TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ahmeti: LDK i është imponuar VV-së,  ka vendosur 70% të programit të saj në atë qeverisës

Telegrafi - 03.12.2019

Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Drejtori i Programacionit në RTV Dukagjini, Arben Ahmeti ka thënë se në bazë të 100 pikave të negociuara LDK ka arritur t’i ...

Krasniqi tregon “formulën” se si VV-ja dhe LDK-ja mund ta ndajnë pushtetin

Botasot - 02.12.2019

Përkundër se u paralajmërua, as ditën e hënë Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk kanë arritur që të zyrtarizojnë bashkëqeverisjen. Dy liderët e partive pas takimit deklaruan se do vazhdojnë punën për arritjen e një ...

Anëtari i VV’së: Nëse shkojmë në zgjedhje, LDK s’merr më shumë se 20 deputetë

Gazeta Express - 02.12.2019

Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani përmes një statusi ka komentuar bisedimet mes VV-së dhe LDK-së. Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, LDK nuk do të mund të marrë më shumë se 20 deputetë.

Ky është paralajmërimi nëse VV dhe LDK nuk arrijnë marrëveshje, Zogaj ka një parashikim

Botasot - 02.12.2019

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk kanë arritur marrëveshje, edhe pse u tha se do të nënshkruhej sot. Pas takimit që mbajtën sot lideri i VV-së, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa, Kurti tha se ka avancim në ...

Astrit Gashi shpalos pikat, ku sipas tij VV dhe LDK, kanë mosmarrëveshje

Telegrafi - 02.12.2019

Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Analisti Astrit Gashi, ka thënë se as LDK dhe as VV nuk ia pranojnë kushtet e njëra tjetrës.

Negociatat VV-LDK para dështimit

Insajderi - 02.12.2019

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur në një pikë kritike të negociatave për qeverinë e re. Ndarja e pozitave po i vë në rrezik ato. Një burim brenda takimit i ka thënë Insajderit se LDK ka vënë kushte që nuk po i pranon ...

Debat Plus zbardh detaje nga takimi VV-LDK: Mustafa i kërkoi Kurtit postin e Kryeministrit në këmbim të posteve tjera

Telegrafi - 02.12.2019

Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Drejtuesi Ermal Panduri ka lexuar një mesazh, i cili sipas tij vjen nga njerëz brenda takimit, e që zbardh detaje nga ...

Mosarritja e marrëveshjes VV-LDK, spektakël politik

Lajmi.net - 02.12.2019

Edhe pse janë deklaruar që kanë përputhje në çështjet programore, Kurti e Mustafa nuk arritën të dakordohen për koalicion bashkëqeverisës. Duke mos dhënë detaje për çka nuk u arrit marrëveshja, Kurti tha se do të jetë në kontakt me Mustafën.

S’ka marrëveshje!

Botasot - 02.12.2019

“Tymi i bardhë” as sot nuk doli , edhe pse ishte premtuar se gjithçka ishte gati nga të dy subjektet politike, LVV-ja si fituese e zgjedhjeve dhe nga LDK-ja si parti e dytë. Pritjet e ishin të tilla, thuajse nga të gjithë, që sot të shihej ky “tym” ...

Vetëvendosje dhe LDK, ende pa pajtim për marrëveshje për bashkëqeverisje

VOA - 02.12.2019

Udhëheqësi i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, nuk arritën sot pajtim për një marrëveshje për bashkëqeverisje, përkatësisht për ndarjen e pushtetit.

Koalicioni LDK-VV, LDK-ja në rrezik ...

Botasot - 02.12.2019

Edhe në takimin e së hënës, nuk u arritë ndonjë marrëveshje konkrete për krijimin e qeverisë. Mbetët të shihet në rrjedhën e situatës por deri më sot nuk ka asgjë konkrete. Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, ...

Ekskluzive: Këto janë kushtet e Albin Kurtit për postin e presidentit dhe kryeparlamentarit

Alb Portali - 02.12.2019

Gjatë ditës së sotshme, kryetari i LVV-së, Albin Kurti pati takim me liderin e LDK-së, Isa Mustafa. Edhe pse ishte paralajmëruar që sot të finalizohet marrëveshja për koalicion qeverisës, kjo nuk ndodhi.

Si i la Ministria e Punëve të Brendshme pa arritur marrëveshje Albin Kurtin me Isa Mustafën?

Gazeta Express - 02.12.2019

Isa Mustafa e Albin Kurti dolën pa marrëveshje nga takimi që supozohej se do ta bënte Kosovën me Qeveri. Gazeta Express mëson se Mustafa bëri kërkesën e parë, të cilën Vetëvendosje nuk po mund ta pranojë.

