TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kryemadhi për VOA-n: Ka dështuar dy herë

SOT - 16.05.2019

Në studion e Zërit të Amerikës, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi deklaroi se Shqipëria është një nga shtetet që nuk e ka pranuar influencën ruse pasi kjo e fundit ka dështuar dy herë me vendin tonë.

Kryemadhi për VOA:Rama ka kapur institucionet,duhet pakt kombëtar

LajmiFundit - 16.05.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, e cila prej disa ditësh ndodhet për një vizitë pune në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka dhënë një intervistë për Zërin e Amerikës, ku ka komentuar situatën ...

Kryemadhi për VOA:Rama ka kapur institucionet,duhet pakt kombëtar

BalkanWeb - 16.05.2019

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi e ftuar në studion e Zërit të Amerikës tha se Edi Rama ka kapur institucionet,, ndërsa shtoi se partitë politike shqiptare duhet të bëjnë një pakt kombëtar.

Habit Kryemadhi: Votat nuk janë vjedhur, nuk e dinim që ishin blerë votat

Botasot - 16.05.2019

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, në një intervistë për RTV Ora u shpreh se votat e shqiptarëve në zgjedhje nuk janë vjedhur, por janë përdorur paratë e krimit për t’i blerë.

Habit Monika Kryemadhi: Votat nuk janë vjedhur, nuk e dinim që ishin blerë votat

Gazeta Tema - 16.05.2019

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një intervistë për “Zerin e Amerikes” u shpreh se votat e shqiptarëve në zgjedhje nuk janë vjedhur, por janë përdorur paratë e krimit për t’i blerë.

Kryemadhi foto me Nancy Pelosin: Kënaqësi që e takova

Mapo - 16.05.2019

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi gjatë vizitës në SHBA ka takuar dhe drejtuesen e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin Amerikan, Nancy Pelosi. Në një status në facebook, Kryemadhi ...

Kryemadhi i premton Pelosit: Do ta bëjmë Shqipërinë të fortë

Java News - 16.05.2019

Gjatë vizitës që po zhvillon në SHBA, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka takuar edhe kryetaren e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin Amerikan, Nancy Pelosin.

Kryemadhi në SHBA: Përgjegjës për krizën jemi ne, klasa politike

Mapo - 15.05.2019

Zyra e shtypit pranë LSI, informoi për vizitën e kryetares Monika Kryemadhi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryemadhi ndodhet në SHBA për të marrë pjesë në Forumin e ish-kongresmenëve dhe ...

Kryemadhi takim me zyrtaren e DASH, ndan shqetësimet e Shqipërisë

BalkanWeb - 15.05.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u prit në Departamentin Amerikan të Shtetit nga Susan K.Falatko, Drejtore e Zyrës për Cështjet e Europës Qendrore e Jugore.

Kryemadhi: Duhet pakt kombëtar, dhuna nuk na favorizon por protestat s’i ndalim

Java News - 16.05.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi akuzoi kryeministrin Edi Rama se ka kapur institucionet. Ajo tregoi se Rama ka kapur reformën në drejtësi dhe tha se dosjet e përfolura nga opozita dëshmojnë se ...

Kryemadhi: Situata në Shqipëri, përgjegjësi e të gjitha palëve politike

VOA - 16.05.2019

Zëri i Amerikës: Zonja Kryemadhi, opozita mori masën ekstreme për të djegur mandatet, për shkak të siç shprehet ajo, keq-qeverisjes së vendit si dhe vjedhjes së votave.

Kryemadhi i premton Pelosit: Do ta bëjmë Shqipërinë të fortë

Botasot - 16.05.2019

Gjatë vizitës që po zhvillon në SHBA, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka takuar edhe kryetaren e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin Amerikan, Nancy Pelosin.

Kryemadhi takon zyrtaren amerikane, ndan shqetësimet mbi situatën e rëndë

LajmiFundit - 15.05.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim zyrtar në Departamentin Amerikan të Shtetit me Zj.Susan K.Falatko, Drejtore e Zyrës për Cështjet e Europës Qendrore e Jugore.

Kryemadhi takon zyrtaren e DASH dhe i tregon shqetësimin madhor të LSI

SOT - 15.05.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u prit në Departamentin Amerikan të Shtetit nga Susan K.Falatko, Drejtore e Zyrës për Çështjet e Europës Qendrore e Jugore.

