TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zelenskiy: Nuk dua të dukemi si lypsarë

Gazeta Express - 03.12.2019

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy tha në një intervistë të hënën se në telefonatën e 25 korrikut me Presidentin Donald Trump ai nuk foli nga pozita “më jep, të jap”. “Nuk bëj nga këto lloj gjërash. Nuk dua që të dukemi si lypsarë”, tha ai.

Ankohet Trump: Hetimi ndaj tij, në kohën e samitit të NATO-s

VOA - 02.12.2019

Presidenti Donald Trump u ankua se Komisioni i Dhomës së Përfaqësuesve për Çështjet Juridike do të zhvillojë një seancë hetimore që synon shkarkimin e tij, pikërisht në kohën që ai do të jetë duke marrë pjesë në një samit të NATO-s në Londër i cili ...

Zelensky mohon se ka bërë pazare me Trumpin

Evropaelire - 02.12.2019

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, mohoi se ka bërë pazare me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për të hetuar rivalin politik të Trumpit, Joe Biden. "Unë definitivisht nuk kam folur me presidentin amerikan në mënyrën e tillë ...

Trump refuzon procesin hetimor

Alsat - 02.12.2019

Procesi hetimor për shkarkimin e presidentit Donald Trump vijon të refuzohet nga Shtëpia e Bardhë. Presidenti thotë se nuk do të japë sqarime për akuzat pa iu garantuar një proces i drejtë dhe i paanshëm.

Komisioni Juridik i Kongresit fillon fazën tjetër të procesit për shkarkimin e presidentit

VOA - 02.12.2019

Shtëpia e Bardhë thotë se nuk do të marrë pjesë të mërkurën në seancat dëgjimore të Komisionit të Drejtësisë në Dhomën e Përfaqësueve në procesin për shkarkimin e presidentit. Jerrold Nadler Kryetari i Komisionit Juridik në Dhomën e Përfaqësuesve, ...

Shtëpia e Bardhë nuk do të marrë pjesë në dëgjesën e së mërkurës

VOA - 02.12.2019

Shtëpia e Bardhë tha se nuk do të marrë pjesë në dëgjesën e së mërkurës para Komisionit Juridik të Dhomës së Përfaqësuesve, në kuadër të hetimeve për shkarkimin e presidentit. Kryetari i komisionit, Jerrold Nadler, ftoi presidentin Donald Trump dhe ...

Trump nuk do të marrë pjesë në seancat e procesit të shkarkimit

Evropaelire - 02.12.2019

Shtëpia e Bardhë tha se presidenti i SHBA-së, Donald Trump, dhe avokatët e tij nuk do të marrin pjesë në një seancë dëgjimore, këtë javë, në kuadër të procesit të shkarkimit të presidentit, i nisur në Dhomën e Përfaqësuesve të kontrolluar nga ...

Trump-i dhe avokatët e vet refuzojnë të marrin pjesë në seancën e hetimeve kundër tij

Gazeta Express - 02.12.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe avokatët që e përfaqësojnë atë nuk do të marrin pjesë në seancën dëgjimore në Kongres si pjesë e hetimeve kundër tij. Lajmin e bëri të ditur Shtëpia e Bardhë, duke e arsyetuar vendimin me, siç u ...

Trump përballet me afate kohore para Kongresit lidhur me hetimet

Evropaelire - 01.12.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është përballur me dy afate kohore të dielën në Kongres në lidhje me hetimet ndaj tij, derisa demokratët kanë zhvendosur fokusin në gjetjen e fakteve lidhur me akuzat e mundshme ndaj Trumpit për ...

Trump përballet me afate kohore para Kongresit lidhur me hetimet

Alsat - 01.12.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është përballur me dy afate kohore të dielën në Kongres në lidhje me hetimet ndaj tij, derisa demokratët kanë zhvendosur fokusin në gjetjen e fakteve lidhur me akuzat e mundshme ndaj Trumpit për ...