S’ka koalicion, ja kush po i propozon Albin Kurtit që të shkojë në zgjedhje të reja

Botasot - 02.12.2019

Prof. dr. Binak Maxharraj, përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se është skandaloze mos arritja e një marrëveshjeje mes VV-së dhe LDK-së, e paralajmëruar për ditën e sotme. Ai në shkrimin e tij, i ka bërë thirrje Kurtit që më mirë të shkojë në ...

Rexhaj tregon se si do ndahen ministritë mes LDK-së dhe VV-së, jep detaje se kush nga Vetëvendosje e pengoi ...

Botasot - 02.12.2019

Publicisti Xhek Rexhaj, përmes një postimi publik në rrjetin e tij social, Facebook, ka bërë një koment rreth bisedimeve mes VV-së dhe LDK-së. Ai është i mendimit se qeveria në mes LDK-së e VV-së do duhet të jetë qeverisje pa ndërskamca.

Bajraj vjen me këshillë për VV-në dhe LDK-në për arritjen e marrëveshjes

Botasot - 02.12.2019

Opinionisti Fatmir Bajraj ka komentuar takimin e sotëm LVV-LDK, ku nuk u arrit marrëveshje. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se atë që e deshi Kurti për vete, si ofertë për ndarjen e përgjegjësive qeverisëse me LDK-në, ...

LVV-LDK ende pa marrëveshje (VIDEO)

Medial - 02.12.2019

Kushdo që ka menduar se me harmonizimin e programit është tejkaluar mospajtimi më i madh midis Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, duket se është mashtruar. Sot kur pritej finalizimi i ujdisë midis dy partive, liderët Albin ...

Vetëvendosje dhe LDK nuk arrijnë marrëveshje, vazhdojnë negociatat

Evropaelire - 02.12.2019

Ka përfunduar pa marrëveshje takimi ndërmjet liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Ndonëse të dy partitë politike që po negociojnë rreth formimit të Qeverisë së ardhshme të Kosovës ...

Shtyhet nënshkrimi i koalicionit LVV-LDK, palët s’u pajtuan për disa pika

Koha.net - 02.12.2019

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk kanë arritur që të zyrtarizojnë bashkëqeverisjen këtë të hënë. Takimi, në të cilin pritej nënshkrimi i marrëveshjes, është ndërprerë rreth gjysmë orë pasi filloi, për, siç u tha, një pauzë ...

VV e LDK e mbaruan takimin me këta vendime

Portalb - 02.12.2019

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë arritur marrëveshjen për formimin e Qeverisë, siç pretendonin ta bënin këtë të hënë, transmeton Koha.net. E kanë lënë për një ditë tjetër që t’i vazhdojnë negociatat.

Nga brenda negociatave Kurti-Mustafa: Si e përzgjodhi LDK e para Ministrinë e Brendshme...

Botasot - 02.12.2019

Raportohet se me takimet e sotme Mustafa- Kurti, media ka mësuar se LVV dhe LDK fillimisht i kanë ndarë nga 5 ministri. Ky burim ka treguar se kur Kurti i dhënë ‘përparësi’ Mustafës që të zgjedh cilën ministri e do LDk, ky e ka zgjedhur pikërisht ...

Krejt çka u tha në takimin që mbaroi pa marrëveshje mes VV-së e LDK-së

Insajderi - 02.12.2019

Pa arritje të marrëveshjes për koalicion qeverisës ka përfunduar takimi i sotëm mes kryetarit të VV-së Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Përkundër negociatave afër dy orësh me një pauzë të shkurtër, dy liderët nuk arritën të nënshkruajnë ...

Përfundon takimi Kurti-Mustafa, s’ka marrëveshje për koalicion

Lajmi.net - 02.12.2019

Pas takimit Kurti ka thënë se negociatat kanë avancim, por nuk ka marrëveshje. “Kur të kemi marrëveshjen do flasim gjerë e gjatë. Ne negociatat tona avancim ka, por nuk ka marrëveshje. Kur ta kemi marrëveshjen e plotë do ta shpalosim gjerë e gjatë.

VV dhe LDK pajtohen për president e kryeparlamentar, por jo edhe për ndarje barabar të ministrive

Medial - 02.12.2019

Sot është zhvilluar një takim mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së, por që ka përfunduar pa arritjen e marrëveshjes finale për krijimin e Qeverisë. Klan Kosova mëson nga burimet e saj se kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka kërkuar që partia që drejton ...

Kurti pas takimit me Mustafën: Avancim ka, por jo marrëveshje

Albeu.com - 02.12.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti , pas takimit me të parin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës, ka thënë se ka një avancim për arritjen e koalicionit, por jo marrëveshje .

Pas pauzës, Kurti dhe Mustafa iu kthehen bisedës

Albeu.com - 02.12.2019

Pas një pauze prej 30 minutash, kryetari i VV-së, Albin Kurti , dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa , janë kthyer për t’i vazhduar bisedimet për arritjen e një marrëveshje për formimin e Qeverisë.

