TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Akuzat e PD ndaj kryebashkiakut Mark Babani, vjen reagimi i revoltuar i kreut të PS: Herët a vonë akuzat pa prova bien!

SOT - 11.09.2019

Pas akuzave të ngritura nga Partia Demokratike, ndaj kryetarit të Bashkisë së Vaut të Dëjës, ka ardhur edhe një reagim nga kryetari i Partisë Socialiste në Vaun e Dejës, Kristian Shkreli.

Denoncimi i PD-së, Prokuroria e Përgjithshme nis verifikimet për kryebashkiakun Mark Babani

SOT - 11.09.2019

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur verifikimin e kryebashkiakut të Vaut të Dejës, Mark Babani në bazë të ligjit për dekriminalizimin. Drejtoria e dekriminalizimit pritet të njoftojë kryebashkiakun ...

PD godet tjetër kryetar bashkie, hedh dyshime mbi të shkuarën e Mark Babanit në Vaun e Dejës, kërkesë prokurorisë të ...

SOT - 11.09.2019

Pas Valdrin Pjetrit dhe Agim Kajmakut, Partia Demokratike ka vendosur në “shënjestër” një tjetër kryebashkiak nga radhët e Partisë Socialiste. Mark Babani, kryebashkiaku i Vaut të Dejës, i emëruar ...

Kryebashkiaku i Vaut të Dejës mohon akuzat, Babani:Nëse arrijnë të më gjejnë një gjobë, do ju kem borxhin më të madh

SOT - 11.09.2019

Kryebashkiaku i Vaut të Dejës, Mark Babani është emri i tretë i ardhur nga radhët e Partisë Socialiste, që akuzohet nga Partia Demokratike për të shkuar kriminale dhe mosdeklarim të saktë në ...

PD kërkon verifikimin e figurës së kryebashkiakut të Vaut Dejës

VOA - 10.09.2019

Partia Demokratike i kërkoi të martën prokurorisë verifikimin e figurës së kryetarit të Bashkisë Vau Dejës, Mark Babani, për të cilin ajo ka dyshime se ka fshehur të shkuarën kriminale.

PD e akuzon se fshehu dënimet, Babani flet për “Zërin e Amerikës”: Akuzat janë të qëllimshme, janë bërë nga njerëz të ...

Gazeta Tema - 10.09.2019

Partia Demokratike e opozitës i kërkoi sot prokurorisë të kryejë verifikime për deklarime të rreme në formularin e dekriminalizimit në lidhje me të kaluarën penale të drejtuesit socialist të bashkisë ...

PD nuk heq dorë nga Mark Babani, Bardhi: Kemi prova, së shpejti dalin emra të tjerë të inkriminuar

BalkanWeb - 10.09.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi garantoi opinionin publik se do të bëjë transparencë të plotë për rastin e kandidatit të Edi Ramës për bashkinë e Vaut të Dejës, Mark Babani.

PD i përgjigjet kryebashkiakut të PS: Ndoshta s’ke asnjë gjobë në jetën tënde, por ne të akuzojmë për krime penale

Gazeta Express - 10.09.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, tha se qëndrimi i Mark Babanit, kreut të Bashkisë së Vaut të Dejës, i cili refuzon akuzat e PD, po vepron njëlloj si me kandidatët e ...

Babani i përgjigjet PD: Nuk kam qenë i dënuar në asnjë vend në Evropë

ABC News - 10.09.2019

Kryetari i Bashkisë së Vaut të Dejës ka përgënjeshtruar akuzat e ngritura nga Partia Demokratike se ka qenë i dënuar në Itali dhe në Maqedoninë e Veriut.

PD nuk heq dorë nga Mark Babani, Bardhi: Kemi prova, së shpejti dalin emra të tjerë të inkriminuar

Medial - 10.09.2019

Burimi: https://www.balkanweb.com/ ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

Mark Babani: Akuzat e PD shpifje e të turpshme! Gati të përballem më këdo

Medial - 10.09.2019

Burimi: ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

Kryetari i komunës në Shqipëri ka qenë i dënuar në Maqedoni

Flaka - 10.09.2019

Partia Demokratike i kërkoi Prokurorisë verifikimin e Mark Babanit të Bashkisë së Vaut të Dejës, pasi dyshohet se ai ka fshehur ndalime, denime dhe dëbime nga Italia dhe Maqedonia e Veriut.

PD "djeg" kryebashkiakun e tretë të Ramës? Dalin dokumentet e dënimit në Itali (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.09.2019

Pas Valdrin Pjetrit dhe Agim Kajmakut, PD ka shënjestruar sot një tjetër kryebashkiak të Partisë Socialiste duke publikuar të dhëna, të cilat sipas demokratëve konfirmojnë se ai është dënuar dhe ...

