TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Goditet Barcelona para El Classicos, mungon ylli i skuadrës

Lajmi.net - 09.10.2019

Francezi u përjashtua nga loja në fitoren 4-0 të Barçës ndaj Sevillas, me gjyqtarin që shkruante në raportin e tij zyrtar që Dembele i kishte thënë: “Ju jeni i keq”.

Goditet Barcelona, do t?i mungojë ylli i sulmit në El Clasico

Albeu.com - 09.10.2019

Barcelona nuk do të ketë Ousmane Dembelen për El Clasicon e 26 tetorit. Sulmuesi francez është dënuar me dy ndeshjepër shkak të kartonit të kuq në ndeshjen ndaj Sevillës.

Dembele, mungesa e madhe e Barcelonës në 'El Clasico'

Zeri - 09.10.2019

Anësori i Barcelonës Ousmane Dembele nuk do të luajë në ‘El Clasico’ kundër Real Madridit pasi ai është pezulluar me dy ndeshje mos-lojë për shkak të komenteve në drejtim të gjyqtarit Mateu Lahoz.

Dembele dënohet me dy ndeshje mos-lojë, mungon në El Clasico

Telegrafi - 09.10.2019

Federata Spanjolle e Futbollit e ka dënuar me dy ndeshje mos-lojë sulmuesin francez, Ousmane Dembele. Dembele e ka marr një kartonë të kuq naiv në takimin e fundjavës së kaluar në fitoren 4-0 ndaj ...

Barcelona me një mungesë të madhe në “El Clasico”

InfoSport - 09.10.2019

Barcelona me 26 tetor do të zhvillojë derbin e parë të sezonit 2019/2020 kundër Realit të Madridit. Në ndeshjen e madhe, të njohur ndryshe si “El Clasico”, trajneri i “katalunasve”, Ernesto Valverde ...

Dembele skualifikohet me 2 ndeshje, humbet El Clasicon

SuperSport - 09.10.2019

Ousmane Dembele humbet El Clasicon ndaj Realit të Madridit. Sulmuesi francez që ka vetëm pak kohë që është rikthyer nga dëmtimi është skualifikuar me dy ndeshje nga komisioni i Disiplinës në La Liga ...

Merret vendimi për Dembelen, ai do të mungojë në El Clasico

Gazeta Express - 09.10.2019

Anësori i Barcelonës, Ousmane Dembele, nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit Ernesto Valverde për takimin me Real Madridin në “El Clasico”, pasi që është gjobitur me dy ndeshje për ofendimin e ...

Gjendet zgjidhja për të kontrolluar Dembelenë, menaxheri transferohet në Barcelonë

SuperSport - 08.10.2019

Një nga gjërat për të cilat është kritikuar më shumë për Dembélé në muajt e fundit është çrregullimi që ai ka në jetën e tij. Francezi është një adhurues i videolojërave dhe serive televizive dhe ...

Evertoni insiston për Dembelen

Koha.net - 08.10.2019

Skuadra e Evertonit është futur në garë për sulmuesin e Lyonit, Moussa Dembele dhe për transferimin e tij gjatë afatit kalimtar është e gatshme të ofrojë dëmshpërblim deri në 50 milionë euro.

Messi tenton të shpëtojë Dembelen nga kartoni i kuq, justifikimi është epik

Top Channel - 08.10.2019

Barcelona mposhti Sevillan me rezultatin 4-0 në ndeshjen e fundit në La Liga dhe është ngjitur në vendin e dytë me 16 pikë, dy më pak se Real Madrid. Edhe pse po fitonte me rezultatin 4-0, në minutën ...

Si u mundua Messi ta shpëtojë Dembelen nga kartoni kuq, ky ishte arsyetimi i argjentinasit

Zeri - 08.10.2019

Sulmuesi i Barcelonës, Ousmane Dembele u përjashtua me karton të kuq nga loja në përballjen me Sevillën të dielën për shkak se kishte vënë në dyshim paraqitjen e gjyqtarin të ndeshjes, transmeton ...

Si u mundua ta mbronte Messi Dembelen nga kartoni i kuq?

