TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Deklarata e Zaev është skandaloze dhe homofobe”, reaguan 27 shoqëri civile

Portalb - 14.08.2019

Deri në 27 organizata të shoqërisë civile, përfshirë Fondacionin Metamorfozis, Fondacionin Shoqëria e Hapur – Maqedoni, Komiteti i Helsinkit, Instituti i të Drejtave të Njeriut, Shoqata e Avokatëve ...

Zaev ashpërson fjalorin, reagime në Maqedoninë e Veriut

Evropaelire - 14.08.2019

Njohësit e çështjeve politike në Maqedoninë e Veriut, thonë se organet e drejtësisë janë ata të cilët duhet të veprojnë lidhur me aferat që ndërlidhen me korrupsionin dhe jo kryeministri i vendit t'u ...

Deklaratat e kryeministrit, VMRO: Zaev kërcënoi mediat, të japë dorëheqje; LSDM: Askush nuk u kërcënua, iu shpall luftë ...

Flaka - 14.08.2019

Deklaratat e Kryeministrit Zoran Zaev i cili kritikoi ashpër me një fjalor të pazakontë për një politikan, individët që sipas tij po kërkojnë me cdo kusht rrëzimin e Qeverisë, kanë përplasur dy ...

Etiketoi një gazetar si homoseksual, Zaev në qendër të kritikave

ABC News - 14.08.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev është vënë në qendër të kritikave për shkak se ka etiketuar si homoseksual një gazetar kritik ndaj qeverisë të tij.

Media dhe grupet e të drejtave dënojnë kryeministrin Zaev për ofendimin ‘pederast’

SOT - 14.08.2019

Organizatat e të drejtave të njeriut dhe sindikatat e mediave kanë dënuar sot kryeministrin maqedonas Zoran Zaev i cili një ditë më parë iu referua nga të akuzuarve të skandalit “Zhvatja” si ...

“Pederasti”, reagime të bujshme ndaj deklaratës së Zaevit

Alsat - 14.08.2019

Deklarata e kryeministrit Zoran Zaev, se ai nuk do të lejojë disa kriminelë, një gazetar me ego dhe një pederast ta rrëzojë qeverinë po e trondit publikun.

Stuhi reagimesh dhe kërkesa për kërkim falje pas deklaratës së djeshme të zaevit

Portalb - 14.08.2019

Shoqatat e gazetarëve, OJQ-të dhe partitë politike në vend reaguan furishëm ndaj deklaratës së djeshme të kryeministrit Zoran Zaev, në të cilën duke komentuar çështjen “Reket”, tha se nuk do të ...

Rastet e fundit nuk lëkundin raportet mes partnerëve të koalicionit

Alsat - 14.08.2019

Edhe nga LSDM-ja por edhe nga BDI-ja theksojnë publikisht se nuk ka krizë në koalicionin qeveritar dhe se partneriteti i tyre po funksionon pa probleme.

Zaev:  Përgjegjësi duhet të ketë, nuk do të lejojmë që kriminelë, manipulatorë dhe mashtrues ta pengojnë suksesin e ...

Medial - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht 2019 (MEDIAL) – Të gjithë të implikuarit në rastin që kanë shkelur ligj të përgjigjen me dënime përkatëse, në procedurë transparente juridike.

Zaev: Jam i pari që e kam paraqitur rastin “Haraçi”, kjo të mos harrohet

Telegrafi - 14.08.2019

Kryeministri Zoran Zaev përmes një postimi në Facebook thotë se beson në hetime të shpejta, precize dhe transparente për rastin “Haraçi”. Zaev thotë se ai është i pari që e ka paraqitur këtë rast dhe ...

Sindikata e pavarur e gazetarëve dënon deklaratën e Zaevit

Alsat - 14.08.2019

Sindikata e pavarur e gazetarëve dhe punonjësve medial ashpër dënon deklaratën e kryeministrit Zoran Zaev, i cili mes tjerash një gazetar të panjohur e quan mendjemadh.

SPGPM: Zaev të ketë kujdes çka flet për gazetarët

Medial - 14.08.2019

14 gusht 2019 Sindikata e pavarur e gazetarëve dhe punonjësve mediatikë ashpër e dënon deklaratën e kryeministrit Zoran Zaev në të cilën ai tregoi dozë të madhe të pakujdesisë ndaj gazetarit të ...

MV – Zaev: As dorëheqje dhe as zgjedhje të parakohshme

Medial - 14.08.2019

SHKUP, 14 gusht /MEDIAL-MIA/ – Pas kërkesës së opozitës për dorëheqje dhe zgjedhje të parakohshme, lidhur me publikimin e rastit të dyshuar korruptiv ”Reket”, kryeministri maqedonas, Zoran Zaev ...

