TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ushtarët e regjimit të Asadit plaçkitje në varrezat e të krishterëve

Portalb - 13.01.2018

Ushtarët e regjimit të Bashar al Asadit në Siri kanë shkatërruar varrezat e të krishterëve në Gutën Lindore, raporton Anadolu Agency (AA). Një varrezë e të krishterëve në rajonin Haresta të Gutës ...

Ushtarët e regjimit të Asadit plaçkitje në varrezat e të krishterëve

Flaka - 13.01.2018

Ushtarët e regjimit të Bashar al Asadit në Siri kanë shkatërruar varrezat e të krishterëve në Gutën Lindore, raporton Anadolu Agency (AA). Një varrezë e të krishterëve në rajonin Haresta të Gutës ...

Bilanci i “armëpushimit” të Asadit dhe mbështetësve të tij, 400 të vrarë

Alb Portali - 11.01.2018

Rreth 400 civilë kanë humbur jetën si pasojë e sulmeve të intensifikuara në kohët e fundit nga regjimi i Asadit dhe mbështetësit e tij të cilët kanë shkelur armëpushimin në “zonat për reduktimin e ...