TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Reuters: Franca kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut

Medial - 10.10.2019

Franca është kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë. Kështu shkruan Reuters në një artikull të botuar këtë të enjte duke iu referuar burimeve zyrtare të saj në Bruksel.

Reuters: Jo vetem Franca, edhe Holanda dhe Danimarka janë kundër

Gazeta Tema - 10.10.2019

Franca mësohet t’i ketë thënë shteteve të tjera europiane se është kundër nisjes së bisedimeve për anëtarësim në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Franca shuan çdo shpresë: Negociatat e Shqipërisë me BE në 2020

Mapo - 10.10.2019

Franca ka shtyrë hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për vitin 2020. Sipas agjencisë së lajmeve Reuters, Franca i ka bërë me dije BE-së se është kundër fillimit të negociatave ...

Diplomati francez për Reuters: Jo negociata në 2019, ndoshta në 2020

Top Channel - 10.10.2019

Agjencia e lajmeve ‘Reuters’ raporton se Franca kundërshton hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Një diplomat francez ka thënë se nuk do të ketë negociata këtë ...

Franca drejt shtyrjes për në 2020 të hapjes së negociatave të anëtarësimi me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

RTSH - 10.10.2019

Ndërkohë, mediat kanë bërë të ditur të parin qëndrim të Francës për mbledhjen e javës së ardhshme, që është ai i shtyrjes së çeljes së negociatave për të dy vendet vitin e ardhshëm.

Nuk ka ndryshim në pozicionin francez për negociatat me Maqedoninë e Veriut

Portalb - 10.10.2019

Takimi i djeshëm i ambasadorëve të vendeve anëtare të BE-së nuk ka sjellë përparim në qëndrimin e Francës për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, thonë burime diplomatike ...

Nisja e negociatave/ Nuk ka marrëveshje, Franca shkon në ekstrem

Mapo - 10.10.2019

Diplomatët e vendeve të BE nuk bien dakord për vendimin që merret për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut sa i përket nisjes së negociatave. Agjencia e njohur Bloomberg shkruan se Franca shkoi larg me ...

Franca shtyn për në 2020 hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut?

Gazeta Tema - 10.10.2019

Franca konsideron se para se të hapen negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duhet të plotësohen kushtet përkatëse. Në një lidhje të drejpërdrejtë nga Brukseli gazetarja e ...

Nuk ka përparim në pozitën franceze për negociata me Maqedoninë

Flaka - 10.10.2019

Mbledhja e djeshme e ambasadorëve të vendeve-anëtare të BE-së nuk solli përparim në pozitën e Francës për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, thonë burimet diplomatike ...

Qëndrimi i Francës rreth nisjes së bisedimeve mes BE-së dhe Maqedonisë mbetet i njëjtë

Telegrafi - 10.10.2019

Takimi i djeshëm i ambasadave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian nuk ndihmoi që Franca të ndryshojë mendim rreth nisjes së bisedimeve mes BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë.

A do t’i mbyll sytë Brukseli ndaj shkupit

Ina - 08.10.2019

Të gjithë në Maqedoninë e Veriut i kanë kthyer sytë nga Brukseli, nëse më 15 tetor do të japë datë për negociata, që do të zgjasin 7 deri 10 vjet, deri në anëtarësim të plotë.

A do t’i mbyll sytë Brukseli ndaj Shkupit

Portalb - 08.10.2019

Të gjithë në Maqedoninë e Veriut i kanë kthyer sytë nga Brukseli, nëse më 15 tetor do të japë datë për negociata, që do të zgjasin 7 deri 10 vjet, deri në anëtarësim të plotë.

A do t’i mbyll sytë Brukseli ndaj Shkupit

Tetova Sot - 09.10.2019

Të gjithë në Maqedoninë e Veriut i kanë kthyer sytë nga Brukseli, nëse më 15 tetor do të japë datë për negociata, që do të zgjasin 7 deri 10 vjet, deri në anëtarësim të plotë.

Qëndrimi i Francës rreth nisjes së bisedimeve mes BE-së dhe Maqedonisë mbetet i njëjtë

Botasot - 10.10.2019

Takimi i djeshëm i ambasadave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian nuk ndihmoi që Franca të ndryshojë mendim rreth nisjes së bisedimeve mes BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë.

Nuk ka avaancim nga pala franceze për negociata me Maqedoninë e Veriut

Albeu.com - 10.10.2019

Mbledhja e djeshme e ambasadorëve të vendeve-anëtare të BE-së nuk solli përparim në pozitën e Francës për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, thonë burimet diplomatike ...

Franca na e shtyn për 2020 hapjen e negociatave

Albeu.com - 10.10.2019

Franca shtyn hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për vitin 2020 "> 2020 . Në një lidhje të drejpërdrejtë nga Brukseli gazetarja e ABC News raporton se vendimi i Francës për të ...

Zbulohet qëndrimi i Francës, kërkon që hapja e negociatave me Shqipërinë të shtyhet

Gazeta Express - 10.10.2019

Një javë para Samitit të Këshillit Europian ku do vendoset fati i negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut, Franca ka bërë të ditur qëndrimin e saj.