Lajmi.net - 08.10.2019

Dembele i kishte thënë “shumë keq, ju jeni shumë i keq” për gjyqtarin Miguel Antonio Mateu Lahoz, i cili vendosi ta përjashtonte nga loja. Por Messi mbërriti në skenë i shoqëruar nga shokët e tij të ...

Messi tentoi ta shpëtojë Dembelen: Ai s’di të flasë

Gazeta Express - 08.10.2019

Lionel Messi bëri gjithçka që pati mundësinë për ta shpëtuar bashkëlojtarin e tij, Ousmane Dembelen, nga kartoni i kuq në ndeshjen e Barcelonës kundër Sevillas të dielën, madje edhe duke i kritikuar ...

Messi për ta shpëtuar Dembelen nga kartoni i kuq: Nuk di të flasë, nuk di të flasë

Telegrafi - 08.10.2019

Lionel Messi ka tentuar ta shpëtojë Ousmane Dembelen nga kartoni i kuq në fitoren 4-0 ndaj Sevillës në fundjavën e kaluar. Sulmuesi francez u ndëshkuar me kartonin e parë të verdhë në minutën e ...

Messi tentoi ta shpëtojë Dembelen: Ai s’di të flasë

Tetova Sot - 08.10.2019

Lionel Messi bëri gjithçka që pati mundësinë për ta shpëtuar bashkëlojtarin e tij, Ousmane Dembelen, nga kartoni i kuq në ndeshjen e Barcelonës kundër Sevillas të dielën, madje edhe duke i kritikuar ...

Gjendet zgjidhja për të kontrolluar Dembelen, menaxheri transferohet në Barcelonë

Botasot - 08.10.2019

Një nga gjërat për të cilat është kritikuar më shumë për Dembélé në muajt e fundit është çrregullimi që ai ka në jetën e tij. Francezi është një adhurues i videolojërave dhe serive televizive dhe ...

Gjendet zgjidhja për problemet që krijon Dembele te Barcelona

Albeu.com - 09.10.2019

Një nga gjërat për të cilat është kritikuar më shumë për Dembele në muajt e fundit është çrregullimi që ai ka në jetë n e tij. Francezi është një adhurues i videolojërave dhe serive televizive dhe ...

Merret vendimi për Dembelen, ai do të mungojë në El Clasico

Tetova Sot - 09.10.2019

Anësori i Barcelonës, Ousmane Dembele, nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit Ernesto Valverde për takimin me Real Madridin në “El Clasico”, pasi që është gjobitur me dy ndeshje për ofendimin e ...

Gjendet zgjidhja për problemet që krijon Dembele te Barcelona

Durres Lajm - 09.10.2019

Një nga gjërat për të cilat është kritikuar më shumë për Dembélé në muajt e fundit është çrregullimi që ai ka në jetën e tij. Francezi është një adhurues i videolojërave dhe serive televizive dhe ...

Dembele humb derbin e madh spanjoll

Botasot - 09.10.2019

Futbollisti i Barcelonës, Ousmane Dembele, humb derbin e madh spanjoll, ndaj Realit të Madridit. Sulmuesi francez që ka vetëm pak kohë që është rikthyer nga lëndimi është shkualifikuar me dy ndeshje ...

Dembele humb 'El Clasicon'

Albeu.com - 09.10.2019

Futbollisti i Barcelonës, Ousmane Dembele , nuk do të luaj në “El Clasico” ndaj Real Madridit. Kishte vetëm pak kohë që ishte kthyer nga dëmtimi, por Ousmane ëshë skualifikuar me dy ndeshje nga ...

Dembele humb derbin e madh spanjoll

Tetova Sot - 09.10.2019

Futbollisti i Barcelonës, Ousmane Dembele, humb derbin e madh spanjoll, ndaj Realit të Madridit. Sulmuesi francez që ka vetëm pak kohë që është rikthyer nga lëndimi është shkualifikuar me dy ndeshje ...

Dembele humbet ‘El Clasicon’

Top Channel - 09.10.2019

Ousmane Dembele humbet El Clasicon ndaj Realit të Madridit. Sulmuesi francez që ka vetëm pak kohë që është rikthyer nga dëmtimi është skualifikuar me dy ndeshje nga komisioni i Disiplinës në La Liga ...