TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pamjet e reja tregojnë më së miri reagimin e Simeones tek goli i Messit në derbin e La Ligas

Lajmi.net - 03.12.2019

U desh një gol i Leo Messit për të thyer Atletico Madridin, në paraqitjen më të mirë të këtij sezoni. Argjentinasi me një gol të bukur i dha fitoren Barcelonës në derbin e javës në La Liga. Dhe reagimi i Simeones, ishte emocionues.

Atletico bën një super transferim nga Serie A

Lajmi.net - 03.12.2019

Sipas ‘AS’, Atletico Madrid dëshirojnë të përforcojnë fazën e sulmit në janar, përcjell lajmi.net. Pas humbjes nga Barcelona në fundjavë, Atletico ka mbetur gjashtë pikë larg kreut në La Liga, me skuadrën e Diego Simeones që ka qenë jo e mirë në ...

Merkato e janarit, Atletico synon dy sulmuesit e Serie A

ABC News - 03.12.2019

Atletico MAdrid po kërkon për një bomber në merkaton e janarit, pasi Diego Costa dhe Alvaro Morata nuk janë në lartësinë e duhur. Këtë gjë e tregojnë dhe statistikat këtë sezon, pasi në 15 ndeshje në La Liga, Atletico ka shënuar vetëm 16 gola.

VIDEO/ Shikoni reagimin e Simeones pas golit të Messit

Syri.net - 03.12.2019

Diego Simeone nuk e fsheh admirimin që ka për Lionel Messin. Messi ishte autori i golit të vetëm në takimin që Barcelona zhvilloi të dielën në mbrëmje ndaj Atletico Madrid, duke i dhënë kështu tre pikët skuadrës së tij.

Atletico Madridi do të dënohet pasi tifozët e tyre “ia dëshiruan vdekjen” Griezmannit

Telegrafi - 03.12.2019

La Liga ka vendosur të ndëshkojë Atletico Madrid pasi tifozët tyre në ndeshje ndaj Barcelonës, ia dëshiruan vdekjen ish lojtarit të tyre Antoine Griezmann. Kore të panumërta kishte ndaj lojtarit francez me frazën ‘Griezmann vdis’ në takimin e fundit ...

Atletico synon Cavanin në janar

Koha.net - 03.12.2019

Sulmuesi uruguaian, Edinson Cavani, ka gjasa të mëdha që në afatin kalimtar të janarit të largohet nga PSG-ja, për të vazhduar karrierën në Spanjë, tek Atletico Madridi. E përditshmja “AS” ka shkruar të martën se Atletico po insiston në transferimin ...

Tifozët kënduan kore kundër Griezmann dhe Barcelonës| Atletico Madrid është në telashe të mëdha

Botasot - 03.12.2019

Delegatët ndeshjes Atletico Madrid – Barcelona tashmë kanë raportuar në Komitetin Ekzekutiv për koret kundër Griezmann në këtë ballafaqim. Skuadra e Atletico Madridit mund të jetë në telshase të mëdha për shkak të sjelljes së turpshme të tifozëve të ...

Piatek e Belotti në radarin e gjigantit spanjoll

Koha.net - 03.12.2019

Atletico Madrid raportohet se është duke shikuar nga afër dy sulmuesit në Serie A, atë të Milanit, Krzysztof Piatek dhe atë të Torinos, Andrea Belotti. Pas largimit nga Antione Griezmannit drejt Barcelonës në verë, Atletico ka pasur vështirësi në ...

Cavani thuhet se e do kalimin te Atletico Madridi

Telegrafi - 03.12.2019

Atletico Madridi po shpreson që ta transferojë Edinson Cavanin nga Paris-Saint Germaini në afatin e janarit. Mundo Deportivo raporton se sulmuesi uruguaian do të transferohet te Los Rojiblancos në afatin e dimrit, vetëm nëse Diego Costa largohet nga ...

Atletico Madrid insiston për një sulmues, dy alternativa nga Serie A për Simeonen

ABC News - 03.12.2019

Sulmi i Atletico Madrid nuk po prodhon gola dhe Diego Simeone i ka kërkuar drejtuesve t’i sjellin një goleador në janar. Rodrigo i Valencias dhe Edinson Cavani janë ndër dy dëshirat kryesore, por ardhja e tyre te “Colchoneros” është e vështirë.

