TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Williams, një fitore larg barazimit të rekordit

Koha.net - 11.07.2019

Serena Williams ka kaluar lehtësisht Barbora Strycovan duke arritur në finale të Wimbledonit dhe është vetëm një fitore larg për të barazuar rekordin prej 24 turneve Grand Slame të fituar.

Mosha është vetëm numër për David Beckhamin, ish-futbollisti 44 vjeçar tërheq vëmendjen me stilin e tij në “Wimbledon ...

Telegrafi - 11.07.2019

Ish-futbollisti 44-vjeçar, David Beckham, u pa në gjysmëfinalen e nxehtë të femrave në “Wimbledon 2019”. Ai ishte kujdesur që të vishej me elegancë për këtë event, duke bartur një xhaketë të ...

Halep shkatërron Elinën

Botasot - 11.07.2019

Simona Halep ka shkatërruar Elina Svitolina 6-1 6-3 dhe është kualifikuar për në finalen e turneut të Wimbledonit. Një paraqitje perfekte për 27-vjeçaren rumune, numri 7 i renditjes botërore para ...

Serena Williams kualifikohet n’finale të Wimbledonit, do të ketë punë me Simona Halep

Gazeta Express - 11.07.2019

Serena Williams vs Simona Halep, kjo do të jetë finalja në konkurrencën e femrave në Wimbledon. Serena Williams është treguar e fortë për tenisten, Barbora Strycova, për t’u kualifikuar në finale të ...

Halep, finalistja e parë e Wimbledonit

Gazeta Express - 11.07.2019

Simona Halep u bë finalistja e parë e Wimbledonit këtë verë, pasi triumfoi me lehtësi në përballjen kundër Elina Svitolinas. Rumunia Halep, e renditur e shtatë në listën botërore të tenisteve, e ...

Tenistja rumune Halep finalistja e parë në Wimbledon

Medial - 11.07.2019

Tenistja rumune Simona Halep është finalistja e parë e Wimbledon-it të sivjemë në kategorinë për femra, raporton Anadolu Agency (AA). Halep në turneun në Londër mposhti tenisten e tetë në botë, ...

Strycova priti gjatë për gjysmëfinale në një Grand Slam

Koha.net - 11.07.2019

Edhe në këtë epokë të karrierave të stërzgjatura të tenisit, Barbora Strycova ka vizituar Wimbledonin më tepër sesa shumica. Ajo ka rikujtuar se si gjyshi i saj e kishte dërguar në Muzeun e ...

Ka tatuazh të fuqishëm, dikur tenistja nga Ukraina kishte shokuar vendin e saj me klipin erotik

Zeri - 10.07.2019

Me fitoren kundër kroates Petra Martic, tenistja ukrainase Elina Svitolina është kualifikuar në çerekfinalen e Wimbledonit. Svitolina arriti ta fitojë përballjen me rezultat 6:4 dhe 6:2 për një orë e ...

Gjysmëfinalja e Wimbledon/Do të përballen Williams dhe Halep

Top Channel - 10.07.2019

Serena Williams vuajti jo pak në përballjen me Alison Riske, megjithatë arriti të kalojë në gjysmëfinale të turneut të Wimbledonit diçka që e bën për herë të 12 në karrierë.

Serena Williams kualifikohet n’finale të Wimbledonit, do të ketë punë me Simona Halep

Tetova Sot - 11.07.2019

Serena Williams vs Simona Halep, kjo do të jetë finalja në konkurrencën e femrave në Wimbledon. Serena Williams është treguar e fortë për tenisten, Barbora Strycova, për t’u kualifikuar në finale të ...

Williams vazhdon ta ndjekë “Wimbledonin” e tetë

Koha.net - 10.07.2019

Tenistja amerikane, Serena Williams, triumfoi ndaj bashkëkombëses Alison Riske, me gjithë lojën e saj jobindëse, duke arritur në gjysmëfinale të turneut Grand Slam "Wimbledon".

Williamsi i bashkohet Halepit në finale

Flaka - 11.07.2019

Pas Simona Halep finalen në konkurrencën e femrave në Wimbledon e ka siguruar edhe Serena Williams. Kjo e fundit është treguar e fortë për tenisten, Barbora Strycova, duke e mposhtur lehtësisht, 6-1 ...