TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Çështja e ambasadorit britanik në SHBA dhe polemikat

VOA - 11.07.2019

Ambasadori britanik në SHBA, Kim Darroch, i cili dha dorëheqjen të mërkurën, largohet në një klimë polemike mes dy vendeve. Ambasadori e dha dorëheqjen pas komenteve të bëra prej tij lidhur me ...

Britania përfshihet nga debatet e brendshme për ambasadorin e ri në SHBA

Evropaelire - 11.07.2019

Emërimi i ambasadorit të ri britanik në Shtetet e Bashkuara, ka të ngjarë të bëhet nga kryeministri i ardhshëm, tha sekretarja britanike e Thesarit, Liz Truss.

Pse dha dorëheqjen ambasadori i Britanisë së Madhe në SHBA?

Gazeta Tema - 10.07.2019

Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara Sir Kim Darroch, ka dhënë dorëheqjen vetëm një ditë pasi presidenti i SHBA Donald Trump e quajti atë një “ambasador i një lloji” dhe “djalë shumë budalla” ...

Jep dorëheqje ambasadori britanik në SHBA

Evropaelire - 10.07.2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, dha dorëheqje, pak ditë pasi disa dokumente të tij diplomatike, në të cilat kritikohej presidenti amerikan, Donald Trump, kanë ...

I dolën email-et ku shante Trump, ambasadori britanik në SHBA bën lëvizjen që se priste askush

SOT - 10.07.2019

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Sir Kim Darroch, ka dhënë dorëheqjen nga posti, pas një debati të lindur pas publikimit të e-maileve në të cilat ai kritikonte ...

Kritikoi Trump, dorëhiqet ambasadori i Britanisë në SHBA

Alsat - 10.07.2019

Sir Kim Darroch ka dhënë dorëheqjen si ambasador i Britanisë së Madhe në SHBA, pas publikimit të email-eve ku kritikonte administratën e Presidentit Trump.

Pas skandalit, jep dorëheqje ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara

Gazeta Express - 10.07.2019

Sir Kim Darroch, ambasador i Britanisë së Madhe në Uashington, i cili ka qenë në qendër të një lufte diplomatike mes dy shteteve për shkak të kritikave ndaj presidentit amerikan, ka dhënë dorëheqje ...

“Ndoqi mënyrën e saj idiote për Brexit” Trump fyen Theresa May

BalkanWeb - 10.07.2019

‘Presidenti amerikan Donald Trump është treguar i pasjellshën kundrejt kryeministres së Britanisë Theresa May,’- është shprehur sekretari i jashtëm britanik Jeremy Hunt.

Jep dorëheqjen ambasadori britanik në SHBA

VOA - 10.07.2019

Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, njoftoi të mërkurën dorëheqjen, duke shtuar se e kishte të pamundur të vazhdonte rolin e tij pas rrjedhjes së informacionit të kabllogrameve ...

Trump e quajti budalla,jep dorëheqjen ambasadori britanik në SHBA

BalkanWeb - 10.07.2019

Ka dhënë dorëheqjen ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kim Darroch, pas përplasjeve në distancë me presidentin Donald Trump. Përmes një letre të drejtuar Zyrës së Punës, Darroch ...

Ministri britanik i reagon Trumpit: Ai tregoi mungesë respekti për Britaninë dhe kryeministren tonë

Gazeta Express - 10.07.2019

Ministri i jashtëm britanik, Jeremy Hunt, ka thënë se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka treguar mungesë respekti ndaj kryeministres së Britanisë së Madhe, Theresa May, dhe vetë ...

U anulua një takim i zyrtarëve të lartë britanikë dhe amerikanë

Portalb - 10.07.2019

Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt tha se presidenti amerikan, Donald Trump, nuk ka treguar respekt ndaj kryeministres, dhe Britanisë së Madhe, njofton ...

Jep dorëheqje ambasadori britanik në SHBA

Koha.net - 10.07.2019

Sir Kim Darroch, ambasador britanik në SHBA, ka dhënë dorëheqje pas skandaleve të fundit me e-mailet që u zbuluan ku pati kritika të tij të ashpra ndaj presidentit Donald Trump.

Anulohet një takim i zyrtarëve të lartë britanikë dhe amerikanë

Koha.net - 10.07.2019

Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt tha se presidenti amerikan, Donald Trump, nuk ka treguar respekt ndaj kryeministres, dhe Britanisë së Madhe.

Kritikoi Trumpin, jep dorëheqje ambasadori britanik në SHBA

Botasot - 10.07.2019

Sir Kim Darroch është dorëhequr si ambasador i Britanisë së Madhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës pas skandalit diplomatik ku rrodhën kabllogramet ku Darroch kritikon administratën e Trump.

