TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Formacioni më i mirë i javës së 27-të në IPKO Superligë

Telegrafi - 15.04.2019

Java e 27-të e ka sjell njërën prej befasive më të mëdha në këtë edicion, duke bërë që lufta për titull të bëhet edhe më e paqartë. Ferizaj ka fituar si mysafirë i Feronikelit me rezultat 2-1.

Munishi, 'mbret' i analizave, parashikimi i tij për finalen e Kupës së Kosovës nuk do koment

Zeri - 15.04.2019

Ismet Munishi e ka dhënë një prognozë interesante për një finale të mundshme të Kupës së Kosovës. Në gjysmëfinale, Vëllaznimi përballet me Trepçën'89, ndërkaq Ballkani me Feronikelin, shkruan Zëri.

Analizë interesante nga Ismet Munishi për Superligën, ka një mesazh edhe për presidentin e Feronikelit

Zeri - 15.04.2019

Trajneri i mirënjohur kosovar, Ismet Munishi ka analizuar luftën për titull në Superligën e Kosovës. Pas humbjes së Feronikelit, Prishtina është bashkuar me Niklin në krye të tabelës, teksa Llapi ...

Bylbyl Sokoli tregon objektivat e Ferizajt, zbulon favoritin për titull

Zeri - 15.04.2019

Trajneri i Ferizajt, Bylbyl Sokoli i ka zbuluar objektivat e skuadrës së tij për këtë sezon. Pas fitores ndaj Feronikelit, Sokoli pranon se ka një atmosferë më optimiste te skuadra e tij, shkruan ...

Bylbyl Sokoli nuk dorëhiqet nga 'deklarata e famshme' pas fitores ndaj Feronikelit

Zeri - 15.04.2019

Trajneri i Ferizajt, Bylbyl Sokoli e ka komentuar fitoren e skuadrës së tij ndaj Feronikelit në fundjavë. Në Drenas, Ferizaj shkaktoi befasinë e javës duke e mposhtur Feronikelin 2:1, shkruan Zëri.

Gara e fortë për titull mund të vendoset nga skuadrat e mesit të tabelës

Koha.net - 15.04.2019

Ferizaj ka hapur garën për titull, ndërsa skuadrat e tjera jo pretendente mund t'i japin formë të mëtejme asaj, por edhe ta vendosin plotësisht. Gjashtë xhiro para fundit të edicionit 2018\19 në IPKO ...

Prekazi: Ka ‘vdek’ ajo koha kur ekipet vendase fitonin gjithmonë në Superligë!

Botasot - 14.04.2019

Trajneri i kombëtares u-21, Rafet Prekazi beson se kampionati i Kosovës në futboll ka ndryshuar në vitet e fundit. Prekazi beson se skuadrat tani nuk e kanë më të sigurtë fitoren kur po luajnë në ...

Sahiti: Llapi fitoi me fat ndaj Gjilanit

Zeri - 14.04.2019

Llapi e ka fituar në ndeshjen e fundit ndaj Gjilanit me rezultat 2:1, sfidë që u zhvillua të shtunën në stadiumin 'Zahir Pajaziti' në Podujevë, shkruan Zëri.info.

Prognozat e Prekazit, Plepollit dhe Maliqit në garën për titullin e Superligës së Kosovës

Zeri - 14.04.2019

Lufta për titull në Superligën e Kosovës është bërë më e 'nxehtë' se kurrë. Prishtina dhe Feronikeli janë në vendin e parë, ndërkaq Llapi në vendin e tretë me dy pikë diferencë, shkruan Zëri.

Isufi: Loja e Feronikelit është bërë e lexueshme, një ekip që e synon titullin duhet të veprojë ndryshe

Zeri - 14.04.2019

Trajneri Bekim Isufi e ka komentuar ndeshjen Feronikeli-Ferizaj e cila përfundoi me shifrat 1:2 në të mirë të ferizajasve, raporton Zëri.info. 'Timonieri' i cili e shpalli Dritën vitin e kaluar ...

Maliqi: Këta njerëz i duhen futbollit të Kosovës

Zeri - 14.04.2019

Behar Maliqi ka lavdëruar kryesinë paraprake të Feronikelit si dhe atë momentale. Maliqi i cili luan sot te Llapi, më parë ka luajtur edhe te Feronikeli, shkruan Zëri.

Trajneri i Kosovës analizon luftën për titull në Superligën e Kosovës

Zeri - 14.04.2019

Trajneri i Kosovës U-21, Rafet Prekazi e ka komentuar luftën për titullin kampion në Superligën e Kosovës. Diferenca mes Feronikelit dhe Prishtinës në krye të tabelës është vetëm goldallimi, ndërsa ...

Rafet Prekazi me deklaratë interesante për Dritën dhe luftën për titull

Zeri - 14.04.2019

Trajneri i Kosovës U-21, Rafet Prekazi ka analizuar më tutje luftën për titull në Superligën e Kosovës. Feronikeli, Prishtina dhe Llapi janë në garë për titull, shkruan Zëri.

Arsim Plepolli gjen 'defektin' e Feronikelit në Superligën e Kosovës

Zeri - 14.04.2019

Ish-futbollisti i njohur dhe analisti, Arsim Plepolli ka komentuar humbjen e fundit të liderit të Superligës, Feronikeli. Feronikeli ka pësuar humbje në shtëpi nga Ferizaj me rezultat 2:1, duke u ...

Trajneri i Kosovës komenton nervozën e presidentit të Feronikelit pas humbjes nga Ferizaj

Zeri - 14.04.2019

Presidenti i Feronikelit, Naser Ramaj kishte kritikuar ashpër futbollistët e Niklit pas humbjes nga Ferizaj. Në "Rexhep Rexhepi", Ferizaj fitoi 2:1 ndaj Feronikelit duke ia rrezikuar vendin e parë në ...