TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

E kritikuan pse iu referua vetes kosovare, Tayna bën reagimin epik

Lajmi.net - 14.08.2019

Së fundmi ka pasur reagime të shumta lidhur me faktin se Tayna i është referuar vetes si kosovare e jo shqiptare, shkruan lajmi.net. E gjithë kjo pas postimit që Rita Ora e ka bërë për suksesin e dy ...

Rita Ora, Tayna e Dafina i referohen vetes si ‘kosovare’, plas debati në rrjetet sociale

Gazeta Express - 14.08.2019

Një postim i Ritës ku ka shprehur përkrahre dhe admirim për artistet nga Kosova ka bërë që të debatohet mes shqiptarëve në rrjetet sociale. Një debat i zjarrtë lidhur me këtë ka nisur në Instagramin ...

Reagimi i Taynas pasi u kritikua se e quan veten ‘kosovare’

Gazeta Express - 14.08.2019

Në rrjetet sociale ka plasur debati mes shqiptarëve, pasi artistet nga Kosova po quajnë veten ‘kosovare’, pas postimit të Rita Orës. Aty po shkruhen komente si : “ Tash po i thoni vetes Kosovan Women ...

E kritikuan se vetëquhet "kosovare" jo "shqiptare, reagon Tayna (FOTO LAJM )

Albeu.com - 14.08.2019

Ditën e djeshme, Rita Ora mbështeti publikisht Taynën dhe Dafina Zeqirin, duke u shprehur se vajzat kosovare janë të papara. “Femrat kosovare duke bërë histori”, shkruante Tayna në komente dhe kjo ...

“Bye Bye” e Taynas dhe Dafinës prinë e para në Maqedoni dhe Zvicër

Zhurnal - 14.08.2019

Dafina Zeqiri dhe Tayna ka pak ditë që kanë publikuar duetin e shumëpërfolur. Dy artistet sollën këngën “Bye Bye”, në të cilën erdhën me lëvizje provokuese, ndërsa kënga po pëlqehet shumë në publik.

Tayna me 1 milion ndjekës: Ky vit ka qenë ëndrra më e bukur

Koha.net - 14.08.2019

Këngëtarja Tayna thotë se ka realizuar ëndrrën e saj për një vit, duke bërë 11 këngë derisa 1 milion ndjekës i ka në Instagram. Në rrjetet sociale ajo ka publikuar një foto, me ç’rast i ka ...

Rita Ora, krenare për Dafinën dhe Taynën

Mapo - 14.08.2019

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare Rita Ora ka shprehur edhe njëherë krenarinë që ndjen karshi vendlindjes së saj. Përmes një postimi në “Instagram”, ku duket një foto e Dafinës dhe Taynës, e ...

Rita Ora e mahnitur me këngën e Taynas dhe Dafina Zeqirit

Koha.net - 13.08.2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është shprehur e mahnitur me projektin “Bye Bye” të sjellë në fundjavë nga dy yjet e estradës kosovare, Tayna dhe Dafina Zeqiri.

Reagimi i Dafina Zeqirit pas fjalëve që Rita Ora tha për të dhe Taynën

Lajmi.net - 13.08.2019

Rita Ora ka ndarë me ndjekësit një fotografi, të shkëputur nga klipi i ri i Dafina Zeqirit dhe Taynës, shkruan lajmi.net. Pranë saj ajo i ka shkruar edhe disa fjalë.

"Vajzat kosovare janë të papara", Rita Ora mbështet publikisht Dafina Zeqirin dhe Tayna-n, zbuloni arsyen pse

SOT - 13.08.2019

Pas suksesit të këngës më të fundit nga Dafina Zeqiri dhe Tayna, artistja e njohur me famë ndërkombëtare, Rita Ora, nuk ka ngurruar t’i urojë vajzat në llogarinë e saj në rrjetet sociale.

Tayna i gëzohet suksesit 1 vjeçar: Ishte ëndrra më e bukur

Lajmi.net - 13.08.2019

Reperja Tayna karrierën muzikore e nisi me një sukses të jashtëzakonshëm, shkruan lajmi.net. E më pas nuk u ndal asnjëherë së punuari projekte të reja muzikore me të cilat edhe arriti t’i mbajë pranë ...

Rita Ora krenare me suksesin e këngëtareve kosovare, ka disa fjalë për Taynën e Dafinën

Lajmi.net - 13.08.2019

Rita Ora ka ndarë me ndjekësit jë fotografi, të shkëputur nga klipi i ri i Dafina Zeqirit dhe Taynës, shkruan lajmi.net. Këngëtarja përmes këtij postimi, ka thënë se ndihet krenare me vendin nga ...

