TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Balla: Do gjendet rruga, nëse PD e LSI duan që të futen në zgjedhje

Mapo - 16.05.2019

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, shprehet se do të gjendet mundësia që PD dhe LSI të futen në zgjedhje, në rast se këto parti do e dëshirojnë diçka të tillë.

Open/ Balla: Nëse PD dhe LSI duan të futen në zgjedhje, mund te gjendet rruga

Top Channel - 16.05.2019

Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi në emisionin Open të Eni Vasilit se nëse PD dhe LSI do të deklarojnë hapur se duan të futen në zgjedhje, atëherë do të gjendet mundësia që këto ...

VIDEO/ Balla: Zgjedhjet më 30 qershor, asnjë marrëveshje me PD

Medial - 16.05.2019

TIRANË, 16 maj/MEDIAL/-Kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi nga foltorja e Kuvendit sot se zgjedhjet do të zhvillohen më 30 qershor dhe nuk do të ketë asnjë ...

Balla flet për 30 Qershorin: Molotovet ndaj institucioneve akte terroriste!

LajmiFundit - 16.05.2019

Kreu i grupit parlamentar në PS, Taulant Balla, deklaroi sot në Kuvend se zgjedhjet do të mbahen në 30 Qershor. Balla deklaroi se nuk ka asnjë shans që opozita t’i bllokojë ato, ndërsa kujtoi dhe ...

Debati për vettingun e Policisë së Shtetit, Balla "rrëzon" Ilir Metën dhe ia bën të qartë: Ja çfarë do ...

SOT - 16.05.2019

Nga foltorja e Kuvendit kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla foli për kthimin e dekretit nga Presidenti Ilir Meta për vettingun e Policisë së Shtetit.

Zgjedhjet/Balla sfidon opozitën: Fushata do të nisë me 1 qershor

BalkanWeb - 16.05.2019

Kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla nga foltorja e Kuvendit tha se vetingu në polici nuk do të ndalojë, ndërsa shtoi se ky është një proces urgjent duke paralajmëruar se kush tenton ta ...

Balla: 30 qershorin s’e luan topi! Basha me huliganët s’na bllokojnë

Mapo - 16.05.2019

Teksa ndërkombëtarët bëjnë apel për ndaljen e retorikës së dhunës, numri II i PS-së Taulant Balla ashpërson tonet kundër opozitës. Duke folur në foltore të parlamentit, ku mungonte Rama ai tha se ...

Balla: Zgjedhjet në qershor, Basha s’mund të përdhosë Kushtetutën

BalkanWeb - 16.05.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka deklaruar nga foltorja e Kuvendit se zgjedhjet lokale do të bëhen më 30 qershor dhe këtë nuk e luan as topi.

Balla i prerë: Zgjedhjet do mbahen më 30 qershor dhe nuk e luan as topi!

Durres Lajm - 16.05.2019

Nga foltorja e Kuvendit, kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka qenë i prerë sot teksa ka deklaruar se zgjedhjet do mbahen më 30 qershor dhe nuk e luan as topi! Balla tha se çdo ...

Balla mesazh të qartë: Zgjedhjet mbahen më 30 Qershor, nuk e luan as topi!

Java News - 16.05.2019

Taulant Ballau shpreh i bindur se zgjedhjet lokale nuk do të zhvendosen dhe as anulohen. Duke folur në Kuvend, ai tha se më 30 Qershor shqiptarët do t’i drejtohen kutive të votimit dhe këtë nuk e ...

Balla: Zgjedhjet mbahen më 30 Qershor dhe nuk e luan as topi!

Java News - 16.05.2019

Taulant Ballau shpreh i bindur se zgjedhjet lokale nuk do të zhvendosen dhe as anulohen. Duke folur në Kuvend, ai tha se më 30 Qershor shqiptarët do t’i drejtohen kutive të votimit dhe këtë nuk e ...

