TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Posti i presidentit pajton LDK-në dhe VV-në, përfitojnë Mustafa e Haziri, “djeget” Vjosa Osmani

Lajmi.net - 08.11.2019

Vjosa Osmani, kandidatja e parë femër për kryeministre të Kosovës doli si marrëveshje e brendshme e Lidhjes Demokratike të Kosovës për ta shmangur përqarjen, shkruan lajmi.net.

Vjosa Osmani takohet me Ambasadoren e Kroacisë

Botasot - 08.11.2019

Nënkryetarja Vjosa Osmani e shoqëruar nga anëtari i Kryesisë, Besian Mustafa është takuar sot me Ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barišić, përcjell Bota sot.

Osmani: NATO, më i rëndësishëm se sa mbajtja e zgjedhjeve më 12 prill

Alsat - 08.11.2019

Zv/kryeministri për çështje evropiane në Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, në një intervistë për AA ka folur lidhur me 12 prillin, datën e dakorduar për t’u mbajtur zgjedhjet e parakohshme ...

Gani Koci i PDK-së e quan bukësimite Vjosa Osmanin

Gazeta Express - 08.11.2019

Ish- zëvendësministri i PDK-së Gani Koci, përmes një postimi në Facebook ka përdorur gjuhë fyese kundrejt Vjosa Osmanit, të cilën e quan “bukësimite”.

“Mini-Shengeni”, Osmani: Nuk bëjmë projekte pa aprovimin e Washingtonit dhe Brukselit

Tetova Sot - 08.11.2019

Zv/kryeministri Bujar Osmani në një intervistë për AA ka folur në lidhje me takimin e krerëve të shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të dielën në Ohër.

A do të kandidojë Vjosa Osmani për kryetare të partisë? Kështu përgjigjet ajo

Gazeta Express - 07.11.2019

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, e ftuar në emisionin “Pressing” të T7, ka treguar se a do të kandidojë si kryetare e partisë në zgjedhjet e ...

Vjosa Osmani: Nuk e di vendin tim në Qeverinë Kurti

Zhurnal - 07.11.2019

Vjosa Osmani nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se ende nuk ka marrë vendim se cilën pozitë do ta pranojë, pasi të lidhin koalicion me Vetëvendosjen.

Osmani: Jemi për reciprocitet, taksa nuk e mbron integritetin e Kosovës

Gazeta Express - 07.11.2019

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, e ftuar në emisionin “Pressing” të T7, ka thënë se jemi në për reciprocitet me Serbinë sepse nuk kemi nevojë për ...

Vjosa Osmani ia bën të qartë VV-së: Kryeministri i barabartë me katër ministri

Lajmi.net - 07.11.2019

Osmani ka thënë se pozita e kryeministrit ka barazvlerë sa katër ministri. ”Ofenduese nëse dikush thotë që pozita e kryeministrit është e barasvlerfshme me pozitën e kryetarit të Kuvendit.

Vjosa Osmani ia bën të qartë VV-së: Kryeministri i barabartë me katër ministri

Alb Portali - 07.11.2019

Burimi: Vjosa Osmani ia bën të qartë VV-së: Kryeministri i barabartë me katër ministri Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur.

Osmani: Pozita e presidentit dhe kryeparlamentarit bëjnë më pak se ajo e kryeministrit

Gazeta Express - 07.11.2019

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, e ftuar në emisionin “Pressing” të T7, ka thënë se pozita e kryeparlamentarit dhe presidentit të shtetit, bëjnë ...

Osmani tregon numrin e ministrive dhe skenarin për ndarjen e tyre

Gazeta Express - 07.11.2019

Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, në emisionin Pressing në T7 ka thënë se janë marrë vesh me VV’në që do të jenë vetëm 12 ministri në qeverinë e ardhshme.

Vjosa Osmani e mbështet Lutfi Hazirin që deklaroi se “emri i kryeministrit kalon nëpër zyrat e LDK’së”

Gazeta Express - 07.11.2019

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbështetur kolegun e saj partiak, Lutfi Haziri, pas deklaratave të tij për postin e kryeministrit të vendit.

Osmani: Nuk kemi plan B, negociojmë vetëm me VV’në

Gazeta Express - 07.11.2019

Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, në emisionin Pressing në T7 ka thënë se nuk do të ketë bisedime për koalicion me asnjë subjekt tjetër politik përveç Lëvizjes Vetëvendosje.

Vjosa Osmani: Nuk llogaritëm votat e mërgatës në sondazhe, ata e votuan VV’në

Gazeta Express - 07.11.2019

Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, në emisionin Pressing në T7 ka thënë se ishin mërgimtarët ata që bënë dallimin e fituesit në zgjedhjet e 6 tetorit.

Vjosa Osmani: Më dëmtuan kur thanë se unë s’marr vendime

Gazeta Express - 07.11.2019

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka deklaruar se është dëmtuar gjatë fushatës zgjedhore nga deklaratat e kundërshtarëve të saj se gjoja ajo, ndonëse kandidate për ...