Zaev: Secili që është involvuar do të përgjigjet

Medial - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev në një publikim në Fejsbuk thekson se beson në hetime transparente dhe shumë precize. “Unë edhe një herë përmend, jam personi që e ka denoncuar ...

OBRM-PDUKM: Gazetarët të cilët shkruajnë për krimet e Zaevit dhe LSDM-së nuk janë të kotë, por janë zëri i qytetarëve

Telegrafi - 14.08.2019

OBRM-PDUKM nëpërmjet një njoftimi thotë se “gazetarët që shkruajnë për krimet skandaloze të Zoran Zaevit dhe kartelit rreth tij nuk janë të kotë. Ata janë zëri i qytetarëve dhe nuk duhet të ...

“Reket”, veçori “të karakterit”, reagime

Medial - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht 2019 (MEDIAL) – “ Gjithsesi që nuk do të lejoj disa kriminelë, një gazetar kapriçoz dhe të më falë komuniteti LGBT një ‘pederast’ ta rrëzojë këtë Qeveri nga pushteti. Jo.

Zaev: Pres që hetimi t’i tregojë të gjitha dëshmitë për cilin do në rastin “Reket”

Medial - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev deklaroi se nuk do të lejojë disa individë ta prishin pushtetin, beson në hetim themelor dhe të shpejtë për rastin “Reket”, i cili do t’i ...

SHGM e dënon deklaratën e Zaevit dhe kërkon falje publike

Medial - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht 2019 Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë dënon deklaratën e djeshme të Kryeministrit Zoran Zaev në të cilën ai tha se nuk do të lejojë ndonjë gazetarë kapriçioz të shkarkojë këtë ...

Zaev: Nuk mendoj për dorëheqje e as për zgjedhje të parakohëshme

Zhurnal - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht – Duke e komnetuar aferën “Zhvatja”, kryeminstri Zoran Zaev tha se nuk do të lejojë që dikush ta involvojë atë, aq më pak, siç tha, disa kriminelë, një gazetar kapriçioz dhe një ...

Skandali i video-përgjimeve/ ‘Shpërthen’ kryeministri Zaev: Një pederast s’na rrëzon dot

SOT - 13.08.2019

Kryeministri Zoran Zaev gjatë një konference për shtyp, duke iu përgjigjur gazetarëve për rastin “Reket” nuk u kursye me fjalorin e tij. Zaev tha se ai nuk do të lejojë që disa mafiozë kriminelë, një ...

AGM: Kryeminstri Zaev të kërkojë falje

Telegrafi - 13.08.2019

Kryeministri Zoran Zaev duke komentuar për aferën ‘Haraçi’ tha se nuk do të lejojë dikush të përfshijë atë, dhe as, siç tha ai, “kriminelë, një gazetar i kotë dhe një ‘peder’ të rrëzojnë Qeverinë”.

Kryeministri nuk mendon për dorëheqje dhe zgjedhje të parakohshme

Medial - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev në komentin e kërkesës së opozitës për dorëheqje dhe zgjedhje të parakohshme pas publikimit të rastit “Reket” ka thënë se nuk e ka qëllim të ...

OBRM-PDUKM: Dënojmë ofendimet e Zaevit në bazë të orientimit seksual

Telegrafi - 13.08.2019

Partia opozitare maqedonae OBRM-PDUKM ka reaguar në lidhje me deklaratën e kryeministrit Zoran Zaev ku u përmend fjala ‘peder’. “Kriminelët janë në Qeveri dhe i udhëheq Zoran Zaev.

Zaev: Një peder ( Boki13 ) nuk mund ta rrëzojë Qeverinë – VIDEO

Shqipmedia - 13.08.2019

Kryeministri i vendit Zoran Zaev gjatë një konference për shtyp, duke iu përgjigjur gazetarëve për rastin “Reket”, tha se ai do të lejojë që disa mafiozë kriminelë, një gazetar, dhe duke i kërkuar ...

Hahn telefonon Zaevin, i kërkon të zbardhen me përgjegjësi gjitha ngjarjet aktuale

Zhurnal - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht – Institucionet obligohen që në procedurë efikase t’i zbardhin ndodhitë aktuale dhe pa anulime t’i procedojnë lëndët për përgjimin joligjor të së kaluarës, kanë konstatuar ...