Zbulohet qëndrimi i Francës, kërkon që hapja e negociatave me Shqipërinë të shtyhet për… Propozimi mbështetet në dy ...

SOT - 10.10.2019

Një javë para Samitit të Këshillit Europian ku do vendoset fati i negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut, Franca ka bërë të ditur qëndrimin e saj.Vendi themelues i BE kërkon që hapja e ...

Franca refuzon dhënien e datës për negociata, vendimi shtyhet për vitin 2020

Gazeta Express - 10.10.2019

Franca ka prezantuar propozimin e saj konkret për hapjen e negociatave të anëtarêsimit me Shqipërinë dhe Maqedoninê. Ky propozim mbështetet në dy boshte.

Diplomati francez për Reuters: Jo negociata në 2019, ndoshta në 2020

Botasot - 10.10.2019

Agjencia e lajmeve ‘Reuters’ raporton se Franca kundërshton hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Një diplomat francez ka thënë se nuk do të ketë negociata këtë ...

Reuters: Franca e vendosur, s'ka negociata me Shqipërinë

Albeu.com - 10.10.2019

Franca u tha shteteve të Bashkimit Evropian këtë javë se ishte kundër fillimit të negociatave të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë tani për tani, thanë burime diplomatike për ...

Reuters: Franca kundër çeljes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, rivlerësim në vitin 2020

BalkanWeb - 10.10.2019

Franca kundër çeljes së negociatave në tetor për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kështu shkruan agjencia e lajmeve Reuters, teksa thekson se Franca kërkon rivlerësim në vitin 2020.

Reuters: Franca kundërshton hapjen e negociatave me Maqedoninë e V. dhe Shqipërinë

Alsat - 10.10.2019

Agjencia e lajmeve ‘Reuters’ raporton se Franca kundërshton hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Një diplomat francez ka thënë se nuk do të ketë negociata këtë ...

Diplomati francez për Reuters: Jo negociata në 2019, ndoshta në 2020

Flaka - 10.10.2019

Në takimin e ambasadorëve të Bashkimit Evropian raportohet se Holanda dhe Danimarka kanë kundërshtuar gjithashtu kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë.

Reuters: Franca kundër çeljes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, rivlerësim në vitin 2020

Medial - 10.10.2019

Franca kundër çeljes së negociatave në tetor për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kështu shkruan agjencia e lajmeve Reuters, teksa thekson se Franca kërkon rivlerësim në vitin 2020.

Reuters: Franca kundërshton bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, negociatat nuk hapen në tetor 2019

Gazeta Express - 10.10.2019

Franca kundër çeljes së negociatave në tetor për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kështu shkruan agjencia e lajmeve Reuters, teksa thekson se Franca kërkon rivlerësim në vitin 2020.

Reuters: Franca kundërshton bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, negociatat nuk hapen në tetor 2019

Botasot - 10.10.2019

Franca kundër çeljes së negociatave në tetor për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kështu shkruan agjencia e lajmeve Reuters, teksa thekson se Franca kërkon rivlerësim në vitin 2020.

"Reuters": Franca kundër çeljes së negociatave, rivlerësim në vitin 2020

Durres Lajm - 10.10.2019

Agjencia e lajmeve "Reuters" shkruan se Franca është kundër çeljes së negociatave në tetor për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut teksa thekson se kërkon rivlerësim në vitin 2020.

“Po u kërkojmë të bëjnë përpjekje shtesë”/ Reuters: Franca kundërshton çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe ...

Java News - 10.10.2019

Franca u beri me dije vendeve të tjera të Bashkimit Evropian këtë javë se ishte kundër fillimit të negociatave të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë tani për tani, thanë burime ...

Franca kundër çeljes së negociatave? Diplomati francez flet për Reuters dhe jep lajmin e papritur

SOT - 10.10.2019

Agjencia e lajmeve ‘Reuters’ raporton se Franca kundërshton hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Një diplomat francez ka thënë se nuk do të ketë negociata këtë ...

Reuters: Franca kundërshton bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, negociatat nuk hapen në tetor 2019

Tetova Sot - 10.10.2019

Franca kundër çeljes së negociatave në tetor për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kështu shkruan agjencia e lajmeve Reuters, teksa thekson se Franca kërkon rivlerësim në vitin 2020.

Franca tregon qëndrimin për Maqedoninë dhe Shqipërinë

Albeu.com - 10.10.2019

Franca ka prezantuar propozimin e saj konkret për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë. Ky propozim mbështetet në dy boshte.

Franca tregon qëndrimin për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Telegrafi - 10.10.2019

Franca ka prezantuar propozimin e saj konkret për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë. Ky propozim mbështetet në dy boshte.

REUTERS: Franca nuk do hapjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën, ndoshta në 2020?!

Ina - 10.10.2019

Agjencia e lajmeve ‘Reuters’ raporton se Franca kundërshton hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Një diplomat francez ka thënë se nuk do të ketë negociata këtë ...

NEGOCIATAT/ Cilët janë 3 shtetet që dolën kundër dritës jeshile për Shqipërinë

Albeu.com - 10.10.2019

Reuters “Franca u ka bërë me dije vendeve të tjera të Bashkimit Evropian këtë javë se është kundër fillimit të negociatave të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë”, kështu e nis ...