TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Deklarata e butë e ambasadës gjermane: Dorëzimi i mandateve, rrugë e gabuar

Mapo - 20.02.2019

Ndryshe nga ambasada amerikane, ambasada gjermane në Tiranë ka lëshuar një deklaratë më të butë për djegien e mandateve nga ana e opozitës. Në deklaratën e ambasadores Schütz u bëhet thirrje gjithë ...

Reagon ambasadorja e Gjermanisë: Dorëzimi i mandateve, një rrugë e gabuar. Ata që organizojnë protestën, mbajnë ...

Gazeta Tema - 20.02.2019

Ambasadorja e Republikes Federale te Gjermanise ne Tirane, zonja Schütz shpreh shqetesimin e Gjermanise per aktin e diegies se mandateve nga ana e opozites dhe ben thirrje per te ndalur katet e ...

Prag proteste, ambasadorja gjermane takon e vetme Kryemadhin

LajmiFundit - 20.02.2019

Pas takimit me liderin e PD, Lulzim Basha, ambasadorja gjermane në Tiranë, Susanne Schutz ka takuar dhe kryetaren e LSI, Monika Kryemadhin. Ky takim me kryetarët e partive opozitare vjen pas vendimit ...

Soreca takon Bashën pas djegies dhe mandateve dhe ka një thirrje për nesër

Albeu.com - 20.02.2019

Përfundoi pak minuta më parë takimi në selinë blu mes Lulzim Bashës dhe ambasadorit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca , pas të cilit ky i fundit bëri edhe një deklaratë për mediat.

Pas takimit me Bashën, flet nga selia blu ambasadori i BE-së: Kam qenë shumë i qartë, nesër presim...

SOT - 20.02.2019

Pas vendimit të opozitës për djegien e mandateve, ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schutz zhvilloi këtë mëngjes një takim me kreun e PD, Lulzim Basha.

Djegia e mandateve, Soreca dhe Schutz në zyrën e Bashës

Top Channel - 20.02.2019

Pas deklaratës së fortë të Shteteve të Bashkuara, por edhe qëndrimit që mbajti ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë Soreca, në selinë e Partisë Demokratike sot ishin disa ambasadorë për takim ...

Djegia e mandateve, Soreca dhe Schutz në zyrën e Bashës

Botasot - 20.02.2019

Pas deklaratës së fortë të Shteteve të Bashkuara, por edhe qëndrimit që mbajti ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë Soreca, në selinë e Partisë Demokratike sot ishin disa ambasadorë për takim ...

Soreca pas takimit me Bashën: Të ndiqen procedurat demokratike

Botasot - 20.02.2019

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka folur për mediat, pas takimit të zhvilluar sot në mëngjes në selinë blu me kreun e PD, Lulzim Basha. Soreca tha se kreut të PD Basha i është bërë e qartë ...

Ndërkombëtarët bëjnë “për ujë të ftohtë” Bashën/ Pas ambasadores gjermane, ja kush shkoi me urgjencë në zyrën e tij

SOT - 20.02.2019

Pas vendimit të opozitës për djegien e mandateve, ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schutz zhvilloi këtë mëngjes një takim me kreun e PD, Lulzim Basha.

Ambasadorja gjermane i shkon në zyrë Bashës

Albeu.com - 20.02.2019

Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susane Schutz mësohet se ka shkuar ditën e sotme në zyrën e Bashës . Kjo lëvizje vjen pas deklaratave nga opozita për të djegur mandatet e deputetëve.

Soreca flet pas takimit me Bashën: Nesër presim që protesta të mos jetë e dhunshme

Mapo - 20.02.2019

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca ka folur për mediat pas takimit me kreun e PD, Lulzim Basha. Soreca e ka vënë theksin te protesta e nesërme e opozitës, ndërsa ka apeluar që të mos ketë dhunë.

Soreca flet pas takimit me Bashën: Nesër presim të mos ketë dhunë

BalkanWeb - 20.02.2019

Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susane Schutz si dhe ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca kanë zhvilluar një takim me kreun e PD, Lulzim Basha në selinë blu.