‘Twerk’ në mes të skenës, Dafina dhe Tayna ‘çmendin’ publikun me këtë performancë

Lajmi.net - 13.08.2019

Dafina Zeqiri dhe Tayna ditë më parë publikuan duetin “Bye Bye”, i cili menjëherë është shndërruar në hit, shkruan lajmi.net. Mbrëmë, dy artistet kanë performuar bashkë në një skenë, duke dhuruar ...

Tayna ka një paralajmërim për ju djema, andaj kujdes

Zhurnal - 13.08.2019

E njohur si rep artisja më e mirë kosovare, e cila për një kohë të shkurtë u shndërrua në sensacion. Reperja kosovare Tayna, ka publikuar dy foto shumë të tërheqëse në Instagram ku ka vë në pah të ...

Rita Ora uron për këngën e tyre të re Dafinën dhe Taynën: Jam e lumtur për vendin prej nga vi

Telegrafi - 13.08.2019

Këngëtarja shqiptare me renome botërore, Rita Ora, duket se është shumë krenare me bashkëatdhetarët e saj. Ajo së fundmi ka shpërndarë në InstaStory projektin më të ri muzikor që dyshja Dafina Zeqiri ...

Rita Ora krenare me origjinën, përgëzon Taynën dhe Dafinën për këngën e re

Botasot - 13.08.2019

Këngëtarja e famshme shqiptare Rita Ora e cila po korrë suksese gjithandej nëpër botë me projektet e saj muzikore vazhdimisht është shprehur krenare me vendin e origjinës, pra me Kosovën dhe ...

Po përgatitet hiti i radhës, Tayna së shpejti në bashkëpunim me Azet

Botasot - 13.08.2019

Këngëtarja e njohur Tayna është parë tejet aktive këtë sezonë me publikimin e këngëve dhe me performancat e saj nëpër koncerte të ndryshme. Së fundmi reperja publikoi dy bashkëpunime mjaft të ...

Për një vit 11 këngë dhe një milion ndjekës në Instagram, Tayna: Ky vit ka qenë ëndrra më e bukur

Telegrafi - 13.08.2019

Reperja Tayna së fundmi ka shënuar një tjetër sukses. Ajo arriti shifrën e një milion ndjekësve në Instagram, falë sukseseve të shumta që arriti në vitin e parë të karrierës së saj.

Dafina Zeqiri dhe Tayna bëjnë ‘twerk’ provokues për publikun në mes të skenës

Telegrafi - 13.08.2019

Këngëtarja Dafina Zeqiri dhe reperja Tayna publikuan së fundmi bashkëpunimin e tyre më të ri, “Bye bye”. Kënga është pritur mirë nga publiku dhe në vetëm dy ditë ka grumbulluar mbi dy milionë klikime ...

Kënga e re e Taynas dhe Dafina Zeqirit nxit reagimin e Rita Orës

Gazeta Express - 13.08.2019

Dueti mes Taynas dhe Dafina Zeqirit ka marrë vëmendjen edhe të Rita Orës. Këngëtarja shqiptare me famë botërore ka promovuar dy artistet kosovare përmes llogarisë së saj në Instagram.

Rita Ora ka disa fjalë për këngën e re të Dafinës e Taynës

Zeri - 13.08.2019

Para pak ditësh dy reperet më të njohura kan publikuar këngën e tyre, e cila po pëlqehet shumë nga publiku, shkruan GazetaBlic. Këngë kjo e titulluar ‘Bye Bye’, e cila për dy ditë ka arritur të ...

Tayna numëron sukseset që arriti për një vit: Ka qenë ëndrra më e bukur

Zeri - 13.08.2019

Tayna çdo ditë po numëron suksese të reja. Tayna është artiste, e cila ka pak kohë që u ngjit në skenën muzikore, por sukseset për të nuk kanë të ndalur.

"Vajzat kosovare janë të papara", Rita Ora mbështet publikisht Taynan dhe Dafinën

Durres Lajm - 13.08.2019

Duket se bashkëpunimi i Taynës dhe Dafina Zeqirit, “Bye bye”, është kthyer në hitin e momentit. Vetë këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram një foto ...

Dafina dhe Tayna shkunden e tunden para publikut, performojnë për herë të parë bashkë

Gazeta Express - 13.08.2019

Ato para pak ditëve kanë publikuar bashkëpunimin ‘Bye Bye’. E mbrëmë Tayna dhe Dafina Zeqiri kanë performuar bashkë në një nga klubet e Kosovës. Vajzat kanë ndezuar atmosferën kur kanë kënduar këngën ...

‘Twerk i çmendur’ ai i Taynës dhe Dafina Zeqirit në publik, komentuesit : Degjenerim….

Tetova Sot - 13.08.2019

Ditën më parë Tayna dhe Dafina publikuan surprizë këngën “Bye Bye”. Bashkëpunimi i tyre i parë u pëlqye shumë nga publiku . Melodinë e kanë krijuar vetë dy vajzat ndërsa tekstin e ka shkruar Tayna.

