TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

‘Luftë’ e ashpër kundër informalitetit/ Bizneset e mëdha në shkelje të ligjit, nis trajnimi i administratës tatimore

SOT - 14.08.2019

Në raport me bizneset e vogla, duket se shkeljet më të mëdha janë bërë nga sipërmarrjet e mëdha. Një gjë e tillë u pohua një ditë më parë nga Zv.ministri i Financave dhe Ekonomisë, Elton Harxhi.

Informaliteti, Denaj: Ja shkelësit më të mëdhenj! Zero tolerancë

BalkanWeb - 14.08.2019

Aksioni kundër informalitetit vijon në gjithë vendin, duke ndëshkuar me gjobë dhe bllokuar të gjitha subjektet që nuk lëshojnë kuponin tatimor dhe abuzojnë me ligjin.

Aksioni kundër informalitetit, Harxhi: Shkeljet më të mëdha nga biznesi i madh

ABC News - 13.08.2019

Kontrollit te Tatimeve nuk do ti shpëtojë as biznesi i vogël. Zëvendësministri i Financave dhe Ekonomisë Elton Harxhi e paralajmëroi pas një trajnimi të administratës tatimore në Lezhë.

“Erdhën dy barkalecë e nisën të bërtasin” Gazetari i dërgon letër Ramës: Të tregoj ‘darkën tatimore’

Gazeta Express - 12.08.2019

Letër e mbyllur për udhëheqësin z. Edi Rama (Ministres se Financave Anila Denaj) I dashur zoti Rama, mbrëmë nuk kisha kohë të të shkruaja se ishte shumë vonë.

Tatimet 'bëjnë namin' në Sarandë, bllokohen 33 hotele, por nuk mbaron me kaq

SOT - 12.08.2019

Strukturat e monitorimit në terren po vijojnë me zbatimin e planit kundër informalitetit për sektorin e turizmit të përqendruar në njësitë akomoduese të publikuara në booking.

“Erdhën dy barkalecë e nisën të bërtasin” Gazetari i dërgon letër Ramës: Të tregoj ‘darkën tatimore’

Botasot - 12.08.2019

Letër e mbyllur për udhëheqësin z. Edi Rama (Ministres se Financave Anila Denaj) I dashur zoti Rama, mbrëmë nuk kisha kohë të të shkruaja se ishte shumë vonë.

Tatimorët kontrolle në hotele e restorante në Sarandë

ABC News - 12.08.2019

Edhe përgjatë vijës bregdetare vijoje kontrollet përsa i takon respektimit të ligjit nga hotelet, baret e restorantet. Çdo hotel apo shtëpi në Sarandë e publikuar në booking është nën monitorimin e ...

Tatimet aksion blic në Sarandë, bllokohen 33 njësi akomoduese

RTSH - 12.08.2019

Strukturat e monitorimit në terren po vijojnë me zbatimin e planit kundër informalitetit për sektorin e turizmit të përqendruar në njësitë akomoduese të publikuara në booking.

Bllokohen 33 hotele në Sarandë, tatimet: Aksioni ka për qëllim të nxisë konkurrencën

Zhurnal - 12.08.2019

Vijon të zbatohet aksioni anti-informalitet për sektorin e turizmit. Strukturat e monitorimit në terren kanë konstatuar në qytetin e Sarandës 30 subjekte të paregjistruara në organet tatimore.