TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Balla: 500 milionë euro të investuara në infrastrukturë në qarkun e Elbasanit

SOT - 13.03.2018

Kreu i Grupit Kuvendor të Partisë Socialiste, Taulant Balla u shpreh se gjatë viteve të fundit janë investuar rreth 500 milionë euro në infrastrukturë në qarkun e Elbasanit.

Rama në Elbasan ngre në këmbë ministrat: I flisni popullit

LajmiFundit - 13.03.2018

Kryeministri Edi Rama, dhe qeveria e tij ndodhen në Elbasan ku po zhvillojnë një takim për bashkëqeverisjen me qytetarët. Pasi dëgjoi një mësuese të qytetit të Elbasanit, problemi i së cilës kishte ...

Rama ‘urdhëron’ ministrin Bushati: Ngrihu në këmbë dhe foli popullit

BalkanWeb - 13.03.2018

ELBASAN – Kryeministri Edi Rama dhe kabineti i tij qeveritar po zhvillojnë sot një takim për bashkëqeverisjen me qytetarët e Elbasanit. Pasi dëgjoi një mësuese që tregonte se si kishte zgjidhur një ...

Të gënjesh si “derr” në epokën e google

BalkanWeb - 13.03.2018

Nga: Lutfi DERVISHI Tiranë – Elbasan si pëlhura e Penelopës Autostrada Tiranë- Elbasan nisi më 2011 dhe duhet të mbaronte për 550 ditë, pra më 2013 Kanë kaluar 5 vjet nga koha kur duhet të ishte ...

Qeveria mblidhet në Elbasan, Rama premton përfundimin e rrugës

RTSH - 13.03.2018

Rruga Tiranë – Elbasan do të përfundojë deri në fund të këtij viti. Kreyministri Rama e premtoi këtë publikisht si vendim qeverie pas mbledhjes së kabinetit të mbajtur të martën në Elbasan.

Rama njofton vendimet e reja të qeverisë për rrugën Tiranë-Elbasan e më gjërë

LajmiFundit - 13.03.2018

Qeveria është mbledhur sot në Elbasan, sipas rregullit të vendosur nga kreu i qeverisë, çdo muaj në një qark të ndryshëm. Nga Elbasani, Rama ka njoftuar para medias vendimet e rëndësishme që ka marrë ...

Rama sulmon LSI dhe bën ironi me gazetarët: Po më shihni në ëndrra

Mapo - 13.03.2018

Kryeministri Edi Rama në një konferencë për media nga Elbasani teksa ka premtuar se rruga Tiranë-Elbasan do të përfundojë brenda këtij viti, ka sulmuar edhe LSI duke deklaruar se kjo rrugë ka krijuar ...

Të gënjesh si “derr” në epokën e google

Gazeta Tema - 13.03.2018

Nga Lutfi Dervishi Tiranë – Elbasan si pëlhura e Penelopës Autostrada Tiranë- Elbasan nisi më 2011 dhe duhet të mbaronte për 550 ditë, pra më 2013 Kanë kaluar 5 vjet nga koha kur duhet të ishte ...

Si reagoi Rama kur u përball me “peshqit e mëdhenj” në Elbasan (Ngacmimi i gazetares)

BalkanWeb - 13.03.2018

ELBASAN- Në kompleksin Rozafa në Elbasan, aty ku qeveria është zhvendosur për një mbledhje dy ditore, kryeministri i vendit Edi Rama por edhe ministrat janë përballur me një surprizë, ndoshta jo fort ...

Rama nga Elbasani: Rruga Tiranë- Elbasan do të finalizohet brenda këtij viti

SOT - 13.03.2018

Kryeministri Edi Rama tha nga qyteti i Elbasanit, se dy projektet e rrugëve Tiranë-Elbasan dhe Qukës - Qafë Plloçë janë dy projekte skandalize Gjthashtu Kryeministri Rama deklaroi se rruga Elbasan- ...

