TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rëndësia e futbollit: Liderët mblidhen për ta shikuar momentin final të ndeshjes Kroaci-Angli

Telegrafi - 12.07.2018

Se Kampionati Botëror është shumë i rëndësishëm, ka dëshmuar edhe një video nga momentet finale të ndeshjes ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë. Liderët botërorë në kuadër të Samitit të Londrës për shtetet ...

Presidentja kroate pas fitores historike: Populli im, është e mundur

BalkanWeb - 12.07.2018

Kualifikimi në finale ka entuziazmuar kroatët dhe presidenten e tyre, Kolinda Grabar-Kitaroviç. Ajo menjëherë pas përfundimit të ndeshjes ka shprehur emocionet e saj në Facebook, duke shkruar: ...

Ja si e uron Edi Rama fitoren e Kroacisë

Ina - 11.07.2018

Kryeministri shqiptar Edi Rama përmes një fotoje në facebook ka uruar dhe festuar fitoren e Kroacisë. Ai ka publikuar një fotografi me presidenten kroate Kolinda Grabar – Kitarovic.

Fotografia e ditës: Rama poston një pozë të përbashkët me presidenten e Kroacisë

Telegrafi - 11.07.2018

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka publikuar një fotografi të përbashkët me presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic, me rastin e kualifikimit të Kroacisë në finale të Kampionatit ...

Edi Rama shijon fitoren e Kroacisë në mes të Londrës me presidenten kroate (FOTO)

Zeri - 11.07.2018

Në Samitin e Londrës po merr pjesë edhe presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq, dhe kjo ka qenë arsyeja që ajo nuk ka qenë e pranishme sot në ndeshjen e Kroacisë ndaj Anglisë, shkruan ...

Vjen reagimi i presidentes së Kroacisë: Është e mundur, jemi në finale

Lajmi.net - 11.07.2018

Kombëtarja e Kroacisë është në finale të Kupës së Botës për herë të parë në histori të kombit të tyre. Këtë sukses Kroacia e ka arritur pas fitores 2:1 ndaj Anglisë në gjysmëfinale.

Vjen edhe reagimi i Ramës pas fitores së Kroacisë, publikon fotografi me Kitaroviqin

Botasot - 11.07.2018

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama fotografi të ditës së sotme e ka cilësuar atë me presidenten kroate, Kolinda Grabar Kitaroviq. Para pak çastesh, Rama ka publikuar në profilin e tij në Facebook, ...

Reagimi emocional i presidentes kroate: Bravo, jemi në finale

Botasot - 11.07.2018

Kroacia ka arritur ta mposhtë Anglinë në gjysmëfinalen e Kupës së Botës, me rezultat 2 me 1. Për këtë lajm të gëzueshëm për kroatët, ka reaguar menjëherë presidentja Kolinda Grabar Kitarovic.

Kështu u gëzua presidentja kroate

Zeri - 11.07.2018

Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitaroviq, i është gëzuar tej mase kualifikimit të Kroacisë në finalen e Botërorit “Rusia 2018”, raporton “Zeri.info”.

Foto-lajm: Rama feston krah presidentes kroate

Gazeta Tema - 11.07.2018

Kryeministri Edi Rama ka festuar kualifkimin e madh qe Kroacia beri per here te pare duke shkuar ne nje finale te Kupes se Botes. Rama ka publikuar nje foto duke festuar me presidenten kroate Kolinda ...

FOTO/ Kroacia në finalen e Botërorit, Rama foto me Presidenten kroate

Java News - 11.07.2018

Kryeministri Edi rama ka publikuar pak minuta me pare nje foto me Presidenten kroate Kolinda Grabar-Kitaroviq menjehere sapo Kroacia mundi Angline dhe do te jete ekipi finalist perballe Frances ne ...

Kroacia në finalen e Botërorit, Rama foto me Presidenten kroate

Medial - 11.07.2018

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pak minuta më parë një foto me Presidenten kroate Kolinda Grabar-Kitaroviq menjëherë sapo Kroacia mundi Anglinë dhe do të jetë ekipi finalist perballë Francës në ...

Vjen reagimi i presidentes së Kroacisë: Është e mundur, jemi në finale

Flaka - 11.07.2018

Presidentja kroate ka reguar pas fitores historike të Kroacisë në Kupën e Botës.Kroacia mundi Anglinë me rezultat 2:1 në gjysmëfinale, për të arritur për herë të parë në një finale të Kampionatit ...

Kroacia në finale, Presidentja reagon e para për suksesin historik

Tetova Sot - 11.07.2018

Në “Luzhniki Stadium” u luajt gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, duke dalë për herë të parë në historinë e saj në një finale Botërori.

Kitaroviq i dhuron Trumpit dhe kryeministres së Britanisë fanella të ekipit kroat /FOTO

Lajmi.net - 11.07.2018

Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviq është duke qëndruar në Bruksel ku po merrë pjesë në Samitin e NATO-s. Me këtë rast ajo është takuar me presidentin e SHBA-ve, Donald Trump dhe ia ka ...

Sot luhet Angli-Kroaci, por shihni gjesti që bën presidentja kroate me kryeministren britanike

SOT - 11.07.2018

Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviç, ka shfrytëzuar takimin e NATO-s për t’iu bërë nga një dhuratë liderëve botëror.E para e shtetit kroat u ka dhënë fanellën e Kroacisë që luan në Botëror.

