TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Comey: FBI po heton mundësinë e përzierjes ruse në zgjedhje

Telegrafi - 20.03.2017

Drejtori i FBI-së, James Comey, të hënën konfirmoi se agjencia po heton mundësinë e përpjekjes së qeverisë ruse që të ndikojë në zgjedhjet e vitit 2016, duke përfshirë edhe lidhjen e mundshme të ...

Drejtori i FBI-së hedh poshtë pretendimet për përgjimin e Presidentit Trump

VOA - 20.03.2017

Drejtori i FBI-së James Comey e hodhi poshtë pretendimin përmes twitter-it të Presidentit Donald Trump se ish presidenti Barak Obama e kishte përgjuar disa javë para zgjedhjeve presidenciale.

Zyrtare: FBI e godet rëndë Donald Trumpin, e ndihmoi Rusia të zgjidhet President

Zeri - 20.03.2017

Shefi i Zyrës Federale të Hetimeve në Shtetet e Bashkuara, James Comey, ka thënë për herë të parë të hënën se FBI është duke hetuar nëse ka pasur ndonjë koordinim ndërmjet ekipit të fushatës së ...

Drejtori i FBI-së konfirmon hetimet ndaj ndihmësve të Trumpit për lidhjet me Rusinë

Evropaelire - 20.03.2017

Drejtori i FBI-së ka konfirmuar se po vazhdojnë hetimet për komunikimin ndërmjet zyrarëve rusë dhe bashkëpunëtorëve të presidentit Donald Trump. James Comey e bëri këtë deklaratë të hënën në një ...

Shefi i FBI-së: Trump nuk është përgjuar. Hetim ndikimit rus

Top Channel - 20.03.2017

Drejtori i FBI-së, James Comey, gjatë audicionit në komisionin e inteligjencës së Dhomës së Kongresit amerikan, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar ...

Trump: Demokratët kanë shpikur akuzat për përzierjen e Rusisë në zgjedhje

Telegrafi - 20.03.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump të hënën ka akuzuar anëtarët e Partisë Demokratike se kanë shpikur akuzat se Rusia është përzier në zgjedhjet e kaluara presidenciale dhe tha se Kongresi dhe FBI në ...

FBI konfirmon hetimet për përfshirjen e Rusisë në zgjedhjet amerikane

VOA - 20.03.2017

Drejtori i Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) James Comey konfirmoi se agjencia e tij po heton në mënyrë aktive përpjekjet ruse për të ndërhyrë në zgjedhjet amerikane, përfshirë ndonjë koordinim të ...

Trump reagon pas dëshmisë së shefit të FBI'së

Gazeta Express - 20.03.2017

Administrata Trump konfirmoi sot se asgjë nuk kishte ndryshuar dhe se nuk ekzistonte asnjë provë pas konfirmimit nga FBI të ekzistencës së një hetimi për një koordinim të mundshëm mes anëtarëve të ...

FBI hetim ndaj hakerave Rusë dhe fushatës së Trump

PC World - 20.03.2017

Ekzistenca e hetimit nuk është një surprizë, por njoftimi i Comey të Hënen përbën rastin e parë që FBI flet për një hetim aktiv. Zakonisht FBI-ja nuk komenton lidhur me hetimet aktive.

Zyrtare: FBI e godet rëndë Donald Trumpin, e ndihmoi Rusia të zgjidhet President

Gazeta Express - 20.03.2017

Shefi i Zyrës Federale të Hetimeve në Shtetet e Bashkuara, James Comey, ka thënë për herë të parë të hënën se FBI është duke hetuar nëse ka pasur ndonjë koordinim ndërmjet ekipit të fushatës së ...

Drejtori i FBI-së: Do të hetohen lidhjet e Trumpit me Rusinë

Lajmi.net - 20.03.2017

Drejtori i FBI-së, James Comey të hënën ka konfirmuar se agjencia është duke hetuar ndërhyrjet ruse në zgjedhjet e SHBA-së në vitin 2016. Ai madje ka theksuar se do të hetohen edhe lidhjes e mundshme ...

Konfirmohet: FBI po e heton ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet amerikane

Alb Portali - 20.03.2017

Loading... Drejtori i FBI-së, James Comey ka konfirmuar për herë të parë se FBI po e heton ndërhyrjen e supozuar të qeverisë ruse në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në Amerikë.

Drejtori i FBI-së rrezon Trumpin: Nuk ka prova se është përgjuar

Java News - 20.03.2017

Drejtori i FBI-së, James Comey, ka thënë sot se nuk ka prova që përkrahin pohimet e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, se ish presidenti Barack Obama i kishte përgjuar telefonat e tij gjatë ...