Dita e Verës, Policia merr masat, blindohet Elbasani

LajmiFundit - 13.03.2018

Policia e Shteti ka bërë publike masat e saj për mbarëvejtjen e ditës së Verës në Elbasan. Në gatishmëri do të jenë 321 forca policie nga Elbasani dhe FNSH Tiranë.

Rama premton: Rruga Elbasan-Tiranë do të finalizohet brenda këtij viti

Mapo - 13.03.2018

Kryeministri Edi Rama tha nga qyteti i Elbasanit se rruga Elbasan- Tiranë do të finalizohet brenda këtij viti. Më pas do të vijohet me segmentin Qukës- Qafë Plloçë.

Rruga Tiranë-Elbasan, Rama: Përfundon brenda vitit

Gazeta Express - 13.03.2018

Pas mbledhjes së kabinetit qeveritar ditën e sotme në Elbasan, kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se rruga Tiranë- Elbasan do të përfundojë brenda këtij ...

Mbledhja e Qeverisë/Rama: Aksi Elbasan-Tiranë brenda vitit

ABC News - 13.03.2018

Infrastruktura rrugore ka qenë në vëmendje të mbledhjes së qeverisë të mbajtur në Elbasan. Ka qenë kryeministri Edi Rama që ka paraqitur vendimet për dy akset kryesore që ndikojnë këtë qark, rruga ...

Rama sulmon LSI-në: Babëzia në Elbasan-Tiranë…

Java News - 13.03.2018

Kryeminsitri Edi Rama ka dalë para mediave pas mbledhjes së qeverisë të zhvilluar në Elbasan. Teksa ka folur për vendimet e miratuara, ai u ndal te projekti i rrugës Tiranë-Elbasan, teksa ka sulmuar ...

VIDEO/ Rama jep lajmin e mirë: Rruga Tiranë-Elbasan finalizohet brenda vitit… (ja vendimet që mori qeveria)

Gazeta Tema - 13.03.2018

Kryeministri Edi Rama është sot në Elbasan ku po zhvillon mbledhjen e qeverisë. Në një prononcim për median Rama tha se rruga Elbasan-Tiranë do të finalizohet brenda këtij viti.

Dita e Verës në Elbasan/321 forca policie dhe speciale nga Tirana

ABC News - 13.03.2018

Në Elbasan ka një vëmendje të shtuar për ditën e verës, për shkak se në qytet ka mbërritur kabineti qeveritar për të zhvilluar një mbledhje dy ditore.

“Kryeqyteti” i Ditës së Verës, rrugët që bllokohen në Elbasan nesër

Java News - 13.03.2018

Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan ka marrë një sërë masash për mbarëvajtjen e festes se 14–Marsit, Ditës së Verës, në të gjithë Qarkun e Elbasanit.

Tiranë-Elbasan, rruga qe nuk mbaron. Raporti paraprak: Duhen mbi 22 milionë dollarë

Gazeta Tema - 12.03.2018

Rruga Tiranë-Elbasan është kthyer në një gropë të madhe për buxhetin e shtetit duke përsëritur një skenar të ngjashëm me atë të rrugës Durrës-Kukës. Ndonëse një vit më parë qeveria dha 35.1 milionë ...

Qeveria ‘shpërngulet’ në Elbasan, ja axhenda e dy ditëve të aktiviteteve

BalkanWeb - 12.03.2018

TIRANË- Pas Beratit, radhën e ka Elbasani të presë qeverinë. Gazetarja Marsela Karapanço ka siguruar për “BalkanWeb” axhendën e dy ditëve aktivitete të ekzekutivit dhe kryeministrit Edi Rama.

Rama tha se rruga Tiranë-Elbasan përfundon brenda 2018/ Shpërthen gazetari: S’mund të gënjesh si ‘derr’

LajmiFundit - 13.03.2018

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se rruga Tiranë-Elbasan do të mbarojë brenda këtij viti. Por gazetari Lutfi Dervishi përmes një postimi në rrjet ka renditur të gjitha deklaratat që janë bërë për ...

