TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Qeveria e Çekisë: Nuk kemi arsye të tërheqim njohjen e Kosovës

Alsat - 11.09.2019

Ministri i Jashtëm çek Tomas Petriçek tha sot se nuk sheh ndonjë arsye pse Republika Çeke do të tërhiqte njohjen e Kosovës, por do të bisedojë me presidentin Milos Zeman i cili dëshiron të ngrejë ...

Kriset marrëdhënia Kosovë-Çeki? Pas deklaratës së fortë të presidentit çek, Haradinaj anulon vizitën në Pragë

Top Channel - 11.09.2019

Pas deklaratës së presidentit çek, Millosh Zeman-it mbi tërheqjen e njohjes së Kosovës, raportohet se Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë, ku pritej të merrte pjesë në samitin e ...

Një zë nazi-fashist anti-shqiptar nga qendra e Evropës

Botasot - 11.09.2019

Media të ndryshme rajonale dhe ndërkombëtare njoftojnë se në Beograd arrijti për një vizitë dy-ditëshe, presidenti i, Republikës së Çekisë, Milosh Zeman, ku u prit nga presidenti i Serbisë, ...

Deklaratat e presidentit çek, Haradinaj bojkoton samitin e Vishegradit

ABC News - 11.09.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka anuluar pjesëmarrjen në samitin e Vishegradit dhe Ballkanit Perëndimor që zhvillohet të enjten në Pragë. Lajmi konfirmohet për “ABC Neës” nga burime pranë ...

Çekia do tërheqë njohjen? Presidenti çek hedh idenë për vendimin kundër Kosovës

Top Channel - 11.09.2019

Nga Beogradi, ku mbërriti një ditë më parë për një vizitë zyrtare, presidenti i Republikës çeke Millosh Zeman, paralajmëroi se vendi i tij mund ta tërheqë njohjen e Kosovës.

Presidenti çek kërkon çnjohjen e Kosovës (VIDEO)

Medial - 11.09.2019

Ftohjes së raporteve Kosovë-Serbi, mund t’i kontribuojë presidenti çek Milosh Zeman. Ai gjatë vizitës në Beograd, foli fort keq për Kosovën, duke e shqyrtuar edhe mundësinë e tërheqjes së njohjes, ...

Presidenti çek në Beograd: Kosova udhëhiqet nga kriminelë, të tërheqim njohjen

Gazeta Tema - 11.09.2019

Që në nisje të vizitës së tij në Beograd, e tha qartë se nuk e pëlqen Kosovën. Por presidenti çek Milos Zeman shkoi më tej pas takimit me presidentin serb Aleksander Vucic, duke thënë se dëshiron të ...

Ç'po ndodh me raportet Kosovë-Çeki? Haradinaj anullon vizitën në Pragë

Albeu.com - 11.09.2019

Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë për të marrë pjesë në Samitin e Vishegradit , e në Çeki raportohet se deklarata e presidentit Millosh Zeman për tërheqje të njohjes është arsyeja ...

Ministri i Jashtëm çek nxjerr blof presidentin e tij për Kosovën

Gazeta Tema - 11.09.2019

Ministri i Jashtëm çek, Petriçek, ka hedhur poshtë deklaratat e presidentit Zeman lidhur me tërheqjen e njohes së Kosovës nga ana e Pragës. Ai tha se qeveria e vendit të tij që është përgjegjëse për ...

Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Vishegradit në Pragë

SOT - 11.09.2019

Kosova nuk do të marrë pjesë në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të enjten në Pragë.

Presidenti çek: Diskutime për tërheqjen e njohjes së Kosovës

Mapo - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Milos Zeman, tha të mërkurën në Beograd se do të diskutojë me ekspertët kushtetues të vendit të tij, mundësinë e tërheqjes së njohjes së pavarësisë së Kosovës, një veprim që nuk ...

