TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Isuf Kalo, ish-mjeku i Enver Hoxhës prezanton librin për “Bllokun”

ABC News - 12.07.2019

Isuf Kalo, prezantoi librin “Blloku, mjeku personal i Enver Hoxhës”. Kalo thotë se ky libër nuk i dedikohet ish-pacientit tim, por Bllokut ne tërësi. Ndërsa Kalo si njeri shpreh vlerësime për ...

Një libër për bllokun/ “Blloku” i Isuf Kalos tregon historinë e lagjes famkeqe

Top Channel - 12.07.2019

Sipas autorit ky nuk është një libër historik në kuptimin shkencor. “Ky libër nuk është për Enver Hoxhën. Është për Bllokun, është për një territor, mendësi, e mënyrë e konceptimit të rolit të tyre ...

“Blloku”/ Mjeku personal i Enver Hoxhës rrëfehet në një libër

BalkanWeb - 12.07.2019

Mjeku personal i diktatorit Enver Hoxha, Isuf kalo sjell një rrëfim të rrallë të jetës së Bllokut dhe portretizimin e udhëheqësit të shqiptarëve duke treguar jetën brenda rrethimit dhe personazhet që ...

Pesë arsye pse libri i Isuf Kalos është i mezipritur

Gazeta Tema - 11.07.2019

Nga Henri Çili Historia e Shqipërisë së shekullit XX është e shënjuar thuajse një 50-vjeçar, sa gjysma e saj, nga diktatura komuniste. Vetë diktatura shënjohet në mënyrë të pandërprerë nga figura e ...

“Vdekja e Hysni Kapos dhe a ishte Berisha mjeku i Enver Hoxhës”, rrëfimi i Isuf Kalos

Gazeta Express - 12.07.2019

Për herë të parë kujtimet e mjekut personal të Enver Hoxhës vijnë në një libër nga Isuf Kalo. Raportet personale dhe një histori tjetër e Bllokut ndryshe, parë përmes raporteve njerëzore të njerëzve ...

Isuf Kalo boton librin “Blloku”: Berisha nuk ka qenë asnjëherë mjek i Enverit

LajmiFundit - 12.07.2019

Për herë të parë kujtimet e mjekut personal të Enver Hoxhës vijnë në një libër nga Isuf Kalo. Raportet personale dhe një histori tjetër e Bllokut ndryshe, parë përmes raporteve njerëzore të njerëzve ...

"Blloku", kujtimet e mjekut personal të Enver Hoxhës në një libër

Botasot - 13.07.2019

Për herë të parë kujtimet e mjekut personal të Enver Hoxhës vijnë në një libër nga Isuf Kalo. Raportet personale dhe një histori tjetër e Bllokut ndryshe, parë përmes raporteve njerëzore të njerëzve ...

“Blloku” i Isuf Kalos, rrëfim për historinë misterioze pas kuintave, të ish- udhëheqjes komuniste

RTSH - 12.07.2019

“Blloku” i Isuf Kalos, rrëfim për historinë misterioze pas kuintave, të ish- udhëheqjes komuniste. Sipas autorit ky nuk është një libër historik në kuptimin shkencor.