Trump përballet me afate kohore para Kongresit lidhur me hetimet

Lajmi.net - 01.12.2019

Komiteti Gjyqësor i udhëhequr nga demokratët në Dhomën e Përfaqësuesve, që merret me procedurat për shkarkim të presidentit të shtetit, i ka dhënë afat Trumpit deri pasditën e së dielës, për të treguar nëse ai apo këshilltarët e tij ligjor do të ...

Trump përballet me afate kohore para Kongresit lidhur me hetimet

Insajderi - 01.12.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është përballur me dy afate kohore të dielën në Kongres në lidhje me hetimet ndaj tij, derisa demokratët kanë zhvendosur fokusin në gjetjen e fakteve lidhur me akuzat e mundshme ndaj Trumpit për ...

Trump përballet me afate kohore para Kongresit lidhur me hetimet

Botasot - 01.12.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është përballur me dy afate kohore të dielën në Kongres në lidhje me hetimet ndaj tij, derisa demokratët kanë zhvendosur fokusin në gjetjen e fakteve lidhur me akuzat e mundshme ndaj Trumpit për ...

Trump nuk do të marrë pjesë në seancat e procesit të shkarkimit

Insajderi - 02.12.2019

Në një letër dërguar Komitetit Gjyqësor të Dhomës së Përfaqësuesve, më 1 Dhjetor, këshilltari i Shtëpisë së Bardhë, Pat Cipollone, akuzoi panelin për një “mungesë të plotë të një procesi të rregullt dhe të drejtësisë themelore” në hetim.

Trump-i dhe avokatët e vet refuzojnë të marrin pjesë në seancën e hetimeve kundër tij

Botasot - 02.12.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe avokatët që e përfaqësojnë atë nuk do të marrin pjesë në seancën dëgjimore në Kongres si pjesë e hetimeve kundër tij. Lajmin e bëri të ditur Shtëpia e Bardhë, duke e arsyetuar vendimin me, siç u ...

Trump nuk do të marrë pjesë në seancat e procesit të shkarkimit

Portalb - 02.12.2019

Shtëpia e Bardhë tha se presidenti i SHBA-së, Donald Trump, dhe avokatët e tij nuk do të marrin pjesë në një seancë dëgjimore, këtë javë, në kuadër të procesit të shkarkimit të presidentit, i nisur në Dhomën e Përfaqësuesve të kontrolluar nga ...

Trump nuk do të marrë pjesë në seancat e shkarkimit

Ina - 02.12.2019

Në një letër dërguar Komitetit Gjyqësor të Dhomës së Përfaqësuesve, më 1 Dhjetor, këshilltari i Shtëpisë së Bardhë, Pat Cipollone, akuzoi panelin për një “mungesë të plotë të një procesi të rregullt dhe të drejtësisë themelore” në hetim.

Trump përballet me afate kohore para Kongresit lidhur me hetimet

Ina - 02.12.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është përballur me dy afate kohore të dielën në Kongres në lidhje me hetimet ndaj tij, derisa demokratët kanë zhvendosur fokusin në gjetjen e fakteve lidhur me akuzat e mundshme ndaj Trumpit për ...

Trump-i dhe avokatët e vet refuzojnë të marrin pjesë në seancën e hetimeve kundër tij

Zhurnal - 02.12.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe avokatët që e përfaqësojnë atë nuk do të marrin pjesë në seancën dëgjimore në Kongres si pjesë e hetimeve kundër tij. Lajmin e bëri të ditur Shtëpia e Bardhë, duke e arsyetuar vendimin me, siç u ...

Trump nuk do të marrë pjesë në seancat e procesit të shkarkimit

Koha.net - 02.12.2019

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, dhe avokatët e tij nuk do të marrin pjesë në një seancë dëgjimore, këtë javë, në kuadër të procesit të shkarkimit të presidentit, i nisur në Dhomën e Përfaqësuesve të kontrolluar nga demokratët, bënë të ditur ...