Han telefonon Zaevin: Të zbardhet rasti “Reket” dhe rastet e tjera të PSP-së

Alsat - 13.08.2019

Kryeministri Zoran Zaev ka folur në telefon me komisionerin për zgjerim të BE-së, Johanes Han. Sipas një njoftimit të qeverisë, Zaev dhe Han kanë biseduar për zhvillimet e fundit rreth prokurorisë ...

Zaev: Nuk do të lejoj një ‘peder’, një gazetar i kotë dhe disa kriminelë të rrëzojnë Qeverinë

Telegrafi - 13.08.2019

Kryeministri Zoran Zaev duke komentuar rastin ‘Haraçi’ tha se nuk do të lejojë që dikush të përfshijë atë në rastin ‘Haraçi. Zaev beson në proces transparent dhe mohon secilin spekulim për përfshirje ...

Zaevi i bie pishmanit, kërkon falje për fjalën “pederast”

Flaka - 13.08.2019

Pas reagimeve të ashpra të publikut, kryeministri Zoran Zaev sonte i kërkoi falje komunitetit LGBT dhe tha se ai përdori fjalën “pederast” si karakter për person, përcjell FLAKA.

Zaev: Nuk do të lejoj që një pederast ta rrëzojë Qeverinë

Antpress - 13.08.2019

Duke folur për përfshirjen e tij ose qeveritarëve në skandalin Reket, Kryeministri Zoran Zaev tha se gjithkush që është involvuar do të mbajë përgjegjësi, por nuk do të lejojë që kriminelë dhe një ...

Zaev ashpërson fjalorin, reagime në Maqedoninë e Veriut

Telegrafi - 14.08.2019

Njohësit e çështjeve politike në Maqedoninë e Veriut, thonë se organet e drejtësisë janë ata të cilët duhet të veprojnë lidhur me aferat që ndërlidhen me korrupsionin dhe jo kryeministri i vendit t’u ...

“Pederasti”, shumë reagime ndaj deklaratës së Zaevit

Zhurnal - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht, zhurnal.mk – Deklarata e kryeministrit Zoran Zaev, se ai nuk do të lejojë disa kriminelë, një gazetar me ego dhe një pederast ta rrëzojë qeverinë po e trondit publikun.

Raportet e koalicionit vazhdojnë të jenë të qëndrueshme

Gazeta Express - 14.08.2019

Edhe nga LSDM-ja por edhe nga BDI-ja theksojnë publikisht se nuk ka krizë në koalicionin qeveritar dhe se partneriteti i tyre po funksionon pa probleme.

Zaev: Përgjegjësi duhet të ketë, nuk do të lejojmë që kriminelë, manipulatorë dhe mashtrues ta pengojnë suksesin e ...

Tetova Sot - 14.08.2019

Të gjithë të implikuarit në rastin që kanë shkelur ligj të përgjigjen me dënime përkatëse, në procedurë transparente juridike. Përgjegjësi duhet të ketë edhe për shpikësit edhe për të gjithë ata që ...

ZAEV: Për dy vjet, 49.552 vende të reja pune (FOTO)

Medial - 13.08.2019

Kryeministri Zoran Zaev në profilin e tij në rrjetin social Facebook ka shkruar se për dy vjet në shtet janë realizuar 49.552 punësime të reja. Zaev thekson se këta numra janë nga qytetarër e sapo ...

Zaev: Jam i pari që e kam paraqitur rastin “Haraçi”, kjo të mos harrohet

Botasot - 14.08.2019

Kryeministri Zoran Zaev përmes një postimi në Facebook thotë se beson në hetime të shpejta, precize dhe transparente për rastin “Haraçi”. Zaev thotë se ai është i pari që e ka paraqitur këtë rast dhe ...

Sindikata e pavarur e gazetarëve dënon deklaratën e Zaevit

Gazeta Express - 14.08.2019

Sindikata e pavarur e gazetarëve dhe punonjësve medial ashpër dënon deklaratën e kryeministrit Zoran Zaev, i cili mes tjerash një gazetar të panjohur e quan mendjemadh.

SPGPM: Zaev të ketë kujdes çka flet për gazetarët

Idividi - 14.08.2019

14 gusht 2019 Sindikata e pavarur e gazetarëve dhe punonjësve mediatikë ashpër e dënon deklaratën e kryeministrit Zoran Zaev në të cilën ai tregoi dozë të madhe të pakujdesisë ndaj gazetarit të ...

Zaev: Jam personi që ka denoncuar rastin “Reket”, secili që është involvuar do të përgjigjet

Zhurnal - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht, zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev përmes një postimi në rrjetin social Facebook shkruan se beson në hetime transparente dhe shumë precize.