Qeveria çeke del kundër Presidentit Zeman: Nuk e tërheqim njohjen e Kosovës

Koha.net - 11.09.2019

“E dua Serbinë, e popullin serb. Nuk e dua Kosovën”, dëgjohet duke i thënë Vuçiqit, Presidenti shëndetlig i Republikës Çeke, Milos Zeman. Kosova mund të anulojë pjesëmarrjen e planifikuar në Samitin ...

Kosova i përgjigjet deklaratave të presidentit çek, nuk merr pjesë në Samitin e Vishegradit

BalkanWeb - 11.09.2019

Kosova nuk do të marrë pjesë në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të enjten në Pragë.

Çfarë po ndodhë me raportet Kosovë – Çeki? Haradinaj anulon vizitën në Pragë

Botasot - 11.09.2019

Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë për të marrë pjesë në Samitin e Vishegradit, e në Çeki raportohet se deklarata e presidentit Millosh Zeman për tërheqje të njohjes është arsyeja e ...

Çfarë po ndodhë me raportet Kosovë – Çeki? Haradinaj anulon vizitën në Pragë

Gazeta Express - 11.09.2019

Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë për të marrë pjesë në Samitin e Vishegradit, e në Çeki raportohet se deklarata e presidentit Millosh Zeman për tërheqje të njohjes është arsyeja e ...

Ministri i Jashtëm çek: Nuk e ndryshojmë qëndrimin për pavarësinë e Kosovës

RTSH - 11.09.2019

Ministri i Jashtëm Çek, Tomáš Petříček, ka mbajtur një qëndrim krejtësisht tjetër nga ai i presidentit Millosh Zeman, sa i përket çështjes së Kosovës.

Deklaratat e Zeman, Kosova bojkoton samitin e Pragës

Alsat - 11.09.2019

Për shkak të deklaratave të presidentit të Çekisë Milosh Zeman, Prishtina zyrtare nuk ka pranuar të marrë pjesë në samitin e kryeministrave të Grupit Vishegrad dhe Ballkanit Perëndimor në Pragë.

‘Do tërheqim pas njohjen e Kosovës’, shefi i diplomacisë çeke del hapur kundër presidentit: Nuk ka arsye!

SOT - 11.09.2019

Ministri i Jashtëm i Republikës Çeke Tomas Petricek kundërshtoi hapur presidentin e vendit të tij Milos Zeman për deklaratat se mund të revokohet njohja e Kosovës nga ky shtet.

Pacolli: Çekia konfirmon mbështetjen për Kosovën

Telegrafi - 11.09.2019

Republika Çeke, sot përmes ministrit të saj të Punëve të Jashtme Tomásh Petřícek ka konfirmuar mbështetjen e fuqishme për Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran dhe integrimin e saj në BE, NATO dhe ...

Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Vishegradit në Pragë

Evropaelire - 11.09.2019

Kosova nuk do të marrë pjesë në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të enjten në Pragë.

Ministri i Jashtëm çek: Nuk e ndryshojmë qëndrimin për pavarësinë e Kosovës

BalkanWeb - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, gjatë qëndrimit në Beograd, ka thënë se do të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë, mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur.

Qeveria e Çekisë: Nuk kemi arsye të tërheqim njohjen e Kosovës

Zeri - 11.09.2019

Ministri i Jashtëm çek Tomas Petshiçek tha sot se nuk sheh ndonjë arsye pse Republika Çeke do të tërhiqte njohjen e Kosovës, por do të bisedojë me presidentin Milos Zeman i cili dëshiron të ngrejë ...

Reagon ministri i Jashtëm çek: Nuk e ndryshojmë qëndrimin për pavarësinë e Kosovës

Telegrafi - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, gjatë qëndrimit në Beograd, ka thënë se do të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë, mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur.

Ja pse nuk do të ndodhë kurrë çnjohja nga Çekia, e zbulon Maxharraj

Botasot - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur. Lidhur me këtë, ka reaguar dr. prof.

Presidenti i Çekisë Zeman në Beograd: Mundësi për tërheqjen e njohjes së Kosovës

ABC News - 11.09.2019

Çekia do shqyrtojë brenda një muaji, tërheqjen e njohjes për pavarësinë e Kosovës. Paralajmërimi është bërë në Beograd nga presidenti çek Millosh Zeman, pas takimin me homologun serb Aleksandër Vuçiç.

