TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Presidenti i Shqipërisë: Ushtria e Kosovës është një e drejtë dhe detyrë

Lajmi.net - 20.03.2017

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka folur për iniciativën e homologut të tij kosovar, Hashim Thaçi, për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri.

Presidenti i Shqipërisë: Ushtria e Kosovës është një e drejtë dhe detyrë

Gazeta Express - 20.03.2017

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka folur për iniciativën e homologut të tij kosovar, Hashim Thaçi, për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ...

Thaçi e Delawie bashkë, presidenti flet për ushtrinë, ambasadori hesht

Botasot - 20.03.2017

I gjithë organizimi u bë për të shënuar javën e gruas, por vëmendjen e morën dy burra. Bëhet fjalë për Presidentin Hashim Thaçi dhe ambasadorin amerikan, Greg Delawie, të cilët kanë daljen e tyre të ...

Thaçi: Askush nuk ka veto mbi Ushtrinë (Video)

Telegrafi - 20.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u ankua sot në provizionet e pakos së Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë në Kuvend të Kosovës po i bëjnë transformimit të Forcave të ...

Thaçi: Partnerët janë kundër metodologjisë, ngurrojnë të bindin serbët

Top Channel - 20.03.2017

Në hapjen e konferencës së mbajtur në kuadër të Javës së Gruas, presidenti Hashim Thaçi nuk ka harruar të përmendë, veç temës në fjalë, edhe atë të transformimit të FSK-së në ushtri.

Themelimi i ushtrisë, përplasje e institucioneve apo e politikës?

Evropaelire - 20.03.2017

Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e faktorit ...

Thaçi: Po punojmë t’i bindim serbët për votimin e Ushtrisë

Lajmi.net - 20.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Bashkësia Ndërkombëtare mund ta bindë për pesë minuta Listën Serbe për të votuar Ushtrinë e Kosovës. Megjithatë, kreu i shtetit ka thënë se po punohet ...

Thaçi: Miqtë ndërkombëtarë nuk janë kundër ushtrisë por kundër metodologjisë së formimit të saj

Telegrafi - 20.03.2017

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi edhe sot e ka përmendur transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas tha se transformimi i FSK-së, Demarkacioni ...

Presidenti i Shqipërisë: Ushtria e Kosovës është një e drejtë dhe detyrë

Zeri - 20.03.2017

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka folur për iniciativën e homologut të tij kosovar, Hashim Thaçi, për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri.

Thaçi: Askush nuk ka veto mbi Ushtrinë (Video)

Almakos - 20.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u ankua sot në provizionet e pakos së Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë në Kuvend të Kosovës po i bëjnë transformimit të Forcave të ...

Thaçi: Partnerët janë kundër metodologjisë, ngurrojnë të bindin serbët

Flaka - 20.03.2017

Në hapjen e konferencës së mbajtur në kuadër të Javës së Gruas, presidenti Hashim Thaçi nuk ka harruar të përmendë, veç temës në fjalë, edhe atë të transformimit të FSK-së në ushtri.

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

Lajmi.net - 20.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ...

Themelimi i ushtrisë, përplasje e institucioneve apo e politikës?

Lajmi.net - 20.03.2017

Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e faktorit ...

Matoshi: Pa SHBA-në dhe NATO-n s’na duhet ushtria

Zeri - 20.03.2017

Kosova duhet të kontribuojë në krijimin e ushtrisë, veçmas tani kur Serbia ka nisur një fushatë propagandistike për destabilizimin e Kosovës. FSK-ja është një e drejtë e kombit kosovar, e cila ka për ...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

Gazeta Express - 20.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ...

Matoshi: Pa SHBA-në dhe NATO-n s’na duhet ushtria

Gazeta Express - 20.03.2017

Kosova duhet të kontribuojë në krijimin e ushtrisë, veçmas tani kur Serbia ka nisur një fushatë propagandistike për destabilizimin e Kosovës. FSK-ja është një e drejtë e kombit kosovar, e cila ka për ...

Thaçi: Miqtë ndërkombëtarë nuk janë kundër ushtrisë por kundër metodologjisë së formimit të saj

Almakos - 20.03.2017

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi edhe sot e ka përmendur transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas tha se transformimi i FSK-së, Demarkacioni ...

Thaçi: Do ta kemi Ushtrinë e Kosovës dhe partneritetin me bashkësinë ndërkombëtare

Lajmi.net - 19.03.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një intervistë për emisionin “Slobodni srpski”, të moderuar nga Budimir Niçiq, është shprehur se Kosova do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me bashkësinë ...