BM – Dorëhiqet ambasadori britanik në SHBA

Medial - 10.07.2019

LONDËR, 10 korrik /MEDIAL-ANSA/ – Ambasadori britanik në SHBA, Kim Darroch ka njoftuar dorëheqjen e tij nga posti dhe karriera diplomatike, në sfondin e polemikave të shkaktuara nga publikimi në ...

Zoologu që ia acaroi nervat Donald Trump

Gazeta Tema - 10.07.2019

Sir Kim Darroch është ambasador i Britanisë së Madhe në Washington. Për shkak të kritikave të brendshme të tij kundër kabinetit të Donald Trumpit ai është vënë në shënjestër nga presidenti amerikan.

Vazhdojnë polemikat për çështjen e ambasadorit të dorëhequr të Britanisë në SHBA

Botasot - 11.07.2019

Ambasadori britanik në SHBA, Kim Darroch, i cili dha dorëheqjen të mërkurën, largohet në një klimë polemike mes dy vendeve. Ambasadori e dha dorëheqjen pas komenteve të bëra prej tij lidhur me ...

Britania përfshihet nga debatet e brendshme për ambasadorin e ri në SHBA

Botasot - 11.07.2019

Emërimi i ambasadorit të ri britanik në Shtetet e Bashkuara, ka të ngjarë të bëhet nga kryeministri i ardhshëm, tha sekretarja britanike e Thesarit, Liz Truss.

Jep dorëheqje ambasadori britanik në SHBA

Zeri - 10.07.2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, dha dorëheqje, pak ditë pasi disa dokumente të tij diplomatike, në të cilat kritikohej presidenti amerikan, Donald Trump, kanë ...

Pas skandalit, jep dorëheqje ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara

Botasot - 10.07.2019

Sir Kim Darroch, ambasador i Britanisë së Madhe në Uashington, i cili ka qenë në qendër të një lufte diplomatike mes dy shteteve për shkak të kritikave ndaj presidentit amerikan, ka dhënë dorëheqje ...

Kritikoi Donald Trump-in, dorëhiqet ambasadori britanik në SHBA

Top Channel - 10.07.2019

Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, njoftoi të mërkurën dorëheqjen, duke shtuar se e kishte të pamundur të vazhdonte rolin e tij pas rrjedhjes së informacionit të kabllogrameve ...

Anulohet një takim i zyrtarëve të lartë britanikë dhe amerikanë

Telegrafi - 10.07.2019

Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt tha se presidenti amerikan, Donald Trump, nuk ka treguar respekt ndaj kryeministres, dhe Britanisë së Madhe.

Kritikoi Trumpin, jep dorëheqje ambasadori britanik në SHBA

Telegrafi - 10.07.2019

Kim Darroch është dorëhequr si ambasador i Britanisë së Madhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës pas skandalit diplomatik ku rrodhën kabllogramet ku Darroch kritikon administratën e Trump.

Dorëhiqet ambasadori britanik në SHBA

Alsat - 10.07.2019

Ambasadori britanik në SHBA, Kim Darroch ka njoftuar dorëheqjen e tij nga posti dhe karriera diplomatike, në sfondin e polemikave të shkaktuara nga publikimi në media i disa prej shënimeve të tij ...

Çështja e ambasadorit britanik në SHBA dhe polemikat

Gazeta Tema - 11.07.2019

Ambasadori britanik në SHBA, Kim Darroch, i cili dha dorëheqjen të mërkurën, largohet në një klimë polemike mes dy vendeve. Ambasadori e dha dorëheqjen pas komenteve të bëra prej tij lidhur me ...

Britania përfshihet nga debatet e brendshme për ambasadorin e ri në SHBA

Zeri - 11.07.2019

Emërimi i ambasadorit të ri britanik në Shtetet e Bashkuara, ka të ngjarë të bëhet nga kryeministri i ardhshëm, tha sekretarja britanike e Thesarit, Liz Truss.

Dha dorëheqje ambasadori britanik në SHBA

Portalb - 10.07.2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch , dha dorëheqje, pak ditë pasi disa dokumente të tij diplomatike, në të cilat kritikohej presidenti amerikan, Donald Trump, kanë ...

Kritikoi Trump, jep dorëheqjen ambasadori britanik në SHBA

Mapo - 10.07.2019

Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, njoftoi të mërkurën dorëheqjen, duke shtuar se e kishte të pamundur të vazhdonte rolin e tij pas rrjedhjes së informacionit të kabllogrameve ...

U anulua një takim i zyrtarëve të lartë britanikë dhe amerikanë

Zhurnal - 10.07.2019

Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt tha se presidenti amerikan, Donald Trump, nuk ka treguar respekt ndaj kryeministres, dhe Britanisë së Madhe, njofton REL.

