TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Deri në 10 orë pritje në kufi

Botasot - 10.08.2018

Pikëkalimi kufitar i Merdarës po vazhdon të jetë edhe sot më i ngarkuari me vetura dhe kolona të gjata. Sipas të dhënave nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, në Merdarë pritjet në dalje janë ...

Njoftim i rëndësishëm për bashkatdhetarët: ​Deri në 10 orë pritje në Merdare, 5 orë te Dheu i Bardhë

Gazeta Express - 10.08.2018

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka njoftuar se pritjet për dalje nga Kosova, përmes kufirit në Merdare, kanë arritur deri në 10 orë, raporton Gazeta ...

Mëngjesi nis me më shumë se gjashtë orë pritje në Merdarë

Botasot - 10.08.2018

Prania e shumë mërgimtarëve dhe e premtja, dita e fundit e punës ka bërë që me mëngjes të ketë pritje nëpër kufij. Sipas të dhënave të qendrës kombëtare për menaxhim kufitar, ende pa u bërë ora 07:00 ...

Mërgimtarë kujdes: Nëse kaloni nga Merdarja mund të keni deri në 6 orë pritje në kufi

Gazeta Express - 10.08.2018

​Prania e shumë mërgimtarëve dhe e premtja, dita e fundit e punës ka bërë që me mëngjes të ketë pritje nëpër ...

MPB tregon shkaktarët e pritjeve të gjata në kufi, fajëson edhe palën serbe

Lajmi.net - 09.08.2018

Pritje e vonesa nëpër pikat kufitare të Kosovës kanë filluar të shkaktohen qysh në fillim të sezonit të verës. Se vonesa të tilla jashtë normales po ndodhin, po e konfirmon edhe MPB-ja, shkruan ...

10 orë pritje në Merdare!

Lajmi.net - 10.08.2018

Pikëkalimi kufitar i Merdarës po vazhdon të jetë edhe sot më i ngarkuari me vetura dhe kolona të gjata. Sipas të dhënave nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, në Merdarë pritjet në dalje janë ...

Pritje më shumë se pesë orë në Merdare

Lajmi.net - 09.08.2018

Qendra Kombëtare për Menaxhimin Kufitar, njofton se fluksi më i madh i qytetarëve është në pikën kufitare në Merdare, ku për të hyrë duhet 30- 40 minuata ndërsa për të dalur nga Kosova në këtë pikë ...

Vazhdojnë pritjet e gjata në Merdare

Koha.net - 09.08.2018

Pika kufitare Merdare vazhdon të jetë më e ngarkuara momentalisht, deri në 5 orë pritje për të dalë nga Kosova. Këtë e bën të ditur përmes faqes zyrtare Qendra Kombëtare për Menaxhim të Kufirit, ...

Mergimtarët vazhdojnë të presin deri në 5 orë në kufi

Zeri - 09.08.2018

Kolonat e gjata dhe pritjet në pikëkalimet kufitare të Kosovës po vazhdojnë edhe këtë mëngjes. Sipas të dhënave zyrtare nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, në orën 08:07 të mëngjesit, pritjet ...

MPB-ja tregon shkaktarët e pritjeve të gjata në kufi

Zeri - 09.08.2018

Pritje e vonesa nëpër pikat kufitare të Kosovës kanë filluar të shkaktohen qysh në fillim të sezonit të verës. Se vonesa të tilla jashtë normales po ndodhin, po e konfirmon edhe MPB-ja.

Radhë të gjata në kufi, pritje më shumë se pesë orë në Merdare

LajmiFundit - 09.08.2018

Qendra Kombëtare për Menaxhimin Kufitar, njofton se fluksi më i madh i qytetarëve është në pikën kufitare në Merdare, ku për të hyrë duhet 30- 40 minuata ndërsa për të dalur nga Kosova në këtë pikë ...