TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Murrizi e thotë troç: Politikanët nëse nuk do kishin..., për tre muaj do vdesin gjysma

SOT - 09.10.2019

Deputeti Myslim Murrizi ka zbuluar se ditën e nesërme 7 deputetë të opozitës së re do të kenë një takim me ambasadorët në SHqipëri dhe fokus kryesor do të jetë Refroma Zgjedhore.

"Duan të na përjashtojnë nga Zgjedhorja", deputeti i PS-së i përgjigjet Murrizit

SOT - 09.10.2019

Deputeti i Partisë Socialiste, Xhemal Qefalia ka hedhur poshtë deklaratën e deputetit Myslim Murrizi lidhur me përjashtimin e opozitës së re nga reforma zgjedhore.

Nënkryetari i Parlamentit zbulon kushtin e panegociushëm për Reformën Zgjedhore

SOT - 09.10.2019

I ftuar sot në emisionin “Top Talk” nënkryetari i Parlamentit, Myslim Murrizi bëri të ditur kushtin e panegociushëm që opozita ka përsa i përket Reformës Zgjedhore.Ai tha se Shqipëria ka nevojë ...

Murrizi në Top Talk: Opozita ka një kusht të panegociushëm për Reformën Zgjedhore. Ja cili është…

Top Channel - 09.10.2019

I ftuar sot në emisionin “Top Talk” ishte deputeti dhe njëkohësisht nënkryetari i Parlamentit, Myslim Murrizi. Ndër të tjera, Murrizi bëri të ditur kushtin e panegociushëm që opozita ka përsa i ...

REPLIKAT: Debati Murrizi-Denaj për taksat, të varfrit dhe spiunët

Gazeta Tema - 09.10.2019

Tatimet i kanë pezulluar gjobën prej 120 mln euro kompanisë naftënxjerrëse Bankers Petrolium dhe kjo çështje ka nxitur deputetin e opozitës Muslim Murrizi të hedhë akuza të drejtpërdrejta në ...

Murizi "zë ngushtë" Denajn: I falët 100 milion euro Bankersit, s'ka dorëzuar bilancet prej vitesh

Albeu.com - 09.10.2019

Seanca e sotme në Kuvend nisi me intepelancën e deputetit Myslym Murrizi me ministren e Financave dhe Ekonomisë Anila Demaj, ndërsa një nga diskutimet më të nxehta mes tyre ishte ai mbi Bankersin.

“Pashë që kisha ton të lartë por para tëndit kam qenë më ulët”/ Pas deklaratës së Ramës për gjyqtarët e prokurorët, ...

SOT - 09.10.2019

Deputeti, Myslim Murrizi ka reaguar menjëherë pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama për prokurorët dhe gjyqtarët që nuk kanë kaluar akoma Vetingun.

Aksioni anti-informalitet, Murrizi: Pamë show, falët gjobat; Denaj: Aksioni dha rezultat

RTSH - 09.10.2019

Aksioni anti-informalitet i ndërmarrë nga Ministria e Financave gjatë muajve të verës ka qenë në qendër të interpelancës së ministres Anila Denaj në seancën plenare të kësaj të mërkure.

“Pamë show”, Murrizi e sfidoi publikisht, Denaj i përgjigjet ‘dhëmbë për dhëmbë’: Aksioni dha rezultat!

SOT - 09.10.2019

Deputeti Myslim Murrizi ka thirrur sot në interpelancë ministren e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj për aksionin anti-informalitet, politikën fiskale, investimet e huaja, por edhe punësimin.

Nis seanca plenare, Murrizi i kërkon interpelancë ministres Denaj

SOT - 09.10.2019

Ka nisur seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë, ku në rendin e ditës janë disa çështje mes të tjerash interpelanca me Ministren e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, kërkuar nga deputeti Myslim ...

Murrizi: Opozita ka një kusht të panegociushëm për Reformën Zgjedhore. Ja cili është…

Botasot - 09.10.2019

I ftuar sot në emisionin “Top Talk” ishte deputeti dhe njëkohësisht nënkryetari i Parlamentit, Myslim Murrizi. Ndër të tjera, Murrizi bëri të ditur kushtin e panegociushëm që opozita ka përsa i ...

Murrizi, “i prerë”: Nuk votoj asnjë rekomandim të OSBE pa ndryshim sistemi zgjedhor

Java News - 09.10.2019

I ftuar sot në emisionin “Top Talk” ishte deputeti dhe njëkohësisht nënkryetari i Parlamentit, Myslim Murrizi. Ndër të tjera, Murrizi bëri të ditur kushtin e panegociushëm që opozita ka përsa i ...

Murrizi: Opozita ka kusht të panegociushëm ndryshimin e sistemin zgjedhor, ndryshe s’votojmë asnjë rekomandim të ...

Gazeta Tema - 09.10.2019

Ndër të tjera, Murrizi bëri të ditur kushtin e panegociushëm që opozita ka përsa i përket Reformës Zgjedhore. Gjatë bisedës, ai i mëshoi disa herë nevojës urgjente, sipas tij, të ndryshimit të ...

Opozita ka një kusht të panegociushëm për Reformën Zgjedhore

Lajmi.net - 09.10.2019

Ndër të tjera, Murrizi bëri të ditur kushtin e panegociushëm që opozita ka përsa i përket Reformës Zgjedhore. Gjatë bisedës, ai i mëshoi disa herë nevojës urgjente, sipas tij, të ndryshimit të ...

Murrizi: Pa ‘Facebook-un’ gjysma e politikanëve tanë do kishin ‘vdekur’

Java News - 09.10.2019

Deputeti i opozitës së re, Myslim Murrizi ka zbuluar se ditën e nesërme 7 deputetë të opozitës së re do të kenë një takim me ambasadorët në SHqipëri dhe fokus kryesor do të jetë Refroma Zgjedhore.

Debate në Parlament për naftëtarët dhe informalitetin, opozita në sulm ndaj Bankers, ja përplasjet me ministren e ...

SOT - 10.10.2019

Deputeti i opozitës, Myslim Murrizi është përplasur ditën e djeshme me ministren e Financave, Anila Denaj gjatë seancës parlamentare. Murrizi kishte kërkuar një interpelancë me ministren sa i takon ...