiptarin, zjarr kundër qenve “, degradon ceremonia e varrimit të ekstremistit grek ...

Gazeta Tema - 08.11.2018

Ka degraduar ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas i cili mbeti i vrarë pasi hapi zjarr ndaj Policisë së Shtetit. Shtetasit grekë që ishtin të pranishëm, kanë nisur me ...

Frikë për përplasje në Bularat, Greqia ka një thirrje për qytetarët

Medial - 08.11.2018

Frika se mund të ketë një përplasje në Bularat, gjatë varrimit të ekstremistit grek Kostandinos Kaçifas, ka bërë që Ministria e Jashtme dhe ajo e Mbrojtjes së Qytetarit në Greqi ti bëjnë thirrje ...

Video/ Mediat greke stacionohen në Bularat, transmetojnë Live mbërritjen Kaçifas

Mapo - 07.11.2018

Trupi i pajetë i minoritarit Kostandino Kaçifas u tërhoq nga familja e të ndjerit ditën e sotme në fshatin Bularat të Dropullit në Gjirokastër. Njëmbëdhjetë ditë pas vrasjes, trupi i 35-vjeçarit u ...

Funerali i Kaçifas/ Nesër Policia ‘blindon’ Dropullin dhe Kakavijën

Mapo - 07.11.2018

Nesër në fshatin Bularat të Dropullit, do të mbahet rreth mesditës ceremonia mortore e minoritarit grek Kostandinos Kaçifas, i cili mberi i vrarë rreth 10 ditë më parë, si pasojë e një shkëmbimi ...

“Kaçifas”, Bashkia Dropull do paguajë varrimin, 2 mijë grekë drejt Bularatit

Zhurnal - 07.11.2018

“Kaçifas”, Bashkia Dropull do paguajë varrimin, 2 mijë grekë drejt Bularatit “Kaçifas”, Bashkia Dropull do paguajë varrimin, 2 mijë grekë drejt Bularatit Tiranë, 7 nëntor - Trupi i minoritarit grek , ...

FOTOT: Ceremonia mortore e ekstremistit grek në Bularad, kufoma, arkivoli dhe makina mbulohen me flamurin grek

Gazeta Tema - 07.11.2018

Në Bularat kanë vijuar homazhet për ekstremistin grek, Konstandino Kaçifas. Ai është pritur nga familjarë dhe banorë të fshatar, të cilët kanë shpërthyer në lot.

Mbërrin në Gjirokastër trupi i pajetë i Kostandinos Kaçifas

Durres Lajm - 07.11.2018

Trupi i pajetë i minoritarit grek, Kostandinos Kaçifas i vrarë disa ditë më parë në Bularat të Gjirokastrës, pas ekspertizës së bërë në Mjekësinë Ligjore në Tiranë, në orët e para të mëngjesit të ...

Kryeministri grek reagon pas funeralit të Kostandino Kaçifas

Botasot - 08.11.2018

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras ka reaguar për herë të pas funeralit të Kostandino Kaçifas. Në një intervistë televizive në Athinë, ai tha se hidhërimi i familjes është i justifikuar, ndërsa ...

Varrimi i Kaçifasit, thirrje ekstremiste: Gjaku na thërret të djegim shqiptarin

Alsat - 08.11.2018

Ka nisur ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas. Që në fillim të saj, kanë grekët e pranishëm kanë nisur me thirrje ekstremiste greke, thirrje për Vorio-Epir.

FOTO / Familja merr trupin, Kaçifas i mbuluar me flamurin grek

Java News - 07.11.2018

Në Bularat kanë vijuar homazhet për ekstremistin grek, Konstandino Kaçifas. Ai është pritur nga familjarë dhe banorë të fshatar, të cilët kanë shpërthyer në lot.

Kryeministri grek reagon pas funeralit të Kostandino Kaçifas

Tetova Sot - 08.11.2018

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras ka reaguar për herë të pas funeralit të Kostandino Kaçifas. Në një intervistë televizive në Athinë, ai tha se hidhërimi i familjes është i justifikuar, ndërsa ...

Kryeministri grek reagon pas funeralit të Kostandino Kaçifas

Medial - 08.11.2018

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras ka reaguar për herë të pas funeralit të Kostandino Kaçifas. Në një intervistë televizive në Athinë, ai tha se hidhërimi i familjes është i justifikuar, ndërsa ...