TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Limaj përshëndet miratimin e ndryshimeve kushtetuese në Maqedoni

Lajmi.net - 11.01.2019

Kryetari i NISMA-s , Fatmir Limaj ka përshëndetur vendimin e Kuvendit të Maqedonisë për ndryshimin e emrit. Limaj ka thëne se deputetët e Kuvendit të Maqedonisë Veriore, me votën e tyre pro ...

Një fjalë nga Amerika e largët për ndryshimin e emrit Maqedonia e Veriut!

Ina - 11.01.2019

Parlamenti i Maqedonisë i tha “Po” ndryshimit të amandamentit Republika e Maqedonisë Veriore. Sot në Shkup, deputetët e parlamentit i thanë Po amandamnetit për ndryshimin e emrit:Republika e ...

Emri i Maqedonisë, Basha: Hap historik për konsolidimin e rajonit

BalkanWeb - 11.01.2019

Kreu i PD, Lulzim Basha ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë Veriore.

Basha: Miratimi i ndryshimeve kushtetuese hap historik për konsolidimin e rajonit

Medial - 11.01.2019

Tiranë, 11 janar 2019 (MEDIAL) – Lideri i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha e përshëndeti miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë dhe vlerësoi se ky akt i ...

Haradinaj përshëndet ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

Java News - 11.01.2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka përshëndetur ndryshimet kushtetuese për emrin e Maqedonisë. Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, Haradinaj thotë se një veprim i tillë e dërgon rajonin drejt ...

Apel deputetëve të Lëvizjes Besa në parlamentin e Maqedonisë Veriore

Botasot - 10.01.2019

Duke marrë parasysh se kërkesat krysore për barazi të plotë të popullit shqiptar në Maqedoni, statusin juridik-kushtetues të shqiptarëve si popull shtetformues dhe statusin e gjuhës shqipe zyrtare, ...

Të mos njëjtësohet përkatësia kombëtare me shtetësinë!

Tetova Sot - 10.01.2019

Nga, Abdulla Mehmeti Shtetësia e qytetarëve të Republikës së Maqedonisë Veriore: Shtetas i Maqedonisë Veriore, në gjuhën shqipe; Државјанин на Северна Македонија, në gjuhën maqedonase.

Kryetari Limaj përshëndet miratimin e emrit në Maqedoni

Botasot - 11.01.2019

Fatmir Limaj, përshëndetë vendimin e Kuvendit të Maqedonisë për ndryshimin e emrit. Limaj ka thëne se deputetët e Kuvendit të Maqedonisë Veriore, me votën e tyre pro marrëveshjes se Prespës për ...

Emri Maqedonia e Veriut, Basha: Hap historik për konsolidimin e rajonit!

Java News - 11.01.2019

Kreu i PD, Lulzim Basha ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë Veriore.

Basha: Miratimi i ndryshimeve kushtetuese hap historik për konsolidimin e rajonit

Tetova Sot - 11.01.2019

Lideri i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha e përshëndeti miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë dhe vlerësoi se ky akt i përgjegjësisë së lartë politike është ...

Haradinaj përshëndet ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

Botasot - 11.01.2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka përshëndetur ndryshimet kushtetuese për emrin e Maqedonisë. Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, Haradinaj thotë se një veprim i tillë e dërgon rajonin drejt ...

Haradinaj përgëzon shqiptarët në Maqedoni për ndryshimin e emrit

Botasot - 11.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka përshëndetur votimin nga Kuvendi i Maqedonisë për ndryshimin e emrit. Ai përmes një postimi në Facebook se ka përgëzuar homologun Zoran Zaev për vizionin e ...

Apel deputetëve të Lëvizjes Besa në parlamentin e Maqedonisë Veriore

Ina - 11.01.2019

Nga Abdulla MEHMETI/ Duke marrë parasysh se kërkesat krysore për barazi të plotë të popullit shqiptar në Maqedoni, statusin juridik-kushtetues të shqiptarëve si popull shtetformues dhe statusin e ...

Limaj përshëndet miratimin e ndryshimeve kushtetuese në Maqedoni

Lajm - 11.01.2019

Kryetari i NISMA-s , Fatmir Limaj ka përshëndetur vendimin e Kuvendit të Maqedonisë për ndryshimin e emrit. Limaj ka thëne se deputetët e Kuvendit të Maqedonisë Veriore, me votën e tyre pro ...

Basha përshëndet vendimin e kuvendit të Maqedonisë së Veriut për ndryshimin e emrit

Lajm - 11.01.2019

Kreu i opozitës Lulzim Basha, ka përshëndetur votimin e Kuvendit të Maqedonisë të cilët kanë votuar me 81 vota pro ndryshimit të emrit duke u quajtur nga sot Maqedonia e veriut.

Krerët shtetëror të Kosovës, urojnë Maqedoninë për ndryshimet kushtetuese

Telegrafi - 11.01.2019

Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë sot me shumicë prej dy të tretave kanë miratuar ndryshimet kushtetuese, të cilat kanë dalë sipas marrëveshjes me Greqinë.