U akuzua nga PD se ka qenë i dënuar, reagon ‘flakë për flakë’ Mark Babani: E vërteta e emrit, as 24 orë burg nuk…

SOT - 10.09.2019

Ka folur për herë të parë pas akuzave të PD kryetari i Bashkisë së Vaut të Dejës Mark Babani, në një lidhje telefonike me Ora News, nga ku ka shpjeguar se nuk ka në asnjë vend të Evropës asnjë gjobë, ...

“I dënuar në Itali dhe Maqedoni”, PD kërkesë urgjente Prokurorisë: Ky është kryebashkiaku i majtë me tre emra. Ka ...

SOT - 10.09.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i vuri në dispozicion prokurorisë të gjithë informacionin që disponon Partia Demokratike për kryebashkiakun e tretë, që rezulton me të kaluar kriminale.

PD akuzë, tjetër kryebashkiak me probleme. Mark Babani u arrestua në Itali

Top Channel - 10.09.2019

Partia Demokratike ka kërkuar nga Prokuroria verifikimin e një tjetër kryebashkiaku të Partisë Socialiste. Bëhet fjalë për Mark Babanin, kryetar i Bashkisë së Vaut të Dejës, pasi dyshohet se ai ka ...

I treti i denoncuar nga PD dhe saga e zgjedhjeve të Vaut të Dejës

Top Channel - 10.09.2019

Mark Babani, është kryebashkiaku i zgjedhur në Bashkinë e Vaut të Dejës. Kjo bashki e drejtuar historikisht nga të djathtët, në zgjedhjet me nga një kandidat, kaloi majtas.

Edhe Mark Babani mohon akuzat: Jam i pastër, nuk kam marrë asnjë gjobë makine

Top Channel - 10.09.2019

Kryebashkiaku i Vaut të Dejës, Mark Babani ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike se ka qenë i dëbuar/dënuar në Itali dhe Maqedoninë e Veriut. “Jam i pastër”, deklaron kryebashkiaku socialist.

I dënuar në Itali! Babani reagon ndaj akuzave të demokratëve

Albeu.com - 10.09.2019

Kryetari i Bashkisë së Vaut të Dejës, Mark Babani , ka reaguarndaj akuzave të demokratëve sipas të cilëve ai ka qenë i dënuar dhe dëbuar nga Itali . “Jam përpjekur gjithë jetën time të ruaj traditën ...

Tiranë: PD publikon dyshimet se bashkiaku i Vaut të Dejës fshehu dënime e dëbime nga Italia dhe Maqedonia Veriore

VOA - 10.09.2019

Tiranë: Partia Demokratike e opozitës i kërkoi sot prokurorisë të kryejë verifikime për deklarime të rreme në formularin e dekriminalizimit në lidhje me të kaluarën penale të drejtuesit socialist të ...

Babani hedh poshtë akuzat e PD: Jam familjar dhe shqiptar model!

RTSH - 10.09.2019

Kryebashkiaku i Vaut të Dejës Mark Babani, ka hedhur poshtë dyshimet e PD në opozitë se ai ka patur probleme drejtësinë italiane. “Nuk kam qenë i dënuar , nuk i kam bërë 24 orë burg.

Kreu i bashkisë së Vaut të Dejës reagon pas akuzave të PD: Në 100 vite si familje, asnjë ditë burg

BalkanWeb - 10.09.2019

“Nuk kam pasur asnjë thirrje në polici. 100 vjet, që ne si familje nuk bëjmë asnjë ditë burg”. Kështu deklaroi kryebashkiaku i Vaut të Dejës, Mark Babani, i akuzuar sot nga PD se ka fshehur dy dënime ...

I treti në listë, PD: Kryebashkiaku socialist i Vaut të Dejës me 3 emra. I dënuar në Itali dhe Maqedoni?!

Gazeta Express - 10.09.2019

Pas kryebashkiakut të zgjedhur të Shkodrës, Valdrin Pjetri dhe atij të Vorës, Agim Kajmaku, Partia Demokratike kërkon hetim për socialistin e zgjedhur në krye të bashkisë së Vaut të Dejës, Mark ...

PD e akuzon për fshehje të dënimeve dhe për 3 identitete false, reagon kryebashkiaku socialist i Vaut të Dejës

Gazeta Express - 10.09.2019

Ka reaguar këtë të martë kryebashkiakut i Vaut të Dejës Mark Babani, i akuzuar nga Partia Demokratike si person i dënuar në Itali e Maqedoni dhe që ka mbajtur të paktën 3 identitete.

