TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kaq vota ka marrë në Malishevë Fatmir Limaj

Botasot - 09.10.2019

Fatmir Limaj, në vendlidjen e tij në Malishevë ka marrë 822 vota. Në vendlindjen e Fatmir Limajt, në fshatin Banjë të Malishevës, koalicioni Nisma-AKR-PD, ka marrë mbi 50 për qind të votave.

Këta kandidatë të LDK’së kanë marrë më së shumti vota në Dragash

Gazeta Express - 10.10.2019

Ka përfunduar numërimi i fletëvotimeve në Komisionin Qendror Zgjedhor dhe kanë dalë rezultatet preliminare. Gazeta Express ka siguruar listën e votave të 30 deputetëve të parë të LDK’së në komunën e ...

Këta janë kandidatët më të votuar të LDK-së në Prizren

Medial - 09.10.2019

23:38 | 9 Tetor 2019 Lidhja Demokratike e Kosovës përfundoi i dyta në këto zgjedhje të parakohshme parlamentare. Në listën e siguruar nga arbresh.info të kandidatëve dhe votave që kanë marrë në ...

Këta janë kandidatët nga PDK-ja që llapjanët ia dhanë veç nga 2 vota

Botasot - 09.10.2019

Pothuajse janë publikuar te gjithat listat e votave të kandidatëve të cilët kanë garuar për deputet. Nga lista e kandidatëve për deputet të PDK-së mund të shihen, se dy nga këta kandidatë kanë marrë ...

Këta janë kandidatët më të votuar në Prizren pas Vjosa Osmanit

Gazeta Express - 09.10.2019

Janë publikuar rezultatet nga shumica e qendrave të votimit në komunën e Prizrenit për Lidhjen Demokratike të Kosovës. Sipas rezultateve preliminare, kandidatja për kryeminsitre, Vjosa Osmani, ka ...

Lista e deputetëve të LDK-së me votat e Prizrenit: Këta persona morën më shumë vota!

Zeri - 09.10.2019

Qytetarët e Prizrenit, në zgjedhjet e 6 tetorit mbështetje më të madhe nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) i kanë dhënë kandidates për kryeministre, Vjosa Osmani.

Sa vota i duhen një kandidati për t’u bërë deputet?

Lajmi.net - 09.10.2019

Përqindja e subjekteve politike në zgjedhjet e 6 tetorit përcakton edhe ulëset në Kuvend. Me respektimin e kuotës gjinore, kandidati i tretë duhet të jetë femër, në këtë formë bazuar në praktikat e ...

Mësohen votat që morën kandidatët e PDK-së në Kamenicë

Zeri - 09.10.2019

Portali Fokusi.info ka siguruar listën e të gjithë kandidatëve të Partisë Demokratike të Kosovës që janë votuar në Komunën e Kamenicës. Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka marrë 1735 vota, pas tij ...

Këta janë kandidatët më të votuar të LDK’së në Prishtinë, Vjosa e Lumiri të parët

Gazeta Express - 09.10.2019

Gazeta Express ka siguruar listën e 10 kandidatëve më të votuarve të LDK’së në Prishtinë. Vjosa Osmani ka marrë më së shumti vota, e menjëherë pas saj është Lumir Abdixhiku.

Këta janë më të votuarit e Vetëvendosjes në Gjilan

Gazeta Express - 09.10.2019

Lëvizja Vetëvendosje doli partia e parë në nivel të vendit në zgjedhjet e gjashtë tetorit. Fituese kjo parti doli edhe në komunën e Gjilanit, që njihej si bastion i LDK-së.

Elmi Reçica, personi me më ndikim në Ferizaj – ja sa vota ka marrë tash dhe sa më 2017

Botasot - 09.10.2019

Elmi Reçica konsiderohet si njëri nga personat me më ndikim në komunën e Ferizajt dhe jo vetëm. Deputeti i legjislaturës së kaluar që pretendon edhe një mandat tjetër – duket se këtë vit në qytetin e ...

Sa vota morën Osmani, Abdixhiku, Shala dhe Quni në Lipjan?

Zeri - 09.10.2019

Procesi i numërimit për votat e kandidatëve për deputet tashmë po shkon drejt fundit. Indeksonline mëson se kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani në qytetin e Lipjanit ka marrë 8742 vota.