FBI heton “në mënyrë komplekse” ndërhyrjet ruse në zgjedhjet amerikane

Ora news - 20.03.2017

Drejtori i FBI-së amerikane James Comey, konfirmoi se Byroja po heton ndërhyrjet e pretenduara ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane të vitit të shkuar.

E konfirmon Comey: FBI-ja është duke i hetuar lidhjet e mundshme të Trumpit me Rusinë

Gazeta Express - 20.03.2017

Drejtori i FBI-së, James Comey, e ka konfirmuar për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke i hetuar ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, si dhe ...

Shefi i FBI-së do të dëshmojë në senat

Ora news - 20.03.2017

Shefi i FBI-së, James Comey, pritet të dëshmojë ditën e sotme përpara Komisionit të Inteligjencës në Kongresin amerikan, teksa do të japë qëndrime zyrtare në lidhje me dy cështje mjaft të ndjeshme: ...

Ndikimi rus në zgjedhjet, drejtori i FBI dëshmon në Kongres

Top Channel - 20.03.2017

Dy krerë të inteligjencës amerikane dëshmojnë përpara Kongresit mbi ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale të nëntorit. Drejtori i FBI-së, James Comey, dhe shefi i NSA-së, admirali Mike Rogers, ...

Sot parashikohet të deponojnë shefat e inteligjencës amerikane për lidhjet e Trumpit me Rusinë

Java News - 20.03.2017

Dy shefat e inteligjencës amerikane janë të gatshëm që të dëshmojnë para Kongresit për lidhjet e mundshme mes Rusisë dhe fushatës zgjedhore të presidentit Donald Trump, para dhe gjatë zgjedhjeve në ...

Ndikimi rus në zgjedhje, drejtori i FBI-së dëshmon në Kongres

Almakos - 20.03.2017

Hetimet e FBI-së për ndikimin rus në zgjedhjet amerikane dhe akuzat e Presidentit Donald Trump se ish-Presidenti Barack Obama përgjoi telefonatat e tij në Kullën Trump në Nju Jork, gjatë fushatës, do ...

Drejtori i FBI-së kundër Trump: Nuk kemi informacione se je përgjuar nga Obama

BalkanWeb - 21.03.2017

Drejtori i FBI-së James Comey hodhi poshtë pretendimin përmes twitter-it të Presidentit Donald Trump se ish-presidenti Barak Obama e kishte përgjuar disa javë para zgjedhjeve presidenciale.

Drejtori i FBI-së: Asnjë provë për përgjime në dëm të Trump

Telegrafi - 20.03.2017

Drejtori i FBI-së, James Comey, gjatë audicionit në komisionin e inteligjencës së Dhomës së Kongresit amerikan, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar ...

Trump reagon pas dëshmisë së shefit të FBI-së

Lajmi.net - 20.03.2017

Administrata Trump konfirmoi sot se asgjë nuk kishte ndryshuar dhe se nuk ekzistonte asnjë provë pas konfirmimit nga FBI të ekzistencës së një hetimi për një koordinim të mundshëm mes anëtarëve të ...

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

Evropaelire - 20.03.2017

Drejtori i agjencës FBI, James Comey, sot pritet të dëshmoj në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane ...

FBI heton ndërhyrjet ruse në zgjedhjet amerikane

SOT - 20.03.2017

Drejtori i FBI-së amerikane James Comey, konfirmoi se Byroja po heton ndërhyrjet e pretenduara ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane të vitit të shkuar.

FBI: Po hetojmë lidhjet e mundshme të Trumpit me Rusinë

Java News - 20.03.2017

Drejtori i FBI-së, James Comey, e ka konfirmuar për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke i hetuar ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, si dhe ...

Nunes: S'kam parë asnjë dëshmi për bashkëpunim mes fushatës së Trumpit dhe Rusisë

Evropaelire - 19.03.2017

Një ligjvënës amerikan ka thënë se nuk ka parë “asnjë dëshmi” të bashkëpunimit në mes të fushatës së presidentit Donald Trump dhe Rusisë, gjatë fushatës presidenciale të vitit të kaluar.

Seancë dëgjimore mbi akuzat për përgjim të Presidentit Trump

VOA - 19.03.2017

Megjithë një javë kundërshtimesh nga republikanët në Kongres, Shtëpia e Bardhë ka mbështetur akuzat e Presidentit Trump se ish-Presidenti Barack Obama përgjoi fshehurazi telefonatat e tij në Kullën ...