Djegia e mandateve, ambasadorja gjermane i shkon në zyrë Kryemadhit

Java News - 20.02.2019

Pas takimit me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha në selinë blu, ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schütz, i është drejtuar në orët e mesditës së sotme selisë së Lëvizjes Socialiste ...

Djegia e mandateve nga opozita/ Soreca dhe Schutz në zyrën e Bashës

Mapo - 20.02.2019

Kreu i Delegacionit të BE në vendin tonë, Luigi Soreca dhe ambasadorja e Gjermanisë, Susanne Schutz kanë mbërritur në selinë e PD. Ambasadorja e BE dhe diplomatja gjermane po zhvillojnë një takim me ...

Ambasadorët në zyrën e Bashës me qëndrime të qarta, Soreca me porosi për protestën

Durres Lajm - 20.02.2019

Ambasadorja gjermane shkon në selinë e PD-së, takon Bashën Selia e Partisë Demokratike vijon të ketë zhvillime. Mëngjesin e sotëm, ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schütz, iu drejtua zyrës ...

Soreca takohet me Bashën

ABC News - 20.02.2019

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, ka shkuar në selinë e Partisë Demokratike këtë të mërkurë për t’u takuar me Lulzim Bashën. Ndërkohë mësohet se në selinë blu është takuar me ...

Një ditë pasi SHBA- BE kritikuan opozitën, Soreca: Nesër nuk presim dhunë!

Java News - 20.02.2019

Një ditë pasi shprehën qëndrime të forta dhe të ashpra kundër vendimit të opozitës për të nisur djegien e mandateve të deputetëve, ku më i rëndi ishte ai i selisë diplomatike të SHBA-së, këtë mëngjes ...

Djegia e mandateve, ambasadorja gjermane takon Bashën

Medial - 20.02.2019

Ambasadorja gjermane në Tiranë, Susane Schütz I është derjtuar mëngjesin e kësaj të mërkure selisë së Partisë Demorkatike. Mësohet se ambasadorja gjermane është duke zhvilluar një takim me kreun ...

Ambasadorja gjermane në selinë e PD, takim me Bashën

Java News - 20.02.2019

Pas vendimit të opozitës pë djegien e mandateve ka ardhur dhe reagimi i ndërkombëtarëve të cilët kundërshtojnë këtë vendim. Ambasadorja e Gjermanisë në Shqipëri, Susanne Schütz, ka shkuar në selinë ...

Ambasadorja gjermane shkon në selinë e PD-së, takon Bashën

Durres Lajm - 20.02.2019

Mëngjesin e kësaj të mërkure, ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schütz, i është drejtuar zyrës së Lulzim Bashës në selinë e Partisë Demokratike ku po zhvillon një takim me të.

Djegia e mandateve/ Ambasadori britanik takon Bashën

LajmiFundit - 19.02.2019

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë, Duncan Norman, është takuar pasditen e sotme me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Takimi vjen një ditë pas vendimit të opozitës për të ...

Pas vendimit për djegien e mandateve, Ambasadori britanik i shkon në zyrë Bashës

SOT - 19.02.2019

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Duncan Norman është takuar pasditen e sorme me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Takimi vjen një ditë pas vendimit të opozitës për të ...

Anglishtja e çuditshme e Tiranës

Respublica - 19.02.2019

Opozita parlamentare e Shqipërisë është vënë në një zjarr të kryqëzuar politik pas të cilit qëndron vetëm një gjë: karriera e Edi Ramës. Në sulm janë hedhur të gjithë duke predikuar për shoqërinë se ...

Ndërkombëtarët, në lëvizje! Ambasadori britanik takohet me Bashën

Java News - 19.02.2019

Ndërkombëtarët janë vënë në lëvizje menjëherë pas vendimit të opozitës shqiptare për djegien e mandateve të deputetëve, duke u shprehur kundër kësaj lëvizjeje.

