TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pas pesë orësh pyetje, Stefanova nuk zbuloi detaje për deklaratën në prokurori

Portalb - 13.08.2019

Prokurorja e Prokurorisë speciale publike, Lile Stefanova , sot, duke dalë nga Prokuroria themelore publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit (PTHP-NKOK), pas pesë orësh pyetje, ...

Përplasje mes partive për rastin “Reket”

Alsat - 13.08.2019

VMRO-DPMNE-ja sërish kërkon zgjerim të hetimit për rastin “Reket”. Sipas tyre, Boki 13 dhe Zoki Kiçeec janë vetëm ekzekutues të urdhrave, ndërsa nga Prokuroria kërkojnë që të zbulohen porositësit e ...

Prokurorja Stefanova dëshmon për rastin “Reket”

Alsat - 13.08.2019

Pesë orë në Prokurorinë për krim të organizuar prokurorja Lile Stefanova nga PSP ka sqaruar se çfarë din për rastin “Reket”. Para kolegëve si dëshmitare ka shpjeguar shumë gjëra, ndërsa para kamerave ...

Prokurorët hetojnë prokurorët

Evropaelire - 13.08.2019

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e ...

Stefanova: Kam treguar gjithçka që di për rastin “Reket”

Zhurnal - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Prokurorja speciale Lile Stefanova, sot në Prokurorinë Themelore Publike ka dëshmuar në lidhje me rastin “Reket”. Pas përfundimit të marrjes në pyetje që zgjati rreth ...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

Alsat - 13.08.2019

Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki ...

Janushev: Dorëheqje menjëherë ose zgjedhje të parakohshme parlamentare

Medial - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht 2019 Miku i Zoran Zaevit, Boki Trediçi e di cili gjykatës, kur është kujdestar, i cili nuk do të paraqitet dhe cili do të vjen në vend të tij dhe çka është më e rëndësishme e di se ...

“Reket”, prokurorja Stefanova dëshmon për katër orë rresht

Alsat - 13.08.2019

Ende vazhdon dëshmia e prokurores së PSP-së, Lile Stefanova për rastin “Reket”. Nga Prokuroria për Krimit të Organizuar thonë se biseda po vazhdon dhe se nuk dihet sa do të zgjasë.

Server: Qeveria të përkushtohet në hetim të gjerë dhe të drejtë gjyqësor për rastin “Reket”

Portalb - 13.08.2019

Daniel Server nga universiteti “Xhon Hopikins”, lidhur me hetimin rreth rastit “Reket” dhe lidhshmërinë e mundshme të ish prokurores speciale, Katica Janeva, thotë që rastet e këtilla duhet të kenë ...

Si ndodhi incizimi i videove nga reketimi i Kamçevit !

Flaka - 13.08.2019

Gostivari Sot ka arritur nga burime të veta të sigurta të mëson mënyrën e incizimit të videove në momentet e reketimit të biznismenit Orce Kamçev nga Boki 13 dhe bashkëpunëtori i tij, Zoran Milevski ...

Lile Stefanova sot dëshmon për rastin “Reket”

Alsat - 13.08.2019

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të dëshmon për rastin “Reket”, ku të dyshuar janë Bojan Jovanovski-Boki 13 dhe Zoran ...

STEFANOVA arrin në Prokurori, shmang gazetarët

Medial - 13.08.2019

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova sot ka ardhur në Sektorin për krim të organizuar pranë Prokurorisë publike ku jep dëshmi për aferën “Zhvatja” ku në paraburgim janë Bojan Jovanovski- Boki 13 dhe ...

Lile Stefanova do të rrëfehet për rastin “Reket” në PP

Medial - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të rrëfehet për rastin “Reket”.

Server: Qeveria ti përkushtohet hetimit fer të rastit “Reket”

Flaka - 12.08.2019

Duke komentuar hetimin për çështjen Reket dhe lidhjen e mundshme të ish-Prokurores Speciale Katica Janeva, Daniel Server nga Universiteti John Hopkins, tha se raste të tilla duhet të kenë zgjidhje ...