Kongresmeni i SHBA-ve: Nuk ka dëshmi se ekipi i Trump ishte i lidhur me Rusinë

Lajmi.net - 19.03.2017

Kryetari i Komitetit të Kongresit amerikan për Intelegjenc, Devin Nunes ka thënë se sipas informatave të tij, nuk ka dëshmi se zgjedhja e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump ishte e lidhur me Rusinë.

Ndikimi rus në zgjedhje, drejtori i FBI-së dëshmon në Kongres

Lajmi.net - 20.03.2017

Hetimet e FBI-së për ndikimin rus në zgjedhjet amerikane dhe akuzat e Presidentit Donald Trump se ish-Presidenti Barack Obama përgjoi telefonatat e tij në Kullën Trump në Nju Jork, gjatë fushatës, do ...

Drejtori i FBI-së: Asnjë provë për përgjime në dëm të Trump

Mapo - 20.03.2017

Drejtori i FBI-së, James Comey, gjatë audicionit në komisionin e inteligjencës së Dhomës së Kongresit amerikan, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar ...

Trump reagon pas dëshmisë së shefit të FBI-së

Zeri - 20.03.2017

Administrata Trump konfirmoi sot se asgjë nuk kishte ndryshuar dhe se nuk ekzistonte asnjë provë pas konfirmimit nga FBI të ekzistencës së një hetimi për një koordinim të mundshëm mes anëtarëve të ...

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

Portalb - 20.03.2017

Drejtori i agjencisë FBI, James Comey, sot pritet të dëshmoj në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane ...

FBI konfirmon se po heton mbi lidhjet e Trump me Putin

Albeu.com - 20.03.2017

Drejtori i FBI-së amerikane James Comey , ka konfirmuar se Byroja po heton ndërhyrjet e pretenduara ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane të vitit të shkuar.

E konfirmon Comey: FBI-ja është duke i hetuar lidhjet e mundshme të Trumpit me Rusinë

Lajm - 20.03.2017

Drejtori i FBI-së, James Comey, e ka konfirmuar për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke i hetuar ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, si dhe ...

Nunes: S'kam parë asnjë dëshmi për bashkëpunim mes fushatës së Trumpit dhe Rusisë

Botasot - 19.03.2017

Një ligjvënës amerikan ka thënë se nuk ka parë “asnjë dëshmi” të bashkëpunimit në mes të fushatës së presidentit Donald Trump dhe Rusisë, gjatë fushatës presidenciale të vitit të kaluar.

Drejtori i FBI dëshmon për përfshirjen ruse në zgjedhjet amerikane

BalkanWeb - 20.03.2017

SHBA- Shtëpia e Bardhë ka mbështetur akuzat e Presidentit Trump se ish-Presidenti Barack Obama përgjoi fshehurazi telefonatat e tij në Kullën Trump në Nju Jork, pavarësisht kundërshtimeve nga ...

Kongresmeni i SHBA-ve: Nuk ka dëshmi se ekipi i Trump ishte i lidhur me Rusinë

Zeri - 19.03.2017

Kryetari i Komitetit të Kongresit amerikan për Intelegjenc, Devin Nunes ka thënë se sipas informatave të tij, nuk ka dëshmi se zgjedhja e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump ishte e lidhur me Rusinë.

FBI nis hetimet mbi lidhjet Trump-Putin, reagon presidenti amerikan

Albeu.com - 20.03.2017

Administrata presidentit Trump konfirmoi sot se asgjë nuk kishte ndryshuar dhe se nuk ekzistonte asnjë provë pas konfirmimit nga FBI të ekzistencës së një hetimi për një koordinim të mundshëm mes ...

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

Lajmi.net - 20.03.2017

Drejtori i agjencisë FBI, James Comey, sot pritet të dëshmoj në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane ...

E konfirmon Comey: FBI-ja është duke i hetuar lidhjet e mundshme të Trumpit me Rusinë

Zeri - 20.03.2017

Drejtori i FBI-së, James Comey, e ka konfirmuar për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke i hetuar ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, si dhe ...

Nunes: S’kam parë asnjë dëshmi për bashkëpunim mes fushatës së Trumpit dhe Rusisë

Ora news - 19.03.2017

Një ligjvënës amerikan ka thënë se nuk ka parë “asnjë dëshmi” të bashkëpunimit në mes të fushatës së presidentit Donald Trump dhe Rusisë, gjatë fushatës presidenciale të vitit të kaluar.

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

Zeri - 20.03.2017

Drejtori i agjencisë FBI, James Comey, sot pritet të dëshmoj në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane ...