TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

E dashura e Howard Webb hyn në histori, bëhet gjyqtare në ligën e madhe (FOTO)

Lajmi.net - 19.05.2017

Bibiana Steinhaus do të hyjë në histori të Bundesligës gjermane. 38 vjeçarja që më profesion është police, do të bëhet gjyqtarja e parë femër që në edicion e ri do të ndajë drejtësinë në elitën e ...

Bibiana bën historinë, bëhet gjyqtarja e parë femër në Bundesliga (Foto/Video)

Telegrafi - 19.05.2017

Bibiana Steinhaus do të jetë gjyqtarja e parë femër që do të gjykojë në Bundesligë. Ajo është 38-vjeç dhe është oficere e policisë. Bibiana është emëruar një prej aktor gjyqtarëve të ri që do të ...

Risi në “Bundesligë”, këtë javë arbitron një gjyqtare femër

BalkanWeb - 19.05.2017

Gjyqtarja Bibiana Steinhaus po promovohet për sezonin tjetër ndërsa këtë javë do të bëhet e para femër që vendos drejtësi në një ndeshje të “Bundesligës”, raporton “Daily Mail”.

Bundesliga për herë të parë me gjyqtare femër

Java News - 19.05.2017

Bibiana Steinhous do të jetë gjyqtarja e parë që do të ndajë drejtësinë në Bundesliga. Federata gjermane ka njoftuar se Steinhous ka drejtuar ndeshje në Bundesliga 2 që prej vitit 2007.

Bibiana bën historinë, bëhet gjyqtarja e parë femër në Bundesliga (Foto/Video)

Almakos - 19.05.2017

Bibiana Steinhaus do të jetë gjyqtarja e parë femër që do të gjykojë në Bundesligë. Ajo është 38-vjeç dhe është oficere e policisë. Bibiana është emëruar një prej aktor gjyqtarëve të ri që do të ...