Zelensky mohon se ka bërë pazare me Trumpin

Botasot - 02.12.2019

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, mohoi se ka bërë pazare me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për të hetuar rivalin politik të Trumpit, Joe Biden. "Unë definitivisht nuk kam folur me presidentin amerikan në mënyrën e tillë ...

Presidenti i Ukrainës, Zelensky mohon se ka bërë pazare me Trumpin

BalkanWeb - 02.12.2019

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, mohoi se ka bërë pazare me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për të hetuar rivalin politik të Trumpit, Joe Biden. “Unë definitivisht nuk kam folur me presidentin amerikan në mënyrën e tillë ...

Zelensky mohon se ka bërë pazare me Trumpin

Gazeta Express - 02.12.2019

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, mohoi se ka bërë pazare me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për të hetuar rivalin politik të Trumpit, Joe Biden. “Unë definitivisht nuk kam folur me presidentin amerikan në mënyrën e tillë ...

Zelensky mohon se ka bërë pazare me Trumpin

Insajderi - 02.12.2019

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, mohoi se ka bërë pazare me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për të hetuar rivalin politik të Trumpit, Joe Biden. “Unë definitivisht nuk kam folur me presidentin amerikan në mënyrën e tillë ...

Zelensky mohon se ka bërë pazare me Trumpin

Zhurnal - 02.12.2019

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, mohoi se ka bërë pazare me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për të hetuar rivalin politik të Trumpit, Joe Biden. “Unë definitivisht nuk kam folur me presidentin amerikan në mënyrën e tillë ...

Zelensky mohon se ka bërë pazare me Trumpin

Alsat - 02.12.2019

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, mohoi se ka bërë pazare me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për të hetuar rivalin politik të Trumpit, Joe Biden. “Unë definitivisht nuk kam folur me presidentin amerikan në mënyrën e tillë ...

Zelensky mohon se ka bërë pazare me Trumpin

Portalb - 02.12.2019

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, mohoi se ka bërë pazare me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për të hetuar rivalin politik të Trumpit, Joe Biden. “Unë definitivisht nuk kam folur me presidentin amerikan në mënyrën e tillë ...

Zelensky mohon se ka bërë pazare me Trumpin

Telegrafi - 02.12.2019

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, mohoi se ka bërë pazare me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për të hetuar rivalin politik të Trumpit, Joe Biden. “Unë definitivisht nuk kam folur me presidentin amerikan në mënyrën e tillë ...

Shtëpia e Bardhë nuk do të marrë pjesë në dëgjesën e së mërkurës

Portalb - 02.12.2019

Shtëpia e Bardhë tha se nuk do të marrë pjesë në dëgjesën e së mërkurës para Komisionit Juridik të Dhomës së Përfaqësuesve, në kuadër të hetimeve për shkarkimin e presidentit, shkruan Zëri i Amerikës , transmeton Portalb.mk.

Zelensky mohon se ka bërë pazare me Trumpin

Flaka - 02.12.2019

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, mohoi se ka bërë pazare me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për të hetuar rivalin politik të Trumpit, Joe Biden. “Unë definitivisht nuk kam folur me presidentin amerikan në mënyrën e tillë ...

“Nuk dua të dukemi si lypsarë”

Botasot - 03.12.2019

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy tha në një intervistë të hënën se në telefonatën e 25 korrikut me Presidentin Donald Trump ai nuk foli nga pozita “më jep, të jap”. “Nuk bëj nga këto lloj gjërash. Nuk dua që të dukemi si lypsarë”, tha ai.

Ankohet Trump: Hetimi ndaj tij, në kohën e samitit të NATO-s

Ina - 03.12.2019

Presidenti Donald Trump u ankua se Komisioni i Dhomës së Përfaqësuesve për Çështjet Juridike do të zhvillojë një seancë hetimore që synon shkarkimin e tij, pikërisht në kohën që ai do të jetë duke marrë pjesë në një samit të NATO-s në Londër i cili ...