TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

'Një telefonatë e vetme shkatërroi gjithçka', Bushati tregon detajet e pathëna

SOT - 15.05.2019

Kryetari i Partisë Demokristiane, Zef Bushati i ftuar në emisionin “Arena” në Ora News risolli në vëmendje situatën politike në vitet '97-'98. Bushati u shpreh se në këtë kohë situate politike ishte ...

Zgjedhjet, Bushati: Do donim që përballë të kishim kundërshtar

BalkanWeb - 15.05.2019

Deputeti socialist, ish-ministri Ditmir Bushati ka folur nga Shkodra për situatën politike në vend, pas prezantimit të kandidatit të PS për bashkinë Shkodër Valdrin Pjetri.

Bushati prezanton kandidatin në Shkodër: Do doja të kishim kundërshtar

Durres Lajm - 15.05.2019

Koordinatori i Partisë Socialiste në qarkun e Shkodrës, Ditmir Bushati ka prezantuar kandidatin për këtë bashki, Valdrin Pjetrin si edhe listën me 51 kandidatët për këshilltarë bashkiakë.

Zgjedhjet/ Bushati prezanton kandidatin e Shkodrës: Do donim një kundërshtar përballë

Java News - 15.05.2019

Koordinatori i Partisë Socialiste në qarkun e Shkodrës, Ditmir Bushati ka prezantuar kandidatin për këtë bashki, Valdrin Pjetrin si edhe listën prej 51 këshilltarësh bashkiakë.

“Top Talk”/ Ervin Bushati: Rruga e zgjedhur nga PD-LSI, në asnjë vend të botës

Top Channel - 14.05.2019

Në studion e “Top Talk” ishte i ftuar Sekretari i Grupit Parlamentar të PS, Ervin Bushati, i cili duke folur për rrugën që kanë zgjedhur PD-LSI, u shpreh se nuk ka ndodhur në asnjë vend të botës.

Bushati: Dialogu i vështirë, hendek i madh mes Ramës e Bashës

BalkanWeb - 14.05.2019

Analisti Andi Bushati e sheh të vështirë dialogun mes maxhorancës dhe opozitës në këtë situatë ku ndodhet vendi dhe ku janë pozicionuar palët. Në studion e News24, në rubrikën “Opinion” Bushati tha ...

Dhuna ndaj Sahit Dollapi, Ervin Bushati në “Top Talk”: S’krahasohet me atë të opozitës

Top Channel - 14.05.2019

Në studion e “Top Talk”, ka qenë i ftuar Sekretari i Grupit Parlamentar të PS, Ervin Bushati, i cili duke folur për protestën e opozitës u pyet edhe për dhunën e ushtruar ndaj Sekretarit Organizativ ...

“Top Talk”/ Ngërçi politik, Ervin Bushati: Qytetarët presin zgjidhje nga mazhoranca

Top Channel - 14.05.2019

Prej muajsh po vijojmë të përjetojmë një anormalitet politik që ka prodhuar qëndrimi i opozitës me djegien e mandateve dhe me protestat periodike që kanë si kusht largimin e Ramës dhe krijimin e një ...

Ervin Bushati në “Top Talk: Basha si Kim Jong un, me 274 ultimatume

Top Channel - 14.05.2019

Duke folur për uljen në tryezën e bisedimeve, mazhorancë-opozitë, në studion e “Top Talk”, Ervin Bushati tha se kreu i PD Lulzim Basha është bërë si lideri i Koresë së Veriut, me numrin e lartë të ...

Zgjedhjet, Bushati: Do donim të kishim kundërshtar

Albeu.com - 15.05.2019

Edhe pse vendi është përfshirë nga një valë protestash që herë herë janë kthyer dhe në të dhunshme, ku opozita insiston se në 30 qershor nuk do të ketë zgjedhje, qeveria vijon normalisht procesin.

Bushati skeptik: Dialogu i vështirë, hendek i madh mes Ramës e Bashës. Pse përjashtohet Kryemadhi

Gazeta Tema - 14.05.2019

Analisti Andi Bushati e sheh të vështirë dialogun mes maxhorancës dhe opozitës në këtë situatë ku ndodhet vendi dhe ku janë pozicionuar palët. Në studion e News24, në rubrikën “Opinion” Bushati tha ...

A ka Rama plan të dytë për zgjidhjen e ngërçit me PD dhe LSI? Deputeti socialist e thotë hapur: Janë vetëm 2 zgjidhje

SOT - 14.05.2019

Sekretari i Grupit Parlamentar të PS, Ervin Bushati i ftuar në “Top Talk” ka folur për situatën politike në vend ku opozita po vazhdon me protestat e saj. “Nuk mund të jemi në një mendje me opozitën.

Shpërthen deputeti: Basha është bërë si Kim Jong Un, me 274 ultimatume

SOT - 14.05.2019

Duke folur për uljen në tryezën e bisedimeve, mazhorancë-opozitë, në studion e “Top Talk”, Ervin Bushati tha se kreu i PD Lulzim Basha është bërë si lideri i Koresë së Veriut, me numrin e lartë të ...

Zgjedhjet, Bushati del me deklaratë të fortë: Do donim që përballë të kishim...

SOT - 15.05.2019

Deputeti socialist, ish-ministri Ditmir Bushati ka folur nga Shkodra për situatën politike në vend, pas prezantimit të kandidatit të PS për Bashkinë Shkodër Valdrin Pjetri.

Ngërçi politik, Ervin Bushati: Qytetarët presin zgjidhje nga PS

Botasot - 14.05.2019

Prej muajsh po vijojmë të përjetojmë një anormalitet politik që ka prodhuar qëndrimi i opozitës me djegien e mandateve dhe me protestat periodike që kanë si kusht largimin e Ramës dhe krijimin e një ...

Zgjedhjet vendore, Bushati: Do të kishim preferuar që përballë të kishim kundërshtarë

Medial - 15.05.2019

TIRANË, 15 maj /MEDIAL/ – “Ajo që po bën opozita nuk është zgjedhja jonë, pasi ne do të kishim preferuar që përballë të kishim kundërshtarë”, deklaroi sot nga Shkodra, deputeti i Partisë Socialiste, ...

Tensioni politik, Ervin Bushati: Qytetarët presin zgjidhje nga PS, opozita kërkon pushtet në tavolinë

Gazeta Tema - 14.05.2019

“Nuk mund të jemi në një mendje me opozitën. Por për këtë arsye bëhen edhe zgjedhjet. Probleme politike ka kudo në Europë. Një parti e madhe si PD, nuk mund të marrë nisma të tilla dhune”, u shpreh ...