“Hetimi për reketin duket si pengesë”

Flaka - 12.08.2019

Çuditërist, jashtëzakonisht dhe në nivelin e pengesave, kështu ka komentuar Sllagjana Taseva, kryetare e Transparent Internacional për Telma, për hetimin për çështjen që përfshin Prokuroren Speciale ...

“Reketi” reflektohet në lëndët e PSP-së

Alsat - 12.08.2019

“Titanik” e ktheu Prokurorinë Speciale në gjykatë. Pas publikimit të skandalit “Reket” para të pandehurve për parregullsi zgjedhore u paraqit prokurorja Lile Stefanova.

VMRO-ja kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket”

Alsat - 12.08.2019

Partia e Mickoskit kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket” duke përfshirë edhe porositësit e kësaj vepre. Sipas nënkryetarit të VMRO DPMNE-së Igor Janushev, zgjedhjet e parakohshme parlamentare ...

Prokurorja Josifovska sot dëshmoi për rastin “Reket”

Alsat - 12.08.2019

Prokurorja, Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, sot dëshmoi në Prokurorinë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në lidhje me rastin “Reket”, njofton Fokus .

Janeva sot u kthye në punë, në PSP

Alsat - 12.08.2019

Prokurorja Speciale Katica Janeva gjatë ditës së sotme është kthyer në vendin e saj të punës, në Prokurorinë Speciale Publike. Kthimi i saj në vendin e punës, pasoi pas disa ditëve të pushimit vjetor.

Katica Janeva kthehet në Shkup

Ina - 12.08.2019

Kryeprokurorja Speciale,Katica Janeva sot u kthye në Shkup. Ajo u pa duke shkuar në vendin e saj të punës në Prokurorinë Speciale Publike. Kthimi i saj në Shkup vjen pas disa ditëve pushim të kaluara ...

Stefanova gjatë ditës së nesërme do të merren në pyetje për rastin “Reket”

Zhurnal - 12.08.2019

Shkup, 12 gusht, zhurnal.mk – Siç njofton MIA, prokurori Ljubomir Joveski ka vërtetuar se prokurorja e PSP-së, Lile Stefanova, e cila udhëheq me lëndën ‘Perandoria’ është e thirrur nesër në ...

Rasti “Titanik” sot në gjyq, udhëhiqet nga prokurorja speciale e përmendur tek “Reket”-i

Ina - 12.08.2019

Në Gjyqin themelor në Shkup sot pritet të vazhdojë procesi “Titanik” për parregullësi zgjedhore që udhëhiqet nga Prokuroria Speciale dhe prokurorja e saj Lile Stefanova, e cila së fundi u përmend në ...

OBRM-PDUKM: Katica Janeva dhe PSP e keqpërdorën besimin dhe autorizimin duke hyrë në krim

Telegrafi - 12.08.2019

Nëpërmjet një njoftimi të partisë opozitare maqedonase OBRM-PDUKM thuhet se puna e Katica Janevës dhe PSP-së është punë serioze për shkak se kanë marrë 4 milionë euro nga qytetarët për punën e tyre.

Katica Janeva u kthye në punë, s’ka marrë ftesë nga Prokuroria Publike

Telegrafi - 12.08.2019

Kryeprokurorja speciale, Katica Janeva ësht kthyer nga pushimi vjetor dhe nga sot edhe zyrtarisht është në punë dhe deri tani nuk është e thirrët që të japë deklaratë në Prokurorinë Publike për ...

Rasti “Zhvatja”, Stefanova të martën dëshmon në prokurori

Flaka - 12.08.2019

Dy ditë para përfundimit të paraburgimit 30 ditor për të dyshuarit e rastit “zhvatja”, Bojan Jovanovski dhe Zoran Milevski, Prokuroria Publike për Krim të Organizuar dhe Korrupsion , të martën do ta ...