BE-ja kërkon kthimin e PD-së në Kuvend, “dialog shumicë-opozitë për zgjidhjen e krizës”

Koha.net - 19.02.2019

Pas Brukselit, reagoi në Tiranë edhe ambasadori i Bashkimit Evropian, Luigi Soreca, kundër bojkotit dhe lënies së mandateve nga opozita shqiptare. Soreca thotë se kjo nuk çon në drejtimin e duhur dhe ...

Ambasada gjermane: Të bindur se dorëzimi i mandateve është rruga e gabuar

LajmiFundit - 20.02.2019

Ambasada gjermane në Tiranë shprehet e shqetësuar mbi situatën aktuale politike në Shqipëri, ndërsa e cilëson si të gabuar rrugën e opozitës për të djegur mandatet.

Soreca flet pas takimit me Bashën: Protesta e nesërme të mos ketë dhunë!

LajmiFundit - 20.02.2019

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca ka folur për mediat pas takimit me kreun e PD, Lulzim Basha. Soreca e ka vënë theksin te protesta e nesërme e opozitës, ndërsa ka apeluar që të mos ketë dhunë.

Presioni i BE dhe Gjermanisë për djegien e mandateve, ambasadorët Soreca dhe Schutz i shkojnë Bashës në zyrë

Gazeta Tema - 20.02.2019

Rritet presioni i nderkombetareve ndaj lidershipit te PD, pas kercenimit se opozita do te djege mandatet e deputeteve te opozites. Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susane Schutz si dhe ambasadori ...

Pas takimit me Bashën, Ambasadorja gjermane në zyrën e Kryemadhit

Botasot - 20.02.2019

Pas takimit me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha në selinë blu, ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schütz, i është drejtuar në orët e mesditës së sotme selisë së Lëvizjes Socialiste ...

Një ditë pasi SHBA- BE kritikuan opozitën dhe u përballën me sulmet e PD- LSI, Soreca: Nesër nuk presim dhunë, duhet ...

Gazeta Tema - 20.02.2019

Një ditë pasi shprehën qëndrime të forta dhe të ashpra kundër vendimit të opozitës për të nisur djegien e mandateve të deputetëve, ku më i rëndi ishte ai i selisë diplomatike të SHBA-së, këtë mëngjes ...

Ambasadorët në zyrën e Bashës, sot radha e diplomates gjermane

Botasot - 20.02.2019

Selia e Partisë Demokratike vijon të ketë zhvillime. Mëngjesin e sotëm, ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schütz, i është drejtuar zyrës së Lulzim Bashës ku po zhvillon një takim me të.

Ambasadori i Britanisë takon Bashën

Durres Lajm - 19.02.2019

Mbrëmjen e sotme ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Duncan Norman, është takuar me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ky takim vjen një ditë pas vendimit të opozitës për të ...

Ndërkombëtarët, në lëvizje! Ambasadori britanik takohet me Bashën

Botasot - 19.02.2019

Ndërkombëtarët janë vënë në lëvizje menjëherë pas vendimit të opozitës shqiptare për djegien e mandateve të deputetëve, duke u shprehur kundër kësaj lëvizjeje.

BE vijon thirrjet: Lënia e mandateve është kundër interesit të Shqipërisë

Java News - 19.02.2019

Pas Brukselit, reagoi në Tiranë edhe ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, kundër bojkotit dhe lënies së mandateve nga opozita shqiptare. Soreca thotë se kjo nuk çon në drejtimin e duhur dhe ...

Dorëzimi i mandateve nga opozita, Ambasadorja gjermane reagon ashpër

SOT - 20.02.2019

Pas vendimit për djegien e mandateve nga opozita ka reaguar menjëherë Ambasada Gjermane. Në një deklaratë për mediat, ambasadorja Schutz iu bën apel të gjitha forcave politike për dialog konstruktiv ...

MANDATET/ Pas ambasadores gjermane dhe ai i BE takim me Bashën

Java News - 20.02.2019

Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susane Schutz si dhe ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca kanë zhvilluar një takim me kreun e PD, Lulzim Basha në selinë blu.