Haradinaj përshëndet votimin e Maqedonisë për ndryshimet kushtetuese

Lajmi.net - 11.01.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka përshëndetur votimin e ndryshimeve kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj është shprehur se kjo ngjarje është me ...

Apel deputetëve të Lëvizjes Besa në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut

Portalb - 11.01.2019

Duke marrë parasysh se kërkesat kryesore për barazi të plotë të popullit shqiptar në Maqedoni, statusin juridik-kushtetues të shqiptarëve si popull shtetformues dhe statusin e gjuhës shqipe zyrtare, ...

Limaj përshëndet vendimin e Kuvendit të Maqedonisë për ndryshimin e emrit

Tetova Sot - 11.01.2019

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përshëndetur vendimin e Kuvendit të Maqedonisë për ndryshimin e emrit. Limaj ka thëne se deputetët e Kuvendit të Maqedonisë Veriore, me votën e ...

Emri i Maqedonisë, Basha: Hap historik për konsolidimin e rajonit

Durres Lajm - 11.01.2019

Kreu i PD, Lulzim Basha ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë Veriore.

Haradinaj përshëndet ndërrimin e emrit në Republika e Maqedonisë së Veriut

Alsat - 11.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka theksuar se votimi për ndryshime kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë Veriore, është një ngjarje me peshë në historinë e re të Ballkanit Perëndimor.

Krerët shtetëror të Kosovës, urojnë Maqedoninë për ndryshimet kushtetuese

Almakos - 11.01.2019

Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë sot me shumicë prej dy të tretave kanë miratuar ndryshimet kushtetuese, të cilat kanë dalë sipas marrëveshjes me Greqinë.

Limaj përshëndet vendimin e Kuvendit të Maqedonisë për ndryshimin e emrit

Medial - 11.01.2019

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përshëndetur vendimin e Kuvendit të Maqedonisë për ndryshimin e emrit. Limaj ka thëne se deputetët e Kuvendit të Maqedonisë Veriore, me votën e ...

Emri i ri i Maqedonisë: Hap i sigurt drejt konsolidimit të rajonit

Botasot - 11.01.2019

Kreu i PD Lulzim Basha ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë Veriore.

Thaçi e Haradinaj përshëndesin emrin e ri “Republika e Maqedonisë Veriore”

Lajm - 11.01.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj kanë përshëndetur vendimin e kuvendit të Maqedonisë për ndryshimet kushtetuese.

Haradinaj: Ky është një hap madhor i Maqedonisë në rrugën e integrimeve evropiane

Tetova Sot - 11.01.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se ky është një hap madhor i Maqedonisë në rrugën e integrimeve evropiane. “Përshëndes votimin e ndryshimeve kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë, për ndërrimin e ...

Maqedonia voton emrin e ri, reagon Basha

SOT - 11.01.2019

Kreu i PD, Lulzim Basha ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë Veriore.

Thaçi:Maqedonia bëri një hap të madh përpara drejt integrimit të vendit në strukturat euroatlantike

Medial - 11.01.2019

Prishtinë, 11 janar 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përshëndetur votimin në Kuvendin e Maqedonisë për amendamentet kushtetuese me të cilat Maqedonia i dha fund kontestit ...

Ndryshimet kushtetuese, Haradiaj: Përgëzoj Zaevin për vizionin e dëshmuar properëndimor dhe shqiptarët në Maqedoni

Portalb - 11.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka theksuar se votimi për ndryshime kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë Veriore, është një ngjarje me peshë në historinë e re të Ballkanit Perëndimor.

Prishtina zyrtare përshëndet emrin e ri “Republika e Maqedonisë Veriore”

Flaka - 12.01.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj kanë përshëndetur vendimin e kuvendit të Maqedonisë për ndryshimet kushtetuese.

Haradinaj përshëndet ndërrimin e emrit në Republika e Maqedonisë së Veriut

Medial - 11.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka theksuar se votimi për ndryshime kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë Veriore, është një ngjarje me peshë në historinë e re të Ballkanit Perëndimor.

Haradinaj: e përgëzoj Zaevin dhe shqiptarët

Ina - 12.01.2019

Kryeministri i Kosovë,Ramush Haradinaj e ka përshëndetur votimine ndryshimeve kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë, njofton agjencia e lajmeve INA. “Përshëndes votimin e ndryshimeve kushtetuese në ...

Haradiaj: Përgëzoj Zaevin për vizionin e dëshmuar properëndimor dhe shqiptarët në Maqedoni

Ina - 12.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka theksuar se votimi për ndryshime kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë Veriore, është një ngjarje me peshë në historinë e re të Ballkanit Perëndimor.

Haradiaj: Përgëzoj Zaevin dhe shqiptarët e Maqedonisë, për vizionin e dëshmuar properëndimor

Tetova Sot - 12.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka theksuar se votimi për ndryshime kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë Veriore, është një ngjarje me peshë në historinë e re të Ballkanit Perëndimor.

Haradiaj: Përgëzoj Zaevin dhe shqiptarët e Maqedonisë, për vizionin e dëshmuar properëndimor

Almakos - 12.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka theksuar se votimi për ndryshime kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë Veriore, është një ngjarje me peshë në historinë e re të Ballkanit Perëndimor.