TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BE pranon simbolet e Palestinës, por jo edhe të Kosovës

Gazeta Express - 15.04.2019

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka takime të shpeshta me presidentin palestinez, Mahmoud Abbas. Takimet e Tusk dhe presidentit palestinez zhvillohen në prani të flamurit të BE’së dhe ...

“Zgjidhje dyshtetërore”, letra drejtuar BE-së: Refuzoni çdo marrëveshje të padrejtë për palestinezët

Top Channel - 15.04.2019

Ish-politikanë europianë të niveleve më të larta kanë dënuar politikën e njëanshme të administratës “Trump” në lidhje me çështjen izraelito-palestineze, teksa përmes një letre i kërkojnë Bashkimit ...

Figurat evropiane kundërshtojnë planin e Trumpit për konfliktin Izrael-Palestinë

Gazeta Express - 15.04.2019

Ish-politikanë me pozita të larta në Evropë e kanë dënuar politikën e njëanshme të presidentit amerikan për zgjidhjen e çështjes mes Izraelit dhe Palestinës.

Evropës i kërkohet ta hedhë poshtë planin amerikan për Lindjen e Mesme, po qe se ai është i padrejtë ndaj palestinezëve

Koha.net - 15.04.2019

Zyrtarë të lartë evropianë e kanë dënuar politikën e njëanshme të administratës Trump rreth konfliktit izraelito-palestinez, duke bërë thirrje përmes një letre në Evropë që të hidhet poshtë çfarëdo ...

Izraelitët arrestojnë 18 palestinezë, mes tyre edhe guvernatori i Kudsit

Medial - 14.04.2019

Forcat izraelite në Kudsin Lindor dhe Bregun Perëndimor, arrestuan të dielën 18 palestinezë, në mesin e të cilëve ndodhet edhe Adnan Ghaith, guvernatori i Kudsit pranë Qeverisë së Palestinës, ...

“Zgjidhje dyshtetërore”, letra drejtuar BE-së: Refuzoni çdo marrëveshje të padrejtë për palestinezët

Botasot - 15.04.2019

Ish-politikanë europianë të niveleve më të larta kanë dënuar politikën e njëanshme të administratës “Trump” në lidhje me çështjen izraelito-palestineze, teksa përmes një letre i kërkojnë Bashkimit ...

Evropës i kërkohet ta hedhë poshtë planin amerikan për Lindjen e Mesme, po qe se ai është i padrejtë ndaj palestinezëve

Alsat - 15.04.2019

Zyrtarë të lartë evropianë e kanë dënuar politikën e njëanshme të administratës Trump rreth konfliktit izraelito-palestinez, duke bërë thirrje përmes një letre në Evropë që të hidhet poshtë çfarëdo ...