Ndërsa presidenti do të kërkojë tërheqjen e njohjes së Kosovës, kryetari i Senatit çek e quan punë koti

Lajmi.net - 11.09.2019

Sipas zëdhënësit të tij, Jiri Ovcacek, Zeman i bëri këto komente në një konferencë për media në Beograd, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Për shkak të deklaratës së Presidentit të Çekisë, Kosova tërhiqet nga Samiti i Pragës

Medial - 11.09.2019

Autoritetet e Prishtinës kanë vendosur që të mos marrin pjesë në Samitin e Grupit të Vishegradit dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor që është i planifikuar të mbahet në Pragë të Çekisë.

Kryediplomati çek tallet me Presidentin: Tha se nuk e do Kosovën sepse na mposhti në futboll

Zeri - 11.09.2019

Reagime të ashpra në vetë Çekinë ka shkaktuar deklarata e presidentit Millosh Zeman se e do Serbinë por nuk e do Kosovën, ndërsa shefi i diplomacisë çeke, Tomáš Petëíëek, është përpjekur që këtë ...

Ministri i jashtëm çek: Nuk e ndryshojmë qëndrimin për Kosovën

Koha.net - 11.09.2019

Ministri i jashtëm i Republikës Çeke, Tomáš Petříček ka thënë se qeveria e vendit të tij nuk e ndryshon qëndrimin për pavarësinë e Kosovës. “Qeveria çeke, e cila është përgjegjëse për politikën e ...

Çekia me dy mendje për Kosovën

Telegrafi - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur.

Kosova anulon pjesëmarrjen në Samitin e Pragës

Koha.net - 11.09.2019

Kosova ka anuluar pjesëmarrjen e planifikuar në Samitin i Pragës, mes katër shteteve të Vishegradit dhe shteteve të Ballkanit Perëndimor, ka njoftuar Agjencia Çeke e Lajmeve, duke iu referuar ...

Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Vishegradit në Pragë, zbulohet arsyeja

Gazeta Tema - 11.09.2019

Kosova nuk do të marrë pjesë në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të enjten në Pragë.

Kryediplomati çek tallet me Presidentin: Tha se nuk e do Kosovën sepse na mposhti në futboll

Gazeta Express - 11.09.2019

Reagime të ashpra në vetë Çekinë ka shkaktuar deklarata e presidentit Millosh Zeman se e do Serbinë por nuk e do Kosovën, ndërsa shefi i diplomacisë çeke, Tomas Petricek, është përpjekur që këtë ...

Paralajmëruan tërheqjen e njohjes, Kosova anulon pjesëmarrjen në samitin që mbahet në Çeki

Zeri - 11.09.2019

Raportet mes Çekisë dhe Kosovës kanë nisur të ftohen pas deklaratave të presidentit çek, Milos Zeman. Në shenjë proteste ndaj deklaratave të presidentit çek, Milos Zeman, i cili paralajëmroi çnjohjen ...

Paralajmëruan tërheqjen e njohjes, Kosova anulon pjesëmarrjen në samitin që mbahet në Çeki

Botasot - 11.09.2019

Raportet mes Çekisë dhe Kosovës kanë nisur të ftohen pas deklaratave të presidentit çek, Milos Zeman. Në shenjë proteste ndaj deklaratave të presidentit çek, Milos Zeman, i cili paralajëmroi çnjohjen ...

Çekia me dy mendje për Kosovën

Evropaelire - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundsinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur.

Presidenti çek i "kreh" bishtin Vuçiçit: Mund të rishikojmë njohjen e Kosovës

Albeu.com - 11.09.2019

Presidenti i Republikës së Çekisë, Millosh Zeman , dje ka mbërrtiur për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq.