RUSKOSKA nga e mërkura nis punën

Medial - 12.08.2019

Vilma Ruskoska kthehet nga pushimet ditën e mërkurë. Hetimi për Reketin do të vazhdojë ta zhvillojë personalisht. Të martën, një deklaratë në prokurori do të japë prokurorja Lile Stefanova, e cila ...

Prokurorët e PSP-së këtë javë në seanca gjyqësore për lëndët e tyre, por edhe do të merren në pyetje në PP

Tetova Sot - 12.08.2019

Prej sot në Gjykatën Penale duhet të vazhdojnë seancat gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike. Për sot, sipas paralajmërimit, në ueb faqen e tyre ka të caktuara seanca gjyqësore për ...

Nga kjo javë vazhdojnë seancat e PSP-së

Telegrafi - 12.08.2019

Nga dita e sotme në Gjykatën Penale duhet të vazhdojnë seancat për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike (PSP). Gjatë ditës së sotme seancë duhet të mbahet për lëndën ‘Titanik’ e që ka të bëjë me ...

Prokurorja Elizabeta Josifovska sot u mor në pyetje në PP

Medial - 12.08.2019

Shkup, 12 gusht 2019 (MEDIAL) – Prokurorja Elizabeta Josifovska nga Prokuroria Speciale Publike sot u thirr në Prokurorinë publike ku dha deklaratë për rastin “Reket”.

Stefanova nesër do të dëshmojë për “Reket”, PP nuk zbulon nëse dhe kur do të thirret Janeva

Medial - 12.08.2019

Shkup, 12 gusht 23019 (MEDIAL) – Prokurorja e PSP-së Lile Stefanovska e cila e udhëheq lëndën “Perandoria” është thirrur nesër në Prokurorinë Publike që të japë dëshmi për rastin “Reket” konfirmoi ...

Janushev: Pendarovski ja ktheu shpinën Janevës

Tetova Sot - 12.08.2019

Sekretari Gjeneral i VMRO-DPMNE-së, Igor Janushev, ka thënë se me fjalimin e tij presidenti Pendarovski ja ktheu shpinën Prokurores Speciale Katica Janeva.

“Titanik” vazhdon të mërkurën, Stefanova nesër në PP “Reket”

Medial - 12.08.2019

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

"Reket", sjell përplasje mes partive në Maqedoni

Albeu.com - 13.08.2019

VMRO-DPMNE-ja sërish kërkon zgjerim të hetimit për rastin " Reket ". Sipas tyre, Boki 13 dhe Zoki Kiçeec janë vetëm ekzekutues të urdhrave, ndërsa nga Prokuroria kërkojnë që të zbulohen porositësit e ...

Prokurorët hetojnë prokurorët

Zhurnal - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për ...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

Antpress - 13.08.2019

Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki ...

Prokurorja Stefanova dëshmon për katër orë rresht për rastin “Reket”

Flaka - 13.08.2019

Ende vazhdon dëshmia e prokurores së PSP-së, Lile Stefanova për rastin “Reket”. Nga Prokuroria për Krimit të Organizuar thonë se biseda po vazhdon dhe se nuk dihet sa do të zgjasë.

Institucionet duhet të përkushtohen për hetim të drejtë të rastit “Zhvatja”

Gazeta Express - 13.08.2019

Daniel Server nga universiteti “Xhon Hopikins”, lidhur me hetimin rreth rastit “Reket” dhe lidhshmërinë e mundshme të ish prokurores speciale, Katica Janeva, thotë që rastet e këtilla duhet të kenë ...

Lile Stefanova sot dëshmon për rastin “Reket”

Gazeta Express - 13.08.2019

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të dëshmon për rastin “Reket”, ku të dyshuar janë Bojan Jovanovski-Boki 13 dhe Zoran ...

Stefanova do të rrëfehet për rastin “Reket” në PP

Zhurnal - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të rrëfehet për rastin “Reket”.

