TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dardha, fruti magjik që bën mrekulli me peshën

Gazeta Express - 12.07.2019

Dardha është ushqim me bazë karbohidrate dhe mund të jetë pjesë e një diete të shëndetshme që mund t’ju ndihmojë të humbisni peshë. Një dardhë e mesme, me peshë 178 gram, përmban rreth 100 kalori.

Këto ushqime kanë pak kalori dhe ju ndihmojnë të humbisni peshë

Mapo - 11.07.2019

Ushqimet që kanë shumë pak kalori ose nuk kanë fare, janë aleatët më të mirë për dietën, janë superushqime të shëndetshme, me rol tejet pozitiv për organizmin.

5 frutat që përshpejtojnë rënien në peshë

Botasot - 11.07.2019

Të stërviturit rregullisht, ngrënia shëndetshëm, mbajtja e një regjimi të kujdesshëm mund t’ju ndihmojnë të arrini objektivat tuaja për rënien në peshë, por a e dini që veç këtyre, mund ta ...

Njerëzit që kanë gjithmonë të ftohtë jetojnë më gjatë

Botasot - 11.07.2019

Njerëzit të cilët vazhdimisht e ndjejnë të ftohtin ndoshta “do të buzëqeshin më së ëmbli”, sepse janë “të destinuar” të jetojnë jetë të gjatë. Hulumtuesit nga Washington University School of Medicine ...

Limonada e famshme që Beyonce e përdori për të humbur peshë

Gazeta Express - 11.07.2019

Zhdukja e disa kilogramëve të bezdisshëm mund të jetë një stres i madh, dhe shpesh dieta duket si një rrugë e pafund. Por kjo nuk do të thotë që humbja e shëndetshme e peshës është e pamundur.

Margarita e lehtë: Kokteji që do ta zbukurojë çdo moment të verës

Botasot - 11.07.2019

Kriteri i vetëm i një kokteji është se kremi i pijes duhet të jetë i balancuar me kujdes, duke përfshirë një frutë dhe të shërbehet i ftohtë ose me akull.

Harxhoni kaloritë e tepërta nëpërmjet këtyre ushtrimeve

Botasot - 10.07.2019

Kaloritë numërohen… jo vetëm kur ato merren, por edhe kur harxhohen, kështu që nuk është keq të dimë se sa kalori harxhojmë me ushtrime të caktuara. Sigurisht që krenoheni me veten kur ju ushtroni ...

Ushqimet me pak kaloritë cilat mund t’i konsumoni në verë

BalkanWeb - 10.07.2019

Marrja e kalorive të tepërta është një nga shqetësimet më të mëdha për të gjithë ata që kujdesen për format trupore, sidomos gjatë stinës së verës. Mirëpo asnjëherë nuk arrini të kuptoni se cilat ...

Ushqimet që duhet t’i konsumoni verës, kanë pak kalori

Lajmi.net - 10.07.2019

Mirëpo asnjëherë nuk arrini të kuptoni se cilat ushqime kanë më pak, apo më shumë kalori. Janë disa ushqime që kanë pak kalori dhe mund t’i konsumoni pa frikë gjatë verës: Sallata jeshile Sallata ...