TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tiranë, përdorimi i energjisë elektrike për ngrohje

RTSH - 12.01.2019

Në ato pak ditë me të ftohtë të acartë që përjeton Tirana, ndjehet edhe mungesa e sistemeve të ngrohjes në ndërtesat e saj, të vjetra e të reja. Shumica e banorëve të kryeqytetit, sot përdorin ...

Termokosi thotë se qytetarëve u zbritet nga fatura çdo ndërprerje në furnizim me ngrohje

Koha.net - 12.01.2019

Për 10 orë, i gjithë qyteti i Prishtinës, në temperatura deri minus 13 gradë celcius ka mbetur ka ngrohje qëndrore, mes së dielës dhe së hënës të kësaj jave.

Pezullimi i mësimit për shkak të motit të acartë/ Rama: Ngrohja në shkolla është përgjegjësi e bashkisë

SOT - 11.01.2019

Teka ishte i ftuar në emisionin 'Zonë e Lirë" u vu përballë faktit se nxënësit në shkolla po realizojnë mësim me orë të shkurtuara, për shkak të mungesës së ngrohjes.

Banorët e Shtëpisë së Pleqve ngrijnë sa herë që temperaturat bien në minus

Koha.net - 11.01.2019

Sa herë që temperaturat ulen gjatë dimrit, banorët e “Shtëpisë së Pleqve” ngrijnë nga të ftohtit. Atyre, gjatë ditës, u ndalet ngrohja, pavarësisht se jashtë temperaturat prekin minusin, raporton KTV.

Moti i ftohtë, tmerr si kalojnë dimrin në shtëpi të pleqve

Zeri - 11.01.2019

Sa herë që temperaturat ulen gjatë dimrit, banorët e “Shtëpisë së Pleqve” ngrijnë nga të ftohtit. Atyre, gjatë ditës, u ndalet ngrohja, pavarësisht se jashtë temperaturat prekin minusin.