TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lamtumirë pleqëri, zbulohet ilaçi që ngadalëson plakjen!

Gazeta Express - 11.09.2019

Shkencëtarët që realizuan studimin, u çuditën edhe vetë nga rezultati i tij Studimi tregon se ekspertët jo vetëm mund të jenë në gjendje ta ngadalësojnë procesin e plakjes, por edhe mund ta kthejnë ...

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësojnë plakjen biologjike

Top Channel - 10.09.2019

Ndërsa u përpoqën të rigjeneronin gjëndrën timus, studiuesit e Universitetit të Kalifornisë Los Anxhelos mund të kenë gjetur një zgjidhje që mund të ngadalësojë procesin e plakjes dhe madje ta kthejë ...

Gjendet ilaçi kundër pleqërisë/ “Benjamin Button” zbulohet rastësisht

Top Channel - 09.09.2019

Një studim i ri tregoi aksidentalisht se shkencëtaret janë në gjendje jo vetëm ta ngadalësojnë procesin e plakjes, por edhe ta kthejnë mbrapsht atë, pak a shumë ashtu sic ndodh në filmin e famshëm ...

Zbulohet ilaçi kundër plakjes, shkencëtarët gjejnë mënyrën për t’i rinuar njerëzit

Gazeta Express - 09.09.2019

Një studim i ri tregoi aksidentalisht se shkencëtaret janë në gjendje jo vetëm ta ngadalësojnë procesin e plakjes, por edhe ta kthejnë mbrapsht atë, pak a shumë ashtu sic ndodh në filmin e famshëm ...

Si nëpër filma, zbulohet ilaçi që parandalon pleqërinë

BalkanWeb - 09.09.2019

Mendoni se do të plakeni dhe do të dukeni jashtëzakonisht keq? Me siguri që do të mendoni kështu, kur nuk keni dëgjuar ende për studimin më të ri. Studimi më i fundit i shkencëtarëve ka zbuluar një ...

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësojnë plakjen biologjike

Flaka - 11.09.2019

Sidoqoftë, sipas një studimi të botuar në revistën Nature, studiuesit zbuluan se pjesëmarrësit humbën mesatarisht 2.5 vjet në “orën epigjenetike” të tyre, siç matet nga analiza gjurmë e gjeneve të ...

Lamtumirë pleqëri, ilaçi kundër plakjes që çuditi shkenctarët

Albeu.com - 11.09.2019

Shkencëtarët që realizuan studimin, u çuditën edhe vetë nga rezultati i tij Studimi tregon se ekspertët jo vetëm mund të jenë në gjendje ta ngadalësojnë procesin e plakjes , por edhe mund ta kthejnë ...

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësojnë plakjen

Ina - 11.09.2019

Ndërsa u përpoqën të rigjeneronin gjëndrën timus, studiuesit e Universitetit të Kalifornisë Los Anxhelos mund të kenë gjetur një zgjidhje që mund të ngadalësojë procesin e plakjes dhe madje ta kthejë ...

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësojnë plakjen biologjike

Botasot - 10.09.2019

Ndërsa u përpoqën të rigjeneronin gjëndrën timus, studiuesit e Universitetit të Kalifornisë Los Anxhelos mund të kenë gjetur një zgjidhje që mund të ngadalësojë procesin e plakjes dhe madje ta kthejë ...

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësojnë plakjen

Alsat - 10.09.2019

Sidoqoftë, sipas një studimi të botuar në revistën Nature, studiuesit zbuluan se pjesëmarrësit humbën mesatarisht 2.5 vjet në “orën epigjenetike” të tyre, siç matet nga analiza gjurmë e gjeneve të ...

Shkencëtarët zbuluan se si të ngadalësojnë plakjen biologjike

Portalb - 10.09.2019

Sidoqoftë, sipas një studimi të botuar në revistën Nature, studiuesit zbuluan se pjesëmarrësit humbën mesatarisht 2.5 vjet në “orën epigjenetike” të tyre, siç matet nga analiza gjurmë e gjeneve të ...

Zbulohet ilaçi kundër plakjes

Zeri - 10.09.2019

Një studim i ri tregoi aksidentalisht se shkencëtaret janë në gjendje jo vetëm ta ngadalësojnë procesin e plakjes, por edhe ta kthejnë mbrapsht atë, pak a shumë ashtu sic ndodh në filmin e famshëm ...

Zbulohet ilaçi kundër plakjes

Alsat - 10.09.2019

Një studim i ri tregoi aksidentalisht se shkencëtaret janë në gjendje jo vetëm ta ngadalësojnë procesin e plakjes, por edhe ta kthejnë mbrapsht atë, pak a shumë ashtu sic ndodh në filmin e famshëm ...

Zbulohet ilaçi kundër plakjes

Albeu.com - 09.09.2019

Një studim i ri tregoi aksidentalisht se shkencëtaret janë në gjendje jo vetëm ta ngadalësojnë procesin e plakjes , por edhe ta kthejnë mbrapsht atë, pak a shumë ashtu sic ndodh në filmin e famshëm ...

Kush e merrte me mend! Zbulohet ilaçi që parandalon pleqërinë

SOT - 09.09.2019

Mendoni se do të plakeni dhe do të dukeni jashtëzakonisht keq? Me siguri që do të mendoni kështu, kur nuk keni dëgjuar ende për studimin më të ri. Studimi më i fundit i shkencëtarëve ka zbuluar një ...

Gjendet ilaçi kundër pleqërisë/ “Benjamin Button” zbulohet rastësisht

Botasot - 09.09.2019

Një studim i ri tregoi aksidentalisht se shkencëtaret janë në gjendje jo vetëm ta ngadalësojnë procesin e plakjes, por edhe ta kthejnë mbrapsht atë, pak a shumë ashtu sic ndodh në filmin e famshëm ...