Thaçi: Në NATO nuk hyhet me shoqata gjahtarësh e zjarrfikësh, por me ushtri

Lajm - 19.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vazhdon ta mbrojë qëndrimin e vet rreth transformimit të FSK-së. Ai ka thënë se kjo është shumë e nevojshme, duke marrë parasysh tensionet që po krijohen ...

Thaçi: Nëse SHBA, NATO e BE s’i bindin serbët, Ushtria formohet me Ligj

Lajmi.net - 19.03.2017

Hashim Thaçi ka vendosur të shkojë përpara me projektin e tij për themelimin e Ushtrisë pavarësisht SHBA dhe NATO kanë kërkuar që ky proces të bëhet përmes Kushtetutës.

Serbi nga veriu, që nuk e pengon ushtria e Kosovës

Telegrafi - 19.03.2017

Përveç ndryshmit të mandatit dhe transformimit të FSK-së në një forcë mbrojtëse të Kosovës, gjithashtu kërkohet që kjo forcë të operojë në tërë vendin.

Serbët e veriut janë pro Ushtrisë së Kosovës

Albeu.com - 19.03.2017

Zëendëskryetari i Kuvendit të Leposaviçit, Xhemshit Bekteshi, ka thënë për "Zërin" se transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri , nuk u bën aspak dëm serbëve dhe se kjo është edhe në ...

Ushtria e Kosovës planifikon të ketë 8 mijë ushtarë

Java News - 19.03.2017

Ushtria e Kosovës do të përbëhet nga 8 mijë ushtarë, nga të cilët 3 mijë do të jenë rezervë. Buxheti për Ministrinë e Forcës së Sigurisë së Kosovës është 51 milionë euro, dhe parashikohet që t’i ...

Presidenti: Nëse SHBA, NATO e BE s’i bindin serbët, ushtria formohet me Ligj

Gazeta Express - 19.03.2017

Hashim Thaçi ka vendosur të shkojë përpara me projektin e tij për themelimin e Ushtrisë pavarësisht SHBA dhe NATO kanë kërkuar që ky proces të bëhet përmes ...

Presidenti Nishani: Ndërtimi i ushtrisë të bëhën në bashkëpunim me NATO-n dhe SHBA-të

Albeu.com - 20.03.2017

Presidenti Bujar Nishani , ka folur për iniciativën e homologut të tij kosovar, Hashim Thaçi, për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri.

Thaçi: Askush nuk ka veto mbi Ushtrinë (Video)

Lajmi.net - 20.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u ankua sot në provizionet e pakos së Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë në Kuvend të Kosovës po i bëjnë transformimit të Forcave të ...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

Telegrafi - 20.03.2017

Beogradi po e mban peng Kosovën dhe është i pajustifikueshëm ngurrimi i bashkësisë ndërkombëtare t’i bindin serbët e Kosovës që ta ndryshojnë mandatin e FSK-së përmes ndryshimeve kushtetuese.

Themelimi i ushtrisë, përplasje e institucioneve apo e politikës?

Telegrafi - 20.03.2017

Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e faktorit ...

Matoshi: S'na duhet ushtria pa SHBA-në dhe NATO-n

Albeu.com - 20.03.2017

Publicisti Halil Matoshi ka thënë se Kosovës nuk i duhet ushtria e saj nëse ajo nuk ka mbështetjen e SHBA-ve dhe NATO-s. "Kosova duhet të kontribuojë në krijimin e ushtrisë, por jo tani kur Serbia ka ...

Thaçi për 'Slobodni srpski': Do ta kemi ushtrinë e Kosovës dhe partneritetin me bashkësinë ndërkombëtare

Zeri - 19.03.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një intervistë për emisionin “Slobodni srpski”, të moderuar nga Budimir Niçiq, është shprehur se Kosova do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me bashkësinë ...

Thaçi këmbëngul për ushtrinë: Në NATO nuk hyhet me gjahtarë e zjarrfikës

Top Channel - 19.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vijon t’i mëshojë qëndrimit të tij rreth transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Sipas tij, kjo është shumë e nevojshme, duke pasur parasysh ...

Thaçi: Nëse SHBA, NATO e BE s’i bindin serbët, ushtria formohet me ligj

Java News - 19.03.2017

Hashim Thaçi ka vendosur të shkojë përpara me projektin e tij për themelimin e Ushtrisë pavarësisht SHBA dhe NATO kanë kërkuar që ky proces të bëhet përmes Kushtetutës.

Serbët e veriut: Për ne krejt njëjtë, si Forcë e Sigurisë si ushtri e Kosovës

Lajmi.net - 19.03.2017

Zëvendëskryesuesi i Kuvendit të Leposaviqit, Xhemshit Bekteshi, shpreh qëndrimin që ushtria e Kosovës të operojë në secilin cep të Kosovës. Ai i ka thënë “Zërit” të premten se transformimi i Forcës ...

Nishani: Ushtria e Kosovës është një e drejtë dhe detyrë

Telegrafi - 20.03.2017

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka folur për iniciativën e homologut të tij kosovar, Hashim Thaçi, për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri.

Thaçi: Askush nuk ka veto mbi Ushtrinë (Video)

Zeri - 20.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u ankua sot në provizionet e pakos së Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë në Kuvend të Kosovës po i bëjnë transformimit të Forcave të ...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

Almakos - 20.03.2017

Beogradi po e mban peng Kosovën dhe është i pajustifikueshëm ngurrimi i bashkësisë ndërkombëtare t’i bindin serbët e Kosovës që ta ndryshojnë mandatin e FSK-së përmes ndryshimeve kushtetuese.

Themelimi i ushtrisë, përplasje e institucioneve apo e politikës?

Almakos - 20.03.2017

Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e faktorit ...

Presidenti insiston se ushtria themelohet me Ligj nëse s’binden serbët për ndryshime kushtetuese

Alb Portali - 19.03.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një intervistë për emisionin “Slobodni srpski”, të moderuar nga Budimir Niçiq, është shprehur se Kosova do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me bashkësinë ...

Thaçi këmbëngul për ushtrinë: Në NATO nuk hyhet me gjahtarë e zjarrfikës

Lajmi.net - 19.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vijon t’i mëshojë qëndrimit të tij rreth transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Sipas tij, kjo është shumë e nevojshme, duke pasur parasysh ...

Serbi nga veriu, që nuk e pengon ushtria e Kosovës

Almakos - 19.03.2017

Përveç ndryshimit të mandatit dhe transformimit të FSK-së në një forcë mbrojtëse të Kosovës, gjithashtu kërkohet që kjo forcë të operojë në tërë vendin.

Nishani: Ushtria e Kosovës është një e drejtë dhe detyrë

Almakos - 20.03.2017

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka folur për iniciativën e homologut të tij kosovar, Hashim Thaçi, për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri.

Presidenti Thaçi: Askush nuk ka veto mbi Ushtrinë e Kosovës

BalkanWeb - 20.03.2017

PRISHTINE- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, reagoi sot lidhur me paketën e Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë po i bëjnë transformimin e Forcave të Sigurisë së Kosovës.

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

Zeri - 20.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ...

Themelimi i ushtrisë, përplasje e institucioneve apo e politikës?

Zeri - 20.03.2017

Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e faktorit ...

Thaçi këmbëngul për ushtrinë: Në NATO nuk hyhet me gjahtarë e zjarrfikës

Portalb - 19.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vijon t’i mëshojë qëndrimit të tij rreth transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Sipas tij, kjo është shumë e nevojshme, duke pasur parasysh ...

Serbi nga veriu, që nuk e pengon ushtria e Kosovës

Lajm - 19.03.2017

Përveç ndryshimit të mandatit dhe transformimit të FSK-së në një forcë mbrojtëse të Kosovës, gjithashtu kërkohet që kjo forcë të operojë në tërë vendin.

Presidenti Thaçi: Askush nuk ka veto mbi Ushtrinë e Kosovës

Java News - 20.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, reagoi sot lidhur me paketën e Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë po i bëjnë transformimin e Forcave të Sigurisë së Kosovës.

Thaçi: Serbia po mban peng Kosovën për FSK, ndërkombëtarët duhet ta bindin

BalkanWeb - 20.03.2017

KOSOVE -Beogradi po e mban peng Kosovën dhe është i pajustifikueshëm ngurrimi i bashkësisë ndërkombëtare t’i bindin serbët e Kosovës që ta ndryshojnë mandatin e FSK-së përmes ndryshimeve kushtetuese.

Themelimi i ushtrisë së Kosovës, përplasje e institucioneve apo e politikës?

BalkanWeb - 20.03.2017

PRISHTINE – Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e ...

Themelimi i ushtrisë, këmbëngul Thaçi: Në NATO nuk hyhet me gjahtarë e zjarrfikës

Java News - 19.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vijon t’i mëshojë qëndrimit të tij rreth transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Sipas tij, kjo është shumë e nevojshme, duke pasur parasysh ...