Kurti e Mustafa i konfirmojnë mospajtimet, s’ka marrëveshje

Gazeta Express - 02.12.2019

Ka përfunduar takimi në mes të liderëve të LDK-së e VV-së mirëpo, nuk është arritur marrëveshje për koalicion, shkruan Gazeta Express. Pas takimit ka folur para mediave lideri i VV-së, Albin Kurti derisa i njëjti deklaroi se do të vazhdojë të ...

Për këtë arsye nuk arritën marrëveshje Vetëvendosje dhe LDK

Botasot - 02.12.2019

Sot patën një takim dy partitë, LDK dhe VV, ku prezent ishin edhe liderët e tyre, mirëpo ata nuk arritën sot marrëveshjen, ndonëse ishte paralajmëruar sot. Burime të gazetës “Bota sot”, kanë konfirmuar se marrëveshja nuk u arrit për shkak se, LDK ...

Kurti: Ska marrëveshje, bisedimet vazhdojnë

Zeri - 02.12.2019

As sot ska marrëveshje mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Vetëvendojes, teksa bisedimet pritet të vazhdojnë ditëve në vijim rapoton "Zeri.info". Kështu të paktën u deklarua lideri i Vetëvendosjs, njëheri kandidati kryesor për kryeministër, Albin ...

LDK i kërkon 6 ministri, kur ta marrë postin e presidentit, do t’ia lëshoj njërën ministri VV-së

Botasot - 02.12.2019

Raportohet se takimi ndërmjet liderit të LDK-së, Isa Mustafa dhe atij të Vetëvendosjes, Albin Kurti ka marrë vesh se ka mospajtime në ndarjen e posteve. LDK i ka kërkuar VV-së që të marrë 6 ministri dhe kryetarin e Kuvendit, si dhe të potencohet në ...

Përfundon takimi i Kurtit me Mustafën, 10 minuta pas rikthimit nga pauza

Medial - 02.12.2019

16:20 | 2 Dhjetor 2019 Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, dhe ai i Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa, edhe një herë kanë dështuar të dakordohen në lidhje me koalicionin qeverisës. Kurti pranoi para medieve se nuk ka një marrëveshje, pavarësisht ...

Rifillon takimi Kurti-Mustafa

Medial - 02.12.2019

16:00 | 2 Dhjetor 2019 Pas 40 minutash pauzë, ka filluar takimi mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Albin Kurti dhe kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa. Në këtë takim pritet të vendoset për emrat dhe ndarjet e ...

A do ketë marrëveshje për koalicion? Kurti: S’mund të flas në emër të LDK-së

Top Channel - 02.12.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti mbërriti mesditën e sotme në ambientet e Kuvendit të Kosovës, aty ku pritet të vazhdojnë bisedimet për arritjen e marrëveshjes për koalicion. Kurti tha se do të jetë kryeministër i një qeverie me 12 ...

Përfundon takimi Mustafa-Kurti – Nuk ka marrëveshje

Insajderi - 02.12.2019

Pas dy orësh, ka përfunduar takimi ndërmjet Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Ky takim i cili u shoqëruar me 40 minuta pauze, nisi para pak çastesh, ndërsa tani ka përfundur, shkruan Gazeta Insajderi.

Vetëvendosja pranon t’ia japë postin e presidentit LDK-së, por i do 7 ministri për vete

Gazeta Express - 02.12.2019

Negociatat ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK’së që po zhvillohen sot në përpjekje për të arritur marrëveshjen për krijimin e Qeverisë së re, janë komplikuar pak. Burime të Gazetës Express kanë bërë me dije se Vetëvendsosje i është përgjigjur ...

Nis takimi Kurti-Mustafa

Lajmi.net - 02.12.2019

Dy krerët e partive Albin Kurti dhe Isa Mustafa kanë nisur takimin për të përmbyllur marrëveshjen për koalicion qeverisës. Pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve nga KQZ, këto dy parti kanë intensifikuar takimet, teksa është thënë se sot do ...

LDK-VV: Nuk ka marrëveshje vazhdojnë bisedimet

Alb Portali - 02.12.2019

Pas dy orësh bisedimesh, LDK dhe LVV nuk kanë arritur gjuhë të përbashkët për arritjen e një marrëveshje. Albin Kurti për media ka konfirmuar se nuk është gjetur gjuhë e përbashkët dhe nuk ka marrëveshje.

Zemaj: Presim që marrëveshja me VV-në të përfundojë sot

Gazeta Express - 02.12.2019

Armend Zemaj nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka folur për televizionin T7 në momentet kur në Kuvend të Kosovës po mbahej takimi në mes të liderëve për të arritur koalicionin LDK-VV, shkruan Gazeta Express.