Balla: Nëse opozita do të futet në zgjedhje mund të gjendet rruga

Gazeta Express - 16.05.2019

Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi në emisionin Open të Eni Vasilit se nëse PD dhe LSI do të deklarojnë hapur se duan të futen në zgjedhje, atëherë do të gjendet mundësia që këto ...

Vettingu në polici,Balla: Meta orvatje ta pengojë, asnjë argument

BalkanWeb - 15.05.2019

Kreu i grupit parlamentar i PS-së Taulant Balla e shikon revoltën e opozitës si një përpjekje për të ndaluar reformën në drejtësi. Ai tha se kur u miratua reforma opozitën e sollën prej veshi në ...

Balla: Molotovi akt terrorist. Basha lolo, Berisha ka komandën

BalkanWeb - 15.05.2019

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla tha se protesta e së shtunës tregon degradimin e opozitës dhe mungesën e liderit. Në studion e News24 në rubrikën “Opinion”, Balla ...

“Nëse do të hyjë në zgjedhje”, Balla: Ç’mund t’i ofrojmë opozitës

BalkanWeb - 15.05.2019

Kreu i grupit socialist Taulant Balla komentoi sot në studion e News24, deklaratat për dialog, të dy aktorëve kryesorë politikë në vend. Ndërsa falenderoi grupin e CDU gjermane, Balla tregoi edhe ...

“Zgjedhjet s’shtyhen”,Balla:Shehi? Mori e la mandatin për një gotë

BalkanWeb - 15.05.2019

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla u shpreh i vendosur se zgjedhjet vendore të 30 qershorit do të zhvillohen.

“Nuk e luan as topi”, Balla lëshon mesazhin e fortë nga Kuvendi: Sa për pengmarrjen e LSI...

SOT - 16.05.2019

Kreu i grupit të PS-së, Taulant Balla ka qenë i prerë sot teksa nga foltorja e Kuvendit ka deklaruar se “Zgjedhjet do mbahem në 30 qershor dhe nuk e luan as topi”.

Balla: Nuk e luan topi, zgjedhjet më 30 qershor

Top Channel - 16.05.2019

“Zgjedhjet do mbahem në 30 qershor dhe nuk e luan as topi”. Kështu ka deklaruar kreu i grupit të PS-së, Taulant Balla nga foltorja e Kuvendit. Sipas Ballës, ky është një fakt i panegociueshëm me ...

Balla: PS e vendosur për zgjedhjet e 30 qershorit. Më 29 maj çelen negociatat me BE

RTSH - 16.05.2019

Partia Socialiste është e vendosur të mbajë zgjedhjet vendore me 30 qershor, ndërsa paralajmëroi opozitën se tentativa e saj për të penguar rrugën europiane të Shqipërisë do të dështojë.

PS mesazh të qartë opozitës jashtë parlamentit: Zgjedhjet mbahen më 30 Qershor, nuk e luan as topi

Gazeta Tema - 16.05.2019

Taulant Ballau shpreh i bindur se zgjedhjet lokale nuk do të zhvendosen dhe as anulohen. Duke folur në Kuvend, ai tha se më 30 Qershor shqiptarët do t’i drejtohen kutive të votimit dhe këtë nuk e ...

Balla: Nëse PD-LSI duan të futen në zgjedhje, mund të gjendet rruga

BalkanWeb - 16.05.2019

Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi në emisionin “Open” se nëse PD dhe LSI do të deklarojnë hapur se duan të futen në zgjedhje, atëherë do të gjendet mundësia që këto forca politike ...

Vettingu në polici,Balla: Meta orvatje ta pengojë, asnjë argument

Medial - 15.05.2019

Kreu i grupit parlamentar i PS-së Taulant Balla e shikon revoltën e opozitës si një përpjekje për të ndaluar reformën në drejtësi. Ai tha se kur u miratua reforma opozitën e sollën prej veshi në ...

Balla: Kjo opozitë ka degraduar, Berisha ka komandën kurse Basha është lolo

Java News - 15.05.2019

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla tha se protesta e së shtunës tregon degradimin e opozitës dhe mungesën e liderit. Në studion e Neës24 në rubrikën “Opinion”, Balla ...