‘Do shqyrtojmë mundësinë e tërheqjes së njohjes së Kosovës si shtet’, presidenti i Çekisë del me deklaratë të fortë 

SOT - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë Millosh Zeman, që prej ditës së djeshme ndodhet në Beograd, ndërsa në një konferencë për shtyp me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka bërë një deklaratë të fortë.

Presidenti çek në Beogard: Diskutime për tërheqjen e njohjes së Kosovës

Top Channel - 11.09.2019

Edhe pse institucionalisht e ka të pamundur, Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman kërkon tërheqjen e njohjes për Republikën e Kosovës. Këtë dëshirë, Zeman e përsëriti edhe në konferencën në Beogard në ...

Reagimet në Çeki: Le të 'murmuritë' çfarë të dojë, Qeveria e Çekisë e ka njohur Kosovën

Zeri - 11.09.2019

Për shkak të deklaratës së presidentit çek Millosh Zeman, autoritetet e Kosovës nuk do të marrin pjesë në samitin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe Ballkanit Perëndimor në ...

Presidenti ceremonial çek gëzon Serbinë: Do nisi iniciativën për çnjohjen e Kosovën

Lajmi.net - 11.09.2019

Ai atje është pritur nga homologu i serb, Aleksander Vuçiq. Në takim nuk është lënë pa përmendur edhe Kosova, kur edhe presidenti çek tha se nuk i pëlqen Kosova, duke paralajmëruar se mund ta ...

Çekia me dy mendje për Kosovën

Botasot - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundsinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur.

Ndërsa presidenti do të kërkojë tërheqjen e njohjes së Kosovës, kryetari i Senatit çek e quan punë koti

Koha.net - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur.

“Pyeti futbollistët çekë a ekziston Kosova o president pijanec”

Java News - 11.09.2019

Presidenti pijanec çek Millosh Zeman ka deklaruar se për të Kosova nuk ekziston. Ish-ministri i Jashtëm Karel Schwarzenberg i tha Zemanit se nëse dëshiron të kuptojë a ekziston Kosova le t’i pyes ...

Presidenti çek: Nuk më pëlqen Kosova

RTSH - 11.09.2019

Ndërsa u takua të martë me presidentin serb Aleksandër Vuçiç në aeroportin e Beogradit, në nisje të një vizite dyditore në kryeqytetin serb, gjatë shtrëngimit të duarve me homologun e tij Vuçiç, ...

Presidenti çek paralajmëron mundësinë e tërheqjes së njohjes së Kosovës

Zeri - 11.09.2019

Presidenti i Republikës së Çekisë, Millosh Zeman, dje ka mbërrtiur për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq.

«Pyeti futbollistët çekë a ekziston Kosova o president pijanec»

Gazeta Tema - 11.09.2019

Presidenti pijanec çek Millosh Zeman ka deklaruar se për të Kosova nuk ekziston. Ish-ministri i Jashtëm Karel Schwarzenberg i tha Zemanit se nëse dëshiron të kuptojë a ekziston Kosova le t’i pyes ...

Çekia përshkallëzon qëndrimin ndaj Kosovës, Zeman në Beograd: Po shohim mundësinë e tërheqjes së njohjes si shtet

BalkanWeb - 11.09.2019

“Unë nuk mund të imponojë pozicionin tim, por ajo që mund të bëjë është që të japë një muaj kohë për konsultime të autoriteteve, rreth asaj nëse është e mundur ta tërhqim njohjen” – kwshtu wshtw ...

Presidenti çek: Do ta diskutojmë mundësinë e tërheqjes së njohjes për Kosovën

Botasot - 11.09.2019

Presidentin çek Zeman brenda një muaji pas konsultimit me përfaqësuesit e pushtetit në Çeki do të shtrojë çështjen çfarë mund të bëhet në lidhje me tërheqjen e njohjes së Kosovës, nisur nga fakti se ...

Presidenti i Çekisë: Mund të tërheqim njohjen e Kosovës

ABC News - 11.09.2019

Presidenti i Republikës së Çekisë, Zeman, ndodhet për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Një ditë më parë ai u shpreh se nuk i pëlqente Kosova dhe sipas ...