Vetëm 15% e elektoratit të LDK-së nuk e votuan Vjosa Osmanin

Botasot - 07.11.2019

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Në bazë të këtyre rezultateve u ritheksua se partia fituese është Lëvizja Vetëvendosje me 220.811 ...

Nga Vjosa Osmani te Valentina Bunjaku, këta do të jenë 29 deputetët e ardhshëm të LDK-së

Telegrafi - 07.11.2019

Pas një muaji nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë sot shpalljen e rezultateve përfundimtare. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka thënë se ...

Osmani: Nuk llogaritëm votat e mërgatës në sondazhe, ata e votuan VV’në

Zeri - 07.11.2019

Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, në emisionin Pressing në T7 ka thënë se ishin mërgimtarët ata që bënë dallimin e fituesit në zgjedhjet e 6 tetorit.

Vjosa Osmani: Besonim se do të dilnim para VV’së, ja çka e ndryshoi rezultatin

Botasot - 07.11.2019

(E plotësuar) - Vjosa Osmani nga LDK ka thënë se rezultatin në fund e kanë ndryshuar votat nga Diaspora, meqë sipas saj, sondazhet e nxirrnin partinë e saj 3 për qind përpara Vetëvendosjes.

Vjosa Osmani: Nuk llogaritëm votat e mërgatës në sondazhe, ata e votuan VV’në

Medial - 07.11.2019

21:23 | 7 Nëntor 2019 Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, ka thënë se ishin mërgimtarët ata që bënë dallimin e fituesit në zgjedhjet e 6 tetorit. Sot edhe zyrtarisht KQZ’ja ka shpallur rezultatin ...

Vjosa Osmani: Nuk llogaritëm votat e mërgatës në sondazhe, ata e votuan VV-në

Lajmi.net - 07.11.2019

Sot edhe zyrtarisht KQZ-ja ka shpallur rezultatin përfundimtar, dhe sipas rezultateve, VV është e para me një epërsi gati 15 mijë vota mbi LDK’në. “Njëri prej sondazheve kryesore dhe më kredibile na ...

Vjosa Osmani e mbështet Lutfi Hazirin që deklaroi se “emri i kryeministrit kalon nëpër zyrat e LDK’së”

Alb Portali - 07.11.2019

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbështetur kolegun e saj partiak, Lutfi Haziri, pas deklaratave të tij për postin e kryeministrit të vendit.

A e mbështet Osmani, Hazirin që deklaroi se “emri i kryeministrit kalon nëpër zyrat e LDK-së”?

Botasot - 07.11.2019

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbështetur kolegun e saj partiak, Lutfi Haziri, pas deklaratave të tij për postin e kryeministrit të vendit.

Osmani: Nuk kemi plan B, negociojmë vetëm me VV’në

Zeri - 07.11.2019

Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, në emisionin Pressing në T7 ka thënë se nuk do të ketë bisedime për koalicion me asnjë subjekt tjetër politik përveç Lëvizjes Vetëvendosje.

Osmani tregon numrin e ministrive dhe skenarin për ndarjen e tyre

Alb Portali - 07.11.2019

Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, në emisionin Pressing në T7 ka thënë se janë marrë vesh me VV’në që do të jenë vetëm 12 ministri në qeverinë e ardhshme.

Osmani tregon numrin e ministrive dhe skenarin për ndarjen e tyre

Botasot - 07.11.2019

Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, në emisionin Pressing në T7 ka thënë se janë marrë vesh me VV’në që do të jenë vetëm 12 ministri në qeverinë e ardhshme.

Osmani tregon numrin e ministrive dhe skenarin për ndarjen e tyre

Medial - 07.11.2019

22:20 | 7 Nëntor 2019 Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, ka thënë se janë marrë vesh me VV’në që do të jenë vetëm 12 ministri në qeverinë e ardhshme.

Osmani: Pozita e presidentit dhe kryeparlamentarit bëjnë më pak se ajo e kryeministrit

Botasot - 07.11.2019

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se pozita e kryeparlamentarit dhe presidentit të shtetit, bëjnë me pak se pozita e kryeministrit.

Osmani tregon numrin e ministrive dhe skenarin për ndarjen e tyre

Albeu.com - 07.11.2019

Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani , në emisionin Pressing në T7 ka thënë se janë marrë vesh me VV’në që do të jenë vetëm 12 ministri në qeverinë e ardhshme.

A do të kandidojë Vjosa Osmani për kryetare të partisë? Kështu përgjigjet ajo

Botasot - 07.11.2019

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, e ftuar në emisionin “Pressing” të T7, ka treguar se a do të kandidojë si kryetare e partisë në zgjedhjet e ...

A do të kandidojë Vjosa Osmani për kryetare të partisë? Kështu përgjigjet ajo

Zeri - 07.11.2019

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, e ftuar në emisionin “Pressing” të T7, ka treguar se a do të kandidojë si kryetare e partisë në zgjedhjet e ...