“Zgjedhje në 30 qershor” Balla: Shehi? La mandatin për një gotë raki

Medial - 15.05.2019

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla u shpreh i vendosur se zgjedhjet vendore të 30 qershorit do të zhvillohen.

Balla: Zgjedhjet e 30 qershorit nuk i luan as topi

Alsat - 16.05.2019

“Zgjedhjet do të bëhen në qershor dhe këtë nuk e luan as topi. Ne nuk do t’i japim kurrë mundësi Bashës dhe bandës së tij, që të marrin peng vendin dhe të përdhosin Kushtetutën e Shqipërisë.

PD dhe LSI do të futen në zgjedhje? Balla përplaset 'live' me sekretarin e PD

SOT - 16.05.2019

Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi në emisionin Open të Eni Vasilit se nëse PD dhe LSI do të deklarojnë hapur se duan të futen në zgjedhje, atëherë do të gjendet mundësia që këto ...

Balla: Basha e Kryemadhi janë nën urdhrat e Berishës

Albeu.com - 15.05.2019

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla tha se protesta e të shtunës solli incidente që i bëjnë dëm Shqipërisë. I ftuar në News 24, Balla u shpreh se nuk kishte ndodhur në 28 vite të ...

"E lëshojnë mandatin për një gotë raki", deklarata e ashpër e Taulant Ballës

SOT - 15.05.2019

Opozita e bashkuar mbajti sot një takim në selinë e Partisë Demokratike për të diskutuar mbi strategjinë që do të ndiqet në lidhje me situatën politike që është krijuar në vend.

Balla për Dashamir Shehin: E mori dhe la mandatin për një gotë raki

Durres Lajm - 15.05.2019

I ftuar në rubrikën "Opinion" në News24, kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla u shpreh i vendosur se zgjedhjet vendore të 30 qershorit do të zhvillohen.

Balla: Nuk e luan topi, zgjedhjet më 30 qershor

Botasot - 16.05.2019

“Zgjedhjet do mbahem në 30 qershor dhe nuk e luan as topi”. Kështu ka deklaruar kreu i grupit të PS-së, Taulant Balla nga foltorja e Kuvendit. Sipas Ballës, ky është një fakt i panegociueshëm me ...

Balla: Mund të gjendet rruga nëse PD-LSI duan të futen në zgjedhje

Java News - 16.05.2019

Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi në emisionin “Open” se nëse PD dhe LSI do të deklarojnë hapur se duan të futen në zgjedhje, atëherë do të gjendet mundësia që këto forca politike ...

Taulant Balla: Negociatat do të hapen në qershor, dënojmë sulmet që opozita bëri ndaj ambasadorit të OSBE

SOT - 15.05.2019

Kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla është shprehur i bindur se Shqipëria do të nisë këtë vit bisedimet për anëtarësimin në BE. Gjatë një interviste televizive, ai deklaroi se tentativat e ...

PS lë “hapur” një derë, Balla: Mund të gjendet rruga nëse PD-LSI duan të futen në zgjedhje

Gazeta Tema - 16.05.2019

Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi në emisionin “Open” se nëse PD dhe LSI do të deklarojnë hapur se duan të futen në zgjedhje, atëherë do të gjendet mundësia që këto forca politike ...

Balla: Molotovi akt terrorist. Basha lolo, Berisha ka komandën

Gazeta Express - 15.05.2019

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla tha se protesta e së shtunës tregon degradimin e opozitës dhe mungesën e liderit. Në studion e News24 në rubrikën “Opinion”, Balla ...

“Basha dhe Kryemadhi nën urdhrat e Berishës vazhdojnë të dëmtojnë imazhin e Shqipërisë”

Gazeta Tema - 15.05.2019

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, tha se protesta e së shtunës tregon degradimin e opozitës dhe mungesën e liderit. Në studion e News24 në rubrikën “Opinion”, Balla ...