Reagimi i çuditshëm i trajnerit të Atleticos pasi Messi shënoi golin e fitores në derbi

Zeri - 03.12.2019

Lionel Messi tregoi sërish klasin e tij, duke vendosur fatin e derbit kundër Atletico Madridit me një gol të bukur në fitoren 0:1 në ‘Wanda Metropolitano’, duke e rrëzuar Real Madridin nga vendi i parë në La Liga.

Simeone është unik, çfarë reagimi pas golit të Messit!(Video)

SuperSport - 02.12.2019

Reagim vërtet epik ai Diego Simeones pas golit që realizoi Lionel Messi në supersfidën ndaj Atleticos së Madridit të dielën në mbrëmje, gol që i dha tre pikët blaugranave. Pasi u bëri thirrje lojtarëve për të ndalur Messin me të gjitha mënyrat e ...

Tifozët e Atleticos e gjuajtën me çadër Messin

Gazeta Express - 02.12.2019

Tifozët e Atletico Madridit e kanë shprehur urrejtjen ndaj Lionel Messit në një mënyrë mjaft të vrazhdë. Pas golit të shënuar nga ylli argjentinas i Barcelonës mbrëmë, një tifoz e ka gjuajtur atë nga tribuna me çadër Antonie Griezmann ishte njeriu ...

Tranzicioni i rrezikshëm i Atletico Madridit

Telegrafi - 02.12.2019

Diego Simeone e kishte paralajmëruar në ndeshjet e para-sezonit se ai do të përballet me sfidën e tij më të madhe në Atletico Madrid këtë vit. Ai bëri thirrje për durim pasi skuadra ishte ndryshuar shumë gjatë gjithë verës.

Messi, avantazhi i Barçës, Argjentinasi ka shënuar 9 gola në 7 ndeshje

RTSH - 02.12.2019

Pak javë para El Clasicos, figura e Messit po shfaqet me gjigante se kurrë, si një kërcënim për çdo skuadër kundërshtare. Argjentinasi ka shënuar në 7 ndeshjet e fundit të La Ligës 9 gola, dhe këto shifra i bashkohen lojës së mrekullueshme që ai po ...

Messi ia siguron Barcës tre pikë kundër Atleticos (VIDEO)

Ina - 02.12.2019

Lionel Messi ka arritur që ta nxjerrë me faqe të bardhë Barcelonën nga derbi me Atletico Madridin. Messi arriti të shënoi në minutën e 86-të duke ia siguruar tre pikë Barcës në javën e 15-të të La ...

Legjenda e Real Madridit, Casillas e quan Messin më të mirin në histori të futbollit

Gazeta Express - 02.12.2019

Ish-portieri legjendar i Real Madridit dhe Spanjës, Iker Casillas, e ka quajtur Lionel Messin si lojtarin më të mirë në histori të futbollit, një natë para ndarjes së çmimit për lojtarin më të mirë në botë të këtij viti, Topi i Artë.

Tifozët e Atletico Madridit bëjnë gjestin e rëndë ndaj Griezmann

Albeu.com - 02.12.2019

Antoine Griezmann nuk ishte fare i mirëpritur në Wanda Metropolitano në ndeshjen Atletico Madrid-Barcelona. Griezmann u vërshëllye gjatë gjithë ndeshjes teksa tifozët e Atletico Madridit nuk ia kanë falur kalimin te Barcelona Megjithatë, mediat ...

Simeone: Jemi në tranzicion, duhet të kemi durim. Messi? Çfarë realizimi

ABC News - 02.12.2019

Atletico Madrid luajti shumë mirë, krijoi shumë raste për gol, por humbi ndeshjen pas një magjie të Leo Messit. Diego Simeone kapet me fatin në prononcimin e dhënë pas ndeshjes, teksa thekson se djemtë e tij duhet të kuptojnë diçka.

Valverde: Messi është gjithmonë një përparësi në ndeshjet e vështira

Gazeta Express - 02.12.2019

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka thënë se Lionel Messi është gjithmonë një përparësi e madhe në ndeshjet e vështira, pasi argjentinasi e shënoi golin e fitores së Barçës kundër Atletico Madridit.

Fitorja ndaj Atleticos mund të jetë kyçe për titullin

Zeri - 02.12.2019

Mbrojtësi i Barcelonës, Sergi Roberto thotë se fitorja e skuadrës së tij 1:0 në udhëtim te Atletico Madridi të dielën mund të jetë një moment kyç në garën për titullin në La Liga. Klubi katalunas shënoi një fitore dramatike në momentet e fundit të ...