Cila është 15-shja më e votuar e Vetëvendosjes në Gjilan

Gazeta Express - 09.10.2019

Në zgjedhjet e 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë partia e parë në nivel vendi. Të dielën, partia e Albin Kurtit ka dalë e para edhe në Gjilan duke marrë 39,75% ose 17 mijë e 864 vota.

Gjilani i jep kaq shumë vota kësaj femër për deputete në Kuvend nga Vetëvendosja!

Zeri - 09.10.2019

Pas numërimit të votave për kandidatët për deputet në Kuvendin e Kosovës, në komunën e Gjilanit, është publikuar lista e 15 deputetëve më të votuar nga Lëvizja Vetëvendosje.

Kadri Veseli e Hajdar Beqa më të votuarit nga PDK-ja në Gjakovë

Botasot - 09.10.2019

Kandidati për kryeministër nga radhët e PDK-së, Kadri Veseli, është kandidati më i votuari në komunën e Gjakovës. Ai ka marrë 2787 vota, kurse pas Veselit më i votuari është kryetari i degës së ...

Mësohet 5-shja më e votuar e PDK-së në Gjakovë

Zeri - 09.10.2019

Numërimi i gjitha votave në Kosovë nga zgjedhjet e 6 tetorit kanë përfunduar gjatë ditës së djeshme. Gazeta Blic ka mësuar 5 kandidatët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) të cilët kanë marrë më ...

Ja sa vota i mori në fshatin e saj të lindjes Vjosa Osmani

Botasot - 09.10.2019

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare nxorën dy partitë opozitare si të parat pas 6 tetorit. Lëvizja Vetëvendosje, pas numërimit të të gjitha votave të rregullta doli e para, ndërsa u pasua nga Lidhja ...

Publikohet lista e kandidatëve më të votuar të PDK-së në Drenas

Zeri - 09.10.2019

Partia Demokratike e Kosovës, ka arritur që ta mbaj bastionin e saj në Drenas, duke marrë shumicën e votave. I pari në listë prin Kadri Veseli me 12208 vota, ndërsa pas tij radhiten kandidatët që ...

Sa vota morën në Istog Vjosa Osmani dhe kandidatët tjerë të LDK-së për deputetë (Dokument)

Gazeta Express - 09.10.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare ka dalë partia e dytë. Podujeva, Peja, Istogu, Fushë Kosova, Dragashi, Suhareka, Lipjani e Vitia janë qytetet ku LDK’ja ka ...

Kjo është kandidatja e PDK-së që mori më së shumti vota !

InfoKosova - 09.10.2019

Partia Demokratike e Kosovës nuk mori votat që synonte në fushatë dhe kësisoj ajo u rangua si e treta. Risia e këtyre zgjedhjeve është së shumë kandidatë dështuan që në bazën e tyre të merrnin shumë ...

Sa vota ka marrë Avni Zogiani dhe Rexhep Selimi në Fushë-Kosovë

Botasot - 09.10.2019

Lëvizja Vetëvendosje arriti t’i fitojë zgjedhjet e 6 tetorit ku doli para LDK-së dhe partive të dalura nga lufta. Në Fushë-Kosovë partia e Albin Kurtit arriti t’i fitojë 29.30% apo 5.019 vota duke ...

Votat e kandidatëve të PDK-së në Gjilan: Kadri Veseli, Urani…

Zeri - 09.10.2019

Partia Demokratike e Kosovës ka arritur të dalë partia e tretë në Gjilan me 7677 vota. Indeksonline ka siguruar votat e kandidatëve për deputetë. Pa dyshim se më i votuar është Kadri Veseli me 6076 ...

Kandidatët e LDK-së më të votuar në Gjilan

Zeri - 09.10.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës me kandidati për kryeministër, Kadri Veselin, gjatë zgjedhjeve të mbajtura me 6 tetor është radhitur e dyta në Komunën e Gjilanit.

Lista e votave të kandidatëve të AAK-së në Ferizaj, Labi qëndron keq

Lajmi.net - 09.10.2019

Dobët me vota ka shkuar edhe njëri prej kandidatëve që pretendonte se ka shumë njerëz prapa vetës. Bëhet fjalë për Labinot Tahirin, i cili kësaj radhe zor që mund të bëhet pjesë e Kuvendit.

Labin e dëshpëron qyteti i lindjes, del keq me vota

Gazeta Express - 09.10.2019

Këngëtari dhe ish-deputeti, Labinot Tahiri duket se këtë herë është dëshpëruar nga vendasit e vet pasi nuk e kanë votuar edhe aq shumë sa ka pritur. Labi dhe partia e tij e re AAK ka dështuar me vota ...