Pakt kombëtar me Ramën? Kryemadhi për VOA: Ja çfarë do bëjmë

SOT - 16.05.2019

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi e ftuar në studion e Zërit të Amerikës tha se Edi Rama ka kapur institucionet, dhe shtoi se partitë politike shqiptare duhet të bëjnë një pakt kombëtar.

Kryemadhi në SHBA: Politika ka nevojë për më shumë gra e vajza

BalkanWeb - 16.05.2019

Gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një sërë takimesh me përfaqësues të lartë. Me një shënim në “Facebook”, Kryemadhi shprehet se në ...

Kryemadhi me zyrtaren e DASH-it: Shqipëria në moment tepër delikat

Botasot - 15.05.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u prit në Departamentin Amerikan të Shtetit nga Zj.Susan K.Falatko, Drejtore e Zyrës për Cështjet e Europës Qendrore e Jugore.

Kryemadhi: Për zgjidhjen e krizës duhet pakt kombëtar! Rama po kap drejtësinë

Gazeta Express - 16.05.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi deklaroi nga studio e Zërit të Amerikës se për zgjidhjen e krizës duhet një pakt kombëtar. Kryemadhi ka sulmuar kryeministrin Edi Rama duke thënë se ai ka arritur ...

Zbardhet takimi i Monika Kryemadhit me Nancy Pelosi

Gazeta Express - 16.05.2019

Gjatë vizitës zyrtare në SHBA, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një sërë takimesh me përfaqësues të lartë. I fundit ka qenë me Spikeren e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin ...

Kryemadhi takime në DASH: Situata e rëndë politiko-sociale në Shqipëri

Medial - 15.05.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u prit në Departamentin Amerikan të Shtetit nga Susan K.Falatko, Drejtore e Zyrës për Cështjet e Europës Qendrore e Jugore.

Kryemadhi: Po e lemë vendin në dorën e Putinit

Albeu.com - 16.05.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi deklaroi nga studio e Zërit të Amerikës se për zgjidhjen e krizës duhet një pakt kombëtar. Kryemadhi ka sulmuar kryeministrin Edi Rama duke thënë se ai ka arritur ...

Kryemadhi në SHBA: Më shumë gra e vajza në politikë

Top Channel - 16.05.2019

Gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një sërë takimesh me përfaqësues të lartë mes tyre edhe Spikeren e Dhomës së Përfaqësuesve në ...

Kryemadhi: Për zgjidhjen e krizës duhet pakt kombëtar

Durres Lajm - 16.05.2019

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi e ftuar në studion e Zërit të Amerikës u shpreh se kryeministri Edi Rama ka kapur instiucionet dhe drejtësinë në vend.

Monika Kryemadhi bën një foto në korridor me Nancy Pelosin: Do ta bëj Shqipërinë më të fortë, kur të marrim pushtetin

Gazeta Tema - 16.05.2019

Monika Kryemadhi prej së shtunës ndodhet në SHBA. Ajo thotë se është për një vizitë pune dhe poston herë pas here foto korridoreve me ndonjë kongresmen, të cilat i konsideron takime.

Amerikanët trembin Monika Kryemadhin, distancohet hapur nga skenarët e dhunës, dënon sulmet ndaj institucioneve

SOT - 17.05.2019

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë futur të dridhurat kryetares së LSI, Monika Kryemadhi. Gjatë ditëve të fundit ajo ishte në SHBA dhe dje dha një intervistë për “VOA”.

Kryemadhi foto me Nancy Pelosin: Kënaqësi që e takova

LajmiFundit - 16.05.2019

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi gjatë vizitës në SHBA ka takuar dhe drejtuesen e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin Amerikan, Nancy Pelosi. Në një status në facebook, Kryemadhi shkruan: Ishte ...

Kryemadhi në SHBA: Politika ka nevojë për më shumë gra e vajza

Durres Lajm - 16.05.2019

Gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka takuar Spikeren e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin Amerikan Nancy Pelosin, me të cilën ka diskutuar mbi ...

Kryemadhi në SHBA, takim me Nancy Pelosin: Politika ka nevojë për më shumë gra e vajza

Gazeta Express - 16.05.2019

Kryetarja e LSI-se, Monika Kryemadhi ka zhvilluar nje takim ne SHBA, me Nancy Pelosin, Spikeren e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin Amerikan. Me nje shenim ne faqen e saj ne FB, ajo informon se ka ...