Server: Qeveria ti përkushtohet hetimit fer të rastit “Reket”

Zhurnal - 13.08.2019

Shkup, 12 gusht, Zhurnal.mk – Duke komentuar hetimin për çështjen Reket dhe lidhjen e mundshme të ish-Prokurores Speciale Katica Janeva, Daniel Server nga Universiteti John Hopkins, tha se raste të ...

Për shkak të zhvatjes, shtyhen seancat gjyqësore të PSP-së

Gazeta Express - 12.08.2019

Titanik” e ktheu Prokurorinë Speciale në gjykatë. Pas publikimit të skandalit “Reket” para të pandehurve për parregullsi zgjedhore u paraqit prokurorja Lile Stefanova.

VMRO-DPMNE-ja kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket”

Zhurnal - 12.08.2019

Shkup, 12 gusht, zhurnal.mk – Partia e Mickoskit kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket” duke përfshirë edhe porositësit e kësaj vepre. Sipas nënkryetarit të VMRO DPMNE-së Igor Janushev, ...

Prokurorja Josifovska sot dëshmoi për rastin “Reket”

Zhurnal - 12.08.2019

Shkup, 12 gusht, zhurnal.mk – Prokurorja, Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, sot dëshmoi në Prokurorinë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në lidhje me rastin ...

Janeva sot u kthye në punë

Zhurnal - 12.08.2019

Shkup, 12 gusht, zhurnal.m k – Prokurorja Speciale Katica Janeva gjatë ditës së sotme është kthyer në vendin e saj të punës, në Prokurorinë Speciale Publike.

Stefanova gjatë ditës së nesërme do të merret në pyetje për aferën ‘Haraçi’

Telegrafi - 12.08.2019

Siç njofton AIM, prokurori Ljubomir Joveski ka vërtetuar se prokurorja e PSP-së, Lile Stefanova, e cila udhëheq me lëndën ‘Perandoria’ është e thirrur nesër në Prokurorinë Publike të jep deklaratë ...

Janeva dhe PSP e keqpërdorën besimin dhe autorizimin duke hyrë në krim, thonë nga VMRO-DPMNE

Zhurnal - 12.08.2019

Përmes një kumtese me shkrim nga VMRO-DPMNE thonë se puna e Katica Janevës dhe PSP-së është punë serioze për shkak se kanë marrë 4 milionë euro nga qytetarët për punën e tyre.

Prokurorët e PSP-së këtë javë në seanca gjyqësore për lëndët e tyre, por edhe do të merren në pyetje në Prokurorinë ...

Zhurnal - 12.08.2019

Shkup, 12 gusht, zhurnal.mk – Prej sot në Gjykatën Penale duhet të vazhdojnë seancat gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike. Për sot, sipas paralajmërimit, në ueb faqen e tyre ka të ...

Stefanova nesër do të dëshmojë për “Reket”, PP nuk zbulon nëse dhe kur do të thirret Janeva

Tetova Sot - 12.08.2019

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanovska e cila e udhëheq lëndën “Perandoria” është thirrur nesër në Prokurorinë Publike që të japë dëshmi për rastin “Reket” konfirmoi për MEDIAL-n prokurori shtetëror ...

Janushev: Pendarovski ia ktheu shpinën Janevës

Telegrafi - 12.08.2019

Sekretari i përgjithshëm i OBRM-PDUKM-së, Igor Janushev, sot në konferencë për shtyp tha se me fjalimin e tij presidenti Pendarovski ia ktheu shpinën Prokurores Speciale Katica Janeva.

Përplasje mes partive për rastin “Reket”

Flaka - 13.08.2019

VMRO-DPMNE-ja sërish kërkon zgjerim të hetimit për rastin “Reket”. Sipas tyre, Boki 13 dhe Zoki Kiçeec janë vetëm ekzekutues të urdhrave, ndërsa nga Prokuroria kërkojnë që të zbulohen porositësit e ...