Rënia e PDK-së pas 12 viteve pushtet

Zeri - 09.10.2019

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), e cila ka qëndruar në pushtet për më shumë se 12 vite ka pësuar një rënie të madhe në numrin e votave në zgjedhjet e 6 tetorit.

Kush janë 5 më të votuarit e LDK’së në Gjilan, sa vota mori Vjosa në qytetin e Lutës

Gazeta Express - 08.10.2019

Në komunën e Gjilanit, Lidhja Demokratike e Kosovës ka dalë e dyta, sipas rezultateve preliminare, me 12.217 vota. Sipas listës së deputetëve më të votuar që e ka siguruar Gazeta Express, kandidatja ...

Ganimete Musliu apo Blerta Deliu, ja cila ka marrë më shumë vota në Skenderaj

Zeri - 08.10.2019

Është publikuar edhe lista me vota e PDK-së në Skenderaj. Në ktë listë padyshim që prinë lideri i partisë, Kadri Veseli, i ndjekur nga ish-deputeti Mergim Lushtaku, por në top 10-shen më të votuar ...

Kjo është lista e votave të kandidatëve për deputetë nga radhët e PDK’së në Skënderaj

Gazeta Express - 08.10.2019

Është bërë publike lista e votave ne Skënderaj ku shihen se sa vota ka marrë secili kandidat i PDK-së. Në bazë të kësaj liste të siguruar nga Magazina.al shihet se pas kryetarit të PDK-së, Kadri ...

Kadri Veseli e Mergim Lushtaku, më të votuarit në Skënderaj

Zeri - 08.10.2019

Në zgjedhjet e 6 tetorit në Skënderaj bindshëm ka fituar Partia Demokratike e Kosovës. Kadidatët më të votuar të PDK-së në Skënderaj janë kryetari i kësaj partie Kadri Veseli me mbi 12 mijë vota dhe ...

Nga sa vota i morën kandidatët e LDK’së për deputetë në Kamenicë (Dokument)

Gazeta Express - 08.10.2019

Gazeta Express ka siguruar listën e votave të kandidatëve të LDK’së në komunën e Kamenicës. Kandidatja për kryeministre nga radhët e këtij subjekti ka marrë më së shumti vota, ndërsa kandidati për ...

Kandidatët që s’morën shumë vota as në vendlindjen e tyre

Gazeta Express - 08.10.2019

Shumë figura të njohura në skenën politike kanë marrë rezultate zhgënjyese në zgjedhjet e 6 tetorit Një vend në Kuvendin e Kosovës po synonin më shumë se 1.000 kandidatë.

Kështu i votoi Gjilani kandidatët e PDK-së për deputetë

Lajmi.net - 08.10.2019

Në Gjilan listës i prinë Kadri Veseli i cili ka mbledhur 6076 vota, i pasuar Arben Bislimi i cili ka mbledhur jo më pak se 3159 vota. I treti në listën e më të votuarve të PDK-së në qytetin e ...

Sa vota mori djali i Adem Demaçit në Prishtinë?

Lajmi.net - 08.10.2019

Listës në të dy qytetet i prinë i pari i PDK-së, Kadri Veseli, në Prishtinë i ndjekur nga Uran Ismaili, ndërsa në Gjilan nga Arben Bislimi. Kadri Veseli i prin listës së PDK-së në Prishtinë, kaq vota ...

Kadri Veseli i prin listës së PDK-së në Prishtinë, kaq vota morën kandidatët tjerë

Lajmi.net - 08.10.2019

Listës i prinë kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli i cili në Prishtinë ka mbledhur 12,390 vota, shkruan lajmi.net. I dyti në listë është ministri i Shëndetësisë dhe nënkryetari i ...

I pari i rinisë së PDK-së, hiç më shumë se 500 vota në Prishtinë e Gjilan së bashku

Lajmi.net - 08.10.2019

Ai në Prishtinë ka arritur t’i mbledhë 403 vota, ndërsa në Gjilan ai ka mbledhur vetëm 112 vota, shkruan lajmi.net. Kadri Veseli i prin listës së PDK-së në Prishtinë, kaq vota morën kandidatët tjerë ...

Ky është dyshi i PDK-së në Prishtinë

Lajmi.net - 08.10.2019

Partia Demokratike e Kosovës në Komunën e Prishtinës ka marr 15 mijë 551 vota apo 15,45 për qind. Lajmi.net ka siguruar edhe listën me numrin e votave të kandidatëve të kësaj partie në Prishtinë.