Kitarovic me mesazh emocionues për Kroacinë sonte

Gazeta Express - 11.07.2018

Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviq sonte nuk do të jetë në stadium për të mbështetur edhe fizikisht kombëtaren kroate në ballafaqimin gjysmëfinale me Anglinë në Botërorin Rusia ...

Mesazhi emocional i presidentes kroate: Fitoni për Kroacinë! /VIDEO

Lajmi.net - 11.07.2018

Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviq sonte nuk do të jetë në stadium për të mbështetur edhe fizikisht kombëtaren kroate në ballafaqimin gjysmëfinale me Anglinë në Botërorin Rusia 2018.

Presidentja e Kroacisë dhuratë Trampit dhe May, shikoni si reagon kryeministrja britanike (Foto)

BalkanWeb - 11.07.2018

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović, e cila mori shumë vëmendje gjatë çerekfinales në Botëror që vendi i saj fitoi kundër Rusisë, ka shfrytëzuar samitin takimin e Nato-s për t’iu bërë ...

Kitaroviq ia dhuron Trumpit fanellën e Kroacisë

Koha.net - 11.07.2018

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq, ia ka dhuruar presidentit të SHBA-së, Donald Trump, fanellën e futbollit të kombëtares kroate, pak para gjysmëfinales së Botërorit ndaj Anglisë.

Presidentja kroate ndan fanellat e botërorit të ekipit kombëtar në Bruksel: Trump e pranon me kënaqësi, May me ...

Telegrafi - 11.07.2018

Presidenti kroate, Kolinda Grabar-Kitarovic shfrytëzoi takimin e NATO-s në Bruksel për t’iu dhuruar liderëve botëror fanellën e ekipet kombëtare të botërorit.

Presidentja e Kroacisë jashtë protokollit

Bota.al - 11.07.2018

Sime Vrsaljko ishte me tutat dhe me çorape, trupi ishte lakuriq, kur e pa, i zgjati dorën, por ajo preferoi ta përqafonte thjeshtë, thuajse duke u kapur pas tij.

Grabar-Kitaroviq: Marrëveshja për emrin është shumë e mirë

Telegrafi - 11.07.2018

Kryetarja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq për mediat kroate para Samitit të NATO-s deklaroi se shpreson që marrëveshja e nënshkruar për emrin në mes Maqedonisë dhe Greqisë të kalojë në ...

Presidentja kroate: Marrëveshja për emrin është shumë e mirë

Tetova Sot - 11.07.2018

Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitanoviç për mediat kroate para Samitit të NATO-s deklaroi se shpreson se Marrëveshja për emrin do të kalojë në referendum dhe porositi se e vlerëson si shumë të ...

Kroacia në finale, ja çfarë shkruan presidentja Kitaroviç

InfoSport - 11.07.2018

Kombëtarja e Kroacisë është në finale të Kupës së Botës për herë të parë në histori të kombit të tyre. Këtë sukses Kroacia e ka arritur pas fitores 2:1 ndaj Anglisë në gjysmëfinale.

Vjen edhe reagimi i Ramës pas fitores së Kroacisë, publikon fotografi me Kitaroviqin

Tetova Sot - 11.07.2018

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama fotografi të ditës së sotme e ka cilësuar atë me presidenten kroate, Kolinda Grabar Kitaroviq. Para pak çastesh, Rama ka publikuar në profilin e tij në Facebook, ...

Kolinda ja si u gëzua për Kroacinë e saj/FOTO

Ina - 11.07.2018

Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitaroviq, i është gëzuar tej mase kualifikimit të Kroacisë në finalen e Botërorit “Rusia 2018”, raporton “Zeri.info”.

Kroacia në finalen e Botërorit, Rama foto me Presidenten kroate

Mapo - 11.07.2018

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pak minuta me pare nje foto me Presidenten kroate Kolinda Grabar-Kitaroviç, menjehere sapo Kroacia mundi Angline dhe do te jete ekipi finalist perballe Frances ne ...

Kështu ka vendosur t’i motivojë lojtarët presidentja e Kroacisë (VIDEO)

Zeri - 11.07.2018

Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviq sonte nuk do të jetë në stadium për të mbështetur edhe fizikisht kombëtaren kroate në ballafaqimin gjysmëfinale me Anglinë në Botërorin Rusia 2018.

Grabar-Kitaroviq: Marrëveshja për emrin është shumë e mirë

Botasot - 11.07.2018

Kryetarja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq për mediat kroate para Samitit të NATO-s deklaroi se shpreson që marrëveshja e nënshkruar për emrin në mes Maqedonisë dhe Greqisë të kalojë në ...

Grabar-Kitanoviç: Marrëveshja për emrin është shumë e mirë

Idividi - 11.07.2018

Bruksel, 11 korrik 2018 (MIA) - Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitanoviç për mediat kroate para Samitit të NATO-s deklaroi se shpreson se Marrëveshja për emrin do të kalojë në referendum dhe ...

Del VIDEO e re/ Futbollistë gjysmë të zhveshur, presidentja kroate i përqafon fort

Lajm - 10.07.2018

Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviç është kënaqur tej mase për kualifikimin ne gjysmëfinale të Kroacisë. Ajo e ndoqi nga stadiumi ndeshjen Kroaci-Rusi.