TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kina nuk u lejon anijeve amerikane qasje deri në Hong Kong

Idividi - 14.08.2019

Uashington, 14 gusht 2019 (MIA) – Kina e refuzoi kërkesën që dy anije ushtarake të marinës amerikane ta vizitojnë Hong Kongun në javët në vijim, deklaruan disa përfaqësues të paemëruar.

Koment: Çmimi i një ndërhyrjeje ushtarake në Hong Kong

Top Channel - 14.08.2019

Pekini kërcënon gjithnjë e më hapur me ndërhyrjen e trupave ushtarake. Vendimi duket se ende nuk është marrë, sepse çmimi për një ndërhyrje të tillë do të ishte mjaft i lartë, mendon Mathias Bölinger.

Rifillojnë fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

Evropaelire - 14.08.2019

Në aeroportin e Hong Kongut kanë rifilluar fluturimet, pas një nate kaosi ku protestuesit pro-demokracisë u përleshen me policinë. Fluturimet po zhvillohen siç ishte planifikuar, megjithëse disa ende ...

SHBA inkurajon palët në Hong Kong të jenë të qeta

Botasot - 14.08.2019

SHBA po monitoron trazirat në Hong Kong dhe inkurajon “të gjitha palët të qëndrojnë të qeta, të sigurta dhe paqësore”, tha një zyrtar i lartë i administratës amerikane.

Kina nuk lejon anijet amerikane të vijnë në Hong Kong

Botasot - 14.08.2019

Pekini zyrtar ka refuzuar një kërkesë të dy anijeve luftarake të marinës amerikane për të vizituar Hong Kongun në javët e ardhshme, thanë zyrtarë amerikanë që dëshiruan të mbeten anonimë.

Protestat në Hong Kong/ Shkopinj dhe spërkatës me piper kundër demonstruesve (foto)

Top Channel - 13.08.2019

Policia u përplas me protestuesit pro-demokracisë në aeroportin e Hong Kongut këtë mbrëmje, duke lëvizur në terminalin ku demonstruesit ndodheshin. Oficerët e armatosur me spërkatës me piper dhe ...

Ja si duket komunizmi

Mapo - 13.08.2019

Nga Timo Lokoschat, BILD Gjak dhe ulërima. Polici civil kinez i shtyp kokën me gju një djali të ri mbi një dysheme betoni. Pas 44 sekondash përfundon videoja e shpërndarë gjerësisht në internet.

Trump thotë se trupat kineze janë vendosur pranë kufirit me Hong Kongun

Botasot - 13.08.2019

Shërbimet e inteligjencës amerikane raportojnë për vendosjen e ushtarëve kinezë në kufirin me Hong Kongun, tha sonte presidenti i SHBA-së Donald Trump në Twitter, duke bërë thirrje për qetësi.

Përleshje mes policisë dhe protestuesve në aeroportin e Hong Kongut

VOA - 13.08.2019

Në aeroportin ndërkombëtar të Hong Kongut Policia u përplas me demonstruesit pro-demokracisë të martën mbrëma, ndërkohë që fluturimet u anuluan për të dytën ditë me radhë.

Shkelma, shkopinj, sprajt me piper/ Protestë e dhunshme në Hong Kong

Mapo - 13.08.2019

Të martën në mbrëmje, policia që merret me trazirat e dhunshme u përplas me protestuesit pro-demokracisë në aeroportin e Hong Kongut. Kjo pjesë ishte mbajtur e bllokuar nga protestuaesit për 2 ditë, ...

Hong Kong, protestat paralizojnë aeroportin për ditën e dytë rresht

ABC News - 13.08.2019

Protestat kanë paralizuar për të dytën ditë rresht aeroportin e Hong Kongut, duke bërë që shumë fluturime të anulohen. Manifestuesit kanë përdorur valixhe dhe objekte të tjera për të ngritur ...

Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

Zeri - 13.08.2019

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun.

Hong Kongu në kolaps, protesta edhe në aeroporte (VIDEO)

Mapo - 13.08.2019

Vijojnë trazirat në Hong Kong. Territori autonom i Kinës, për ditën e dytë radhazi pezulloi të gjitha fluturimet dalëse nga aeroporti ndërkombëtar i tij, i cili është një ndër më të frekuentuarit në ...

Shkallëzohen protestat në Hong Kong, anulohen fluturimet në aeroport

VOA - 13.08.2019

Të gjitha fluturimet që nisen nga aeroporti ndërkombëtar i Hong Kongut janë anuluar të martën për të dytën ditë me radhë, pasi demonstruesit pro-demokracisë morën përsëri nën kontroll terminalin ...