Tifozët e Atletico Madridit me baner thumbues ndaj Griezmannit

Telegrafi - 01.12.2019

Tifozët e Atletico Madridit e kanë pritur jo edhe aq mirë Antoine Griezmannin në derbin që e zhvilluan Atletico Madridi dhe Barcelona në javën e 15-të në La Liga. Golin e vetëm në këtë takim e shënoi Lionel Messi në minutën e 86-të, për t’i marrë ...

VIDEO/ Barça thyen Atl Madrid në “Wanda Metropolitana”, Messi hero

Java News - 02.12.2019

Barcelona ka rimarr kreun e La Ligas duke mundur në transfertë Atletico Madridin me rezultatin minimal 0-1. Lionel Messi pushtoi “teatrin” e futbollit “Wanda Metropolitana”, në ndeshjen më të rëndësishme të javës në kampionatin spanjoll.

Messi ia siguron fitoren Barçës me një gol në minutën e 86-të, rrëmben kreun në La Liga

Tetova Sot - 02.12.2019

Messi është shfaqur në skenë për t’ia dhuruar tri pikë të arta Barcelonës. Barça ka rimarr kreun në La Liga me 31 pikë të grumbulluara, aq sa Real Madridi. Barcelona e ka mposhtur 1-0 Atletico Madridin midis ‘Wanda Metropolitano’.

Valverde: Messi është gjithmonë një përparësi në ndeshjet e vështira

Zhurnal - 02.12.2019

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka thënë se Lionel Messi është gjithmonë një përparësi e madhe në ndeshjet e vështira, pasi argjentinasi e shënoi golin e fitores së Barçës kundër Atletico Madridit.

Valverde elozhe Messit: Eshtë gjithmonë një përparësi në ndeshjet e vështira

Albeu.com - 02.12.2019

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde , ka thënë se Lionel Messi është gjithmonë një përparësi e madhe në ndeshjet e vështira , pasi argjentinasi e shënoi golin e fitores së Barçës kundër Atletico Madridit.

Për legjendën e Realit, Messi është më i miri në historinë e futbollit

Albeu.com - 02.12.2019

Ish-portieri legjendar i Real Madridit dhe Spanjës, Iker Casillas , e ka quajtur Lionel Messin si lojtarin më të mirë në histori të futbollit, një natë para ndarjes së çmimit për lojtarin më të mirë në botë të këtij viti, Topi i Artë.

Simeone: Jemi në tranzicion, duhet të kemi durim

Albeu.com - 02.12.2019

Atletico Madrid luajti shumë mirë, krijoi shumë raste për gol, por humbi ndeshjen pas një magjie të Leo Messit. Diego Simeone kapet me fatin në prononcimin e dhënë pas ndeshjes , teksa thekson se djemtë e tij duhet të kuptojnë diçka.

Tranzicioni i rrezikshëm i Atletico Madridit

Albeu.com - 02.12.2019

Diego Simeone e kishte paralajmëruar në ndeshjet e para-sezonit se ai do të përballet me sfidën e tij më të madhe në Atletico Madrid këtë vit. Ai bëri thirrje për durim pasi skuadra ishte ndryshuar shumë gjatë gjithë verës.

Shikoni si reagon Simeone pas golit të Messit (VIDEO)

Albeu.com - 02.12.2019

Reagim vërtet epik ai Diego Simeones pas golit që realizoi Lionel Messi në supersfidën ndaj Atleticos së Madridit të dielën në mbrëmje, gol që i dha tre pikët blaugranave. Pasi u bëri thirrje lojtarëve për të ndalur Messin me të gjitha mënyrat e ...

Simeone është unik, çfarë reagimi pas golit të bukur të Messit

Gazeta Express - 02.12.2019

Reagim vërtet epik ai Diego Simeones pas golit që realizoi Lionel Messi në supersfidën ndaj Atletico Madridit të dielën në mbrëmje, gol që i dha tre pikët blaugranave. Pasi u bëri thirrje lojtarëve për të ndalur Messin me të gjitha mënyrat e ...

Atletico Madrid insiston për një sulmues

Albeu.com - 03.12.2019

Sulmi i Atletico Madrid nuk po prodhon gola dhe Diego Simeone i ka kërkuar drejtuesve t’i sjellin një goleador në janar. Rodrigo i Valencias dhe Edinson Cavani janë ndër dy dëshirat kryesore, por ardhja e tyre te “Colchoneros” është e vështirë.