Ish-deputeti i PDK-së ka mbledhur vetëm 540 vota në Prishtinë

Lajmi.net - 08.10.2019

Lajmi.net ka siguruar listën e kandidatëve të PDK-së me votat që kanë fituar në Gjilan dhe në Prishtinë. Kadri Veseli i prin listës së PDK-së në Prishtinë, kaq vota morën kandidatët tjerë E ...

Garë e ngushtë mes PDK-së dhe Vetëvendosjes në Mitrovicë

Lajmi.net - 08.10.2019

Sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), janë numëruar 99.04 për qind të votave. Sipas këtyre rezultateve Partia Demokratike e Kosovës është duke prirë në këtë komunë.

Numërohen të gjitha votat në Pejë, Vetëvendosje e treta

Lajmi.net - 08.10.2019

Fituese në këtë komunë ka dalë partia e cila edhe e ka pushtetin, LDK-ja e Gazmend Muhaxherit, shkruan lajmi.net. LDK në Pejë ka marrë 14 mijë e 180 vota, kundrejt 11 mijë e 733 votave të AAK-PSD.

PDK nuk e lëshon Drenasin, “dërrmon” partitë tjera me vota

Lajmi.net - 08.10.2019

PDK nuk e ka lëshuar këtë bastion, teksa ka marrë 65.29 % të votave, shkruan lajmi.net. Në total, kjo parti ka marrë 14 mijë e 555 vota në këtë komunë.

Këta janë kandidatët më të votuar të LDK’së në Pejë

Gazeta Express - 08.10.2019

Në listën e votave të LDK’së në Pejë, që e ka siguruar Gazeta Express, del se kandidatja e LDK’së për kryeministre Vjosa Osmani ka marrë 12.671 vota, e menjëherë pas saj më së shumti vota ka marrë ...

Ky është kandidati i AAK-së që mori 7 mijë vota vetëm në Dukagjin

Zeri - 08.10.2019

Kandidati për deputet nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim Selmanaj, vetëm në Dukagjin ka marr mbi 7 mijë vota. Kandidati për deputet nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ...

Befasi: Këta janë më të votuarit e LDK-së në vendlindjen e Ibrahim Rugovës

Zeri - 08.10.2019

Pas numërimit të të gjitha votave të rregullta, nga rezultatet e publikuara nga KQZ del se Lidhja Demokratike e Kosovës ka fituar bindshëm në vendlindjen e presidentit historik, Ibrahim Rugova.

Publikohet lista me të gjitha votat e kandidatëve të PDK-së në Prishtinë

Zeri - 08.10.2019

Komisioni Qendror Zgjedhor ka bërë publike rezultatet e votave të rregullta, pa u llogaritur të diasporës dhe ato me kusht. Në bazë të këtij rezultati në komunën e Prishtinës, Partia Demokratike e ...

Këta janë kandidatët më të votuar të LDK-së në Fushë-Kosovë

Zeri - 08.10.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dalë partia më e votuar në Fushë Kosovë. LDK-ja ka marrë 5 mijë e 257 vota në këtë komunë, apo 30.79%.Gazeta Sinjali ka siguruar listën e plotë me numrin e votave që i ...

Tetë më të votuarit e PDK-së në Gjilan

Botasot - 08.10.2019

Komisioni Qendror Zgjedhor ka përfunduar numërimin e votave të rregullta në të gjitha komunat e Kosovës. Në bazë të rezultati të deritanishëm pa llogaritur votat me kusht dhe ato të diasporës, ...

Këta janë 5 kandidatët më të votuar të PDK-së në Prishtinë

Botasot - 08.10.2019

Kandidatët më të votuar nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës në Prishtinë janë Kadri Veseli, Uran Ismaili, Abelard Tahiri, Eliza Hoxha dhe Memli Krasniqi.

Getta, jo aq e fortë në vota – sikurse në fitnes

Botasot - 08.10.2019

Gentina Beqa ka qenë kandidatja për deputete në listën e Partisë Demokratike të Kosovës. Kampiones së fitnesit në botë, Gettës, duket se nuk i ka ecur mirë edhe me vota.

Votat e Bekim Haxhiut në Skenderaj

Zeri - 08.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar numërimin e votave të rregullta në nivel vendi. Sipas këtyre rezultateve Lëvizja Vetëvendosje ka dalë fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit me 202 mijë ...