TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rrëfimi i australianit që e kuptoi se ishte kosovar

Gazeta Express - 14.08.2019

Josiah Cameroon e ktheu mbiemrin e të parëve, u bë Josiah Shala. Të parët e tij migruan në Australi në vitet e 50-ta. Gjyshi humbi jetën në një aksident në vendin e punës, gjyshja përfundoi në ...

Njihuni me australianin që zbuloi befasisht se është shqiptar

Botasot - 13.08.2019

Një 29-vjeçar nga Australia ka rrëfyer historinë e tij prekëse sesi kuptoi që në fakt ka prejardhje shqiptare dhe nuk është australian. Të parët e Josiha Cameroon kishin migruar në Australi në vitet ...

Rrëfimi i jashtëzakonshëm i australianit që e kuptoi se ishte kosovar

Lajmi.net - 14.08.2019

Gjyshi humbi jetën në një aksident në vendin e punës, gjyshja përfundoi në psikiatri, më pas katër fëmijët e vegjël u birësuan nga familje australiane ku edhe u rriten dhe krijuan familje.

Njihuni me australianin që zbuloi befasisht se është shqiptar (VIDEO)

Portalb - 13.08.2019

Një 29-vjeçar nga Australia ka rrëfyer historinë e tij prekëse sesi kuptoi që në fakt ka prejardhje shqiptare dhe nuk është australian, shkruan Botasot.