TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Blerim Latifi bëhet engjëll – Tregon kuptimin e numrit të tij si kandidat për deputet

Botasot - 11.09.2019

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës [PDK) dhe profesori i filozofisë në UP, Blerim Latifi, ka bërë një status në Facebook në lidhje me numrin të cilin e ka në këtë fushatë.

Latif Gashi tregon pse nuk kandidon në këto zgjedhje

Lajmi.net - 11.09.2019

Gashi përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se kjo është bërë me kërkesë të tij ndaj të parit të kësaj partie, Kadri Veseli. “Tani kur u publikua lista e PDK-së për deputetë, pata ...

Ish-deputeti i PDK-së tregon pse nuk kandidon në këto zgjedhje

Gazeta Express - 11.09.2019

Ish-deputeti i PDK’së dhe i dënuari për krime lufte, Latif Gashi, ka thënë se ai nuk do të garojë përsëri për deputet, me kërkesë të tij ndaj Kryetarit Kadri Veseli.

Gashi: Veseli takoi futbollistët e Kosovës për t’i motivuar, s’bëhet fjalë për fushatë

Telegrafi - 10.09.2019

Ministri në detyrë i Sportit dhe kandidati për deputetë nga PDK-ja, Kujtim Gashi ka mohuar që Kadri Veselit ë ketë përdorur përfaqësuesen e Kosovës në futboll për fushatë elektorale.

Latif Gashi tregon arsyen se pse s’është në garë për deputet në zgjedhjet e 6 tetorit

Zeri - 10.09.2019

Ish-deputeti i PDK-së Latif Gashi, përmes një shkrimi të publikuar në llogarinë Facebook ka njoftuar opinionin se s’do të jetë kandidat për deputetë në zgjedhjet e 6 tetorit.

​Veseli: Qeveria ime do të përbëhet nga vajza e djem të rinj, profesionistë dhe pa aktakuza

Lajmi.net - 10.09.2019

Kosovapress: Z. Veseli pse nuk e publikuat listën për deputetë në ditën kur i publikuan edhe subjektet tjera por dy ditë më vonë? Veseli: Lista e kandidatëve të Partisë Demokratike të Kosovës për ...

Veseli: Do t’u krijojmë më shumë mundësi dhe hapësirë të rinjve

Lajmi.net - 10.09.2019

Veseli ka thënë se PDK-ja do të investojë në ndërmarrësit e rinj premtues dhe do t’u krijojë edhe më shumë mundësi e hapësirë të rinjve për ta ndërtuar të ardhmen e tyre.

Veseli: Qeveria ime do të përbëhet nga vajza e djem të rinj, profesionistë dhe pa aktakuza

Telegrafi - 10.09.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se lista e kandidatëve të Partisë Demokratike të Kosovës për deputetë është më e mira dhe i përfaqëson denjësisht qytetarët e Kosovës.

Veseli premton një qeveri të tij nga vajza e djem të rinj, profesionistë dhe pa aktakuza

Koha.net - 10.09.2019

Të fundit që publikuan listën e kandidatëve për deputetë, që do të garojnë më 6 tetor, ishte Partia Demokratike e Kosovës, vonesa që shkaktoi thashetheme të ndryshme.

Veseli: Qeveria ime do të përbëhet nga vajza e djem të rinj, profesionistë dhe pa aktakuza

Botasot - 10.09.2019

Z. Veseli pse nuk e publikuat listën për deputetë në ditën kur i publikuan edhe subjektet tjera por dy ditë më vonë? Veseli: Lista e kandidatëve të Partisë Demokratike të Kosovës për deputetë është ...

Veseli: Qeveria ime do të përbëhet nga vajza e djem të rinj, profesionistë dhe pa aktakuza

Zeri - 10.09.2019

Kandidati i PDK-së për kryeministër të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se lista e kandidatëve për deputetë e partisë që drejton ai përfaqëson denjësisht qytetarët e Kosovës.

PDK-së i bashkohen edhe dy profesionistë të rinj, Veseli thotë se do ta ndërtojnë Kosovën

Lajmi.net - 09.09.2019

Me këtë rast, përmes një njoftimi në Facebook, kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se me profesionistë të shumtë që çdo ditë po i bashkohen këtij subjekti, do ta ndërtojnë Kosovën duke bërë që ...