Rama nuk ia përton LSI-së: Babëzia në Elbasan-Tiranë krijoi një rritje kostosh skandaloze

Gazeta Tema - 13.03.2018

Kryeminsitri Edi Rama ka dalë para mediave pas mbledhjes së qeverisë të zhvilluar në Elbasan. Teksa ka folur për vendimet e miratuara, ai u ndal te projekti i rrugës Tiranë-Elbasan, teksa ka sulmuar ...

Mbledhja e qeverisë, Rama premton: Finalizojmë rrugën Elbasan-Tiranë brenda këtij viti

BalkanWeb - 13.03.2018

ELBASAN – Kryeministri Edi Rama doli në një konferencë për shtyp ditën e sotme nga Elbasani, ku dhe është mbledhur qeveria. Në vijim të traditës së mbledhjes së qeverisë çdo muaj në një qark të ...

Dita e Verë në Elbasan, 321 forca policia dhe FNSH për të garantuar rend dhe siguri

SOT - 13.03.2018

Festa Ditës së Verës në Elbasan dhe zvendosja e kabinetit Rama ka rritur shumë numrin e forcave të policisë të cilët do të jenë në gatishmëri për mbarëvajtjen sa më mirë të kësaj feste pagane.

Elbasan, përgatitjet për ditën e verës/Të martën aty mblidhet qeveria

ABC News - 12.03.2018

Në Elbasan ka atmosferë festive. Qyteti po bëhet gati për ditën e madhe atë të Ditës së Verës. Bashkia ka organizuar një sërë aktivitetesh, ndërkohë që të martën në këtë qytet do të mblidhet Qeveria.

Dita e verës/ Qeveria “zhvendoset” në Elbasan

SOT - 12.03.2018

Qeveria shqiptare, pritet të zhvillojë mbledhje në qytetin e Elbasanit në datë 13 dhe 14 mars me rastin e ditës së Verës. Ndërkohë që sipas “Ballkanweb”, axhenda do të jetë si më poshtë.

Qeveria e Shqipërisë mblidhet në Elbasan në Ditën e Verës

Koha.net - 12.03.2018

Dita e Verës do të mbledhë qeverinë në qytetin e Elbasanit. Mësohet se në 13-14 mars, në këtë qytet, i cili është edhe qendra e festimeve, do të mbahen mbledhjet e zakonshme të Këshillit të ...

Publikohet axhenda, qeveria në Ditën e Verës në Elbasan

Mapo - 12.03.2018

Këshilli i Ministrave do të zhvendoset në Elbasan për dy ditë. Qeveria ka planifikaur që ta festojë Ditën e Verës në këtë qytet dhe tanimë është publikaur edhe axhenda.

Aksident në Elbasan, përplasen dy makina

SOT - 12.03.2018

Gjatë orëve të para të paradites një aksident i ri ka ndodhur në autostradën Elbasan-Metalurgji. Nga të dhënat e para bëhet me dije se dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën, ku si pasojë e ...

Gropa e Tiranë-Elbasan, duhen edhe 22 mln $ të tjera per autostraden

Java News - 12.03.2018

Rruga Tiranë-Elbasan është kthyer në një gropë të madhe për buxhetin e shtetit duke përsëritur një skenar të ngjashëm me atë të rrugës Durrës-Kukës. Ndonëse një vit më parë qeveria dha 35.1 milionë ...

“Dita e Verës”, qeveria mblidhet në Elbasan, ja axhenda e diskutimeve gjatë dy ditëve

SOT - 13.03.2018

Dita e Verës do të gjejë të gjithë qeverinë në qytetin e Elbasanit. Pas Beratit, radhën e ka Elbasani të presë mbledhjen e Këshillit të Ministrave. Gazeta ka siguruar axhendën e dy ditëve aktivitete ...