Kush është i 3-ti/ PD denoncon tjetër kryebashkiak të dënuar jashtë

Mapo - 10.09.2019

Partia Demokratike kërkoi sot të verifikohet figura e Mark Babanit, kryebashkiakut socialist të Vaut të Dejës. Ky është kryebashkiaku i tretë që denoncon PD-ja, brenda një harku të shkurtër kohor, ...

I dëbuar në dy shtete dhe me tre identitete, PD kërkon verifikim për një tjetër kryebashkiak

BalkanWeb - 10.09.2019

Partia Demokratike i kërkoi Prokurorisë verifikimin e Mark Babanit të Bashkisë së Vaut të Dejës, pasi dyshohet se ai ka fshehur ndalime, denime dhe dëbime nga Italia dhe Maqedonia e Veriut.

PD kërkon verifikim për kryebashkiakun tjetër

ABC News - 10.09.2019

Partia Demokratike i kërkoi Prokurorisë verifikimin e Mark Babanit të Bashkisë së Vaut të Dejës, pasi dyshohet se ai ka fshehur ndalime, dënime dhe dëbime nga Italia dhe Maqedonia e Veriut.

PD: Një tjetër zyrtar i lartë i PS probleme me drejtësinë

RTSH - 10.09.2019

PD e opozitës pretendon se një tjetër kryebashkiak socialist i dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit rezulton me probleme. Bëhet fjalë për Mark Babanin kryetar i Bashkisë së Vaut të Dejës.

Babani: Jam person i njohur, s’më gjejnë asnjë gjobë në makinë

Mapo - 10.09.2019

Partia Demokratike kërkoi sot zyrtarisht të hetohet nga prokuroria Mark Babani kryebashkiaku i ri i Vaut të Dejës. Sipas PD-së, Babani ka qenë i dënuar në Itali dhe Maqedoninë e Veriut si dhe ka ...

PD: Një tjetër zyrtar i lartë i PS probleme me drejtësinë

Medial - 10.09.2019

PD e opozitës pretendon se një tjetër kryebashkiak socialist i dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit rezulton me probleme. Bëhet fjalë për Mark Babanin kryetar i Bashkisë së Vaut të Dejës.

Kryebashkiaku socialist reagon pas akuzave të PD: S'kam bërë as 24 orë burg

Durres Lajm - 10.09.2019

"I dënuar në Itali e Maqedoni, ja 3 identitetet që përdorte", PD kërkon verifikim e një tjetër kryebashkiaku Kryetari i bashkisë së Vaut të Dejës, Mark Babani ka reaguar menjëherë pas akuzave të ...

"I dënuar në Itali e Maqedoni, ja 3 identitetet që përdorte", PD kërkon verifikim e një tjetër kryebashkiaku

Durres Lajm - 10.09.2019

Partia Demokratike i kërkoi Prokurorisë verifikimin e Mark Babanit të Bashkisë së Vaut të Dejës, pasi dyshohet se ai ka fshehur ndalime, denime dhe dëbime nga Italia dhe Maqedonia e Veriut.

Denoncohet një tjetër shok socialist për të kaluar kriminale

Respublica - 10.09.2019

Partia Demokratike i kërkoi Prokurorisë verifikimin e kryebashkiakut të Bashkisë së Vaut të Dejës, Mark Babani, pasi dyshohet se ai ka fshehur ndalime, denime dhe dëbime nga Italia dhe Maqedonia e ...

PD kërkon verifikimin e figurës së kryebashkiakut të Vaut Dejës

Telegrafi - 10.09.2019

Partia Demokratike i kërkoi të martën prokurorisë verifikimin e figurës së kryetarit të Bashkisë Vau Dejës, Mark Babani, për të cilin ajo ka dyshime se ka fshehur të shkuarën kriminale.

I treti i denoncuar nga PD dhe saga e zgjedhjeve të Vaut të Dejës

Botasot - 10.09.2019

Mark Babani, është kryebashkiaku i zgjedhur në Bashkinë e Vaut të Dejës. Kjo bashki e drejtuar historikisht nga të djathtët, në zgjedhjet me nga një kandidat, kaloi majtas.

PD akuzë, tjetër kryebashkiak me probleme. Mark Babani u arrestua në Itali

Botasot - 10.09.2019

Partia Demokratike ka kërkuar nga Prokuroria verifikimin e një tjetër kryebashkiaku të Partisë Socialiste. Bëhet fjalë për Mark Babanin, kryetar i Bashkisë së Vaut të Dejës, pasi dyshohet se ai ka ...