Kadri Veseli relaksohet me të rinj pas Konventës së djeshme, me të Migjeni e Eliza

Lajmi.net - 09.09.2019

Veseli ishte i shoqëruar në këtë takim nga kandidatja për deputete, Eliza Hoxha si dhe nga kandidati për deputet, Migjen Kelmendi. Nga ajo që dëgjohej në komunikimi ndërmjet Veselit dhe të rinjve ...

Veseli: Lista e PDK-së, fituese dhe reformatore

Lajmi.net - 09.09.2019

Veseli ka deklaruar se lista e PDK-së me kandidatë për deputetë do t’i fitojë zgjedhjet dhe do ta luftojë korrupsionin, përcjell lajmi.net. Postimi i plotë: Jam shumë krenar me Partinë Demokratike të ...

Garës për deputetë nga PDK-ja, do t’i hyjnë kandidatë të dënuar e të akuzuar

Koha.net - 09.09.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, nuk ka përfillur zotimin që ai e ka bërë për listë të pastër të kandidatëve për deputetë të Kosovës.

Muhaxhiri: Veseli ka fituar betejën e parë, por ka shumë të tjera deri te ndryshimi i PDK-së

Botasot - 10.09.2019

Analisti politik, Artan Muhaxhiri, ka thënë për listën e PDK-së të zgjedhjeve e 6 tetorit se sikur dikush thoshte se Eliza Hoxha ose Valon Murati do të ishin aty para Xhavit Haltit do të dukej e ...

Haradinaj akuzon Veselin dhe PDK’në për mbështetje të ideve të Thaçit

Gazeta Express - 09.09.2019

Kreu në detyrë i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, ka thënë se partneri i tij në qeveri, Kadri Veseli i PDK-së, e ka nxjerrë në pozitë të keqe. Kjo për shkak të pozicionimit të Veselit për taksën, të ...

Haradinaj akuzon Veselin dhe PDK-në për mbështetje të ideve të Thaçit

Botasot - 09.09.2019

Kreu në detyrë i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, ka thënë se partneri i tij në qeveri, Kadri Veseli i PDK-së, e ka nxjerrë në pozitë të keqe. Kjo për shkak të pozicionimit të Veselit për taksën, të ...

Latifi thotë se lista e PDK’së nuk ka njerëz që kanë probleme me ligjin

Gazeta Express - 09.09.2019

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’ë, Blerim Latifi, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka thënë se Rrustem Mustafa – Remi dhe Xhavit Haliti me të drejtë meritojnë të jenë pjesë e listës së ...

Sonte në Pressing flasin Lutfi Haziri, Blerim Latifi dhe Ardian Gjini

Gazeta Express - 09.09.2019

Sonte në emisionin Pressing në T7, prej orës 20:30 flasin Lutfi Haziri nga LDK’ja, Blerim Latifi nga PDK’ja dhe Ardian Gjini nga AAK’ja. Me përfaqësuesit e tri partive do të analizohen listat ...

Cili është qëndrimi i PDK-së për dialogun me Serbinë?

Zeri - 09.09.2019

Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Blerim Latifi ka folur rreth raportit të presidentit Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veselit pas zgjedhjeve.

Këshilltari i Veselit: Haradinaj ishte i çekuilbruar, u lodh herët

Gazeta Express - 09.09.2019

Këshilltar i Kadri Veselit, që është kandidat i PDK’së për deputet, Blerim Latifi, e ka analizuar në emisionin Pressing të T7, kandidatin e AAK’së për kryeministër, Ramush Haradinajn.

Veseli shprehet krenar me listën e PDK-së, ku janë edhe dy të akuzuar

Koha.net - 09.09.2019

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, është shprehur krenar me Partinë Demokratike të Kosovës, që, siç ka thënë, po ia ofron vendit njerëzit më të zotë, ata që bartin sukseset e së kaluarës dhe të rinjtë që ...

Latifi flet për raportin Thaçi – Veseli dhe qëndrimet e PDK’së rreth dialogut

Gazeta Express - 09.09.2019

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Blerim Latifi, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka folur rreth raportit të presidentit Thaçi dhe kreut të PDK’së, Kadri Veselit pas zgjedhjeve.

Latifi i PDK’së: Kurti s’ka qëndrim të qartë rreth shtetit të Kosovës, s’mund të bëhet kryeministër

Gazeta Express - 09.09.2019

Kandidati për deputet të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerim Latifi, ka hedhur akuza në drejtim të kandidatit për kryeministër të vendit, Albin Kurti.