Zbardhet axhenda, ja ku do të mblidhet Qeveria Rama në ditën e Verës

LajmiFundit - 12.03.2018

Kryeministri Edi Rama ka vendosur që mbledhja e qeverisë në ditën e verës të zhvillohet në Elbasan. Ashtu si deri më tani kur mbledhjet e qeverisë të paktën 1 herë në muaj zhvillohen në qytete të ...

Aksident në Elbasan, njëri prej mjeteve rrokulliset disa herë jashtë rrugës

Java News - 12.03.2018

Një aksident me pasojë plagosjen e dy personave ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Metalurgji në orët e para të mëngjesit. Raportohet se dy automjete janë përplasur mes tyre ndërsa njëri ka dalë nga ...

Të mekurën Dita e Verës

Telegrafi - 13.03.2018

Elbasani është “kryeqyteti” i Ditës së Verës, dhe festimet kanë nisur prej disa ditësh duke kulmuar këtë të mërkurë. Policia e qarkut ka bërë të ditur masat që janë ndërmarrë për 14 mars si dhe ...

Publikohet axhenda, qeveria në Ditën e Verës në Elbasan

Java News - 12.03.2018

Dita e verës do të gjejë të gjithë qeverinë në qytetin e Elbasanit. Në datat 13 dhe 14 mars, do të mbajë mbledhjet e zakonshme të Këshillit të Ministrave.

Rama mbledh qeverinë në Elbasan për ditën e Verës, zbardhet axhenda 2 ditore

Durres Lajm - 12.03.2018

Me rastin e Ditës së Verës, qeveria “Rama 2” do të zhvillojë mbledhje dy ditore në Elbasan. Publikohet sot axhenda e mbledhjes së qeverisë, duke nisur me deklaratën e Edi Ramës për vendimet e marra ...

Të mekurën Dita e Verës

Almakos - 13.03.2018

Elbasani është “kryeqyteti” i Ditës së Verës, dhe festimet kanë nisur prej disa ditësh duke kulmuar këtë të mërkurë. Policia e qarkut ka bërë të ditur masat që janë ndërmarrë për 14 mars si dhe ...

Publikohet axhenda, qeveria në Ditën e Verës në Elbasan

SOT - 12.03.2018

Dita e verës do të gjejë të gjithë qeverinë në qytetin e Elbasanit. Në datat 13 dhe 14 mars, do të mbajë mbledhjet e zakonshme të Këshillit të Ministrave.

Ndërtimi i rrugës Tiranë-Elbasan, raporti paraprak: Duhen mbi 22 milionë dollarë

LajmiFundit - 13.03.2018

Rruga Tiranë-Elbasan është kthyer në një gropë të madhe për buxhetin e shtetit duke përsëritur një skenar të ngjashëm me atë të rrugës Durrës-Kukës. Ndonëse një vit më parë qeveria dha 35.1 milionë ...

Qeveria mblidhet në Elbasan, Rama ndalon në një restorant në Labinot (Foto)

BalkanWeb - 13.03.2018

ELBASAN- Elbasani është qyteti i radhës ku pritet të mblidhet qeveria, ndërsa përkon me festën e Ditës së Verës, traditë e këtij qyteti. Mbledhja e kabinetit qeveritar do të nisë në orën 12:00.

Qeveria mblidhet në Elbasan, Rama ndalon në një restorant në Labinot

SOT - 13.03.2018

Pas Beratit, qeveria ka zgjedhur Elbasanin qytetin e radhës ku do të mblidhet kabineti. Për dy ditë, sot dhe nesër që përkon me Ditën e Verës, gjithë ministrat do të jenë në një hotel në periferi të ...

Qeveria zbarkon në Elbasan

Zhurnal - 13.03.2018

Qeveria zbarkon në Elbasan Tiranë, 13 mars - Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur ditën e sotme dhe14 Mars, kur është edhe Dita e Verës të mbledhë qeverinë në Elbasan.