Dy ditë, dy milionë, Taynën dhe Dafinën asgjë si ndal

Antpress - 13.08.2019

Dy prej artisteve më të kërkuara në vend, këtë herë erdhën në bashkëpunim. Rep-artistja Tayna dhe këngëtarja Dafina Zeqiri u bashkuan për të sjellur projektin ‘Bye Bye’, shkruan Indeksonline.

U kritikua se e quan veten kosovare, reagon këngëtarja e njohur

SOT - 14.08.2019

Në rrjetet sociale ka plasur debati mes shqiptarëve, pasi artistet nga Kosova po quajnë veten ‘kosovare’, pas postimit të Rita Orës. Aty po shkruhen komente si: “Tash po i thoni vetes Kosovan Ëomen ...

“Bye Bye” nga Tayna dhe Dafina, e para në këto shtete

Botasot - 14.08.2019

Dafina Zeqiri dhe Tayna ka pak ditë që kanë publikuar duetin e shumëpërfolur. Dy artistet sollën këngën “Bye Bye”, në të cilën erdhën me lëvizje provokuese, ndërsa kënga po pëlqehet shumë në publik.

‘Vajzat kosovare janë kaq të mira’,Rita Ora uron Dafinën dhe Tayna-n

BalkanWeb - 13.08.2019

Pas suksesit të këngës më të fundit nga Dafina Zeqiri dhe Tayna Rita Ora, nuk ka ngurruar t’i urojë vajzat me anë të një postimi në rrjetet sociale. Rita ka ndarë në ‘Instagram-in’ e saj një foto të ...

‘Twerk’ në mes të skenës, Dafina dhe Tayna ‘çmendin’ publikun me këtë performancë

Botasot - 13.08.2019

Dafina Zeqiri dhe Tayna ditë më parë publikuan duetin “Bye Bye”, i cili menjëherë është shndërruar në hit. Mbrëmë, dy artistet kanë performuar bashkë në një skenë, duke dhuruar performancë plot ...

Po përgatitet hiti i radhës, ja se me cilin këngëtar do të bashkëpunojë Tayna

Zhurnal - 14.08.2019

Këngëtarja e njohur Tayna është parë tejet aktive këtë sezonë me publikimin e këngëve dhe me performancat e saj nëpër koncerte të ndryshme. Së fundmi reperja publikoi dy bashkëpunime mjaft të ...

Tayna numëron sukseset që arriti për një vit: Ka qenë ëndrra më e bukur

Botasot - 13.08.2019

Tayna është artiste, e cila ka pak kohë që u ngjit në skenën muzikore, por sukseset për të nuk kanë të ndalur. Së fundi, përmes një postimi në Instagram reperja ka numëruar sukseset që i arriti për ...

"Vajzat kosovare janë të papara", Rita Ora mbështet publikisht Taynën dhe Dafinën (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.08.2019

Bashkëpunimi i Taynës dhe Dafina Zeqirit, “Bye bye”, është kthyer në hitin e momentit dhe po dëgjohet jo vetëm në Shqipëri, por edhe jashtë kufijve të saj.

Dy ditë, dy milionë, Taynën dhe Dafinën asgjë si ndal

Zhurnal - 13.08.2019

Dy prej artisteve më të kërkuara në vend, këtë herë erdhën në bashkëpunim. Rep-artistja Tayna dhe këngëtarja Dafina Zeqiri u bashkuan për të sjellur projektin ‘Bye Bye’, shkruan Indeksonline.

Reagimi i Taynas pasi u kritikua se e quan veten ‘kosovare’

Zhurnal - 15.08.2019

Në rrjetet sociale ka plasur debati mes shqiptarëve, pasi artistet nga Kosova po quajnë veten ‘kosovare’, pas postimit të Rita Orës. Aty po shkruhen komente si : “ Tash po i thoni vetes Kosovan Women ...

VIDEO: Këngëtarja shqiptare tund të pasmet në skenë, “çmendet” publiku

Gazeta Tema - 14.08.2019

Dafina Zeqiri dhe Tayna ditë më parë publikuan duetin “Bye Bye”, i cili menjëherë është shndërruar në hit. Mbrëmë, dy artistet kanë performuar bashkë në një skenë, duke dhuruar performancë plot ...

Tayna numëron sukseset që arriti për një vit: Ka qenë ëndrra më e bukur (FOTO)

Tetova Sot - 13.08.2019

Tayna është artiste, e cila ka pak kohë që u ngjit në skenën muzikore, por sukseset për të nuk kanë të ndalur. Së fundi, përmes një postimi në Instagram reperja ka numëruar sukseset që i arriti për ...