TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Carl Bildt për shkëmbimin e territoreve: Nuk është ide e re, por e rrezikshme

Telegrafi - 10.08.2018

Diplomati suedez Carl Bildt, në një opinion të botuar në Washington Post, ka trajtuar çështjen e shumëpërfolur së fundmi në Kosovë e Serbi për shkëmbimin e mundshëm të territoreve.

Ballkanizimi i mëtejshëm i Ballkanit është “recetë” për katastrofë

Gazeta Tema - 10.08.2018

Nga Carl Bildt Kur është fjala për të ardhmen e Ballkanit, diskutimi rrëshqet drejt propozimit për ndarje të reja në rajon, çka është në të vërtetë “receta” për paqëndrueshmëri gjeopolitike.

Çfarë mendon Rama për shkëmbimin e territoreve Serbi-Kosovë? E zbulon Carl Bildt

Mapo - 10.08.2018

Carl Bildt, ish-kryeministër i Suedisë dhe një kolumnist për “ The Washington Pos t”, në një analizë botuar në prestigjiozen amerikane, zbulon qëndrimin që i ka shprehur atij kryeministri Edi Rama ...

Carl Bildt: Edi Rama, mbështetës i idesë katastrofale të këmbimit të territoreve

Gazeta Express - 10.08.2018

Carl Bildt, diplomati suedez që njeh mirë rajonin e Ballkanit ka paralajmëruar kundër shkëmbimit të territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Emisari i dikurshëm europian për ish-Jugosllavinë thotë ...

Carl Bildt për shkëmbimin e territoreve: Nuk është ide e re, përkundrazi e rrezikshme

Radio Vala - 10.08.2018

Kur bëhet fjalë për të ardhmen e Ballkanit, diskursi po ngadalësohet duke krijuar propozime për ndarje të reja në rajon shkruan Bildt, që sipas tij është një recetë për paqëndrueshmërinë gjeopolitike.

Loja me kufijtë dhe ballkanizimi i mëtejshëm i Ballkanit do të thotë gjakderdhje

Java News - 10.08.2018

Nga Carl Bildt Kur është fjala për të ardhmen e Ballkanit, diskutimi rrëshqet drejt propozimit për ndarje të reja në rajon, çka është në të vërtetë “receta” për paqëndrueshmëri gjeopolitike.

Kufijtë Serbi-Kosovë, Carl Bildt tregon bisedën me Ramën

Java News - 10.08.2018

Carl Bildt, ish kryeministër i Suedisë dhe një kolumnist për “The Washington Post”, ne nje analize botuar ne prestigjiozen amerikane, zbulon qendrimin qe i ka shprehur atij kryeministri Edi Rama ...

Carl Bildt: Edi Rama mbështetës i idesë katastrofale të këmbimit të territoreve

Zeri - 10.08.2018

Carl Bildt, diplomati suedez që njeh mirë rajonin e Ballkanit ka paralajmëruar kundër shkëmbimit të territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Emisari i dikurshëm europian për ish-Jugosllavinë thotë ...

Carl Bildt thotë se Edi Rama mbështet shkëmbimin e territoreve Kosovë – Serbi

Koha.net - 10.08.2018

Carl Bildt, ish-kryeministër i Suedisë dhe kolumnist për “The Washington Post”, në një analizë botuar në prestigjiozen amerikane zbulon qëndrimin që i ka shprehur atij kryeministri Edi Rama lidhur me ...

Carl Bildt: Edi Rama, mbështetës i idesë katastrofale të këmbimit të territoreve

Lajmi.net - 10.08.2018

Carl Bildt, diplomati suedez që e njeh mirë rajonin e Ballkanit, ka paralajmëruar kundër shkëmbimit të territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Emisari i dikurshëm evropian për ish-Jugosllavinë ...

Diplomati me karrierë globale tregon rreziqet për shkëmbim territoresh Kosovë-Serbi, ja çfarë ndodhë me Maqedoninë dhe ...

Botasot - 10.08.2018

Diplomati i njohur me karrierë globale, Carl Bild, ka shkruar një analizë për gazetën prestigjioze, “WashingtonPost” , në të cilën ka folur për marrëveshjen finale mes Kosovës dhe Serbisë.

Bildt: Po luhet me zjarrin, ja çfarë do të ndodhë në Maqedoni dhe Bosnjë, nëse ndahet Kosova

LajmiFundit - 10.08.2018

Diplomati i shquar suedes, një nga njohësit më të mirë në botë i gjeopolitikës ballkanike, Carl Bildt, në analizën e tij shokuese në “Washington Post”, përveç të tjerave bën edhe prognozën, se çfarë ...