“Mini-Shengeni”, Osmani: Nuk bëjmë projekte pa aprovimin e Washingtonit dhe Brukselit

Alsat - 08.11.2019

Zv/kryeministri Bujar Osmani në një intervistë për AA ka folur në lidhje me takimin e krerëve të shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të dielën në Ohër.

Osmani për “mini-schengenin”: Nuk bëjmë projekte pa aprovimin e Washingtonit dhe Brukselit

Botasot - 08.11.2019

Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në një intervistë për AA ka folur në lidhje me takimin e krerëve të shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të dielën në Ohër.

Gani Koci i PDK-së e quan bukësimite Vjosa Osmanin

Ina - 08.11.2019

Ish- zëvendësministri i PDK-së Gani Koci, përmes një postimi në Facebook ka përdorur gjuhë fyese kundrejt Vjosa Osmanit, të cilën e quan “bukësimite”.

Osmani për “mini-schengenin”: Nuk bëjmë projekte pa aprovimin e Washingtonit dhe Brukselit

Telegrafi - 08.11.2019

Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në një intervistë për AA ka folur në lidhje me takimin e krerëve të shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të dielën në Ohër.

Osmani për “mini-schengenin”: Nuk bëjmë projekte pa aprovimin e Washingtonit dhe Brukselit

Alb Portali - 08.11.2019

Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në një intervistë për AA ka folur në lidhje me takimin e krerëve të shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të dielën në Ohër.

“Mini-Shengeni”, Osmani: Nuk bëjmë projekte pa aprovimin e Washingtonit dhe Brukselit

Zhurnal - 08.11.2019

Shkup, 8 nëntor, zhurnal.mk – Zv/kryeministri Bujar Osmani në një intervistë për AA ka folur në lidhje me takimin e krerëve të shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të dielën në Ohër.

Gani Koci e cilëson “bukësimite” Vjosa Osmanin

Alb Portali - 08.11.2019

Ish- zëvendësministri i PDK-së Gani Koci, përmes një postimi në Facebook ka përdorur gjuhë fyese kundrejt Vjosa Osmanit, të cilën e quan “bukësimite”.

Osmani: Integrimi në NATO, më i rëndësishëm se sa mbajtja e zgjedhjeve më 12 prill

Portalb - 08.11.2019

Zv/kryeministri për çështje evropiane i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, lidhur me 12 prillin, datën e dakorduar për t’u mbajtur zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut, në një ...

Osmani: NATO, më i rëndësishëm se sa mbajtja e zgjedhjeve më 12 prill

Alb Portali - 08.11.2019

Zv/kryeministri për çështje evropiane në Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, në një intervistë për AA ka folur lidhur me 12 prillin, datën e dakorduar për t’u mbajtur zgjedhjet e parakohshme ...

Osmani takohet me ambasadoren e Kroacisë Barishiq, diskutojnë për forcimin e marrëdhënieve bilaterale

Koha.net - 08.11.2019

Sot, nënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani, e shoqëruar nga anëtari i Kryesisë, Besian Mustafa janë takuar me Ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barishiq.

Osmani për “mini-schengenin”: Nuk bëjmë projekte pa aprovimin e Washingtonit dhe Brukselit

Ina - 08.11.2019

Zëvendës kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani ka komentuar idenë për krijimin e një minishengeni ballkanik. Në një intervistë për AA, ai ka folur për takimin e krerëve të rajonit, i cili ...

Vjosa Osmani takohet me ambasadoren e Kroacisë, temë forcimi i marrëdhënieve bilaterale

Zeri - 08.11.2019

Nënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani, e shoqëruar nga anëtari i Kryesisë, Besian Mustafa janë takuar me ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barishiq.

Vjosa Osmani takohet me ambasadoren e re të Kroacisë në Kosovë

Medial - 08.11.2019

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar sot ambasadoren e re të Kroacisë në Kosovë, Danijela Barishiq. Ambasadorja Barishiq ka uruar Osmanin për mbarëvajtjen e ...

Nënkryetarja Osmani takohet me ambasadoren Barishiç

Telegrafi - 08.11.2019

Sot, nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani i shoqëruar nga anëtari i Kryesisë, Besian Mustafa janë takuar me Ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barishiç.

Nënkryetarja Osmani takohet me ambasadoren Barishiç

Medial - 08.11.2019

12:43 | 8 Nëntor 2019 Sot, nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani i shoqëruar nga anëtari i Kryesisë, Besian Mustafa janë takuar me Ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barishiç.

Kroacia e gatshme ta mbështesë Kosovën në proceset e ardhshme

Kosova Live - 08.11.2019

Sot, nënkryetarja Dr. Vjosa Osmani i shoqëruar nga anëtari i Kryesisë, Besian Mustafa janë takuar me ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barišić. Ambasadorja Barišić uroi znj.