Pasi kritikoi Trump-in, jep dorëheqje ambasadori britanik në SHBA

Tetova Sot - 10.07.2019

Kim Darroch është dorëhequr si ambasador i Britanisë së Madhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës pasi kishte kritikuar administratën e Trump, transmeton Klan Kosova.

Çështja e ambasadorit britanik në SHBA dhe polemikat

Top Channel - 11.07.2019

Ambasadori britanik në SHBA, Kim Darroch, i cili dha dorëheqjen të mërkurën, largohet në një klimë polemike mes dy vendeve. Ambasadori e dha dorëheqjen pas komenteve të bëra prej tij lidhur me ...

Britania përfshihet nga debatet për ambasadorin e ri në SHBA

BalkanWeb - 11.07.2019

Emërimi i ambasadorit të ri britanik në Shtetet e Bashkuara, ka të ngjarë të bëhet nga kryeministri i ardhshëm, tha sekretarja britanike e Thesarit, Liz Truss.

“Shumë budalla, njeri i trashë dhe pompoz”, dorëhiqet ambasadori britanik në SHBA që u përplas me Trump

Gazeta Tema - 10.07.2019

Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, njoftoi të mërkurën dorëheqjen, duke shtuar se e kishte të pamundur të vazhdonte rolin e tij pas rrjedhjes së informacionit të kabllogrameve ...

Anulohet takimi i zyrtarëve të lartë amerikanë dhe britanikë

Durres Lajm - 10.07.2019

Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, Jeremy Hunt tha se Presidenti amerikan, Donald Trump, nuk ka treguar respekt ndaj Kryeministres dhe Britanisë së Madhe.

Britania përfshihet nga debatet e brendshme për ambasadorin e ri në SHBA

Lajmi.net - 11.07.2019

Ambasadori i Britanisë në Uashington, Kim Darroch, dha dorëheqjen të mërkurën, pas disa ditë kritikash nga presidenti amerikan, Donald Trump. Truss tha se procesi i zgjedhjes së një ambasadori të ri, ...

"Trump-i, shumë budalla dhe i trashë!" Ikën ambasadori që shkaktoi krizë SHBA-Angli

Albeu.com - 10.07.2019

Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch , njoftoi të mërkurën dorëheqjen, duke shtuar se e kishte të pamundur të vazhdonte rolin e tij pas rrjedhjes së informacionit të kabllogrameve ...

Anulohet një takim i zyrtarëve të lartë britanikë dhe amerikanë

Zeri - 10.07.2019

Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt, tha se presidenti amerikan, Donald Trump, nuk ka treguar respekt ndaj kryeministres dhe Britanisë së Madhe.

Dha dorëheqjen se Donald Trump e quajti të ‘paaftë’, Britania përfshihet në debatet për ambasadorin e ri në SHBA

SOT - 11.07.2019

Emërimi i ambasadorit të ri britanik në Shtetet e Bashkuara, ka të ngjarë të bëhet nga kryeministri i ardhshëm, tha sekretarja britanike e Thesarit, Liz Truss.

Kritikoi Donald Trump-in, dorëhiqet ambasadori britanik në SHBA

Durres Lajm - 10.07.2019

Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, njoftoi të mërkurën dorëheqjen, duke shtuar se e kishte të pamundur të vazhdonte rolin e tij pas rrjedhjes së informacionit të kabllogrameve ...

Kritikoi Donald Trump-in, dorëhiqet ambasadori britanik në SHBA

Zhurnal - 10.07.2019

Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, njoftoi të mërkurën dorëheqjen, duke shtuar se e kishte të pamundur të vazhdonte rolin e tij pas rrjedhjes së informacionit të kabllogrameve ...

Jep dorëheqjen ambasadori britanik në SHBA

LajmiFundit - 10.07.2019

Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, njoftoi të mërkurën dorëheqjen, duke shtuar se e kishte të pamundur të vazhdonte rolin e tij pas rrjedhjes së informacionit të kabllogrameve ...

Kritikoi Donald Trump-in, dorëhiqet ambasadori britanik në SHBA

Botasot - 10.07.2019

Po! Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, që e kritikojë edhe më rëndë ish Kandidatin, që sot është Presidenti i SHBA- Donald Trump, a do të duhej të dorëhiqej apo më e pakta të kërkojë të falur ...

Kritikoi Donald Trump-in, dorëhiqet ambasadori britanik në SHBA

Ina - 11.07.2019

Nga Beqir SINA/ « Iku për lesh! »Kritikoi Donald Trump-in, dorëhiqet ambasadori britanik në Uashington Po! Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, që e kritikojë edhe më rëndë ish Kandidatin, që sot ...