VMRO-DPMNE: Gazetarët të cilët shkruajnë për krimet e Zaevit nuk janë të kotë, por janë zëri i qytetarëve

Zhurnal - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht, zhurnal.mk – Partia opozitare, VMRO-DPMNE përmes një kumtese me shkrim thonë se gazetarët që shkruajnë për krimet skandaloze të Zoran Zaevit dhe kartelit rreth tij nuk janë të kotë.

SHGM e dënon deklaratën e Zaevit dhe kërkon falje publike

Tetova Sot - 14.08.2019

Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë dënon deklaratën e djeshme të Kryeministrit Zoran Zaev në të cilën ai tha se nuk do të lejojë ndonjë gazetarë kapriçioz të shkarkojë këtë qeveri nga pushteti.

Zaev i ashpër: S'lejoj që qeverinë të ma rrëzojnë një kriminel dhe një "gay"

Albeu.com - 14.08.2019

Kryeministri i Maqedonise se Veriut Zoran Zaev ka reaguar për rastin "Reket”, më një gjuhë të ashpër. Ai theksoi se nuk do të lejojë që dikush ta përfshije atë, aq më pak, siç tha, disa kriminelë, ...

AGM: Kryeminstri Zaev të kërkojë falje

Botasot - 14.08.2019

Kryeministri Zoran Zaev duke komentuar për aferën ‘Haraçi’ tha se nuk do të lejojë dikush të përfshijë atë, dhe as, siç tha ai, “kriminelë, një gazetar i kotë dhe një ‘peder’ të rrëzojnë Qeverinë”.

OBRM-PDUKM: Dënojmë ofendimet e Zaevit në bazë të orientimit seksual

Botasot - 13.08.2019

Partia opozitare maqedonae OBRM-PDUKM ka reaguar në lidhje me deklaratën e kryeministrit Zoran Zaev ku u përmend fjala ‘peder’. “Kriminelët janë në Qeveri dhe i udhëheq Zoran Zaev.

Zaev: Një pederast nuk mund ta rrëzojë dot Qeverinë (video)

Alsat - 13.08.2019

Kryeministri i vendit Zoran Zaev gjatë një konference për shtyp, duke iu përgjigjur gazetarëve për rastin “Reket”, tha se ai do të lejojë që disa mafiozë kriminelë, një gazetar, dhe duke i kërkuar ...

Bisedë telefonike Zaev- Han: Në procedurë të shpejtë dhe efikase institucionet t’i zbardhin ndodhitë aktuale

Medial - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Institucionet obligohen që në procedurë efikase t’i zbardhin ndodhitë aktuale dhe pa anulime t’i procedojnë lëndët për përgjimin joligjor të së kaluarës, kanë ...

Hahn telefonon Zaevin: Të zbardhet rasti “Reket” dhe rastet e tjera të PSP-së

Tetova Sot - 13.08.2019

Kryeministri Zoran Zaev ka folur në telefon me komisionerin për zgjerim të BE-së, Johanes Han. Sipas një njoftimit të qeverisë, Zaev dhe Han kanë biseduar për zhvillimet e fundit rreth prokurorisë ...

Zoran Zaevi bëhet pishman u kërkon falje komunitetit LGBT

Tetova Sot - 13.08.2019

Pas reagimeve të ashpra të publikut, kryeministri Zoran Zaev sonte i kërkoi falje komunitetit L.GBT dhe tha se ai përdori fjalën “pederast” si karakter për person.

Zaev ashpërson fjalorin, reagime në Maqedoninë e Veriut

Botasot - 14.08.2019

Njohësit e çështjeve politike në Maqedoninë e Veriut, thonë se organet e drejtësisë janë ata të cilët duhet të veprojnë lidhur me aferat që ndërlidhen me korrupsionin dhe jo kryeministri i vendit t’u ...

“Pederasti”, reagime të bujshme ndaj deklaratës së Zaevit

Botasot - 14.08.2019

Deklarata e kryeministrit të Maqedonisë Veriore Zoran Zaev, se ai nuk do të lejojë disa kriminelë, një gazetar me ego dhe një pederast ta rrëzojë qeverinë, po e trondit publikun.

Rastet e fundit nuk lëkundin raportet mes partnerëve të koalicionit

Flaka - 14.08.2019

Edhe nga LSDM-ja por edhe nga BDI-ja theksojnë publikisht se nuk ka krizë në koalicionin qeveritar dhe se partneriteti i tyre po funksionon pa probleme.