TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Champions femra/ Mitrovica pëson një “thes” me gola nga Wolfsburgu

SuperSport - 12.09.2019

Nëse Vllaznia rezistoi fort dhe u ndëshkua nga vetëm një penallti ndaj skuadrës daneze të Fortuna Hjorrin në ruandin e 1/16 të Champions Leagues së femrave, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për ...

Futboll dhe Champions/ Vllaznia e femrave, disfatë 0-1

Top Channel - 11.09.2019

Në një nivel në futbollin e femrave ku nuk ka arritur asnjë skuadër tjetër më parë, Vllaznia nuk mundi t’i bëjë ballë eksperiencës së Fortuna Hjoring, duke humbur 0-1 në shtëpi ndaj formacionit danez.

Vllaznia për femra humbi 1-0 ndaj danezëve të Fortunas

ABC News - 11.09.2019

Skuadra e Vllaznisë për femra humbi me rezultatin 1-0 ndaj danezëve te Fortuna në sfidën e vlefshme për fazën me eleminim direkt në Champions League Skuadra e Vllaznisë për femra nuk ia doli të marrë ...

Champions për femra/ Vllaznia “bie” ndaj skuadrës daneze

SuperSport - 11.09.2019

Skuadra e Vllaznisë për femra u mposht me rezultatin minimal 0-1 në “Loro Boriçi”, në sfidën e parë eliminatore të fazës së 1/16-ave të Champions Leagues, përballë skuadrës daneze të Fortuna Hjorring.

Zhbllokohet rezultati, mesfushorja daneze shënon ndaj Vllaznisë

Top Channel - 11.09.2019

Zhbllokohet rezultati në “Loro Borici”. Vllaznia 0 Fortuna Hjorring 1. Ekipi mik kalon në avantazh në minutën e 68 përmes Caroline Moller. Mesfushorja daneze tregohet e saktë nga 11 metërshi duke ...

Champions për Femrat/ Për herë të parë një skuadër shqiptare në eliminatoret e Europës

Top Channel - 11.09.2019

Për hërë të parë në historine tonë, një skuadër shqiptare e futbollit te femrave do të luajë në raundin e eleminator të 32 ekipeve më të mira të Europës.