Përfundon takimi Kurti-Mustafa, as sot nuk ka marrëveshje

Telegrafi - 02.12.2019

E plotësuar: Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës as sot nuk kanë arritur marrëveshje për formimin e Qeverisë. Kjo është bërë e ditur pas takimit që kanë zhvilluar kryetari i LVV-së, Albin Kurti dhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ...

Kurti e Mustafa kthehen në takim, a do t’i tejkalojnë telashet për numrin e ministrive

Gazeta Express - 02.12.2019

Pas një pauze gjysmë orë lideri i LDK-së dhe VV-së janë kthyer në takim, ku po synohet arritja e një marrëveshje përfundimtare për koalicion, shkruan Gazeta Express. T7 raporton nga Kuvendi i Kosovës se asnjë nga liderët nuk ka folur para mediave.

Nis takimi Kurti-Mustafa, mbetet për t’u sqaruar ndarja e ministrive

Zhurnal - 02.12.2019

Prishtinë, 2 dhjetor – Zhurnal.mk – Ka filluar takimi midis kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës, për nënshkrimin e koalicionit për bashkëqeverisje.

Rifillon takimi Mustafa-Kurti

Zeri - 02.12.2019

Ashtu siç u deklaruan Albin Kurti e Isa Mustafa, pas gjysmë ore pauzë, rifilloi takimi midis tyre, ku pritet të arrihet koalicioni LDK - LVV, raporton "Zeri.info". Ky takim ka filluar në orën 14:00, teksa sipas përfaqësuesve të LVV-së gjasat janë ...

LDK – VV problem me ndarje të ministrive, partia e Isa Mustafës kërkon të zgjedhë bllok

Gazeta Express - 02.12.2019

Çështja e ministrive si duket po ju sjell problem për arritje të koalicionit LDK-së e Lëvizjes Vetëvendosje, shkruan Gazeta Express. Në parim dy partitë kishin vendosur që ndarja e ministrive të bëhet përmes parimit proporcional, një ministri e ...

Nis raundi i dytë i diskutimeve Kurti-Mustafa

Insajderi - 02.12.2019

Pas një pauze rreth 40 minutash, ka nisur takimi mes dy liderëve Albin Kurti dhe Isa Mustafa. Takimi i parë i liderit të Vetëvendosjes dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës zgjati rreth një orë, por nuk solli marrëveshjen përfundimtare, teksa ...

Pas pauzës, Kurti dhe Mustafa i kthehen bisedës

Medial - 02.12.2019

Pas një pauze prej 30 minutash, kryetari i VV-së, Albin Kurti, dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa, janë kthyer për t’i vazhduar bisedimet për arritjen e një marrëveshje për formimin e Qeverisë. ...

Nëse Kurti lufton krimin dhe korrupsionin, 2020-ta do jetë vit i liberalizimit

Botasot - 02.12.2019

Me ardhjen e Albin Kurtit kryeministër të gjithë janë të bindur se kjo qeveri e re në krye me LVV e LDK do jetë shumë më e dobishme e më e suksesshme ndaj korrupsionit dhe krimit të rrezikshëm e të organizuar në Kosovë.

Kurti e Mustafa në pauzë, ende nuk ka marrëveshje

Medial - 02.12.2019

15:10 | 2 Dhjetor 2019 Albin Kurti e Isa Mustafa ende nuk kanë arritur një marrëveshje për bashkëqeverisje. “Do të bëjmë një pauzë”, është shprehur kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti pas takimit një orësh, raporton arbresh.info.

Ndarja e ministrive ‘mollë sherri’ ndërmjet marrëveshjes VV-LDK

Insajderi - 02.12.2019

Përkundër se sot është thënë se do të përmbyllet marrëveshja për koalicionin e ardhshëm qeverisës, mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike, një gjë e tillë nuk pritët të ndodhë. KosovaPress mëson nga burime të sigurta se stopimi ka ardhur ...

Ende pa filluar mirë, Kurti e Mustafa pauzojnë nga takimi

Zeri - 02.12.2019

Kreu i LVV-së, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa dolën nga takimi i sotëm ku pritet të arrihet koalicioni mes dyja partive. Liderët e ndërprenë takimin për një pauzë 30 minutëshe raporton "Zeri.info".

Kurti flet para gazetarëve, nuk e merr si punë të kryer marrëveshjen me Isa Mustafën

Gazeta Express - 02.12.2019

Lideri i VV-së, Albin Kurti tha para fillimit të takimit me LDK-në se do t’i vazhdojnë sot bisedimet për zhvillimin e qeverisë së re, shkruan Gazeta Express. Kurti tha para gazetarëve se janë dakorduar për 12 ministri, derisa tani ka mbetur që të ...