Paralajmërim për demonstruesit në Hong Kong

DW - 13.08.2019

Dita e dytë që aeroporti i Hong Kongut anulon fluturimet. Kryetarja e qeverisë së Hong-Kongut kritikoi të martën ashpër protestat e vazhdueshme e paralajmëroi për rreziqet që e kërcënojnë metropolin.

Anulohen sërish fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

Evropaelire - 13.08.2019

Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar sërish, për të dytën ditë radhazi, për shkak të protestave antiqeveritare. Aeroporti, i cili është një nga më të ngarkuarit në botë, ...

Hong Kong, përkeqësohet situata

RTSH - 13.08.2019

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që ...

Pekini nxjerr karvanin me kamionë të armatosur, rritet tensioni me protestuesit në Hong Kong

Top Channel - 13.08.2019

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që ...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

Koha.net - 13.08.2019

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut.

Rifillojnë fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

Botasot - 14.08.2019

Në aeroportin e Hong Kongut kanë rifilluar fluturimet, pas një nate kaosi ku protestuesit pro-demokracisë u përleshen me policinë. Fluturimet po zhvillohen siç ishte planifikuar, megjithëse disa ende ...

Senatori amerikan: Bota po shikon protestat në Hong Kong

Evropaelire - 12.08.2019

Lideri i Senatit amerikan, republikani, Mitch McConnell, ka paralajmëruar Kinën, se çfarëdo veprimi i dhunshëm ndaj protestuesve në Hong Kong do të konsiderohet “absolutisht i papranueshëm”.

Hong Kong, dhjetëra të lënduar në protesta

VOA - 12.08.2019

Në Hong Kong, turmat e protestuesve të revoltuar bllokuan rrugët duke mos përfillur urdhërat e policisë për t’u shpërndarë. Policia përdori gazin lotsjellës dhe municion jo-vdekjeprurës për të ...

Kina nuk lejon anijet amerikane të vijnë në Hong Kong

Gazeta Express - 14.08.2019

Pekini zyrtar ka refuzuar një kërkesë të dy anijeve luftarake të marinës amerikane për të vizituar Hong Kongun në javët e ardhshme, thanë zyrtarë amerikanë që dëshiruan të mbeten anonimë.

Përleshje mes policisë dhe protestuesve në aeroportin e Hong Kongut

Gazeta Tema - 13.08.2019

Në aeroportin ndërkombëtar të Hong Kongut, policia u përplas me demonstruesit pro-demokracisë të martën mbrëma, ndërkohë që fluturimet u anuluan për të dytën ditë me radhë.

Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

Evropaelire - 13.08.2019

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun.

Përshkallëzohen protestat në Hong Kong, anulohen të gjitha fluturimet

BalkanWeb - 13.08.2019

Të gjitha fluturimet që nisen nga aeroporti ndërkombëtar i Hong Kongut janë anuluar të martën për të dytën ditë me radhë, pasi demonstruesit pro-demokracisë morën përsëri nën kontroll terminalin ...

Paralajmërim për demonstruesit në Hong Kong

Botasot - 13.08.2019

Dita e dytë që aeroporti i Hong Kongut anulon fluturimet. Kryetarja e qeverisë së Hong-Kongut kritikoi të martën ashpër protestat e vazhdueshme e paralajmëroi për rreziqet që e kërcënojnë metropolin.

Anulohen sërish fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

Zeri - 13.08.2019

Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar sërish, për të dytën ditë radhazi, për shkak të protestave antiqeveritare. Aeroporti, i cili është një nga më të ngarkuarit në botë, ...

Pekini nxjerr karvanin me kamionë të armatosur, rritet tensioni me protestuesit në Hong Kong

Zhurnal - 13.08.2019

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që ...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt "humnerës"

Evropaelire - 13.08.2019

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut.

Rifillojnë fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

Zeri - 14.08.2019

Në aeroportin e Hong Kongut kanë rifilluar fluturimet, pas një nate kaosi ku protestuesit pro-demokracisë u përleshen me policinë. Fluturimet po zhvillohen siç ishte planifikuar, megjithëse disa ende ...

Senatori amerikan: Bota po shikon protestat në Hong Kong

Lajmi.net - 12.08.2019

“Njerëzit e Hong Kongut janë ngritur me guxim ndaj Partisë Komuniste Kineze, teksa Pekini synon t’ua shkelë autonominë dhe lirinë”, ka thënë ky senator përmes një postimi në rrjetin social, Twitter.

