TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Veseli: Kriminelët serbë nuk do të mund t’i ikin drejtësisë

Portalb - 14.05.2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot se heshtjes ndërkombëtare dhe mohimit serb duhet t’i përgjigjemi si shtet, duke marrë të gjitha masat në dokumentimin e ...

Rrëfimi i Mujë Gashit: U paraqit si invalid, shpëtoi nga masakra në Qyshk (Video)

Telegrafi - 14.05.2019

Janë bërë 20 vjet kur paramilitaret serbë vranë e masakruan 109 shqiptarë në Qyshk. Masakra e Qyshkut, nuk nuk ishte e para e as e vetmja, që forcat ushtarako policore serbe kryen në Kosovë.

Presidenti Thaçi: Asnjë serb nuk u dënua për 400 masakrat në Kosovë

Medial - 14.05.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë edhe në Akademinë Përkujtimore në 20 vjetorin e masakrës në Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan të Pejës.

Thaçi: Për 400 masakra në Kosovë nuk u dënua askush edhe pas 20 vitesh

Flaka - 14.05.2019

Në 20 vjetorin e masakrave në fshatrat Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan, nën patronatin e kryeministrit të Kosovës është organizuar akademi përkujtimore.

Krerët e shtetit kërkojnë votimin e rezolutës për dënimin e krimeve serbe

Flaka - 14.05.2019

Në 20-vjetorin e masakrave në fshatrat Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan, liderët institucionalë kanë bërë thirrje që të enjten të bëhen të gjithë bashkë për votuar rezolutën, e cila dënon gjenocidin ...

Rrëfehet i mbijetuari nga masakra: Ja si arrita të shpëtoj gjallë

BalkanWeb - 14.05.2019

Janë bërë 20 vjet kur paramilitaret serbë vranë e masakruan 109 shqiptarë në Qyshk të Kosovës. Masakra e Qyshkut nuk ishte e para e as e vetmja, që forcat ushtarako policore serbe kryen në Kosovë.

Thaçi: Asnjë serb nuk u dënua për 400 masakrat në Kosovë

Ina - 15.05.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë edhe në Akademinë Përkujtimore në 20 vjetorin e masakrës në Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan të Pejës.