TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gjendet i vdekur një ditë pas arrestimit, kreu i minierës së diamanteve në Rusi

Gazeta Tema - 09.10.2019

Ish-kreu i një miniere diamanti në Siberian është gjetur i vdekur në qelinë e paraburgimit vetëm një ditë pasi u arrestua nga autoritetet ruse. Alexey Burkser u arrestua të hënën pas akuzës për ...

Pallati Topkapi hap dyert për diamantin e rrallë

Medial - 08.10.2019

Pallati Topkapi në Stamboll ua ka hapur dyert mediumeve për të prezentuar një diamant të rrallë i cili filloi të shfaqet disa ditë më parë pas një kohe të gjatë, raporton Anadolu Agency (AA).

Diamant brenda diamantit, gjendet guri i rrallë i çmuar

Botasot - 07.10.2019

Kërkuesit kanë arritur të zbulojnë një diamant të rrallë në Rusi, në Siberi. Brenda gurit të çmuar ndodhet një tjetër diamante që lëviz. Ata që e kanë gjetur thonë se ky është i pari i këtij lloji në ...

Historike: Zbulohet diamanti 800 milionë vjeçar

Flaka - 07.10.2019

Zbulohet diamanti 800 milionë vjeçar, brenda tij ndodhet një tjetër diamant që lëviz. Një diamant i pazakontë është gjetur në Siberi. Brenda diamantit qëndron i bllokuar një diamant tjetër, i cili ...

Zbulohet diamant brenda diamantit, 800 milionë vjeçar

Gazeta Express - 07.10.2019

Zbulohet diamanti 800 milionë vjeçar, brenda tij ndodhet një tjetër diamant që lëviz. Një diamant i pazakontë është gjetur në Siberi. Brenda diamantit qëndron i bllokuar një diamant tjetër, i cili ...

Zbulohet diamant brenda diamantit, 800 milionë vjeçar (FOTO)

Tetova Sot - 08.10.2019

Zbulohet diamanti 800 milionë vjeçar, brenda tij ndodhet një tjetër diamant që lëviz. Një diamant i pazakontë është gjetur në Siberi. Brenda diamantit qëndron i bllokuar një diamant tjetër, i cili ...

Zbulohet një diamant brenda diamantit në Siberi

BalkanWeb - 08.10.2019

Një diamant i pazakontë është gjetur në Siberi. Brenda diamantit qëndron i bllokuar një diamant tjetër, i cili lëviz lirshëm brenda tij. Ky është diamanti i parë i këtij lloji në histori.

Pallati topkapi hap dyert për diamantin e rrallë

Zeri - 08.10.2019

Pallati Topkapi ka filluar të shfaqë disa artifakte të cilat nuk janë shfaqur për një kohë, përfshirë diamantin "Kaëkçë", "Kamën e Topkapisë" dhe "Fronin e Sulltan Mahmudit".

Pallati Topkapi hap dyert për diamantin e rrallë

Flaka - 08.10.2019

Pallati Topkapi ka filluar të shfaqë disa artifakte të cilat nuk janë shfaqur për një kohë, përfshirë diamantin “Kaşıkçı”, “Kamën e Topkapisë” dhe “Fronin e Sulltan Mahmudit”.