Vijon protesta e përgjakshme në Hong Kong, dhjetëra të plagosur

BalkanWeb - 12.08.2019

Në Hong Kong, turmat e protestuesve të revoltuar bllokuan rrugët duke mos përfillur urdhërat e policisë për t’u shpërndarë. Policia përdori gazin lotsjellës dhe municion jo-vdekjeprurës për të ...

Kina nuk lejon anijet amerikane të vijnë në Hong Kong

Telegrafi - 14.08.2019

Pekini zyrtar ka refuzuar një kërkesë të dy anijeve luftarake të marinës amerikane për të vizituar Hong Kongun në javët e ardhshme, thanë zyrtarë amerikanë që dëshiruan të mbeten anonimë.

Përleshje mes policisë dhe protestuesve në aeroportin e Hong Kongut

Botasot - 14.08.2019

Në aeroportin ndërkombëtar të Hong Kongut Policia u përplas me demonstruesit pro-demokracisë të martën mbrëma, ndërkohë që fluturimet u anuluan për të dytën ditë me radhë.

Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

Zhurnal - 13.08.2019

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun.

Përshkallëzohen protestat në Hong Kong, anulohen të gjitha fluturimet

Durres Lajm - 13.08.2019

Të gjitha fluturimet që nisen nga aeroporti ndërkombëtar i Hong Kongut janë anuluar të martën për të dytën ditë me radhë, pasi demonstruesit pro-demokracisë morën përsëri nën kontroll terminalin ...

Anulohen sërish fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

Botasot - 13.08.2019

Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar sërish, për të dytën ditë radhazi, për shkak të protestave antiqeveritare. Aeroporti, i cili është një nga më të ngarkuarit në botë, ...

Pekini bëhet gati për ndërhyrje të armatosur në Hong Kong

Gazeta Express - 13.08.2019

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që ...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

Telegrafi - 13.08.2019

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut.

Pas kaosit rinisin fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

Zhurnal - 14.08.2019

Në aeroportin e Hong Kongut kanë rifilluar fluturimet, pas një nate kaosi ku protestuesit pro-demokracisë u përleshen me policinë. Fluturimet po zhvillohen siç ishin planifikuar, megjithëse disa ende ...

Senatori amerikan: Bota po shikon protestat në Hong Kong

Botasot - 12.08.2019

Lideri i Senatit amerikan, republikani, Mitch McConnell, ka paralajmëruar Kinën, se çfarëdo veprimi i dhunshëm ndaj protestuesve në Hong Kong do të konsiderohet “absolutisht i papranueshëm”.

Kina nuk lejon anijet amerikane të vijnë në Hong Kong

Alsat - 14.08.2019

Pekini zyrtar ka refuzuar një kërkesë të dy anijeve luftarake të marinës amerikane për të vizituar Hong Kongun në javët e ardhshme, thanë zyrtarë amerikanë që dëshiruan të mbeten anonimë.

E thotë edhe Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

Telegrafi - 13.08.2019

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun.

Anulohen sërish fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

Koha.net - 13.08.2019

Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar sërish, për të dytën ditë radhazi, për shkak të protestave antiqeveritare. Aeroporti, i cili është një nga më të ngarkuarit në botë, ...

Pekini nxjerr karvanin me kamionë të armatosur, rritet tensioni me protestuesit në Hong Kong

Telegrafi - 13.08.2019

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që ...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

Lajmi.net - 13.08.2019

Sipas saj Hong Kongu “ka arritur në një situatë të rrezikshme” dhe se dhuna do ta “shtynte në një rrugë pa kthim”. Lam me lot në sy u ka bërë thirrje të martën protestuesve që të lënë anash dallimet.

Protestat në Hong Kong, shkopinj dhe spërkatës me piper kundër demonstruesve

RTSH - 14.08.2019

Në aeroportin e Hong Kongut kanë rifilluar fluturimet, pas një nate kaosi ku protestuesit pro-demokracisë u përleshen me policinë. Fluturimet po zhvillohen siç ishte planifikuar, megjithëse disa ende ...

Protestat në Hong Kong, senatori amerikan: Bota po shikon

BalkanWeb - 13.08.2019

Lideri i Senatit amerikan, republikani, Mitch McConnell, ka paralajmëruar Kinën, se çfarëdo veprimi i dhunshëm ndaj protestuesve në Hong Kong do të konsiderohet “absolutisht i papranueshëm”.

Kina nuk lejon anijet amerikane të vijnë në Hong Kong

SOT - 14.08.2019

Pekini zyrtar ka refuzuar një kërkesë të dy anijeve luftarake të marinës amerikane për të vizituar Hong Kongun në javët e ardhshme, thanë zyrtarë amerikanë a thanë se anija ‘Green Bay’ kërkoi leje ...