Latifi i PDK-së: Kurti s’ka qëndrim të qartë rreth shtetit të Kosovës, s’mund të bëhet kryeministër

Zeri - 09.09.2019

Kandidati për deputet të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerim Latifi, ka hedhur akuza në drejtim të kandidatit për kryeministër të vendit, Albin Kurti.

Kadri Veseli: Kosovës i ofrova njerëzit më të zotë e më të pakorruptuar për të qeverisur

Botasot - 09.09.2019

Kryetari i PDK-së, njëherit dhe kandidati për kryeministër, Kadri Veseli nëpërmjet një postimi ka deklaruar që është krenar me Partinë Demokratike të Kosovës që po ia ofron vendit njerëzit më të ...

Kandidati i PDK’së për deputet: Secili që ka bërë krim do përgjigjet para ligjit

Gazeta Express - 09.09.2019

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Blerim Latifi, është i ftuar në emisionin Pressing Zgjedhor në T7. Latifi ndër të tjera në këtë emision ka folur edhe për sistemin gjqyësor në vendin tonë.

Veseli thotë se lista e PDK-së do të jetë fituese në zgjedhjet e tetorit

Telegrafi - 09.09.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se lista e PDK-së për deputetë do të jetë fituese në zgjedhjet e tetorit. Ai ka thënë se është shumë krenar me PDK-në, që sipas tij, ...

Kandidati i PDK-së për deputet: Secili që ka bërë krim do përgjigjet para ligjit

Botasot - 09.09.2019

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Blerim Latifi, ndër të tjera në këtë emision ka folur edhe për sistemin gjqyësor në vendin tonë. Latifi thotë se kur PDK të marrë postin e kryeministrit ...

Veseli: Lista jonë është fituese, do t'i mbajë të rinjtë në Kosovë

Zeri - 09.09.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se është shumë krenar që ky subjekt politik po ia ofron vendit njerëzit më të zotë. Sipas tij, lista e PDK-së për deputetëve është ...

Haradinaj akuzon Veselin për përkrahje të idesë për shkëmbim territoresh

Koha.net - 09.09.2019

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka akuzuar ish-partnerin e koalicionit qeverisës, Kadri Veselin, për përkrahje idesë për shkëmbim të territoreve.

Ish-deputeti i PDK-së tregon pse nuk kandidon në këto zgjedhje

Zeri - 11.09.2019

Ish-deputeti i PDK’së dhe i dënuari për krime lufte, Latif Gashi, ka thënë se ai nuk do të garojë përsëri për deputet, me kërkesë të tij ndaj Kryetarit Kadri Veseli.

“Lata”: I kërkova Kadri Veselit të mos më fusë në listë

Botasot - 10.09.2019

Ish-deputeti i PDK-së Latif Gashi, përmes një shkrimi të publikuar në llogarinë Facebook ka njoftuar opinionin se s’do të jetë kandidat për deputetë në zgjedhjet e 6 tetorit.

“Lata”: I kërkova Kadri Veselit të mos më fusë në listë

Gazeta Express - 10.09.2019

Ish-deputeti i PDK-së Latif Gashi, përmes një shkrimi të publikuar në llogarinë Facebook ka njoftuar opinionin se s’do të jetë kandidat për deputetë në zgjedhjet e 6 tetorit.

Latifi flet për raportin Thaçi – Veseli dhe qëndrimet e PDK’së rreth dialogut

Botasot - 09.09.2019

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Blerim Latifi, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka folur rreth raportit të presidentit Thaçi dhe kreut të PDK’së, Kadri Veselit pas zgjedhjeve.

Goditje e rëndë për Haradinajn: U lodh herët, ishte i çekuilbruar

Botasot - 09.09.2019

Këshilltar i Kadri Veselit, që është kandidat i PDK’së për deputet, Blerim Latifi, e ka analizuar në emisionin Pressing të T7, kandidatin e AAK’së për kryeministër, Ramush Haradinajn.

Latifi i PDK-së: Kurti s’ka qëndrim të qartë rreth shtetit të Kosovës, s’mund të bëhet kryeministër

Lajmi.net - 09.09.2019

Latifi ka thënë në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, se kreu i Lëvizjes Vetëvendosje “sot s’ka qëndrim të qartë rreth shtetit të Kosovës, rreth identitetit të shtetit të Kosovës”.

Haradinaj: Veselin për përkrahje të idesë për shkëmbim territoresh

Botasot - 09.09.2019

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka akuzuar ish-partnerin e koalicionit qeverisës, Kadri Veselin, për përkrahje idesë për shkëmbim të territoreve.