Djegia e mandatëve, ambasadorja e Gjermanisë i shkon në zyrë Bashës

LajmiFundit - 20.02.2019

Gjatë orëve të fundit, PD ka servirur zhvillime të bujshme. Mëngjesin e sotëm, ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schutz, i është drejtuar zyrës së Lulzim Bashës.

Djegia e mandateve/ BE në Tiranë ultimatum PD-së, ka një vërejtje edhe për PS

SOT - 19.02.2019

Pas Brukselit, reagoi në Tiranë edhe ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, kundër bojkotit dhe lënies së mandateve nga opozita shqiptare. Soreca në një intervistë për tch thotë se kjo nuk ...

Zërit të ndërkombëtarëve i shtohet edhe Berlini: Dorëheqja, rrugë e gabuar!

Java News - 20.02.2019

Ambasadorja gjermane në Tiranë Susanne Schütz e ka vlerësuar si një rrugë të gabuar bojkotin e opozitës dhe dorëzimin e mandateve. Në një deklaratë për mediat, Schutz iu bën apel të gjitha forcave ...

Djegia e mandateve, Basha takohet me ambasadoren Schutz

Alsat - 20.02.2019

Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susane Schutz dhe ambasadori i BE Luigi Soreca takuan Lulzim Bashën sot në selinë e kaltërt. Fillimisht Basha ka pritur në takim ambasadoren gjermane dhe më pas ...

BE vijon thirrjet: Lënia e mandateve është kundër interesit të Shqipërisë

Botasot - 19.02.2019

Pas Brukselit, reagoi në Tiranë edhe ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, kundër bojkotit dhe lënies së mandateve nga opozita shqiptare. Soreca thotë se kjo nuk çon në drejtimin e duhur dhe ...

Ambasadorja gjermane: Dorëzimi i mandateve i gabuar

BalkanWeb - 20.02.2019

Ambasadorja gjermane në Tiranë Susanne Schütz e ka vlerësuar si një rrugë të gabuar bojkotin e opozitës dhe dorëzimin e mandateve. Në një deklaratë për mediat, Schutz iu bën apel të gjitha forcave ...

Soreca: Deputetët të vendosin individualisht nëse do të heqin dorë nga mandati

Albeu.com - 19.02.2019

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca i ka bërë thirrje opozitës shqiptare që të mos djegë mandatet, por të rikthehet në parlament për të vijuar reformat, pasi vendi është në prag ...

Gjermania: Nuk tolerojmë dhunën

Albeu.com - 20.02.2019

Ambasadat e huaja po reagojnë njëra pas tjetrës pas vendimit të opozitës që të dorëzojë mandatet e deputetëve. Pas Itlisë ka reaguar edhe Gjermania nëpërmjet ambasadores së saj në Tiranë.

Soreca: Djegia e mandateve nga opozita, kundër Reformës në Drejtësi

Flaka - 19.02.2019

“Heqja dorë nga mandatet është dukshëm kundërproduktive për Shqipërinë dhe shkon kundër interesave të qytetarëve për reforma. 93% e shqiptarëve dëshirojnë t’i bashkohen BE-së, që do të thotë se janë ...

Mandatet, Ambasadorja gjermane Schutz: Ndaj të njëjtin qëndrim me Presidentin Meta

Botasot - 20.02.2019

Përmes një deklarate për mediat ambasadorja gjermane në Shqipëri Schütz shprehet se bojkoti i parlamentit apo dorëzimi i mandateve janë një rrugë e gabuar.

SHBA ultimatum deputetëve, kërkojnë të braktisen Berisha, Basha, Meta dhe Kryemadhi, skenar si me reformën në drejtësi ...

SOT - 20.02.2019

Ndërkombëtarët janë vënë dje në lëvizje për të bllokuar planin Berisha-Meta për djegie mandatesh. Pas raportuesit për Shqipërinë, Knut Fleckenstein dhe zëdhënësja së Komisionit Europian, Maja ...