TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hong Kong, vazhdojnë protestat kundër projekt-ligjit të ekstradimit

VOA - 12.06.2019

Policia në Hong Kong përdori gazin lotsjellës në përleshjet me protestuesit që ishin mbledhur të mërkurën jashtë selisë së qeverisë për të protestuar kundër një projekt-ligji për ekstradimet.

Protestuesit e Hong Kongut zotohen të mbajnë luftën kundër ligjit për ekstradimin

Botasot - 12.06.2019

Pas një dite takimi, gaz lotsjellës dhe përleshje me policinë, studentët e Hong Kongut dhe aktivistët e të drejtave civile u zotuan të mërkurën të vazhdonin të protestonin ndaj një projektligji të ...

Shpërthen dhuna në Hong Kong, policia gjuan me plumba gome

Alsat - 12.06.2019

Mijëra protestues vazhdojnë të kundërshtojnë projektligjin që lejon ekstradimin e të burgosurve në Kinë. Protestuesit rrethuan ndërtesat qeveritare, duke bërë që situata të tensionohet edhe më shumë ...

Policia e Hong Kongut sulmon protestuesit me plumba gome e gaz lotsjellës

Gazeta Express - 12.06.2019

Policia në Hong Kong ka përdorur plumba gome dhe gaz lotsjellës për t’i shpërndarë mijëra protestues që po e kundërshtojnë ligjin e ri për ekstradim. Në anën tjetër, protestuesit i kanë bllokuar disa ...

Protestuesit në Hong Kong kërkojnë tërheqjen e Ligjit për ekstradim

Evropaelire - 12.06.2019

Mijëra protestues kanë dalur në rrugët e Hong Kong-ut duke shprehur zemërimin për një projektligj që do të lejonte ekstradimin në gjykatat në Kinë të personave të akuzuar për krime.

Policia përdor plumba gome ndaj protestuesve në Hong Kong

Evropaelire - 12.06.2019

Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim.

Mosbesim në drejtësinë e Kinës: Sipërmarrësit e Hong Kongut të shqetësuar për ligjin e ekstradimit

Gazeta Tema - 12.06.2019

Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër ligjit të planifikuar të ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht ligjin.

VIDEO+FOTO/ Përshkallëzohet dhuna në Hong Kong, protestuesit marshojnë drejt Parlamentit

Java News - 12.06.2019

Tensionohet situata në Hong Kong. Policia përdori gaz lotsjellës dhe shkopa gome kundër protestuesve që mësynë Parlamentin, mes zemërimit në rritje për një projektligj që lejon ekstradimin në Kinë.

Hong Kong/Protesta kundër ekstradimit, rrethohen godinat qeveritare

Top Channel - 12.06.2019

Protestuesit në Hong Kong kanë rrethuar ndërtesat qeveritare; me maska në fytyrë e helmeta në kokë ata bllokuan rrugët përreth godinave në fjalë. Policia ka ndërhyre duke përdorur gaz lotsjellës dhe ...

Sipërmarrësit e Hong Kongut të shqetësuar për ligjin e ekstradimit

DW - 12.06.2019

Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër ligjit të planifikuar të ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht ligjin.

Hong Kong, protesta kundër projekt-ligj të ekstradimit në territorin e Kinës

RTSH - 12.06.2019

Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës.

Dita e tretë e protestave masive kundër ligjit për ekstradim në Hong Kong

Gazeta Express - 12.06.2019

Mijëra protestues kanë pushtuar rrugët e Hong Kong-ut për të tretën ditë rresht duke kunërshtuar projektligjin që do të lejonte ekstradimet në territorin e Kinës.

SHBA e shqetësuar për propozimin e ligjit të ekstradimeve në Hong Kong

VOA - 11.06.2019

Shtetet e Bashkuara kanë shprehur shqetësimin e tyre rreth propozimit të amendamenteve të ligjeve të Hong Kongut, që do të lejonin të dyshuarit për krime të ekstradohen në Kinë për ndjekje penale.

Policia përdor plumba gome ndaj protestuesve në Hong Kong

Botasot - 12.06.2019

Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim.

Sipërmarrësit e Hong Kongut të shqetësuar për ligjin e ekstradimit

ABC News - 12.06.2019

Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër ligjit të planifikuar të ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht ligjin.

Situatë e tensionuar në Hong Kong, protestuesit rrethojnë selinë qeveritare (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës.

Protesta kundër ekstradimeve; Hong Kong, në rrugë kundër ligjit të imponuar nga Kina

Durres Lajm - 10.06.2019

Plani polemizues për lejimin e ekstradimeve në Kinë ka shkaktuar protesta massive në Hong-Kong, megjithatë liderja e tij Carrie Lam ka zgjedhur te mos lëkundet përballë valës së indinjatës popullore.

Dita e tretë e protestave masive kundër ligjit për ekstradim në Hong Kong

Botasot - 12.06.2019

Mijëra protestues kanë pushtuar rrugët e Hong Kong-ut për të tretën ditë rresht duke kunërshtuar projektligjin që do të lejonte ekstradimet në territorin e Kinës.

Policia përdor plumba gome ndaj protestuesve në Hong Kong

Zhurnal - 12.06.2019

Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim.

Sipërmarrësit e Hong Kongut të shqetësuar për ligjin e ekstradimit

Botasot - 12.06.2019

Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër ligjit të planifikuar të ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht ligjin.

Policia përdor plumba gome ndaj protestuesve në Hong Kong

Lajmi.net - 12.06.2019

Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia e Hong Kongut ka përdorur plumba gome. Protestuesit kanë bllokuar rrugët kryesore rreth ndërtesave qeveritare dhe kanë gjuajtur gjësende drejt ...

Ndërmarrësit e Hong Kongut kundërshtojnë Ligjin për Ekstradim në Kinë

Telegrafi - 12.06.2019

Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër Ligjit të planifikuar të Ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht Ligjin.

Policia përdor plumba gome ndaj protestuesve në Hong Kong

SOT - 12.06.2019

Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim.